Jedlicze
zachmurzenie małe
24.2 ° C
24.2 °
24.2 °
61 %
5kmh
34 %
niedz.
24 °
pon.
24 °
wt.
20 °
śr.
18 °
czw.
21 °
Strona głównaWiadomościNocna Jazda Ratowników dla Paulinki. Tak wyglądał widowiskowy przejazd ponad 170 samochodów...

Nocna Jazda Ratowników dla Paulinki. Tak wyglądał widowiskowy przejazd ponad 170 samochodów [NA ŻYWO]

Nocna Jazda Ratowników dla Paulinki. Tak wyglądał widowiskowy przejazd ponad 170 samochodów [NA ŻYWO]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Ósma edycja wspaniałej, charytatywnej i widowiskowej imprezy “Nocna Jazda Ratowników” przerosła oczekiwania organizatorów bowiem kwota, którą udało się zebrać jest rekordowa. Tegoroczną akcję dedykowano 5-letniej Paulince Okarma z Jasła. Zobaczcie, jak wyglądał przejazd ponad 170 samochodów.

Ponad 170 samochodów – strażackich oraz wspomagających je firm i organizacji. Nie tylko z Krosna i powiatu krośnieńskiego, ale także z innych części Podkarpacia, Dolnego Śląska, Śląska, Małopolski i Mazowsza- informuje Krosno112- współorganizator wydarzenia.

Znamy już pierwsze podsumowanie. Kwota jest rekordowa – 86 221 złotych – czytamy na portalu Krosno112.

A wszystko to dla 5-letniej Paulinki Okarma z Jasła, wspaniałej dziewczynki, bohaterki tegorocznej edycji Nocnej Jazdy, która mieszka w Jaśle.​ Paulinka ma 5 lat, urodziła się w 27 tygodniu ciąży, ważąc zaledwie kilogram. W 6 dobie życia wskutek sepsy przestała oddychać, wszystkie organy oprócz mocno bijącego serduszka przestały pracować… Paulinka dostała wylewu do mózgu III stopnia. Przez parę miesięcy walczyła o życie. Operacja serca, kilka operacji neurochirurgicznych, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. W sumie w ciągu 7 miesięcy przeszła 13 operacji, kilka ratujących życie.

Uszkodzenia w mózgu są nieodwracalne, uniemożliwiają jej samodzielne funkcjonowanie. Wymaga całodobowej pomocy. Porażenie powoduje przykurcze w stawach, mięśnie są tak zaciśnięte, że kości nie mogą swobodnie rosnąć, dlatego Paulina systematycznie co kilka miesięcy przyjmuje bolesne zastrzyki z toksyny botulinowej w mięśnie, aby je rozluźnić. We wrześniu 2021 r. przeszła kolejną 14 operację wszczepienia implantu ślimakowego. W czerwcu 2022 r. zdiagnozowano u niej padaczkę. Jeden atak padaczkowy zakończył się utratą przytomności i przewiezieniem karetką pogotowia do szpitala, mógł zakończyć się tragicznie. Właśnie dlatego Nocna Jazda Ratowników 2023, została dedykowana dla niej.

Nocna Jazda Ratowników na stałe wpisała się w kalendarz imprez. Jak podają organizatorzy, w sumie podczas ośmiu akcji zebrano ponad ćwierć miliona złotych. To doskonały wynik. W organizację wydarzenia, co roku włącza się wiele osób i instytucji. Nieoceniony wkład w przygotowanie imprezy mają jego główni organizatorzy: jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobieszyna, portal ratowniczy Krosno112 oraz liczne fundacje.

Najbardziej oczekiwaną atrakcją jest z całą pewnością przejazd alarmowy kolumny samochodów służb ratunkowych i mundurowych. Najpierw ulicami Jedlicza, Dobieszyna, a następnie Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Patronat Honorowy nad Nocną Jazdą Ratowników dla Paulinki sprawowali: 
Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Jan Pelczar – Starosta Krośnieński, insp. Leszek Buryła – Komendant Miejski Policji w Krośnie, st. bryg. Zbigniew Nowak – Komendant Miejski PSP w Krośnie, Joanna Bukowczyk – dyrektor SPPR Krosno, dh Józef Tucki – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Krośnie, dr inż. Joanna Bril – Radna Sejmiku Wojewódzkiego, dr Dariusz Sobieraj – Radny Sejmiku Wojewódzkiego, Ryszard Pabian – Burmistrz Jasła, Sławomir Stefański – Wójt Gminy Wojaszówka.

W tym roku po raz drugi odbył się turniej w siatkówkę, w którym zmierzyli się funkcjonariusze i pracownicy Policji, gdzie były zbierane środki finansowe dla bohaterki tegorocznej Nocnej Jazdy Ratowników, Paulinki Okarma.

Funkcjonariusze i pracownicy Policji rywalizowali w II Turnieju o Puchar Przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej NSZZ “Solidarność” w piłce siatkowej [ZDJĘCIA, WYNIKI]

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X