Nie milkną komentarze po sesji Rady Miejskiej. “5 milionów zł wisi nad Gminą Jedlicze”

0
Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Jedliczu była nader nadzwyczajna, ale nie ze względu na szczególne znaczenie uchwał, które miały zostać podjęte, a indolencje niektórych radnych. “Bezradność, niekompetencje tzw. rady. Powiem więcej, pycha niektórych i ignorancja wszystkich!”- pisze mieszkaniec, który uczestniczył w obradach.

Zgodnie z porządkiem obrad sesja miała się rozpocząć o godz. 16:00. I nic nie stało na przeszkodzie, aby właśnie tak się stało. Lecz radni wstali i wyszli… niektórzy nawet nie zdążyli włożyć płaszcza czy kurtki. Przed budynkiem ratusza odbyli kuluarową rozmowę. “Jeśli sesja miała rozpocząć się o 16.00 to obowiązkiem przewodniczącego jest zwołać wszystkich członków, a w sali byli tylko Pani Burmistrz i…..  mieszkańcy!”-  Tyko jedna radna została na sali.

Kuluarowa rozmowa radnych przed budynkiem ratusza. Sesja opóźniła się o kilka minut. /fot. Jedlicze24

Burmistrz zwołuje sesję, radni odwlekają podjęcie decyzji

Sesja została zwołana na wniosek Burmistrz Jolanty Urbanik. 13 radnych z 15 osobowego grona wzięło w niej udział. Pomimo wymaganego kworum do podejmowania uchwał radni nie wyrazili swojego stanowiska zarówno w sprawie budowy Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu jak i w sprawie remontu ulicy Naftowej wraz z oświetleniem.

5 milionów do wzięcia!

Na obie inwestycja czekają istotne środki finansowe. W sumie to ponad 5 milionów złotych czyli tyle, ile Gmina Jedlicze przeznacza na inwestycje ze środków własnych w ciągu całego roku. “5 milionów zł wisi nad Gminą Jedlicze”- pisze do nas jeden z mieszkańców.

Radni “zakiwali się”

5 milionów złotych, które może przelecieć Gminie Jedlicze koło nosa, nie wliczając w to ewentualnych odszkodowań dla partnerskich gmin, wydaje się być mocnym argumentem do tego, że radni “zakiwali się” na potęgę!

Nie milkną komentarze

“Bezradność, niekompetencje tzw. rady. Powiem więcej, pycha niektórych i ignorancja wszystkich!”- pisze mieszkaniec, który uczestniczył w obradach, a który zapowiada uczestnictwo na sesji, która odbędzie się 3 października o godz. 11:00.

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Arek
Arek
4 lat temu

O czym tak namiętnie dyskutujecie? Macie cos do ukrycia przed mieszkańcami? Jak nie to po co wyszliscie ? Jesteście radnymi co to za tajemnice.

Franek
Franek
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

A nie wolno było im wyjść ?
Może ktoś opublikuje materiał dotyczący punktualności naszej burmistrz. Np na sesjach, imprezach, zebraniach itp. Z reguły zawsze się na nią czeka.

kino12
kino12
Odpowiedź do  Franek
4 lat temu

a ty co adwokat radnych?

Piotrek
Piotrek
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

Pewnie ubek dzwonił i ich szpuncił.

Arek
Arek
4 lat temu

Robia sobie jaja z nas mieszkańców. 3 lata uchwalaja budzety i glosuja za a teraz jak sa pieniądze i dla nas i dla gmin to to i tamto temu sie to tamtej sie tamto ja piernicze do odwołania to towarzystwo

Frigo
Frigo
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

Radni nie potrzebują adwokata. Adwokata na pewno potrzebuje Jolanta.
Masz chłopie racje z tym tylko że nie 3 lata stracone a juz ponad 4.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Frigo
4 lat temu

Na pewno to radni zrobili chlew i burdel na całe Podkarpacie ! To czy komu będzie potrzebny adwokat nieistotne ! Istotne jak szanowni państwo którzy w większości głosowali w poprzedniej kadencji za DPS-em wytłumaczy zmianę swojego głosu z aprobaty na zdecydowany przeciw ! Co takiego się wydarzyło że zmienili swoje zdanie ? Czy może te umowne kary za wycofanie się z projektu zapłacą z własnej kieszeni ci którzy kiedyś nie wiedzieli że jest im ta instytucja nie potrzebna !
su

janek
janek
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

Pani Burmistrz, nie ma wyjścia, niech Pani zgłosi wojewodzie o buncie radnych i rozwiązać

Faker maker
Faker maker
4 lat temu

NIE SIEJ J24 PROPAGANDY SĄ WAŻNIEJSZE SPRAWY JAK REMONTY ROZBUDOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, MIEJSCOWOŚCI W GMINIE NIE SĄ SKANALIZOWANE A NIE DPS CZY UL NAFTOWA RADNI JESTEŚCIE WIELCY ZE BLOKUJECIE TAKIE ZACHCIANKI !!

Frigo
Frigo
Odpowiedź do  Faker maker
4 lat temu

Dlaczego rada nie jest informowana o tym że jak w pewnym ( juz bardzo krótkim ) czasie gmina nie zostanie skanalizowana to będziemy płacić kary. Przeciez ta dyrektywa UE dalej funkcjonuje.

Zonia
Zonia
Odpowiedź do  Faker maker
4 lat temu

O czym Pan mówi co jest ważniejsze niż rozbudowa szkół. Przecież to dzieci są naszą przyszłością, a uczą się w koszmarnych warunkach (np.SP Długie ) system dwu zmianowy, gdzie najmłodsze dzieci kończą o godz 16.25! Jak one mogą odrabiać lekcje w godzinach wieczornych, gdzie czas na odpoczynek i zajęcia dodatkowe ….

Trochę empatii !

janek
janek
Odpowiedź do  Zonia
4 lat temu

Pani Zoniu wszystko jest ważne i wszystko mozna pogodzić, ale atmosfera w pracy(radzie) jest połową sukcesu

Moderówka
Moderówka
Odpowiedź do  Zonia
4 lat temu

Do ZONIA ale tu nie chodzi o wybór DPS ALBO Rozbudowa szkoły w Długim , Dobieszynie kompletne nie zrozumienie tematu. Tutaj chodzi o DPS I rozbudowe szkół. Czyli walczymy o jedno i drugie. Do DPS jest dofinansowanie juz teraz z programu unijnego a rozbudowa szkoły z tego co wiem ma być realizowana z naszych funduszy.

minä
minä
Odpowiedź do  Moderówka
4 lat temu

Jeśli tak dalej będzie nasza rada postępować to nie będzie DPS a z funduszy na remonty i rozbudowę szkół zapłacimy kary i odszkodowania dla poszkodowanych gmin.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Zonia
4 lat temu

1.53.55 Co to za mowa jakaś baba duka yyyyyyyyyyy i yyyyyyyyyyyy i yyyyyyyyyyy tak mówią kłamcy którzy mają napisana mowę przez osoby trzecie !

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  Faker maker
4 lat temu

Napewno to wszystko będziesz miał a zwłaszcza jak zapłacisz z budżetu kary. Jakbyś posłuchał ze zrozumieniem a nie emocjami sesji nadzwyczajnej to byś wiedział o co tu chodzi. Wybór jest taki robimy DPS i ul. Naftowa albo nie robimy tych inwestycji i płacimy ogromne kary czyli ogłaszamy upadłość bankructwo Gminy. Co rada ustali burmistrz zrobi. Wybierz sobie !!!!

stary Kocur
stary Kocur
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Jakie bankructwo gminy ? Co ty opowiadasz człowieku ?
I jakie kar pytam , a szczególnie za Naftową ?
W głowe ci się coś stało megalomanie ? Ale pierdoły opowiadacie

rafael
rafael
Odpowiedź do  Faker maker
4 lat temu

Gy aprobowali tę inwestycje w poprzedniej kadencji to nie wiedzieli że DPS jest niepotrzebny ? Są wielcy bo co bo się bawią zapałkami młotku ? Ty się lepiej zamknij chochole nie podszeptuj jak sam nie masz pojęcia i jakiegoś sensownego kompromisu jak z tego wyjść ! Takich krzykaczy nie potrzeba !

Ewa
Ewa
4 lat temu

Jestem mieszkankom Naftowej zapraszam zobaczyć tą drogę wstyd same dziury i ciemnica brak lamp. Jeśli jest dofinansowanie to czego nie robić ale kiedyś będą wybory to podziekujemy radnemu

Darcio
Darcio
Odpowiedź do  Ewa
4 lat temu

MieszkankOM Pani jest ? Wstyd taki sam jak wspomniana droga….

rafael
rafael
Odpowiedź do  Darcio
4 lat temu

Nie czepiaj się detali ! Profesor miodek samouk po godzinach !

Jedliczanin
Jedliczanin
4 lat temu

Nie pozwólmy odebrać danej nam szansy na rozwój. Tłumaczenia niektórych radnych są bezprecedensowe! To wstyd dla Gminy na zewnątrz! Wstyd i hańba! Oddajcie mandaty!!!

wyborca Piotra Woźniaka
wyborca Piotra Woźniaka
4 lat temu

wie Pan co? Uważałem, że pana profesjonalizm jest lepszy od pana temperamentu. I zdania nie zmieniłem. Z taką różnicą, że teraz profesjonalizm wypadałoby wziąć z duży cudzysłów!

Potok pyta
Potok pyta
4 lat temu

Panie Radny Szanowny Lisowski Tomaszu,
Potok nie ma remizy…
Potok nie ma garażu
Potok nie ma remizy
Potok nie ma garażu
Może teraz Pan mój wpis zauważy! Kiedy wybudujecie remizę ????

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  Potok pyta
4 lat temu

Do Potok pyta. Juz widzę jak wam Wasz radny to wszystko zrobi. Jak na razie zajety rzucaniem kłód pod nogi Pani burmistrz. Radni bez wyobraźni maja jednego szefa z Dobieszyna i się go ślepo słuchają .Zobaczymy jaki będzie finał.

Piotr
Piotr
4 lat temu

śmiech na sali. Oglądając powtórkę z posiedzenia radnych śmiem wątpić w kompetencje niektórych.Szkoda że wybory dopiero za 4 lata.!

Fago
Fago
Odpowiedź do  Piotr
4 lat temu

Ja wątpię w kompetencje pani burmistrz. Na dowód odsyłam do protokołu z RIO i wystąpienia pokontrolnego.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Fago
4 lat temu

Co takiego jest w tym protokole i czym to skutkuje ? Niczym ! Może faktycznie czas powtórzyć wybory ! Obejdzie się bez jakiegoś referendum ! A do gminy wyślą komisarza ! Świat jest mały i niech lokalni kacyki nie liczą na jakieś fory ! Ludzie zweryfikują cały układ w gminie a inni przyglądną się poczynaniom niektórych radnych którzy na mundurowej emeryturze mieli ochotę na wielka politykę bo może im pozostać tylko PSL jak Zibiemu !

zainteresowany
zainteresowany
4 lat temu

Czy ktoś się bliżej orientuje jak wygląda to obecnie? Nie śledzę sytuacji na bieżąco. Było głosowanie, zdecydowali na nie. Dlaczego teraz ma być nowe głosowanie?

Jak to w kuluarach wygląda, raczej przepadnie ta budowa czy jednak są szanse, że losy się odwrócą?

Karolina
Karolina
4 lat temu

Pan Dziura powinien się posłuchać jeszcze raz. Kompromituje się swoimi wypowiedziami. Zadaje pytania tak absurdalne, że tego słuchać się nie da. Podziwiam p.Burmistrz za cierpliwość do tego człowieka. Mieszkańcy Jedlicza: czy w Naszej gminie nie ma młodych, INTELIGENTNYCH, ludzi, potrafiących się wypowiedzieć? Kogo My wybraliśmy? Przecież oni nas kompromitują na okolice. Mam znajomych w gminie Chorkówka i uwierzcie, tam się z nas śmieją.
Piszecie Państwo w komentarzach o innych potrzebach gminy np. rozbudowa szkół czy zajęcie się tematami straży pożarnej. Ok, jest to zrozumiałe. Zawsze potrzeby będą. Dzieci są naszą przyszłością.
Sama mam dwoje w SP Jedlicze i doskonale wiem i widzę z jakimi problemami boryka się p.Dyrektor Smarzowska.
Ale powiedziało się A trzeba powiedzieć B. Zawarte zostało porozumienie, wszyscy radni znali temat bardzo dobrze i przez wiele miesięcy byli zgodni co do jego słuszności. Teraz gdy przyszedł czas na realizację to mówią NIE??
Gdzie tu logika działania. Pan Dziura jeszcze z sarkazmem powatpiewa w to czy pozostale gminy będą się starać o odszkodowania? Beda a niby czemu mieliby tego nie robic? Z sentymentu do Jedlicza? Wojt czy Burmistrz reprezentuje mieszkańców A Ci będą domagać się takiego działania. Stracą pieniądze i szansę więc wyboru nie mają.
Mam cichą nadzieję, że po następnych wyborach nie będziemy oglądać tych twarzy w RM.
Co do p.Burmistrz to osobiscie uważam, że jest to osoba odpowiednia na to stanowisko. Przesłuchajcie się Drodzy Państwo sposobie wypowiedzi i oceńcie poziom wiedzy. Powiem tak, sympatią nie pałam (nie muszę bo Burmistrz nie musi być lubiana bo to nie cukierki a skuteczna) ale szanuje za poziom jaki sobą reprezentuje. Wielka szkoda, że nie otacza się ludźmi kreatywnymi, zaangażowanymi. Byłoby pewnie inaczej a tak mamy CYRK z bardzo tanimi biletami…

rafael
rafael
Odpowiedź do  Karolina
4 lat temu

Niestety tak jest gdy przyjdzie chłop do biura i atrament wypije bo się mu zdaje że trzyma chorągiew i nim zorientuje się że ma na kiju stare barchanowe kalesony ! Ale co racja to racja Dziurze brak taktu i ogłady styl bycia przenosi chyba z pracy ! Nie ma pojęcia o polityce i poruszaniu się w tym świecie ! Ten człowiek nie ma podstawowego wychowania i kultury w kontaktach międzyludzkich !

poirytowana
poirytowana
4 lat temu

Oczywiście przyjdę na sesję . Posłuchać co ma mi do powiedzenia moja radna w tej sprawie i pozostali członkowie rady.

Ryba
Ryba
4 lat temu

To w końcu będzie ten dom pomocy spolecznej czy nie ??

Stary Kocur
Stary Kocur
Odpowiedź do  Ryba
4 lat temu

Problem w tym , że to nie bedzie Dom Spokojnej Starości tylko DPS. Nie znacie różnicy ? Przekonacie się po wybudowaniu.
W gminie potrzebny jest Dom Spokojnej Starości a nie DPS. To sa dwie różne instytucje !
O 17 jade na Naftową wiec zapraszam dyskutantów ale bez pałek.

Ryba
Ryba
Odpowiedź do  Stary Kocur
4 lat temu

Ale kto powiedział, że będzie? Póki co radni chyba zgody nie wyrazili, więc raczej większe szanse są na to, że nic z tego nie będzie niż to, że jednak powsatnie

Szarlotka
Szarlotka
4 lat temu

Dokladnie jest ze szkołą w Dobieszynie gdzie dzieci nie mają warunków do nauki. Lekcjie Wf odbywają się na małym wąskim korytarzu a maluchy kończą lekcjie w godzinach popoludniowych.p.burmistrz obiecuję, obiecuję i na obietnicy się kończy.

Refleksja
Refleksja
Odpowiedź do  Szarlotka
4 lat temu

Ręce opadają. Dobro dzieci jest ważne – wszystkich, nie tylko wybrańców. Może ktoś nam wyjaśni. Podobno projekt rozbudowy szkoły dla Długiego był gotowy. Czyli można było budować. Dlaczego więc przewodniczący zabrał pieniądze na Dobieszyn, gdzie projektu, a podobno i działki pod rozbudowę nie było? Może Szlotka wyjaśni dlaczego nie leży jej również na sercu dobro dzieci z Długiego?

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Jeszcze o RM. Zapewne pamiętają Państwo serial pt. “Czterdziestolatek”. Otóż występuje tam taka postać o nazwisku bodajże Walendziak. On ciągle powtarzał: nie wiem, nie znam się i tak właśnie jest z “naszymi” radnymi. Co to znaczy, że radny czegoś nie wie. Pan Dziura jako przewodniczący komisji finansów powinien mieć je w jednym palcu tak jak skarbnik gminy. Pan Twaróg plecie jakieś dyrdymały o małej działce pod DPS, zieleni i parkingu. Otóż Panie przewodniczący komisji od “komunalki”, Pan chyba nie ma pojęcia, że na rzut beretem jest parking przy hali GOSiR, park obok liceum, kościół i wreszcie cmentarz, na który seniorzy zaglądają najczęściej! No i budynek byłby blisko radnej Marciowej, a to w przyszłości może się przydać. Na sesji powiedziała – szanujmy swój czas, to skąd to spóźnienie “wybrańców” czy to, aby nie kpina?. Może się mylę, ale na sesji nie widziałem radnej “spadochroniarce” z mojego rejonu tzn. Pani Ginalskiej z….. Dobieszyna, bo tej sierpniowej jej nie było. Mam kilka pytań do tej Pani, ale zadam je na zebraniu mieszkańców. Ktoś wcześniej określił radnych jako TWARZE. Dobre! Twarze i tylko tyle. Znudzeni i ziewający, oto obrazek, który może oglądać cały świat. Promocja do pierwszej ligi kabaretowej pewna!

stary Kocur
stary Kocur
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Panie Kruczek, moja diagnoza jest taka : chyba pan z czymś przedawkował.
Mówi pan że Dziura powinien mieć wszystko w jednym palcu jak skarbnik. 🙂 Nie wiem o którym skarbniku pan mówi chyba nie o obecnym ani nie o pani B.
Twaróg tak do końca to może nie miał racji bo te pytania i wątpliwości powinien jako radny zgłaszać dwa lata temu, ale gadanie, że seniorzy będą mieli blisko cmentarz to muszę powiedzieć że jest pan wielki i odważny ( bravo ).
Co do p.Ginalskiej to pełna zgoda. Nic dla tej części Jedlicza nie zrobiła. Ale pamietać należy , że burmistrz nie wyszła z żadnym projektem, żadną propozycją dla Jedlicza. Coś próbują grzebać koło szkoły ale to raczej sprawy kosmetyczne. Zaplanowane osiedle stoi w miejscu. Ludzie buduja domy a nic sie nie robi w kierunku budowy drogi. Przecież to centrum miasta. Chodniki pozarastane, brudno. Jedlicze jest pomijane. Proszę wyliczyć ile kasy za 4 lata poszło na 1 mieszkańca Jedlicza a ile na 1 mieszkańca Jaszczwi. Włosy na głowie się panu zjeżą.

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  stary Kocur
4 lat temu

Jeśli Pan stawia diagnozy to pewnie jest Pan jakimś “doktorem”, ale chyba nie zrozumiał Pan co miałem na myśli. Seniorzy drogi panie chodzą na cmentarz, aby zapalić świeczkę! Oczywiście jest Pan anonimem jak większość, a to nazywa się tchórzostwem. Chowasz się człowieku pod jakimś idiotycznym pseudo, a jeśli chcesz dyskutować, podpisz się z imienia i nazwiska. Tak robią normalni ludzie. Jeśli taki “stary kocur” chce stępić pazury to tylko na sesji 3.10.2019 r. Jak strach da o sobie znać, zawsze można się przebrać – choćby za…… kocura!

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Radna Marciowa to się nawet do kabaretu nie nadaje. Fałszywa, zawody na osoba!!

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Jeśli chodzi o Ryszarda Dziurę to miałem na myśli poprzednią kadencję, kiedy to zaczęto temat DPS. Jeśli napisałem niezrozumiale to przepraszam. Obecną przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów jest Pani Krystyna Marć , a Pan Ryszard Dziura jest członkiem tejże. Nie zmienia to jednak istoty rzeczy.

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
4 lat temu

Jedynie Pani Radna Piotrowkii Podniebyla zachowala się jak należy. O godzinie 16 siedziała na sali, czekała na rozpoczęcie sesji- widać że szanuje swoje stanowisko i jest dla mieszkańców, chce coś zrobić dla dobra ogółu. W jej wypowiedziach widać głos rozsadku! A pozostało radni to jakiś kabaret, co oni robią?? Jakieś rozgrywki polityczne. Zapomnieli że są dla spoleczenstwa… Jak kasa jest na inwestycje, a gmina ma dołożyć np 20% to chyba prosta sprawa- trzeba poprzeć inwestycje i robić jak najszybciej. Nowe inwestycje to miejsce pracy dla mieszkańców – ale radni myślą tylko o tym jak zrobić na złość Pani burmistrz oraz mieszkańcom. Szkoda że tylko w Piotrowce mają rozsądną radną… reszta tej rady to szumowiny( fałsz i obluda)

stary Kocur
stary Kocur
Odpowiedź do  Gminny mieszkaniec
4 lat temu

Szkoda mi radnej z Piotrówki bo to fajna kobitka tylko że gołym okiem widać jak jest sterowana. Naprawdę to widać.
Do której to niby inwestycji gmina ma dołożyć 20 procent ? Nie szarżuj z takimi nie sprawdzonymi procentami. Grubo się mylisz.
Poczytaj o nowej targowicy ile miało kosztować a ile kosztowała. Jaka była procentowa dotacja .
Moim zdaniem to nie radni to burmistrz robi na złość mieszkańcom. Przykłady można mnożyć.

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  stary Kocur
4 lat temu

Czemu manipulujesz wypowiedzia Pana Kruczka. Czytaj ze zrozumieniem . Pan Dziura jako przewodniczący komisji finansów powinien mieć je w jednym palcu TAK jak skarbnik gminy. A ty stary kocurze nie dowidzisz “:Mówi pan że Dziura powinien mieć wszystko w jednym palcu jak skarbnik.” To “tak” zmienia całkowicie sens wypowiedzi. Więc zanim zaczniesz pisać o kims że przedawkował sam sprawdz czy czasem nie wypiłeś za dużo herbaty.

Refleksja
Refleksja
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Dokładnie. Widać, że pan Dziura “Ręce opadają” kpi z nas,. Glosował – nie wie na co. Był na Ukrainie – nie wie po co. Przekazał jakiś prezent. Jaki ? Prywatny ?? Skoro niczego nie ogarnia z towarzystwem wzajemnej adoracji to może warto pozwolić mówić mieszkańcom. A nie w ordynarny sposób blokować ich wypowiedzi. POLECAM – obejrzeć transmisję ostatniego posiedzenia rady. Poniżej krytyki – jak można w tak ordynarny sposób próbować zamknąć usta mieszkańcom. Zacytuję klasyka – RĘCE OPADAJĄ.

Baltazar
Baltazar
Odpowiedź do  Refleksja
4 lat temu

Jak dał cos prywatnego i jest skromny to nie bedzie z tego robił afery a szczególnie nie bedzie się tobie spowiadał bo niby komu.

Refleksja
Refleksja
Odpowiedź do  Baltazar
4 lat temu

Dał? Coś prywatnego? Co? Jest osobą publiczną? Skromny? Nie robi afery? Toż to kwintesencja afery. Nie będzie się spowiadał? Jaką funkcję pełni – czy nie przypadkiem publiczną? Dlaczego nie ma wytłumaczyć swojego zachowania?

Baltazar
Baltazar
Odpowiedź do  Refleksja
4 lat temu

Widzisz, brakuje ci ogłady. Takiej podstawowej, elementarnej. Z domu wyniosłeś straszne rzeczy czyli jad. Masz cos z psychiką.

Refleksja
Refleksja
Odpowiedź do  stary Kocur
4 lat temu

Co ty bredzisz. Kto ci kazał trollować. Jest to naprawdę rozsądna osoba. Ona jest sterowana ??????????????? Zobacz na zdjęcie na zajawce tego artykułu. Chyba kpisz. Ma swoje zdanie w przeciwieństwie do tego towarzystwa adoracji ….. wiadomo kogo, Ztym zdaniem utożsamia się większość mieszkańców. Z panem RĘCE OPADAJĄ? . Nawet nie Jest przewodniczącym, tylko zastępca – ciekawe dlaczego przewodniczący nie ma głosu. I kto to jeszcze łyka ?

patologia
patologia
Odpowiedź do  stary Kocur
4 lat temu

skad uwazasz ze jest sterowana? Co o tym sadzi? To ze inni radni “mnaifestowali na polu” a ona się zachowała normalnie(włąsciewie) i była o 16 “gotowa” na zebranie w miejscu gdzie ono się odbywało. Co z Cb za troll…Wymien jakies przyklady sterowania? Głosowało tez z DPS…w przeciwienstwie do innych radnych… Według ciebie to sterowanieeee?? Mysle ze te procenty to przyklad, wyadje mi sie ze chodzilo o sposob podejmowania decyzji przez obecna rade, ale ty tego nie zrozumiales(ze to przyklad) …dramat…

Cesiek
Cesiek
Odpowiedź do  patologia
4 lat temu

Nie mów tu o punktualności bo ta twoja burmistrz praktycznie wszędzie się spóźnia. Zaprasza ludzi do siebie, ci czekają a ona łaskawie po nastu minutach wychodzi. Szok i niedowierzanie.
Radna z Piotrówki była w Niemczech … to dużo mówi

patologia
patologia
Odpowiedź do  Cesiek
4 lat temu

Czyli jak najważniejszy strażak z miejscowości ŻARNOWIEC(a pewnie i gminy bo to Państwówka), też był w Niemczech to znaczy że jest “sterowany”??? Co Ty bredzisz? Zachowujesz sie jak komunista!!! A zreszta ja w poscie wyzej pisałem o punktalności Pani radnej z Piotrówki, a Ty odrazu skoczyłeś do burmistrzowej… Ja akuratnie cześć deczyji jej popieram ,cześć nie – powiem tak nie jest to mój idalny burmistrz, Wydaje mi się że czasem dużo gada, a mało robi…ale może problemem są radni, jak oni nie chcą się zniczym zgodzić, są zawsze na “przekór”, czyli mają jakieś swoje urkyte interesy, albo ktoś nimi manipuluje!!!

Refleksja
Refleksja
4 lat temu

Wrzucam na główny – bo” stary Kocur” pogubił się w trollingu. Co ty bredzisz. Kto ci kazał trollować. Jest to naprawdę rozsądna osoba. Ona jest sterowana ??????????????? Zobacz na zdjęcie na zajawce tego artykułu. Chyba kpisz. Ma swoje zdanie w przeciwieństwie do tego towarzystwa adoracji ….. wiadomo kogo, Ztym zdaniem utożsamia się większość mieszkańców. Z panem RĘCE OPADAJĄ? . Nawet nie Jest przewodniczącym, tylko zastępca – ciekawe dlaczego przewodniczący nie ma głosu. I kto to jeszcze łyka ?

Baltazar
Baltazar
Odpowiedź do  Refleksja
4 lat temu

Sami do siebie piszecie. Sobota to byś pomógł coś żonie w domu. Kobita nie wyrabia.

Refleksja
Refleksja
Odpowiedź do  Baltazar
4 lat temu

Towarzyszu. PZPR, Milicja, UB, Te organizacje zwracały się do nas w liczbie mnogiej.Którą reprezentujesz?

patologia
patologia
Odpowiedź do  Refleksja
4 lat temu

Popieram w 100% wypowiedz. Nie mozna wszytkich radnych wrzucac do jednego wora…ale skoro wiekszosc randych jest oderwana od rzeczywistosci, maja wiekszosc głosow, to moga wszytko, Pani radna z Piotrowki czy Pan Kopec nic nie zrobią z taka patologia…

Cesiek
Cesiek
Odpowiedź do  patologia
4 lat temu

Ja tu czegoś nie rozumie.
W sumie to ci radni którzy byli w komitecie Jolanty dzis sa przeciw i mówicie że są oderwani od rzeczywistości. No kto jak kto ale oni najlepiej znają Jolantę. Wychodzi na to że połapali z kim mają do czynienia i zrobili nawrót o 180 stopni. Szkoda tylko że tak późno.

wd-40
wd-40
Odpowiedź do  Cesiek
4 lat temu

Marny czas czeka gminę przez najbliższe 4 lata 🙁 W takiej atmosferze nie da się skutecznie tworzyć samorząd.

patologia
patologia
Odpowiedź do  Cesiek
4 lat temu

albo ktoś nimi steruje i się im w “dupach” poprzewracało….

wd-40
wd-40
Odpowiedź do  patologia
4 lat temu

Za ten bałagan odpowiadają i radni i burmistrzowa. Nie staje bo żadnej stronie.

obcy
obcy
Odpowiedź do  wd-40
4 lat temu

Tylko burmistrz.

rafael
rafael
4 lat temu

Dziura ma problemy emocjonalne bawi się długopisem jak osierocone dziecko chyba nie wie że go nagrywają !

grg
grg
4 lat temu

Panstwo niepoRadni, stoicie pod tymi drzwiami jak dzieciaki na Disco, sluchacie ambicjonalnych wywodow Pana Dziury i bezmyslnie jak stado owiec krecicie sie w kolo. Jak nie chcecie w miecie, umowcie sie z raz na miesiac to u jednego to u drugiego, jest was 15 to nawet raz w roku nie wypada.Zrobcie kanapki, kupcie pepsi, moze nawet gmona zrefunduje i jak chcecie to uprawiajcie ta konspiracje ale na powaznie. Tam chodzi o 5 duzych baniek. Nie ogarniecie tego pod dyskoteka , Po 4 latach walicie takie bzdury ze przykro sluchac. Mowie, rozpisac dyzury, i ostatni piatek miesiaca robimy konspire przy kanapkach.Jak niechcecie w domu to moze dogadacie sie z Mecinka, beda miec nowy woz strazacki to moze posprzatane bedzie z rok, podpalcie jakis snopek pod lasem, zanim wroca sie nagadacie.

Arek
Arek
4 lat temu

O czym tak namiętnie dyskutujecie? Macie cos do ukrycia przed mieszkańcami? Jak nie to po co wyszliscie ? Jesteście radnymi co to za tajemnice.

Franek
Franek
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

A nie wolno było im wyjść ?
Może ktoś opublikuje materiał dotyczący punktualności naszej burmistrz. Np na sesjach, imprezach, zebraniach itp. Z reguły zawsze się na nią czeka.

kino12
kino12
Odpowiedź do  Franek
4 lat temu

a ty co adwokat radnych?

Piotrek
Piotrek
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

Pewnie ubek dzwonił i ich szpuncił.

Arek
Arek
4 lat temu

Robia sobie jaja z nas mieszkańców. 3 lata uchwalaja budzety i glosuja za a teraz jak sa pieniądze i dla nas i dla gmin to to i tamto temu sie to tamtej sie tamto ja piernicze do odwołania to towarzystwo

Frigo
Frigo
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

Radni nie potrzebują adwokata. Adwokata na pewno potrzebuje Jolanta.
Masz chłopie racje z tym tylko że nie 3 lata stracone a juz ponad 4.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Frigo
4 lat temu

Na pewno to radni zrobili chlew i burdel na całe Podkarpacie ! To czy komu będzie potrzebny adwokat nieistotne ! Istotne jak szanowni państwo którzy w większości głosowali w poprzedniej kadencji za DPS-em wytłumaczy zmianę swojego głosu z aprobaty na zdecydowany przeciw ! Co takiego się wydarzyło że zmienili swoje zdanie ? Czy może te umowne kary za wycofanie się z projektu zapłacą z własnej kieszeni ci którzy kiedyś nie wiedzieli że jest im ta instytucja nie potrzebna !
su

janek
janek
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

Pani Burmistrz, nie ma wyjścia, niech Pani zgłosi wojewodzie o buncie radnych i rozwiązać

Faker maker
Faker maker
4 lat temu

NIE SIEJ J24 PROPAGANDY SĄ WAŻNIEJSZE SPRAWY JAK REMONTY ROZBUDOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, MIEJSCOWOŚCI W GMINIE NIE SĄ SKANALIZOWANE A NIE DPS CZY UL NAFTOWA RADNI JESTEŚCIE WIELCY ZE BLOKUJECIE TAKIE ZACHCIANKI !!

Frigo
Frigo
Odpowiedź do  Faker maker
4 lat temu

Dlaczego rada nie jest informowana o tym że jak w pewnym ( juz bardzo krótkim ) czasie gmina nie zostanie skanalizowana to będziemy płacić kary. Przeciez ta dyrektywa UE dalej funkcjonuje.

Zonia
Zonia
Odpowiedź do  Faker maker
4 lat temu

O czym Pan mówi co jest ważniejsze niż rozbudowa szkół. Przecież to dzieci są naszą przyszłością, a uczą się w koszmarnych warunkach (np.SP Długie ) system dwu zmianowy, gdzie najmłodsze dzieci kończą o godz 16.25! Jak one mogą odrabiać lekcje w godzinach wieczornych, gdzie czas na odpoczynek i zajęcia dodatkowe ….

Trochę empatii !

janek
janek
Odpowiedź do  Zonia
4 lat temu

Pani Zoniu wszystko jest ważne i wszystko mozna pogodzić, ale atmosfera w pracy(radzie) jest połową sukcesu

Moderówka
Moderówka
Odpowiedź do  Zonia
4 lat temu

Do ZONIA ale tu nie chodzi o wybór DPS ALBO Rozbudowa szkoły w Długim , Dobieszynie kompletne nie zrozumienie tematu. Tutaj chodzi o DPS I rozbudowe szkół. Czyli walczymy o jedno i drugie. Do DPS jest dofinansowanie juz teraz z programu unijnego a rozbudowa szkoły z tego co wiem ma być realizowana z naszych funduszy.

minä
minä
Odpowiedź do  Moderówka
4 lat temu

Jeśli tak dalej będzie nasza rada postępować to nie będzie DPS a z funduszy na remonty i rozbudowę szkół zapłacimy kary i odszkodowania dla poszkodowanych gmin.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Zonia
4 lat temu

1.53.55 Co to za mowa jakaś baba duka yyyyyyyyyyy i yyyyyyyyyyyy i yyyyyyyyyyy tak mówią kłamcy którzy mają napisana mowę przez osoby trzecie !

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  Faker maker
4 lat temu

Napewno to wszystko będziesz miał a zwłaszcza jak zapłacisz z budżetu kary. Jakbyś posłuchał ze zrozumieniem a nie emocjami sesji nadzwyczajnej to byś wiedział o co tu chodzi. Wybór jest taki robimy DPS i ul. Naftowa albo nie robimy tych inwestycji i płacimy ogromne kary czyli ogłaszamy upadłość bankructwo Gminy. Co rada ustali burmistrz zrobi. Wybierz sobie !!!!

stary Kocur
stary Kocur
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Jakie bankructwo gminy ? Co ty opowiadasz człowieku ?
I jakie kar pytam , a szczególnie za Naftową ?
W głowe ci się coś stało megalomanie ? Ale pierdoły opowiadacie

rafael
rafael
Odpowiedź do  Faker maker
4 lat temu

Gy aprobowali tę inwestycje w poprzedniej kadencji to nie wiedzieli że DPS jest niepotrzebny ? Są wielcy bo co bo się bawią zapałkami młotku ? Ty się lepiej zamknij chochole nie podszeptuj jak sam nie masz pojęcia i jakiegoś sensownego kompromisu jak z tego wyjść ! Takich krzykaczy nie potrzeba !

Ewa
Ewa
4 lat temu

Jestem mieszkankom Naftowej zapraszam zobaczyć tą drogę wstyd same dziury i ciemnica brak lamp. Jeśli jest dofinansowanie to czego nie robić ale kiedyś będą wybory to podziekujemy radnemu

Darcio
Darcio
Odpowiedź do  Ewa
4 lat temu

MieszkankOM Pani jest ? Wstyd taki sam jak wspomniana droga….

rafael
rafael
Odpowiedź do  Darcio
4 lat temu

Nie czepiaj się detali ! Profesor miodek samouk po godzinach !

Jedliczanin
Jedliczanin
4 lat temu

Nie pozwólmy odebrać danej nam szansy na rozwój. Tłumaczenia niektórych radnych są bezprecedensowe! To wstyd dla Gminy na zewnątrz! Wstyd i hańba! Oddajcie mandaty!!!

wyborca Piotra Woźniaka
wyborca Piotra Woźniaka
4 lat temu

wie Pan co? Uważałem, że pana profesjonalizm jest lepszy od pana temperamentu. I zdania nie zmieniłem. Z taką różnicą, że teraz profesjonalizm wypadałoby wziąć z duży cudzysłów!

Potok pyta
Potok pyta
4 lat temu

Panie Radny Szanowny Lisowski Tomaszu,
Potok nie ma remizy…
Potok nie ma garażu
Potok nie ma remizy
Potok nie ma garażu
Może teraz Pan mój wpis zauważy! Kiedy wybudujecie remizę ????

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  Potok pyta
4 lat temu

Do Potok pyta. Juz widzę jak wam Wasz radny to wszystko zrobi. Jak na razie zajety rzucaniem kłód pod nogi Pani burmistrz. Radni bez wyobraźni maja jednego szefa z Dobieszyna i się go ślepo słuchają .Zobaczymy jaki będzie finał.

Piotr
Piotr
4 lat temu

śmiech na sali. Oglądając powtórkę z posiedzenia radnych śmiem wątpić w kompetencje niektórych.Szkoda że wybory dopiero za 4 lata.!

Fago
Fago
Odpowiedź do  Piotr
4 lat temu

Ja wątpię w kompetencje pani burmistrz. Na dowód odsyłam do protokołu z RIO i wystąpienia pokontrolnego.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Fago
4 lat temu

Co takiego jest w tym protokole i czym to skutkuje ? Niczym ! Może faktycznie czas powtórzyć wybory ! Obejdzie się bez jakiegoś referendum ! A do gminy wyślą komisarza ! Świat jest mały i niech lokalni kacyki nie liczą na jakieś fory ! Ludzie zweryfikują cały układ w gminie a inni przyglądną się poczynaniom niektórych radnych którzy na mundurowej emeryturze mieli ochotę na wielka politykę bo może im pozostać tylko PSL jak Zibiemu !

zainteresowany
zainteresowany
4 lat temu

Czy ktoś się bliżej orientuje jak wygląda to obecnie? Nie śledzę sytuacji na bieżąco. Było głosowanie, zdecydowali na nie. Dlaczego teraz ma być nowe głosowanie?

Jak to w kuluarach wygląda, raczej przepadnie ta budowa czy jednak są szanse, że losy się odwrócą?

Karolina
Karolina
4 lat temu

Pan Dziura powinien się posłuchać jeszcze raz. Kompromituje się swoimi wypowiedziami. Zadaje pytania tak absurdalne, że tego słuchać się nie da. Podziwiam p.Burmistrz za cierpliwość do tego człowieka. Mieszkańcy Jedlicza: czy w Naszej gminie nie ma młodych, INTELIGENTNYCH, ludzi, potrafiących się wypowiedzieć? Kogo My wybraliśmy? Przecież oni nas kompromitują na okolice. Mam znajomych w gminie Chorkówka i uwierzcie, tam się z nas śmieją.
Piszecie Państwo w komentarzach o innych potrzebach gminy np. rozbudowa szkół czy zajęcie się tematami straży pożarnej. Ok, jest to zrozumiałe. Zawsze potrzeby będą. Dzieci są naszą przyszłością.
Sama mam dwoje w SP Jedlicze i doskonale wiem i widzę z jakimi problemami boryka się p.Dyrektor Smarzowska.
Ale powiedziało się A trzeba powiedzieć B. Zawarte zostało porozumienie, wszyscy radni znali temat bardzo dobrze i przez wiele miesięcy byli zgodni co do jego słuszności. Teraz gdy przyszedł czas na realizację to mówią NIE??
Gdzie tu logika działania. Pan Dziura jeszcze z sarkazmem powatpiewa w to czy pozostale gminy będą się starać o odszkodowania? Beda a niby czemu mieliby tego nie robic? Z sentymentu do Jedlicza? Wojt czy Burmistrz reprezentuje mieszkańców A Ci będą domagać się takiego działania. Stracą pieniądze i szansę więc wyboru nie mają.
Mam cichą nadzieję, że po następnych wyborach nie będziemy oglądać tych twarzy w RM.
Co do p.Burmistrz to osobiscie uważam, że jest to osoba odpowiednia na to stanowisko. Przesłuchajcie się Drodzy Państwo sposobie wypowiedzi i oceńcie poziom wiedzy. Powiem tak, sympatią nie pałam (nie muszę bo Burmistrz nie musi być lubiana bo to nie cukierki a skuteczna) ale szanuje za poziom jaki sobą reprezentuje. Wielka szkoda, że nie otacza się ludźmi kreatywnymi, zaangażowanymi. Byłoby pewnie inaczej a tak mamy CYRK z bardzo tanimi biletami…

rafael
rafael
Odpowiedź do  Karolina
4 lat temu

Niestety tak jest gdy przyjdzie chłop do biura i atrament wypije bo się mu zdaje że trzyma chorągiew i nim zorientuje się że ma na kiju stare barchanowe kalesony ! Ale co racja to racja Dziurze brak taktu i ogłady styl bycia przenosi chyba z pracy ! Nie ma pojęcia o polityce i poruszaniu się w tym świecie ! Ten człowiek nie ma podstawowego wychowania i kultury w kontaktach międzyludzkich !

poirytowana
poirytowana
4 lat temu

Oczywiście przyjdę na sesję . Posłuchać co ma mi do powiedzenia moja radna w tej sprawie i pozostali członkowie rady.

Ryba
Ryba
4 lat temu

To w końcu będzie ten dom pomocy spolecznej czy nie ??

Stary Kocur
Stary Kocur
Odpowiedź do  Ryba
4 lat temu

Problem w tym , że to nie bedzie Dom Spokojnej Starości tylko DPS. Nie znacie różnicy ? Przekonacie się po wybudowaniu.
W gminie potrzebny jest Dom Spokojnej Starości a nie DPS. To sa dwie różne instytucje !
O 17 jade na Naftową wiec zapraszam dyskutantów ale bez pałek.

Ryba
Ryba
Odpowiedź do  Stary Kocur
4 lat temu

Ale kto powiedział, że będzie? Póki co radni chyba zgody nie wyrazili, więc raczej większe szanse są na to, że nic z tego nie będzie niż to, że jednak powsatnie

Szarlotka
Szarlotka
4 lat temu

Dokladnie jest ze szkołą w Dobieszynie gdzie dzieci nie mają warunków do nauki. Lekcjie Wf odbywają się na małym wąskim korytarzu a maluchy kończą lekcjie w godzinach popoludniowych.p.burmistrz obiecuję, obiecuję i na obietnicy się kończy.

Refleksja
Refleksja
Odpowiedź do  Szarlotka
4 lat temu

Ręce opadają. Dobro dzieci jest ważne – wszystkich, nie tylko wybrańców. Może ktoś nam wyjaśni. Podobno projekt rozbudowy szkoły dla Długiego był gotowy. Czyli można było budować. Dlaczego więc przewodniczący zabrał pieniądze na Dobieszyn, gdzie projektu, a podobno i działki pod rozbudowę nie było? Może Szlotka wyjaśni dlaczego nie leży jej również na sercu dobro dzieci z Długiego?

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Jeszcze o RM. Zapewne pamiętają Państwo serial pt. “Czterdziestolatek”. Otóż występuje tam taka postać o nazwisku bodajże Walendziak. On ciągle powtarzał: nie wiem, nie znam się i tak właśnie jest z “naszymi” radnymi. Co to znaczy, że radny czegoś nie wie. Pan Dziura jako przewodniczący komisji finansów powinien mieć je w jednym palcu tak jak skarbnik gminy. Pan Twaróg plecie jakieś dyrdymały o małej działce pod DPS, zieleni i parkingu. Otóż Panie przewodniczący komisji od “komunalki”, Pan chyba nie ma pojęcia, że na rzut beretem jest parking przy hali GOSiR, park obok liceum, kościół i wreszcie cmentarz, na który seniorzy zaglądają najczęściej! No i budynek byłby blisko radnej Marciowej, a to w przyszłości może się przydać. Na sesji powiedziała – szanujmy swój czas, to skąd to spóźnienie “wybrańców” czy to, aby nie kpina?. Może się mylę, ale na sesji nie widziałem radnej “spadochroniarce” z mojego rejonu tzn. Pani Ginalskiej z….. Dobieszyna, bo tej sierpniowej jej nie było. Mam kilka pytań do tej Pani, ale zadam je na zebraniu mieszkańców. Ktoś wcześniej określił radnych jako TWARZE. Dobre! Twarze i tylko tyle. Znudzeni i ziewający, oto obrazek, który może oglądać cały świat. Promocja do pierwszej ligi kabaretowej pewna!

stary Kocur
stary Kocur
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Panie Kruczek, moja diagnoza jest taka : chyba pan z czymś przedawkował.
Mówi pan że Dziura powinien mieć wszystko w jednym palcu jak skarbnik. 🙂 Nie wiem o którym skarbniku pan mówi chyba nie o obecnym ani nie o pani B.
Twaróg tak do końca to może nie miał racji bo te pytania i wątpliwości powinien jako radny zgłaszać dwa lata temu, ale gadanie, że seniorzy będą mieli blisko cmentarz to muszę powiedzieć że jest pan wielki i odważny ( bravo ).
Co do p.Ginalskiej to pełna zgoda. Nic dla tej części Jedlicza nie zrobiła. Ale pamietać należy , że burmistrz nie wyszła z żadnym projektem, żadną propozycją dla Jedlicza. Coś próbują grzebać koło szkoły ale to raczej sprawy kosmetyczne. Zaplanowane osiedle stoi w miejscu. Ludzie buduja domy a nic sie nie robi w kierunku budowy drogi. Przecież to centrum miasta. Chodniki pozarastane, brudno. Jedlicze jest pomijane. Proszę wyliczyć ile kasy za 4 lata poszło na 1 mieszkańca Jedlicza a ile na 1 mieszkańca Jaszczwi. Włosy na głowie się panu zjeżą.

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  stary Kocur
4 lat temu

Jeśli Pan stawia diagnozy to pewnie jest Pan jakimś “doktorem”, ale chyba nie zrozumiał Pan co miałem na myśli. Seniorzy drogi panie chodzą na cmentarz, aby zapalić świeczkę! Oczywiście jest Pan anonimem jak większość, a to nazywa się tchórzostwem. Chowasz się człowieku pod jakimś idiotycznym pseudo, a jeśli chcesz dyskutować, podpisz się z imienia i nazwiska. Tak robią normalni ludzie. Jeśli taki “stary kocur” chce stępić pazury to tylko na sesji 3.10.2019 r. Jak strach da o sobie znać, zawsze można się przebrać – choćby za…… kocura!

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Radna Marciowa to się nawet do kabaretu nie nadaje. Fałszywa, zawody na osoba!!

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Jeśli chodzi o Ryszarda Dziurę to miałem na myśli poprzednią kadencję, kiedy to zaczęto temat DPS. Jeśli napisałem niezrozumiale to przepraszam. Obecną przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów jest Pani Krystyna Marć , a Pan Ryszard Dziura jest członkiem tejże. Nie zmienia to jednak istoty rzeczy.

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
4 lat temu

Jedynie Pani Radna Piotrowkii Podniebyla zachowala się jak należy. O godzinie 16 siedziała na sali, czekała na rozpoczęcie sesji- widać że szanuje swoje stanowisko i jest dla mieszkańców, chce coś zrobić dla dobra ogółu. W jej wypowiedziach widać głos rozsadku! A pozostało radni to jakiś kabaret, co oni robią?? Jakieś rozgrywki polityczne. Zapomnieli że są dla spoleczenstwa… Jak kasa jest na inwestycje, a gmina ma dołożyć np 20% to chyba prosta sprawa- trzeba poprzeć inwestycje i robić jak najszybciej. Nowe inwestycje to miejsce pracy dla mieszkańców – ale radni myślą tylko o tym jak zrobić na złość Pani burmistrz oraz mieszkańcom. Szkoda że tylko w Piotrowce mają rozsądną radną… reszta tej rady to szumowiny( fałsz i obluda)

stary Kocur
stary Kocur
Odpowiedź do  Gminny mieszkaniec
4 lat temu

Szkoda mi radnej z Piotrówki bo to fajna kobitka tylko że gołym okiem widać jak jest sterowana. Naprawdę to widać.
Do której to niby inwestycji gmina ma dołożyć 20 procent ? Nie szarżuj z takimi nie sprawdzonymi procentami. Grubo się mylisz.
Poczytaj o nowej targowicy ile miało kosztować a ile kosztowała. Jaka była procentowa dotacja .
Moim zdaniem to nie radni to burmistrz robi na złość mieszkańcom. Przykłady można mnożyć.

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  stary Kocur
4 lat temu

Czemu manipulujesz wypowiedzia Pana Kruczka. Czytaj ze zrozumieniem . Pan Dziura jako przewodniczący komisji finansów powinien mieć je w jednym palcu TAK jak skarbnik gminy. A ty stary kocurze nie dowidzisz “:Mówi pan że Dziura powinien mieć wszystko w jednym palcu jak skarbnik.” To “tak” zmienia całkowicie sens wypowiedzi. Więc zanim zaczniesz pisać o kims że przedawkował sam sprawdz czy czasem nie wypiłeś za dużo herbaty.

Refleksja
Refleksja
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Dokładnie. Widać, że pan Dziura “Ręce opadają” kpi z nas,. Glosował – nie wie na co. Był na Ukrainie – nie wie po co. Przekazał jakiś prezent. Jaki ? Prywatny ?? Skoro niczego nie ogarnia z towarzystwem wzajemnej adoracji to może warto pozwolić mówić mieszkańcom. A nie w ordynarny sposób blokować ich wypowiedzi. POLECAM – obejrzeć transmisję ostatniego posiedzenia rady. Poniżej krytyki – jak można w tak ordynarny sposób próbować zamknąć usta mieszkańcom. Zacytuję klasyka – RĘCE OPADAJĄ.

Baltazar
Baltazar
Odpowiedź do  Refleksja
4 lat temu

Jak dał cos prywatnego i jest skromny to nie bedzie z tego robił afery a szczególnie nie bedzie się tobie spowiadał bo niby komu.

Refleksja
Refleksja
Odpowiedź do  Baltazar
4 lat temu

Dał? Coś prywatnego? Co? Jest osobą publiczną? Skromny? Nie robi afery? Toż to kwintesencja afery. Nie będzie się spowiadał? Jaką funkcję pełni – czy nie przypadkiem publiczną? Dlaczego nie ma wytłumaczyć swojego zachowania?

Baltazar
Baltazar
Odpowiedź do  Refleksja
4 lat temu

Widzisz, brakuje ci ogłady. Takiej podstawowej, elementarnej. Z domu wyniosłeś straszne rzeczy czyli jad. Masz cos z psychiką.

Refleksja
Refleksja
Odpowiedź do  stary Kocur
4 lat temu

Co ty bredzisz. Kto ci kazał trollować. Jest to naprawdę rozsądna osoba. Ona jest sterowana ??????????????? Zobacz na zdjęcie na zajawce tego artykułu. Chyba kpisz. Ma swoje zdanie w przeciwieństwie do tego towarzystwa adoracji ….. wiadomo kogo, Ztym zdaniem utożsamia się większość mieszkańców. Z panem RĘCE OPADAJĄ? . Nawet nie Jest przewodniczącym, tylko zastępca – ciekawe dlaczego przewodniczący nie ma głosu. I kto to jeszcze łyka ?

patologia
patologia
Odpowiedź do  stary Kocur
4 lat temu

skad uwazasz ze jest sterowana? Co o tym sadzi? To ze inni radni “mnaifestowali na polu” a ona się zachowała normalnie(włąsciewie) i była o 16 “gotowa” na zebranie w miejscu gdzie ono się odbywało. Co z Cb za troll…Wymien jakies przyklady sterowania? Głosowało tez z DPS…w przeciwienstwie do innych radnych… Według ciebie to sterowanieeee?? Mysle ze te procenty to przyklad, wyadje mi sie ze chodzilo o sposob podejmowania decyzji przez obecna rade, ale ty tego nie zrozumiales(ze to przyklad) …dramat…

Cesiek
Cesiek
Odpowiedź do  patologia
4 lat temu

Nie mów tu o punktualności bo ta twoja burmistrz praktycznie wszędzie się spóźnia. Zaprasza ludzi do siebie, ci czekają a ona łaskawie po nastu minutach wychodzi. Szok i niedowierzanie.
Radna z Piotrówki była w Niemczech … to dużo mówi

patologia
patologia
Odpowiedź do  Cesiek
4 lat temu

Czyli jak najważniejszy strażak z miejscowości ŻARNOWIEC(a pewnie i gminy bo to Państwówka), też był w Niemczech to znaczy że jest “sterowany”??? Co Ty bredzisz? Zachowujesz sie jak komunista!!! A zreszta ja w poscie wyzej pisałem o punktalności Pani radnej z Piotrówki, a Ty odrazu skoczyłeś do burmistrzowej… Ja akuratnie cześć deczyji jej popieram ,cześć nie – powiem tak nie jest to mój idalny burmistrz, Wydaje mi się że czasem dużo gada, a mało robi…ale może problemem są radni, jak oni nie chcą się zniczym zgodzić, są zawsze na “przekór”, czyli mają jakieś swoje urkyte interesy, albo ktoś nimi manipuluje!!!

Refleksja
Refleksja
4 lat temu

Wrzucam na główny – bo” stary Kocur” pogubił się w trollingu. Co ty bredzisz. Kto ci kazał trollować. Jest to naprawdę rozsądna osoba. Ona jest sterowana ??????????????? Zobacz na zdjęcie na zajawce tego artykułu. Chyba kpisz. Ma swoje zdanie w przeciwieństwie do tego towarzystwa adoracji ….. wiadomo kogo, Ztym zdaniem utożsamia się większość mieszkańców. Z panem RĘCE OPADAJĄ? . Nawet nie Jest przewodniczącym, tylko zastępca – ciekawe dlaczego przewodniczący nie ma głosu. I kto to jeszcze łyka ?

Baltazar
Baltazar
Odpowiedź do  Refleksja
4 lat temu

Sami do siebie piszecie. Sobota to byś pomógł coś żonie w domu. Kobita nie wyrabia.

Refleksja
Refleksja
Odpowiedź do  Baltazar
4 lat temu

Towarzyszu. PZPR, Milicja, UB, Te organizacje zwracały się do nas w liczbie mnogiej.Którą reprezentujesz?

patologia
patologia
Odpowiedź do  Refleksja
4 lat temu

Popieram w 100% wypowiedz. Nie mozna wszytkich radnych wrzucac do jednego wora…ale skoro wiekszosc randych jest oderwana od rzeczywistosci, maja wiekszosc głosow, to moga wszytko, Pani radna z Piotrowki czy Pan Kopec nic nie zrobią z taka patologia…

Cesiek
Cesiek
Odpowiedź do  patologia
4 lat temu

Ja tu czegoś nie rozumie.
W sumie to ci radni którzy byli w komitecie Jolanty dzis sa przeciw i mówicie że są oderwani od rzeczywistości. No kto jak kto ale oni najlepiej znają Jolantę. Wychodzi na to że połapali z kim mają do czynienia i zrobili nawrót o 180 stopni. Szkoda tylko że tak późno.

wd-40
wd-40
Odpowiedź do  Cesiek
4 lat temu

Marny czas czeka gminę przez najbliższe 4 lata 🙁 W takiej atmosferze nie da się skutecznie tworzyć samorząd.

patologia
patologia
Odpowiedź do  Cesiek
4 lat temu

albo ktoś nimi steruje i się im w “dupach” poprzewracało….

wd-40
wd-40
Odpowiedź do  patologia
4 lat temu

Za ten bałagan odpowiadają i radni i burmistrzowa. Nie staje bo żadnej stronie.

obcy
obcy
Odpowiedź do  wd-40
4 lat temu

Tylko burmistrz.

rafael
rafael
4 lat temu

Dziura ma problemy emocjonalne bawi się długopisem jak osierocone dziecko chyba nie wie że go nagrywają !

grg
grg
4 lat temu

Panstwo niepoRadni, stoicie pod tymi drzwiami jak dzieciaki na Disco, sluchacie ambicjonalnych wywodow Pana Dziury i bezmyslnie jak stado owiec krecicie sie w kolo. Jak nie chcecie w miecie, umowcie sie z raz na miesiac to u jednego to u drugiego, jest was 15 to nawet raz w roku nie wypada.Zrobcie kanapki, kupcie pepsi, moze nawet gmona zrefunduje i jak chcecie to uprawiajcie ta konspiracje ale na powaznie. Tam chodzi o 5 duzych baniek. Nie ogarniecie tego pod dyskoteka , Po 4 latach walicie takie bzdury ze przykro sluchac. Mowie, rozpisac dyzury, i ostatni piatek miesiaca robimy konspire przy kanapkach.Jak niechcecie w domu to moze dogadacie sie z Mecinka, beda miec nowy woz strazacki to moze posprzatane bedzie z rok, podpalcie jakis snopek pod lasem, zanim wroca sie nagadacie.