Ogromne środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zasilą konta podkarpackich samorządów. W sumie to ponad 789 mln zł. Do budżetu Gminy Jedlicze wpłynie największa kwota spośród gmin z terenu powiatu krośnieńskiego: 2 mln 829 tys zł. Zaplanowane inwestycje na które udało się pozyskać środki wpisują się w realizację programu wyborczego Jolanty Urbanik, a są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców.

Burmistrz Jolanta Urbanik znana z licznego pozyskiwania środków, sięga po następne fundusze dla gminy/     fot. arch. Jedlicze24

Jednostki samorządu terytorialnego od tygodni z niecierpliwością oczekiwały na rozstrzygnięcia w ramach konkursu ogłoszonego przez Rząd RP. Dla niektórych ogłoszenie wyników to jedna z najważniejszych wiadomości w roku, a nawet w ciągu całej kadencji. Jak to wygląda u nas?

Dzięki przyznanym środkom możliwe będzie zrealizowanie bardzo ważnych i oczekiwanych inwestycji. Jakich?

Jedną z nich jest rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dobieszynie o cztery sale lekcyjne wraz z niezbędną komunikacją, przebudową jednej sali lekcyjnej, w której powstanie korytarz do sali gimnastycznej planowanej do budowy w kolejnym etapie rozbudowy szkoły, szatnie odzieży oraz toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych.
Przebudowane zostaną istniejące sanitariaty i dostosowane do obowiązujących przepisów. Na to zadanie Gmina Jedlicze otrzyma 829 886,00 zł dofinansowania przy wymaganych nakładach inwestycyjnych w wysokości 1 186 075,47 zł.

Kolejną, od lat oczekiwaną inwestycją jest budowa kanalizacji sanitarnej w Długiem. Zadanie to podzielono na etapy. W ramach pierwszego etapu Gmina Jedlicze otrzymała aż 2 mln zł dofinansowania. Koszt budowy I etapu to ponad 2,55 mln zł.

Najwięcej środków dla Gminy Jedlicze

W skład powiatu krośnieńskiego wchodzi 10 gmin. Gmina Jedlicze jest jedną z 6 gmin z terenu pow. krośnieńskiego, które otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponadto otrzymała ich najwięcej. To nie tylko powód do ogromnej satysfakcji, ale dobry moment na przypomnienie słów złośliwych oponentów, którzy wytykali włodarzowi, że „środki przechodzą nam koło nosa”. Sęk w tym, że Jolanta Urbanik znana jest przede wszystkim z licznego pozyskiwania środków zewnętrznych, które zasilają budżet gminy, a które umożliwiają realizację wielu ważnych zadań inwestycyjnych.

-Cieszę się, że udało się pozyskać kolejne środki dla Gminy Jedlicze. Jest to konsekwentna realizacja przyjętej przeze mnie strategii działania, aby maksymalnie pozyskiwać środki i jak najwięcej zrealizować w ramach budżetu Gminy Jedlicze- mówi burmistrz Jolanta Urbanik.

Już w poprzedniej kadencji samorządu orędownikiem budowy kanalizacji był również dotychczasowy radny Józef Tucki. Dzisiaj udało się- sięgamy po środki, które umożliwią realizację tych zadań.

-Te inwestycje, na które otrzymaliśmy dofinansowanie były wpisane w wieloletni plan inwestycyjny, a które były zainicjowane jeszcze w poprzedniej kadencji- dodała burmistrz.

 


Czytaj także:

Inwestycje w górę, zadłużenie w dół. Analiza budżetu Gminy Jedlicze

 

(rn)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Karolina z borku

Brawo pani burmistrz!! To pokazuje że radni mogą krzyczeć głośniej a pani o tak robi swoje!

Ryszard z Dobieszyna

Dziękuję za to z całego serca. Szkoła w Dobieszynie nabierze blasku. Kiedy nam środki przyznawano, radnemu prawo jazdy odbierano. Z pozdrowieniami Ryszard z Dobieszyna

Normalnie

Odgrzewane KOTLETY!

Mieszkaniec

Szanowna Rado patrzcie jej na ręce,Niech w końcu będzie to wszystko dobrze wykonane.

Jedliczanin

Już niedługo będzie krzyczeć…………….

Krystian

Ona już swojego nie będzie robić. To nie jest prywatny folwark ,to nie Jaszczew.Wczoraj w Chorkówce sesja z wieloma uchwałami trwała ponad godzinę w łagodnej jak zawsze atmosferze a u Nas trwa długimi godzinami nieraz jest dzielona na parę dni. O

Iwona

W Chorkówce była 30 sesja a u Nas 37 co już tradycyjnie nie ma jeszcze transmisji a w Chorkówce idzie na bieżąco po jej zakończeniu ,ile tam zrobiono a u Nas. W gmnie CHorkówka DPS będą otwierane w styczniu 2021 a u Nas…………….. Niestety taką mamy burmistrz tylko się potrafi chwalić tym co zrobili Inni Co to z referendum tak ucichło.

WALDEK

Czy już nie było innego zdjęcia. Bur w swoim żywiole.

Normalnie

Dofinansowanie do przedszkola się zbliża ,do głosowania na sesji – pan redaktor musi się czymś wykazać – myślę że Radni nie Kmiotki i swój rozum mają?

Żarnowiec

Kiedy w końcu zaświecą sie lampy.Zbliża się koniec roku To jest nie do pomyślenia w ościennych Gminach.

Okuratny człowiek

A Przytocki w tym roku nie otrzymał nawet 1 zł. Czy to oznacza, że jest złym prezydentem? Oczywiście ma swoich przeciwników, ale pozyskiwanie pieniędzy z funduszy rządowych nie oznacza nagle, że ktoś jest wybitnym samorządowcem. To tak jakby normalny pracownik za wykonanie swojego etatowego zajęcia nagle wymagał specjalnego splendoru. Owszem należy docenić podział środków, powiedzieć gratuluję, ale bez przesady. Nie twórzmy zaraz mitu doskonałości, bo do tej naprawdę daleko…

Jaszczew

Dobre słowa.

Brzozowa

A to czemu nie wolno głosować na ten komentarz bo za dużo zielonych łapek – dacie sobie radę z łapkami wy to potraficie świetnie!!!!!

hehe

bo jesteś głuptak 😀

Brzozowa

Krótko -ten komentarz świadczy o Twoim rozumie, a ta arogancja to Twoja bezsilność he he już niedługo prawda zwycięży i sto fałszywych łapek nie pomoże !!!!!

haha

O jakiej prawdzie Ty piszesz. Rozwiń wątek abyśmy wszyscy poznali Twoje przemyślenia.

łeb

już Cię pewni rajcy podsumowali znakomite pisma

haha

Puknij się w łeb a później coś napisz bo nie wiadomo o co Ci chodzi.

rafael

Aleś sobie znalazł wzór ! A co ten Przytocki wyczarował co takiego zrobił dziura na dziurze w miejskich ulicach ale cóż widać całe to Krosno to jedna wielka dziura !

Gosc

Brawo Pani Burmistrz

rafael

Dziury połatajcie w drogach gminnych a nie chwalcie się tym z czego inne gminy w Polsce już dawno korzystają To Jedlicze nie dźwignie się mentalnie chyba nigdy ! Gromada zadowolonych urzędników i kilku karierowiczów robi zamęt jak nagonka z czworaków w lesie na Św, Huberta !

Krystyna

Prawdziwe słowa i sczera prawda. I skończcie z tymi brawami dla ju bo się nóz w kieszeni otwiera popatrzcie na inne Gminy i sieę dobrze zastanówcie kiedy w naszej zapanuje ład ,porządek kultura/

rafael

bla bla bala

Ostatnio edytowane 4 miesięcy temu przez rafael