Jedlicze
zachmurzenie duże
14.3 ° C
14.8 °
14.1 °
59 %
7.5kmh
99 %
niedz.
13 °
pon.
14 °
wt.
15 °
śr.
15 °
czw.
12 °
Strona głównaWiadomościOtworzyli serca i otrzymali podziękowania za bezinteresowną pomoc.

Otworzyli serca i otrzymali podziękowania za bezinteresowną pomoc. [WIDEO, ZDJĘCIA]

Otworzyli serca i otrzymali podziękowania za bezinteresowną pomoc. [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

W obliczu dramatu, jaki spotkał naszych sąsiadów z Ukrainy w wyniku napaści zbrojnej Rosjan, wiele osób, organizacji, instytucji, przedsiębiorstw zaoferowało pomoc. Mieszkańcy naszej gminy otworzyli swoje serca. Nie sposób wyliczyć i wymienić wszystkich źródeł wsparcia. Władze samorządowe podziękowały najbardziej zaangażowanym.

Za nieocenioną pomoc dla sąsiadów z Ukrainy najbardziej zaangażowani otrzymali symboliczne statuetki, które zostały wręczone podczas największej plenerowej imprezy- Dni Jedlicza.

-Wiele osób zaangażowało się w to, aby pomóc naszym przyjaciołom. Byli to Druhny i druhowie z naszych jednostek OSP, pracownicy Urzędu Gminy, sołtysi, mieszkańcy, pracownicy GOPS-u z panią kierownik Wiolettą Godlewską-Jerzyk na czele- wylicza wiceburmistrz Marcin Filip.

Wioletta Godlewska-Jerzyk, kierownik GOPS w Jedliczu- koordynator działań pomocowych w Gminie Jedlicze.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jedliczu pracuje na wysokich obrotach. Pracownicy ośrodka pełnią całodobowy dyżur, nie tylko telefoniczny i robią wszystko, aby obywatele Ukraińscy czuli się u nas naprawdę bezpiecznie i wiedzieli, że mają w nas przyjaciół.

Szczególne podziękowania wiceburmistrz Marcin Filip skierował na ręce Konrada Wojtowicza.

-Pan Konrad Wojtowicz to osoba, która swoją pomocą, zaangażowaniem i ciężką pracą sprawiła, iż do naszej gminy trafiły aż trzy duże transporty (a obecnie właśnie 4 transporty) z darami, które były przeznaczone dla naszych sąsiadów, dla naszych braci- powiedział wiceburmistrz. -Składam serdeczne podziękowania w akcję pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy, którzy w obliczu rosyjskiej agresji znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Jestem niezwykle wdzięczny za ten bezinteresowny i godny naśladowania odruch serca jakiego mogliśmy doświadczyć, podczas prowadzonej zbiórki darów- dodał wiceburmistrz wręczając statuetkę.

Podziękowania otrzymał również radny Łukasz Orzechowicz, który od samego początku był i jest zaangażowany w zbiórkę dla sąsiadów z Ukrainy. -Panu radnemu wręczam statuetkę dla samorządowców, którzy brali aktywny udział w akcji od początku- powiedział wiceburmistrz Marcin Filip.

Radny Łukasz Orzechowicz odbiera statuetkę z podziękowaniami dla samorządowców zaangażowanych w akcję pomocy Ukrainie

Podziękowania dla osób zaangażowanych w pomoc obywatelom Ukrainy (kliknij, aby zobaczyć retransmisję [WIDEO])

W sobotę (23.07) do Jedlicza dotarł kolejny, czwarty TIR z pomocą humanitarną. Dary, które zostaną przekazane na Ukrainę ulokowane zostały w obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Dzięki pomocy druhów z OSP Jedlicze-Męcinka, OSP Moderówka, OSP Jaszczew, firmy Drew-Mar Marcin Szymbara, pracowników GOSiR, pracowników Urzędu Gminy w Jedliczu oraz naszych mieszkańców dostarczone rzeczy udało się sprawnie rozładować.

Od początku wojny na Ukrainie, do Jedlicza trafiły 4 duże transporty z darami dla Ukraińców

Tak Jedlicze wspiera Ukrainę. Pomagają ludzie dobrego serca i niezawodni strażacy. Aż serce rośnie. [WIDEO]

W pomoc Ukrainie zaangażowało się wiele osób. Pierwszy transport dotarł do Jedlicza początkiem marca br.

(rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

marzec 2024

02marCałodnioweMistrzostwa w Łucznictwie

02marCałodnioweKrzysztof Zanussi w Jedliczu

03marCałodnioweArtur Andrus z Zespołem

20marCałodnioweKonkurs na Gigantyczną Palmę Wielkanocną

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

marzec 2024

02marCałodnioweMistrzostwa w Łucznictwie

02marCałodnioweKrzysztof Zanussi w Jedliczu

03marCałodnioweArtur Andrus z Zespołem

20marCałodnioweKonkurs na Gigantyczną Palmę Wielkanocną

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X