Narodowe Święto Niepodległości inne niż dotychczas. 11 listopada 2020 w Jedliczu [ZDJĘCIA]

0

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Polsce mają inny przebieg. W Jedliczu odbyła się jak co roku msza św. w intencji Ojczyzny, ale bez udziału pocztów sztandarowych. Pod pomnikiem dedykowanym “Tym, którzy ofiarnie złożyli życie w obronie Ojczyzny” złożono symboliczne wiązanki kwiatów oraz znicze.

102. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości ma skromniejszy charakter niż w latach poprzednich. W Jedliczu nie odbyły się oficjalne obchody, tak jak miało to miejsce w latach poprzednich. Po mszy św. w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym p.w. Św. Antoniego w Jedliczu, złożono symboliczne wiązanki kwiatów oraz odśpiewano Hymn Polski.

Symboliczną, biało-czerwoną wiązankę kwiatów składa burmistrz Jolanta Urbanik. Pod pomnikiem dedykowanym “Tym, którzy ofiarnie złożyli życie w obronie Ojczyzny” ks. proboszcz Tadeusz Dec, zapalił symboliczny znicz.    /fot. Jedlicze24

-Historia wielokrotnie stawiała nasz naród przed wielkimi wyzwaniami. Dzisiaj też walczymy o wolność. O wolność w wielu aspektach, wolność jako człowieka, wolność jako katolika, Polaka. Pod Krzyżem i pod Białym Orłem zawsze zwyciężaliśmy- powiedziała burmistrz Jolanta Urbanik. -Mam nadzieję, że także i w tym trudnym czasie epidemii zwyciężymy i nasze społeczeństwo, jako Polacy, będzie wierne tym wartościom, dzięki którym istniejemy. Zdrowia życzę. Szczęść Boże na dzisiejsze świętowanie i na cały nasz dobry czas- dodała burmistrz.

Pod pomnikiem złożyli kwiaty samorządowcy m.in. radni województwa, powiatu i gminy, przedstawiciele różnych organizacji oraz mieszkańcy.

Do wspólnej modlitwy w intencji tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny zachęcał ks. proboszcz Tadeusz Dec: -Polećmy tych, których upamiętniamy w tym miejscu, w modlitwie za zmarłych.

ZDJĘCIA

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa
Ewa
3 lat temu

Pytam dlaczego są usuwane komentarze .