Jedlicze
zachmurzenie małe
24.2 ° C
24.2 °
24.2 °
61 %
5kmh
34 %
niedz.
24 °
pon.
24 °
wt.
20 °
śr.
18 °
czw.
21 °
Strona głównaWiadomościNowy samochód ratowniczo-gaśniczy w OSP Jaszczew

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w OSP Jaszczew [ZDJĘCIA]

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w OSP Jaszczew [ZDJĘCIA]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

To było prawdziwe święto w OSP KSRG Jaszczew. Druhny i druhowie, w obecności władz samorządowych, lokalnej społeczności i braci strażackiej hucznie powitali w piątek (9.09) nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault D16 4×4. Były fajerwerki, podziękowania i łzy szczęścia.

Ten dzień mieszkańcy Jaszczwi zapamiętają na długo bowiem jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaszczwi wzbogaciła się o nowy wóz strażacki. Zorganizowane zostało huczne powitanie. Było głośno, kolorowo i radośnie.

Wyjątkową oprawą w świetle rac i fajerwerków witano nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Na wjazd rozświetlonej kawalkady samochodów strażackich na teren jednostki OSP w Jaszczwi oczekiwano z utęsknieniem.

Przywitanie nowego wozu odbyło się późnym wieczorem. O godz. 21.30 przywitano czerwoną perełkę.

-Wszyscy się bardzo cieszymy ponieważ do Gminy Jedlicze przyjeżdża już kolejny nowy samochód dla strażaków. Tym razem jest to samochód średni i przyjeżdża do jednostki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, OSP Jaszczew. Jednostka rozwija się bardzo ekspansywnie, przyciąga dużo młodzieży, dzieciaków. Staramy się jako Gmina Jedlicze wspierać naszych strażaków w różny sposób. Największe inwestycje to są zakupy nowych samochodów, ale także budujemy już drugą nową remizę z garażem dla naszej jednostki OSP Jedlicze-Męcinka. Mamy plany rozbudowy kolejnych jednostek-powiedziała burmistrz Jolanta Urbanik.

Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault D16 z napędem 4×4 kosztował 919 917 zł. Dotację na jego zakup w wysokości 425 tys. zł pozyskano z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Znaczącą kwotę, blisko 500 tys. zł przekazała Gmina Jedlicze ze środków własnych.

Zakup nowego wozu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie całej gminy. Warto podkreślić, że OSP Jaszczew działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i zlokalizowana jest w pobliżu Drogi Krajowej nr 28, gdzie w ciągu roku dochodzi do licznych zdarzeń.

Nowe Renault D16 zastąpi Stara, który ma zostać przekazany do sąsiedniej jednostki OSP

Burmistrz podkreśliła również, że poprzez takie działania zwiększa się bezpieczeństwo mieszkańców, a strażacy czują, że są dla wszystkich bardzo ważni.

-Jako samorządowiec, rozmawiając ze strażakami o ich potrzebach, robiąc diagnozę, dałam słowo, że będę ich wspierać, a ponieważ strażacy to honorowi ludzie, słowa trzeba dotrzymywać. Stąd też dzisiaj dla OSP Jaszczew nowy samochód ratowniczo-gaśniczy średni. Niech służy strażakom. Niech zwiększa bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Gminy Jedlicze i naszych gości- powiedziała burmistrz.

Jolanta Urbanik nie kryje radości z kolejnego, wspaniałego zakupu, który zasilił flotę w jednostce OSP.

-Radość to jest mało powiedziane. Jak wszędzie przy inwestycjach, które proponuje dla strażaków trzeba włożyć trochę starań, trochę potu. Ku mojemu zaskoczeniu nie zawsze propozycje inwestycji dla strażaków spotykają się z taką akceptacją jaką bym oczekiwała, która wydaje się naturalną, ale im więcej trudności, tym bardziej mobilizują do działania. Strażacy służą bezpieczeństwem na co dzień. To są nie tylko pożary, z którymi ich kojarzymy, ale to są kwestie powodzi, zabezpieczeń drogowych, wypadków. Co raz większy nacisk kładziemy na to, aby nasi strażacy swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej i to jest istotny element, że strażacy nie stoją w miejscu. Ta intensywność nie tylko dotyczy wyposażenia, inwestycji, umundurowania, ale także szkolenia naszych strażaków. I cieszę się, że robimy ogromne postępy- podkreśliła burmistrz Jolanta Urbanik.

Zarząd jednostki OSP Jaszczew złożył podziękowania na ręce burmistrz Jolanty Urbanik, wiceburmistrza Marcina Filipa i przewodniczącego Piotra Woźniaka

To drugi samochód, który w tym roku trafił do strażaków z Jaszczwi. W lutym tego roku jednostka wzbogaciła się o nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki iveco.

-Czujemy ogromną satysfakcję, że jako jednostka osiągamy zamierzone cele. To nie tylko sukces jednostki, ale także sukces mieszkańców naszej miejscowości i całej Gminy Jedlicze. Teraz możemy jeszcze lepiej służyć mieszkańcom-powiedział Tomasz Nawrocki, prezes OSP Jaszczew.

Relację z uroczystego powitania samochodu prowadziliśmy na żywo. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji.

Powitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w OSP KSRG Jaszczew (kliknij, aby zobaczyć retransmisję)

 

(rn); fot. (rn), (UG) 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X