Jedlicze
umiarkowane opady deszczu
13.5 ° C
15.1 °
10.9 °
89 %
1.2kmh
100 %
pon.
13 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
5 °
pt.
8 °
Strona głównaWiadomościPiękny Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Heleny Godzisz z Jedlicza

Piękny Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Heleny Godzisz z Jedlicza

Piękny Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Heleny Godzisz z Jedlicza

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Pani Helena Godzisz z Jedlicza obchodziła setne urodziny! Dostojną Jubilatkę odwiedzili przedstawiciele Urzędu Gminy w Jedliczu. Na ręce stulatki, z-ca burmistrza złożył w swoim imieniu oraz w imieniu burmistrz Jolanty Urbanik najserdeczniejsze życzenia, bukiet kwiatów oraz upominek.

Dzień 30 marca był szczególnie wyjątkowy dla Pani Heleny oraz wszystkich członków jej rodziny, którzy wspólnie z czcigodną jubilatką świętowali setną rocznicę jej urodzin. Na uroczystość przybyli także Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Marcin Filip oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Czekańska.

Już od pierwszych chwil spędzonych u państwa Godziszów dało się odczuć ciepłą rodzinną atmosferę i podekscytowanie związane z tym wspaniałym jubileuszem. Pani Helena nie podała nam recepty na długowieczność, ale w domu w którym mieszka panuje wzajemny szacunek, ludzka życzliwość i serdeczność co z pewnością mimo choroby pozwala czerpać radość z życia zacnej seniorce.

Na ręce stulatki, Pan Burmistrz złożył w swoim imieniu oraz w imieniu Pani Burmistrz Jolanty Urbanik najserdeczniejsze życzenia, bukiet kwiatów oraz upominek.

Rodzina jubilatki zadbała o okazały tort. Nie zabrakło toastu wzniesionego za zdrowie Pani Heleny, a całości pięknie dopełnił efektowny kosz zawierający jakże symboliczne sto róż.
Koszt stu róż

Pani Helena Godzisz przyszła na świat 30 marca 1923 roku w Piotrówce, gdzie dorastała w gronie dwóch braci i dwóch sióstr. Niestety pozostali członkowie rodzeństwa nie żyją. Pani Helena wyszła za mąż za Jana Godzisza, który pochodził z Kopytowej. Ślub odbył się w czasie wojny w kościele w Łubienku w 1945 r. Państwo Godzisz mieli dwóch synów – bliźniaków i dwie córki. Dwoje dzieci już nie żyje.

Helena i Jan Godzisz prowadzili gospodarstwo rolne, na którym uprawiali zboże, hodowali zwierzęta i drób, budując przy tym dom, co kosztowało sporo pracy. Ponadto Pan Jan pracował zawodowo w Kółku Rolniczym w Jedliczu. Niestety w listopadzie 1981 roku zmarł nagle. Po śmierci męża Pani Helena dalej pracowała na gospodarstwie. W wieku 84 lat przeszła udar mózgu i od tego czasu jest pod opieką córki Marii oraz syna Stanisława.

Stulatka Pani Helena Godzisz z dziećmi – Marią i Stanisławem

Jubilatka doczekała pięciu wnuków, trzech wnuczek, siedmiu prawnuczek i jednego prawnuka.

-Mama przed chorobą była osobą bardzo pracowitą, życzliwą dla każdego, pomocną w potrzebie. Udzielała się przy budowie kościoła w Łubnie Opacym. Jest osobą bardzo spokojną, pogodną i cierpliwą w chorobie. Jest także bardzo religijna, a wiara była zawsze i jest nadal dla niej bardzo ważna – mówi syn stulatki, Pan Stanisław.

Źródło: UG w Jedliczu

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
5
+1
0
+1
3
+1
1
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X