W sobotę (8.10) oficjalnie otwarto Dzienny Dom Opieki Medycznej dla osób starszych w Żarnowcu. Koszt inwestycji szacowany na blisko 1 milion złotych, dofinansowany został ze środków unijnych, aż w 97%(!), umowę z Ministerstwem Zdrowia podpisano 16 czerwca 2016 r.

Uroczyste otwarcie Dziennego Domu Opieki Medycznej w Żarnowcu odbyło się 8 października br. Dzięki ogromnej pracy i zaangażowanie wielu osób, projekt utworzenia Dziennego Domu Opieki Medycznej został zrealizowany.

FILM Z OTWARCIA

Pierwsi pacjenci- Henryka Fara i Adolf Zajchowski nie kryli wzruszenia i ogromnej wdzięczności za inwestycję. [ZOBACZ WIDEO]

img_5323– Miejsce to – stanowiące owoc wspólnej pracy wielu osób – będzie służyć potrzebującym mieszkańcom zarówno Gminy Jedlicze, jak i gmin sąsiednich z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego, pomagając im w odzyskaniu sprawności i powrocie do zdrowia. Zaangażowanie w tę szczytną inicjatywę świadczy o wielkim sercu i empatii, za co niniejszym wyrażamy szacunek i uznanie – powiedziała Burmistrz Jolanta Urbanik.

Burmistrz Jolanta Urbanik wraz z koordynatorem DDOM Teresą Jurczak przekazały oficjalne podziękowania dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do powstania DDOM tj. Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, Dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia Ministerstwa Zdrowia Agnieszki Kister, Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Małgorzaty Owsiany, Pani Anny Lubaś – autora wniosku, Pana inż. Roberta Czecha i Barbary Korzeniowskiej Sekretarza Urzędu Gminy w Jedliczu.

Ksiądz proboszcz Marek Cecuła dokonał aktu poświęcenia Dziennego Domu Opieki Med.

W uroczystości otwarcia obiektu wzięli udział m. in. Ks. Marek Cecuła Proboszcz Parafii pw. św. Józefa w Żarnowcu, Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Zastępca Burmistrza Ryszard Zagórski, Radni Rady Miejskiej w Jedliczu, a wśród nich sołtys Żarnowca Jan Krajewski, pracownicy SPG ZOZ w Jedliczu, Starosta Krośnieński Jan Juszczak. Honorowymi gośćmi z Ukrainy byli przedstawiciele Samborskiej Rejonowej Rady w Samborze Vitalij Kimak, Taras Struk i Andrzej Bobak.


Trochę historii… ROK 2015

Przygotowania, projekty, uzgodnienia trwały kilka miesięcy. Udało się także znaleźć źródło dofinansowania. Ostatecznie wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z programu Ministerstwa Zdrowia, został złożony 27 października 2015 r.

Sukces na skalę krajową!

Wniosek złożony przez SPG ZOZ w Jedliczu znalazł się wśród 41 projektów wybranych do dofinansowania spośród 148 złożonych z całej Polski, uzyskując wysoką – drugą pozycję na liście rankingowej. Koszt inwestycji szacowany na blisko 1 milion złotych, dofinansowany zostanie w 97%. To duży sukces i wyróżnienie dla naszej gminy.

O rozstrzygnięciu rankingu poinformowała w marcu Jolanta Urbanik Burmistrz Gminy Jedlicze [ZOBACZ WIDEO]

Jeszcze więcej historii… ROK 2014

W czasie samorządowej kampanii wyborczej uczestniczyliśmy w spotkaniach każdego z kandydatów na burmistrza, który takie spotkania zorganizował). 6 listopada 2014 r. na spotkaniu wyborczym w Domu Ludowym z Żarnowcu, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, mówiła o potrzebie utworzenia w naszej gminie domu opieki nad osobami starszymi. Prośby pojawiały się na każdym zebraniu z mieszkańcami i napływały nie tylko od seniorów, ale i od rodzin. [ZOBACZ WIDEO]

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Piotus pan

Jakiś kapuś napisał anonima

Bogusława

Będę szczera. Z jednej strony cieszę się przeogromnie. Z drugiej czuje złość jest niepojęte że między nami są ludzie dla których liczy się tylko własne koryto. Ale dziękuję wszystkim dzięki którym powstał ten ośrodek.

Piotus pan

Jakiś kapuś napisał anonima

Bogusława

Będę szczera. Z jednej strony cieszę się przeogromnie. Z drugiej czuje złość jest niepojęte że między nami są ludzie dla których liczy się tylko własne koryto. Ale dziękuję wszystkim dzięki którym powstał ten ośrodek.