W sobotę (8.10) oficjalnie otwarto Dzienny Dom Opieki Medycznej dla osób starszych w Żarnowcu. Koszt inwestycji szacowany na blisko 1 milion złotych, dofinansowany został ze środków unijnych, aż w 97%(!), umowę z Ministerstwem Zdrowia podpisano 16 czerwca 2016 r.

Uroczyste otwarcie Dziennego Domu Opieki Medycznej w Żarnowcu odbyło się 8 października br. Dzięki ogromnej pracy i zaangażowanie wielu osób, projekt utworzenia Dziennego Domu Opieki Medycznej został zrealizowany.

FILM Z OTWARCIA

Pierwsi pacjenci- Henryka Fara i Adolf Zajchowski nie kryli wzruszenia i ogromnej wdzięczności za inwestycję. [ZOBACZ WIDEO]

img_5323– Miejsce to – stanowiące owoc wspólnej pracy wielu osób – będzie służyć potrzebującym mieszkańcom zarówno Gminy Jedlicze, jak i gmin sąsiednich z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego, pomagając im w odzyskaniu sprawności i powrocie do zdrowia. Zaangażowanie w tę szczytną inicjatywę świadczy o wielkim sercu i empatii, za co niniejszym wyrażamy szacunek i uznanie – powiedziała Burmistrz Jolanta Urbanik.

Burmistrz Jolanta Urbanik wraz z koordynatorem DDOM Teresą Jurczak przekazały oficjalne podziękowania dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do powstania DDOM tj. Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, Dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia Ministerstwa Zdrowia Agnieszki Kister, Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Małgorzaty Owsiany, Pani Anny Lubaś – autora wniosku, Pana inż. Roberta Czecha i Barbary Korzeniowskiej Sekretarza Urzędu Gminy w Jedliczu.

Ksiądz proboszcz Marek Cecuła dokonał aktu poświęcenia Dziennego Domu Opieki Med.

W uroczystości otwarcia obiektu wzięli udział m. in. Ks. Marek Cecuła Proboszcz Parafii pw. św. Józefa w Żarnowcu, Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Zastępca Burmistrza Ryszard Zagórski, Radni Rady Miejskiej w Jedliczu, a wśród nich sołtys Żarnowca Jan Krajewski, pracownicy SPG ZOZ w Jedliczu, Starosta Krośnieński Jan Juszczak. Honorowymi gośćmi z Ukrainy byli przedstawiciele Samborskiej Rejonowej Rady w Samborze Vitalij Kimak, Taras Struk i Andrzej Bobak.


Trochę historii… ROK 2015

Przygotowania, projekty, uzgodnienia trwały kilka miesięcy. Udało się także znaleźć źródło dofinansowania. Ostatecznie wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z programu Ministerstwa Zdrowia, został złożony 27 października 2015 r.

Sukces na skalę krajową!

Wniosek złożony przez SPG ZOZ w Jedliczu znalazł się wśród 41 projektów wybranych do dofinansowania spośród 148 złożonych z całej Polski, uzyskując wysoką – drugą pozycję na liście rankingowej. Koszt inwestycji szacowany na blisko 1 milion złotych, dofinansowany zostanie w 97%. To duży sukces i wyróżnienie dla naszej gminy.

O rozstrzygnięciu rankingu poinformowała w marcu Jolanta Urbanik Burmistrz Gminy Jedlicze [ZOBACZ WIDEO]

Jeszcze więcej historii… ROK 2014

W czasie samorządowej kampanii wyborczej uczestniczyliśmy w spotkaniach każdego z kandydatów na burmistrza, który takie spotkania zorganizował). 6 listopada 2014 r. na spotkaniu wyborczym w Domu Ludowym z Żarnowcu, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, mówiła o potrzebie utworzenia w naszej gminie domu opieki nad osobami starszymi. Prośby pojawiały się na każdym zebraniu z mieszkańcami i napływały nie tylko od seniorów, ale i od rodzin. [ZOBACZ WIDEO]

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Piotus pan
Piotus pan
7 lat temu

Jakiś kapuś napisał anonima

Bogusława
Bogusława
7 lat temu

Będę szczera. Z jednej strony cieszę się przeogromnie. Z drugiej czuje złość jest niepojęte że między nami są ludzie dla których liczy się tylko własne koryto. Ale dziękuję wszystkim dzięki którym powstał ten ośrodek.

Piotus pan
Piotus pan
7 lat temu

Jakiś kapuś napisał anonima

Bogusława
Bogusława
7 lat temu

Będę szczera. Z jednej strony cieszę się przeogromnie. Z drugiej czuje złość jest niepojęte że między nami są ludzie dla których liczy się tylko własne koryto. Ale dziękuję wszystkim dzięki którym powstał ten ośrodek.