Jedlicze
umiarkowane opady deszczu
13.5 ° C
15.1 °
10.9 °
89 %
1.2kmh
100 %
pon.
13 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
5 °
pt.
8 °
Strona głównaWiadomościObchody Narodowego Święta Niepodległości w Jedliczu 2023

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jedliczu 2023 [FILM, ZDJĘCIA]

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jedliczu 2023 [FILM, ZDJĘCIA]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się 11 listopada 2023 r. w Jedliczu.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada, rozpoczęto tradycyjnie od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy, w kościele parafialnym w Jedliczu. Liturgii przewodniczył ks. dr Marcin Kapłon.

ks. Tadeusz Dec, proboszcz parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Antoniego w Jedliczu

-W tym jakże ważnym dniu, dla naszej Ojczyzny gromadzimy się, aby zwrócić się do Tego, do którego należy ziemia i, co ją napełnia. Chcemy do Boga Ojca Wszechmocnego wznieść modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. I bardzo cieszę się, że na tej modlitwie gromadzi nas tak wielu- mówił na początku liturgii ks. kan. Tadeusz Dec, proboszcz parafii.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele różnych szczebli samorządów: gminnego, powiatowego i wojewódzkiego oraz przedstawiciele parlamentarzystów

Po zakończeniu Eucharystii i odśpiewaniu pieśni “Boże, coś Polskę” uczestnicy obchodów przemaszerowali pod Pomnik Poległych w Obronie Ojczyzny w latach 1914 – 1920, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Tam odśpiewano Hymn Polski. [wideo poniżej]

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości okolicznościowe przemówienie wygłosiła Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.

-Jestem niezmiernie szczęśliwa, że po wspólnej modlitwie mogliśmy w spokojnych sercach i pod tym pięknym cichym niebem razem odśpiewać ‘Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy’, że możemy razem kontemplować te piękne słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Patriotyzm, który ma różne odcienie. Patriotyzm, który nas tutaj dzisiaj przyprowadził, abyśmy oddali hołd naszym bohaterom, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę- mówiła Jolanta Urbanik, Burmistrz Gminy Jedlicze.

Wymowne słowa Burmistrz Jolanty Urbanik pod Pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny w latach 1914 – 1920 [wideo poniżej]

W uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości wzięły udział delegacje samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego oraz przedstawiciele parlamentarzystów, jednostek oświatowych, ZOM-G ZOSP RP w Jedliczu, księża, strażacy OSP oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Przedstawiciele licznych delegacji złożyli pod pomnikiem symboliczne wiązanki kwiatów oraz znicze

W obchodach 105. rocznicy Święta Niepodległości kwiaty złożyli: Władze samorządowe Gminy Jedlicze na czele z Burmistrz Jolantą Urbanik wraz z proboszczem parafii w Jedliczu ks. Tadeuszem Decem, ks. dr. Marcinem Kapłonem oraz zastępcą burmistrza. Przedstawiciele władz i radni powiatu krośnieńskiego. Przedstawiciele Rady Miejskiej w Jedliczu na czele z przewodniczącym Piotrem Woźniakiem. Przedstawiciele parlamentarzystów: posłanki Joanny Frydrych oraz posła Piotra Babinetza. Przedstawiciele koła PiS w Jedliczu. Przedstawiciele Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusza Sobieraja. Przedstawiciele Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jedliczu. Przedstawiciele Zarządu Osiedla Jedlicze-Centrum. Przedstawiciele jednostek oświatowych z terenu Gminy Jedlicze. Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Jedliczu.

Zdjęcia:

Przeglądaj wygodnie. Przesuń zdjęcie palcem

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
10
+1
1
+1
44
+1
5
+1
3
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X