Strona głównaWiadomościPodpisano porozumienie w zakresie innowacyjnego sposobu szkoleń z pierwszej pomocy

Podpisano porozumienie w zakresie innowacyjnego sposobu szkoleń z pierwszej pomocy

Podpisano porozumienie w zakresie innowacyjnego sposobu szkoleń z pierwszej pomocy

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

W Urzędzie Gminy w Jedliczu przedstawiciele OSP Moderówka podpisali porozumienie o współpracy ze Słowackim Czerwonym Krzyżem. Będą przeprowadzone innowacyjne praktyczne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

28 stycznia br. w Urzędzie Gminy Jedlicze przedstawiciele OSP Moderówka na czele z Prezesem – Ryszardem Majsiakiem oraz Dyrektorem Słowackiego Czerwonego Krzyża ze Svidnika – Slavo Sakalikiem, w obecności Burmistrza Gminy Jedlicze – Jolanty Urbanik, podpisali porozumienie o współpracy w realizacji projektu “Pierwsza pomoc w wirtualnej rzeczywistości”.

W ramach projektu zostaną zakupione wirtualne okulary z oprogramowaniem, z pomocą których będą przeprowadzone praktyczne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki tym okularom, szkolona osoba przenosi się w wirtualną rzeczywistość, dostrzega nie tylko obraz, ale również słyszy dźwięki, odczuwa dotyk oraz otaczającą ją przestrzeń i warunki panujące na miejscu zdarzenia. Poprzez testowanie różnych sytuacji w świecie wirtualnym z wykorzystaniem okularów, uczestnik szkolenia zyskuje doświadczenie i umiejętności niezbędne w momencie wystąpienia realnych zagrożeń.

Zdjęcia:

Podpisanie porozumienia poprzedziło spotkanie robocze, w którym udział wzięli: Burmistrz Jolanta Urbanik, Dyrektor Slavo Sakalik, bc. Bibiana Malinakova, Dyrektor GOK w Jedliczu – Zygmunt Jerzyk, Prezes ZOMG Związku OSP RP w Jedliczu – dh Marek Maciejowski, st. bryg. w st. spocz. Krzysztof Korzec, Naczelnik OSP Moderówka – dh Miłosz Majsiak, z-ca Prezesa OSP Moderówka – dh Konrad Hyziak, dh Michał Bochenek, dh Mariusz Smoła. Inicjatorem oraz pomysłodawcą tego spotkania był dh Tomasz Tyburski – członek OSP GRS Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce, strażak OSP Moderówka.

(UG)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Opinie i komentarze

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Czerw

Mam pyt co ma wspólnego GOK ogólnie kultura z okularami wirtualnymi,
Powtórzę pytanie co GOK ma wspólnego z wirtualnymi okularami?

mieszkanka

Kto jest w końcu prezesem OSP w Moderówce Miłosz czy Ryszard Majsiak bo nie ogarniam. Strona gminna – ten sam popis znawstwa tematu. Gratuluję.

etam

Może redaktor naczelny tropiący zaciekle wszelkie afery w naszej gminie wyjaśni jak to jest możliwe że obywatel płacący podatki musi zderzyć się z ścianą przy wejściu do urzędu gminy i wrzucać dokumenty do urny, a tu na spotkaniu w międzynarodowym gronie wszyscy bez masek, dystansu a miedzy nimi nasza burmistrz – nie zamknięta w bunkrze i komunikująca się przez tv? Proszę o rzeczowe wyjaśnienie oparte konkretnymi faktami. Z góry redaktorowi naczelnemu dziękuje.

Pytanie

ile tych podatków płacisz? pokaz kwitek

4
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X