Zakończyły się obrady XXXVII sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Jedliczu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
sesjowiec

A gdzie gospodyni;;;;;

Pomyślcie

Przybędzie jak będzie sprawa GOK !!! ZOBACZYCIE?

Mieszkaniec

Boi sie prawdy.

Zenek

Poprawcie bo się nie da słuchać………………………………….

CYRK

Ładnie nieprzygotowani, I to jest merytoryka, Radni super.

WIDZ

Do Pomyślcie Napewno W końcu Nepotyzm.

Miejce Piastowe W

Ale przecież samochody gopsu służbowe stoją na parkingu koło Tesco podczas deszczu a teraz śniegu. . A dawniej były parkowane w garażach. Wasza burmistrz nie ma pojęcia o zarządzaniu,

Obserwatorzy

W innych Gminach takie wychodzenie podczas sesji jest nie d pmyślenia. W tej chwili przemawia P Stanisław który mądrze mówi do burmistrza a on wyszedł,

Obserwatorzy

Radni super .Tak dalej,Absolutnie sie nie poddawajcie

Żarnowiec

SZ ,Rado proszę zapytać o lampy które są zrobione w lipcu a do dzisiaj dalej są nieużyteczne . WPiotrówce były zrobione w tym samym czasie i zaraz świeciły.

Podatnicy

Panie TOMASZU super ,oby tylko te Pana słowa ujrzały świtło dzienne a nie skończyło sie tylko jak zawsze na obiecankach ,SZ Rado trzymajcie się. burmistrz do wymiany czego ona nie zrozumie że to nie jest jej prywatny folwark/

tekla

Radna skłdała jakiś wniosek ale mam wrażenie że do konca nie wiedziała o co kaman

tekla

Kiedyś jakieś dwie osoby wieczorem chodziły z kimś koło tego DL i robili zdjecia. Byli na rzeszowskich numerach. Coś ten temat śmierdzi.

zyga

NEPOTYZM !!!! A wszystko miało być tak transprętne. Chore to jest

Lolk

Pani burmistrz siedzi przed komputerem i Was drodzy radni ogląda. Ba,,, nawet podpowiada co ma mówić

Lolk

O czym on mówi bo nie mogę załapać. Jadą już z tym alkomatem ?

Klops

Brawo Panie dyrektorze. Profesjonalnie i merytorycznie pozamiatał Pan radną z Borku wiecznie przekonaną o swojej doskonałości?

Realnie

Dałem czerwoną wyskoczyło 5 przeciwnych szczyt beszczelności

Merytoryczny komentator

Gdzie jest burmistrz lub zastępca?

ziomal

Tak jak to się mówi, tak jakby nauczycielka, a tak jakby sklecenie logicznego zdania była problemem.

Foki

Szkoda, że dzisiaj nie było Pani Burmistrz.
Lubię słuchać jak swoim intelektem zabija radnych bezradnych.

telesfor

raczej zalewa potokiem słów a jest to coś innego jak intelekt

telesfor

W Sesji od pewnego momentu nie uczestniczy ani burmistrz ani zastępca burmistrza. To jest niezgodne ze Statutem Gminy.

Nostradamus

Od dłuższego czasu obserwuję co nasi wybrańcy narodu (radni) wyprawiają. Patrzę i nie wieżę. Znam większość tych ludzi osobiście, niektórych szanowałem bardziej innych nie szanowałem wcale. Dziś muszę z przykrością stwierdzić, że z żadnym z tych ludzi nie chcę mieć nic wspólnego. Rozumiem ich obiekcje w stosunku do pani Burmistrz, rozumiem, że nie jest im po drodze. Nie rozumiem natomiast dlaczego tak zaciekle atakują pracowników urzędu i to na każdym kroku! Śmiem przypuszczać, że jest to zaplanowana i dobrze obmyślana taktyka. (tylko po co ?) Mam dla was drodzy radni pewną radę – szanujcie tych ludzi bo bez nich wasze… Czytaj więcej »

do Nostradamusa

Zgadzam się z tobą Nostradamus ale nie we wszystkich kwestiach. Szczególnie w kwestii dotyczącej pracowników. Od pracowników ma się wymagać kompetencji, a z tym drogi Nostradamusie jest kiepsko. I powiem , że nie jest to ich wina, a tej która ich zatrudniła i nie doszkoliła. A może oni mają udawać że nic nie kumają ??? Radni to osobna sprawa. W większości do wymiany, a dla oczyszczenia atmosfery to wszyscy do wymiany łącznie z burmistrzem i tymi którzy zostali zatrudnieni bez konkursu. Możesz się ze mną zgadzać lub nie zgadzać ale jest to moje osobiste zdanie. I co dalej ? Dalej… Czytaj więcej »

Realnie

Szczerze – pochwaliłem wczoraj zastępce za dość sprawne zachowania podczas sesji ( uważam że dzięki niemu w ponownym głosowaniu poprawki do budżetu przyjęto) wpis usunięto.Dyrektora GOK pozostawiłem ocenie mieszkańców? Myślę że NOSTRADAMUS miał na myśli tego pracownika urzędu , bo ja innych ataków na pracowników nie słyszałem ? Czyżby sprytnie kij w mrowisko?

do Realnie

Z-ca pomimo totalnego braku podstawowej i elementarnej wiedzy o samorządzie w takiej sytuacji jak wczoraj zachował się ok. Nie prowokował do utarczek słownych, nie poniżał, nie kłamał, nie przechwalał się itp. Chłopisko robił co mógł i jak było widać wyszło to na dobre. Dobrze się stało że można było zobaczyć go samego bez suflera. Dla niego wyszło to na plus. Dużym błędem jest to , że w dyspozycji rady nie ma prawnika. To też by łagodziło wiele sporów. Prawnik wytłumaczył by daną kwestię i sprawy szły by dalej. Zostawianie rady bez pomocy prawnej to sabotaż. To jest moja ocena. Przecież… Czytaj więcej »

Mieszkaniec

Jerzyk tak samo zniszczy GOK jak Urbanikowa zniszczyła Gminę. W końcu to NEPOTYZM. Przykład P Wójt z Gminy Miejsca Piastowego jak dużo robi np budowa Kaplicy Cmentarnej w Targowiskach a nasza Kaplicę Cmentarną wybudowaną za poprzedników zniszczyła. Przykłady można by było mnożyć. P zca wczoraj zachował się w jak nalepszym porządku… Wogóle jak nie ma urbanikowej sesje przebiegają łagodnie.

Mieszkańcy

Jak Rada na sesji obiecała tak tez zrobiła. Artykuł na Jedlicze info godny podziwu ,Cał a prawda o złej burmistrz, przeciez ona nie ma sumienia nie patrzy na potrzeby Mieszkańców. Zróbmy coś z tym .Tak dalej kategorycznie nie może być/

do mieszkanca

Jak cos chcesz zrobić to pierwsze trzeba zmienić przewodniczącego rady.

Merytoryczny komentator

Obiektywnie należy stwierdzić, że stan dróg w naszej gminie jest kiepski. Owszem główne ulica miasta są w porządku, ale to co dzieje się w sołectwach i bocznych ulicach często woła o pomstę do nieba. Jasna sprawa, że potrzeby są duże, że kasy aż tyle pewnie nie ma. Ale trudno nie odnieść wrażenia, że nie robi się tyle ile by się mogło.

Commentator

Rada Miejska miała już możliwość poprawy stanu dróg na terenie naszej gminy.
W swoim nieprzemyślanym głosowaniu zrezygnowała z możliwości skorzystania z przyznanego już dofinansowania w wys. 60% wartości zadania z Funduszu Dróg Samorządowych na wykonanie przebudowy jednej z dróg publicznych.
Ościenne gminy śmieją się z takiego podejścia do sprawy przez naszych radnych.
Jeżeli w dalszym ciągu rada będzie podejmować takie decyzje, na szybką poprawę stanu technicznego dróg na terenie gminy nie ma co liczyć. Budżet nie jest gumowy i trzeba korzystać z możliwości dofinansowania na każde zadanie jeżeli pojawia się taka okazja.

Realnie

Zobaczcie ile dofinansowań otrzymały inne gminy w tym roku do budowy dróg, i tam nikt pokłonów nie bije włodarzowi bo za to mu płacą. W Jedliczu ciągle od 3 lat mowa o tej jednej drodze, jakby gmina składała się tylko z tej jednej drogi. Kosztorys tej drogi był bajoński w porównaniu do wykonanej drogi powiatowej . Powiem tak gdyby nawet przyjąć że Rada popełniła błąd to nie oznacza to że w Gminie nie trzeba remontować innych dróg i dalej nic nie robić, tylko utyskiwać nad tą jedną drogą. Gmina straciła już wiele na braku współpracy Rady i Burmistrza , nadejdzie… Czytaj więcej »

WALDEK

Gmina CHorkówka następna droga wyasfaltowana Aż miło czytać ,Da się da tylko potrzeba zgody a przedewszystkim dobrego gospodarza. Tam nikt nie klęka na kolanach i nie musi byc pokornym.Tam jak i winnych osciennych Gminach panuje poprostu zwykła ludzka życzliwość,

do Waldek

Chorkówka, M.Piastowe to gminy które też mają nowego włodarza, ale zupełnie lepiej sobie radzą w rozwiązywaniu problemów nazwijmy to gospodarczych. Czy kiedykolwiek słyszeliście żeby w ten sposób jak nasza gwiazda któryś z tych wójtów odzywał sie do radnych, żeby w ten sposób prowadził dyskusję? Przyznam, ze nasi radni merytorycznie są bardzo słabi, ale nie przeceniałbym p.Jolanty, która nie ma pojęcia o zwykłej robocie. Zobaczmy na efekty jej pracy. JAKIE ??? Nic spektakularnego. W wiekszości robi błędy, a chce tylko błysnąć niby wiedzą na sesjach rady. Ale jak sie ma takich radnych to naprawde nie trudno błysnąć. Kiedy jednak trafi na… Czytaj więcej »

Commentator

Nie chcę być obrońcą, mecenasem czy orędownikiem jednej ze stron. Pragnę jednak przypomnieć, ze z Funduszu Dróg Samorządowych Gmina Jedlicze dzięki pozytywnie rozpatrzonym wnioskom pozyskała znaczne środki finansowe i dokonała w ostatnim czasie przebudowy dróg publicznych tj. ul. Rejtana w Jedliczu oraz drogi Moderówka – Budzisz (w kierunku dawnego PGR). Rada Gminy w podjętej uchwale dała również zielone światło dla podjęcia działań w celu przebudowy ul. Naftowej w Jedliczu. Po podjętej uchwale opracowano projekt przebudowy tej ulicy i złożono wniosek o dofinansowanie. Gdy wniosek został rozparzony pozytywnie Gmina Jedlicze umieszczona została na liście rankingowej i mogła otrzymać dofinansowanie w wys.… Czytaj więcej »

do Commentator

Commentatorze. Ja też nie chcę być adwokatem którejś ze stron. Ale poruszę tu dwa aspekty. Po pierwsze … cóż takiego się stało, że ludzie z jednego komitetu tak nabrali nienawiści do siebie. Przecież sobie z rączki jedli, przecież przed sesjami tak się całowali że aż niemiło było na to patrzeć. I wtedy właśnie w pierwszej ich kadencji zapadła pierwsza decyzja dotycząca Naftowej. Ci radni tak bezgranicznie ufali Jolancie że na wszystko co tylko chciała podnosili rączki. Nie było żadnej kontroli jej działań a powinna takowa być ponieważ Jolanta U nigdy nie była inżynierem, ekonomistą, finansistą itp. Ktoś jej z boku… Czytaj więcej »

No i co

Taka mała informacja myśle że o kluczowym znaczeniu. Aby dostać dofinansowanie do czego kolwiek sa okrealone warunki , które należy spełnić. Jeśli tylko ulica Naftowa je spełniała jako jedyna w Gminie to ja sie pytam czego tu nie rozumiecie. Są zasady reguły albo je spełniasz albo nie. Zadna inna droga nie może być wyremontowana z tego programu, A co do Rady krzykaczy nie szanujących ludzi a przede wszystkim siebie to porażka nas jako mieszkanców , że takim ludziom zaufaliśmy . Słucham tego co mówią i jestem w szoku ,że można wogóle do kogoś sie tak arogancko odnosić. Gdzie jest wzajemny… Czytaj więcej »

Realnie

Dziwne że w innych Gminach drogi spełniają warunki do dofinansowań a w Jedliczu tylko Naftowa? Dofinansowania są z różnych programów ale trzeba umieć je odpowiednio umieścić i dostosować ,ale kto to teraz w gminie potrafi? Ci co to potrafili pracują dla innych gmin bo tu za niepokorność i obiektywne swoje zdanie musieli odejść. A wzajemny szacunek obowiązuje obie strony ,kto to zniszczył jako pierwszy? Dziwne że w pierwszej kadencji ci Radni byli szanującymi, rozumnymi, czyżby po następnych 2 latach ich mądrość zmalała czy odwrotnie zobaczyli ten nepotyzm z jednym panem na czele i oczy im się otworzyły. Rządy upadają bez… Czytaj więcej »

Commentator

Poprawne jest twoje rozumowanie. W kryterium oceny wniosków o dofinansowanie z FDS uwzględnia się takie kwestie jak: zapewnienie spójności sieci dróg publicznych, podnoszenie standardów technicznych dróg, poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego czy poprawę dostępności terenów inwestycyjnych. Na terenie naszej gminy jest wiele dróg wymagających przebudowy ale niektóre nie spełniają kryterium dofinansowania – bo nie jest zaliczona do kategorii dróg publicznych bądź nie od posiada odpowiedniej szerokości pasa drogowego. Radni choć trochę powinni liznąć przepisów, a to w dobie dostępności internetu nie jest wcale trudne, chyba że maja trudności czytania ze zrozumieniem tekstu i wtedy dyskutować o problemach.

Realnie

Jeszcze raz przeczytałem kryteria oceny wniosków o dofinansowanie zadań w ramach naboru z FDS. 80% dróg w naszej gminie spełnia kryteria do ubiegania się o dofinansowanie. Radzę mniej przebywać na rozmowach z panią Burmistrz. Wszystko zależy od złożonego wniosku i kryteriów w nim zawartych Każdy wniosek można umiejętnie wzbogacić. ale tego trzeba chcieć.

Commentator

To co ty wypisujesz to jest nie Realne – 80% dróg nie jest zaliczonych do kategorii dróg publicznych i nie kwalifikują się do dofinansowania. A tam na marginesie nie jestem w stałym kontakcie z P. Burmistrz.

Realnie

Czytam ze zrozumieniem i wiem jakie drogi miałem na myśli.Widać że i TY jesteś alfą i omegą jak pewna pani!

Commentator

Czytaj teksty ze zrozumieniem.

Commentator

cyt. „Każdy wniosek można umiejętnie wzbogacić”. A ty byś to zrobił prozą czy wierszem? hahaha

do No i co

Do no i co
Czegoś tu nie rozumię i chciałbym cię zapytać dlaczego mówisz że tylko Naftowa spełnia warunki do dofinansowania z Programu Dróg Samorzadowych. Kłamiesz jak z nut i wprowadzasz czytelników w błąd !!!!
Jeżeli tylko wg ciebie Naftowa spełnia warunki to dlaczego burmistrz zgłosiła do tego programu drogę w Moderówce ? Chyba nie powiesz że zrobiła to świadomie .
Kto ci naopowiadał takich bzdur ? Wiele dróg spełnia wymogi tylko problem jest w tym , że Jolanta Urbanik nie myśli perspektywicznie. po prostu nie przygotowała dokumentacji technicznych które są niezbędne przy składaniu wniosku. Nie powtarzaj bzdur.

Commentator

W pierwszej kadencji radni wraz z P. Burmistrz tworzyli tzw. kółko wzajemnej adoracji. Śmieszył mnie płynący na sesjach stek podziękowań za byle co – a to za wykoszenie poboczy dróg, odkrzaczanie pasa drogowego, ustawienie lustra czy znaku drogowego. Radna Wenecja w swojej wypowiedzi dziękowała po raz 101 za budowę chodnika przy ul. Sikorskiego. Skrót z nagrania sesji z dnia 29 listopada 2017 – 12.04 min – dostępny na portalu jedlicze org. A że od miłości do nienawiści jeden krok, gdy różowe okulary opadły radni przystąpili do negowania wszystkich pomysłów P. Burmistrz oczywiście w tym również nie zawsze racjonalnych. Zadziwiającym jest jednak fakt… Czytaj więcej »

ooono

Ja myślę a nawet jestem pewien,że współpraca zakończyła się gdy p. Burmistrz nie wzięła pod uwagę kandydatury radnego z Dobieszyna na zastępcę Burmistrza po odejściu na emeryturę poprzedniego zastępcy,
CZY TO TRUDNE DO ZROZUMIENIA, jesteśmy ofiarami nieuzasadnionych ambicji niezbyt rozgarniętego osobnika.

Commentator

Być może nie znam szczegółów. Wydaje mi się jednak, że to zacietrzewienie obu stron pojawiło się dużo wcześniej.

Realnie

Dużo wcześniej i radny z Dobieszyna nie ma z tym nic wspólnego, a haha prozą czy wierszem to argumentuje pani ściągając z internetu kropka w kropkę sztywne dane.Napisać dobry wniosek nie każdy potrafi bazując na schemacie i tu właśnie jest pole dla ludzi znających się na rzeczy.

Commentator

Wniosek o dofinansowanie to nie list do przyjaciela i nie można się ponieść fantazji pisząc bzdury. Są instytucje które wnikliwie sprawdzają dane podane we wniosku.

Realnie

I tu napisałaś prawdę byli tak zapatrzeni i tak ufali że każda zgłoszona przez p. Burmistrz inwestycja jest potrzebną w pierwszej kolejności,i należną danej miejscowości. Gdyby na tym portalu pisano chociaż część prawdy to może to pomogło by na zmianę zachowań.Przyznam że ja sam przez 2 lata na początku miałem różowe okulary, dlatego teraz może na wyrost nie wierzę już pustym obietnicą .Sprawy zaszły tak daleko że tylko nowe wybory i ocena dwóch stron przez mieszkańców – czy obydwie strony stać ną to?

Commentator

Prawdę napisałeś. Obie strony mając na uwadze dobro gminy powinny zrezygnować ze swych funkcji. Do wyborów 3 lata które będą jedynie czasem przepychanek i oskarżania siebie nawzajem. Jedynie kabaret jaki robią na sesjach i można obejrzeć go gratisowo jest atrakcją dla mieszkańców.

Realnie

Pani Józiu niech pani uparcie nie zaklina rzeczywistości ,napisałem że gdyby nawet rada się myliła co do ul Naftowej to upartość Pani i pani Burmistrz jest nie współmierna.Sama pani jako (Comentator) wraca do tej sprawy już kolejny raz. Mógłbym wyliczyć wiele mało trafnych posunięć pani Burmistrz ale to już mieszkańcy sami wymienili.i nie będę do tego wracał z uporem maniaka.Podkreślam jeszcze raz -Gdyby nawet Rada w tej sprawie się myliła- to zatrzymanie efektywnych dalszych zabiegów o pozyskiwanie środków na remonty ulic nie powinno mieć miejsca ( ale słabej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza) Widać że i za następne… Czytaj więcej »

Comenntator

Nie ten adres

Realnie

Ten adres nie święta trójco żaden problem Was zlokalizować?

mieszkaniec

Podczas ostatniej sesji fatalnie wypadł dyrektor GOK. Brak pomysłów, a szkoda bo to fajna instytucja. Ma do dyspozyji trzy obiekty ale jednym słowem bryndza.

Kultura

Co do dyrektora GOKU to wychodzi na światło dzienne zatrudnianie ludzi bez konkursu . Burmistrzyni się czuje jakby była sama w zarządzaniach.ale siębardzo grubo myli. Nepotyzm Przedewszystkim jak on się zachowywał na sesji. Tak jakby był pod wpływem.

Kultura

Do Realnie, Wspaniałe słowa i oczywiście cała prawda I dlatego latarnie wPiotrówce świecą zaraz po wykonaniu a w Żarnowcu były zrobione szybciej nadal nie świecą Mieszkańcy mówili ża bur na zebraniu wiejskim mówiła że zaświecą w listopadzie co według procedury powinni zaświecić dużo szybciej ,Jest 4 grudnia i dalej nic Ciemno wokoło. Nie daj Boże aby nie doszło do tragedii ,Wtedy JU się obudzi .TO co ona reprezentuje to już przechodzi ludzkie pojęcia. A na sesjach tylko powtarza jak ona Mieszkańcom pomaga.

Żarnowiec

Kiedy w końcu zaświecą lampy w Żarnowcu. Czyżby nie było z czego zapłacić Zakładowi Energetycznemu. W Jedliczu już chonki i ubrane i zaświecone.Światła były robione z Funduszu Sołeckiego. U na jak zawsze w Gminie wszystko na koniec roku aby jeszcze zaoszczędzić .

Zdenerwowany

Na str Chorkówka podsumowanie roku kadencji Wójta, Tam się dopiero wykonuje inwestycje. A u Nas ,Odpowiedż zostawiam czytającym i komentującym natomiast burmistrzyni niech sie mocno uderzy w pierś,

Czytelnik

Zaznaczmy że Gmina Chorkówka ma więcej miejscowości i sobie Władza radzi tak samo jak G Wojaszówka G Korczyna G Miejsce Piastowe tam tez Wójtem jest kobieta ,a nasza burnistrz Gminie przynosi szkody, Referendum .Wszystko sama wszystko wiem żeby to tylko z pozytywnym skutkiem ale niestety nie,

Commentator

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Polskie przysłowia zawierają w sobie bardzo dużo mądrości. Są mądrością narodu. Wszystko się udaje, wszystko można zrobić wtedy gdy ludzie działają wspólnie i zgodnie. Jest jeszcze jedno przysłowie ” Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta” Mówi ono, że kiedy dwie strony są zajęte walką ze sobą nawet nie fizyczną nie potrafią w stanie dostrzec sytuacji jaka je otacza i w tym przypadku zwykle jest tak że korzyści odnosi zupełnie ktoś inny, ten trzeci. Może temu trzeciemu zależy na skłóceniu obu stron i doprowadzeniu do rozpadu samorządu?

Realnie

Tych trzecich jest nie jedna osoba , której taki stan skłócenia i niezgody odpowiada. Są w Gminie i w Radzie też – ale to są tylko moje spostrzeżenia: oby nie trafne ?

Commentator

Jest jeszcze jedno powiedzenie które prześwieca temu trzeciemu czy tym trzecim tj.”dziel i rządź” zasada wzniecania konfliktów wśród innych. Kiedy chce się zapanować nad jakąkolwiek grupą ludzi najprościej, na początku pod jakimkolwiek pozorem podzielić ich, zwaśnić. Później wystąpić w roli rozjemcy i tym sposobem zjednywać sobie skłócone grupy w celu zdobycia i utrzymania władzy.

Commentator

Twoje spostrzeżenia są jak najbardziej trafne.

Mieszkaniec

W Żeglcach w całości zakończoana inwestycja. a u Nas albo po troszeczku albo wogóle. Samo mówi za siebie dlaczego tak jest…..

Mieszkaniec

Dlaczego nie są sypane chodniki jak w innych ościennych Gminach .Czyżby JPGKIM nie miało funduszy. Burmistrzyni potrafi tylko podnosić ceny np za odpady komunalne i robić sobie fotki; Przy traktorze jeszcze nie miała, Jedlicze na każdym kroku brudne.