Krystyna Marć/z Archiwum Jedlicze24 [WIDEO]

Znaliśmy ich osobiście lub tylko z widzenia. Spotykaliśmy na ulicy, w sklepie, kościele. Darzyliśmy ich szacunkiem, przyjaźnią. Wszystkich łączyło wspólne miejsce zamieszkania- Gmina Jedlicze. Wspominamy i przypominamy znane osoby, których nie ma już wśród nas. Odeszli w 2021 roku.

Krystyna Marć

Zaangażowana i oddana działalności społecznej. Bardzo lubiła pracę z ludźmi i dla ludzi- zarówno w dzień jak i w nocy. Przez wiele lat pełniła mandat Radnej Rady Miejskiej w Jedliczu oraz Przewodniczącej Zarządu Osiedla Jedlicze-Centrum. W Radzie Miejskiej pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Budżetu i Finansów. Odeszła od nas 23 lutego 2021 roku. Miała 63 lata.

śp. Krystyna Marć

Piotr Bednarczyk

Zostawił po sobie wiele wspomnień. Był bardzo związany z Jedliczem. Miał tu wielu przyjaciół. Przez ostatnie lata życia pełnił z oddaniem funkcję Członka Zarządu Osiedla Jedlicze-Centrum. Informacja o jego śmierci spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba. Odszedł od nas 18 kwietnia 2021 roku. Miał tylko 43 lata.

śp. Piotr Bednarczyk

ks. kan. Stanisław Turoń

Przez blisko 13 lat pełnił posługę proboszcza parafii pw. św. Antoniego w Jedliczu. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 7 czerwca 1981 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Jedliczu, Stalowej Woli (pw. św. Floriana), Szówsku, Przeworsku (Fara) i Rzeszowie (pw. MB Królowej Polski). Pełnił funkcję proboszcza w Węglówce (1990-96), w Handzlówce (1996-2007) i w Jedliczu (2007-2020). Po przejściu na emeryturę zamieszkał w rodzinnej Lutczy. Odznaczony przywilejem EC. W 2020 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. Odszedł od nas 27 marca 2021 roku. Miał 65 lat.

śp. ks. kan. Stanisław Turoń

ks. Andrzej Baran

Przez blisko 2 lata pełnił posługę proboszcza w parafii pw. św. Józefa w Żarnowcu. Po ukończeniu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu, 28 maja 1994 r. w Przemyślu przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz w Grodzisku Dolnym, Błażowej, Birczy, Surochowie, Strachocinie, Krzywczy i Borku Starym. Następnie pełnił funkcję proboszcza Krościenku k. Ustrzyk Dolnych i Kąkolówce. Odszedł od nas 27 lutego 2021 roku. Miał 54 lata.

śp. ks. Andrzej Baran

(rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Jaśmin
Jaśmin
2 lat temu

Bardzo dobrze zmontowany filmik o p.Krystynie. Łza mi poleciała choć jej fanką nie byłam. Śmierc przyszła szybko, za szybko. Brakuje p.Krystyny w Jedliczu. Szkoda, że odeszła. Pozostaliscie skłóceni do granic. Nie widzicie możliwości dialogu. Wielki ból patrzeć na naszą gminę
Nic ta śmierć nie nauczyła. Dzis jesteś jutro cie nie ma. Żyj tak jakby dzisiejszy dzień był Twoim ostatnim.Śpieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą.

adamus
adamus
2 lat temu

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

kolega
kolega
2 lat temu

Piotrusia mi najbardziej brakuje.