XXV sesja zwyczajna Rady Miejskiej w Jedliczu

0
3041
Zakończyły się obrady XXV sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Jedliczu. Wkrótce retransmisja z sesji.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Tosia

Oj

Tosia

Co to ma być ?Co to zabełkot.?

Tosia

Wiem .Ostry cień mgły ?

Mieszkaniec

Jedno co mogę stwierdzić po obejrzeniu dzisiejszej sesji to to, że ta rada jest DZIURAWA jak ser szwajcarski

lisek

A jeden z radnych to przez tyle lat jeszcze się czytać nie nauczył ciekawe jakie ma wykształcenie bo wiedzą słowną nie błyszczy ale się uśmiałem to że miał gotowca do przeczytania idzie jeszcze zrozumieć ale mógłby kilka razy poczytać co mu tam napisali porażkaaaaa

wkurzony

Jaka rada. Wiosna. Narcyzm rozkwitł. Kreują się na naszych reprezentantów. Ale sorry – nikt kto się szanuje z nimi się nie utożsamia. Poziom – nie mówmy o czymś czego jest brak. Jedynie na czym im zależy to dokopanie, nie ważne komu, byle tylko dokopać – skąd tyle nienawiści w tym towarzystwie. Radna z Piotrówki wypowiada się rozsądnie to ją zaszczuwają. Odrażające.

Gminny Mieszkaniec

Popieram oni tylko obrażają Panią Radną. Nie podoba się im że ma racje, pewnie chcą żeby zamiast niej w radzie była poprzednia NIC NIEROBIĄCA radna!

dr.house

Podobno koranowirus pustoszy ciało i mózg. Szerzy się w zamkniętych ośrodkach typu kopalnie (każdy wie co się dzieje na Śląsku), więzienia ……, Za przykładem służby więziennej zadam pytanie – czy radni są odpowiedzialnymi osobami i mają aktualne badania na koranowirusa – są odpowiedzialni, światli, pobierają diety, pouczają innych więc mogą zrobić test prywatnie – dla nich to nie jest znaczący wydatek a świadczy o odpowiedzialności. Jeśli nie mają to narażają nas świadomie bo niektóre środowiska w których się obracają obarczone są szczególnie wysokim ryzykiem.

Janusz

Jak to stwierdziła Pani Wenecja trzeba szanować takich społeczników jak nasi radni. Skoro więc są społecznikami to czekamy na to aż zrzrkną się swoich diet. No bo w końcu społecznik pracuje za darmo. Zobaczymy Javy wtedy będą mądrzy.

dr.house

W punkt. Czekamy.

dj_bobo

A ile taki „społecznik” przytula kasy miesięcznie – mówiąc wprost – za nic.

Borekk

pani Wenecja bierze dwie dietki jako radna i jako soltys.

Mieszkaniec

Hej Ty , mówię do Ciebie nasza rada jest jak OSTRY CIEŃ MGŁY i to nie są bzdury.
Czego oni w naszym mieście chcą już czas wywalić ich stąd:-)

Lipton

Co to za radna co mówi o stosunkach małżeńskich na sesji ?

Gminny Mieszkaniec

Dzisiejsza rada to szczyt hipokryzji wiekszości radnych naszej gminy…nie chodzi o odbieranie burmistrzowi wypłaty. Jako rada maja do tego prawo, jeśli burmistrz źle sprawuje obowiązki to wręcz powinni. Czy w naszej gminie tak jest? Kto sieje zamęt? Te postulaty ktore przeczytał klawisz dziura to parodia np. Radni chca obniżyć pensję burmistrza bo nie zaprosiła ich na otawracie drogi w Jaszczwi( nie porobili sobie selfiakow na fb, smutne…), wnioskuja również o drodze na naftowej ze była nie potrzebna inwestycja i dlatego ja odrzucili. Z tego co pamietam to kilka sesji wczesniej CI SAMI RADNI przegłosowali ze chcą zrobić ta drogę. Wnioski:… Czytaj więcej »

Gminny Mieszkaniec

Kolejny punkt: budowa remizy w potoku. Pełna zgoda z radnymi, ta inwestycja powinna powstać jak najszybciej. Zadam jednak inne pytania. Czy ten problem jest w gminie od roku? Za czasow zibiego tez remizy nie było…gdzie byli radni( spora cześć znixh jest w tej kadencji)? Nie wiedzieli wtedy o tym problemie? Po co budowali remize w Porebach( nie chce nic odbierac mieszkańcom tej wsi) skoro nie mają samochodu…przecież potok ma samochód od dawna i można było wtedy o tym pomyśleć i najpierw zrobic garaż tej miejscowości! Skoro radni sa tacy mądrzy dlaczego o tym nie pomyśleli? A może warto było sie… Czytaj więcej »

Gminny Mieszkaniec

Podkreślam, nie jestem obrońcą Pani burmistrz ale z tego raportu wynika że ona wszystko robi źle a radni dobrze… Chyba nie dokońca tak jest… Z postulatów radnych, popieram żeby wyjaśnić jest punkt o kadrze pracowników.Niepokoi mnie ta sytuacja kadrowa, ale dane z raportu nie przedstawiają szczegół dlaczego takie zmiany nastąpiły…może rzeczywiście było za dużo pracowników, może kadta była niewykwalifikowana? Pamiętajmy czas biegnie szybko, pojawiają się nowinki, nie wszyscy staży pracownicy ogarniają te zmiany. Radni piwinni zbadać temat, przedstawić konkrety…teraz mamy sam domysły! Szczytem hipokryzji jest zapis że Pani burmistrz przypisuje sobie sukcesy oraz drugi że nie wydaje biuletynu. Przecież biuletyn… Czytaj więcej »

cieć

Zanim zabierzesz głos mądralo powinieneś wiedzieć.że w mieście nie ma funduszu soleckiego,bo wtedy nikt by nie żebrał o głupie kwoty z UG.Natomiast fundusz obywatelski,który jest w praktycznie każdym mieście u nas ….o dziwo nie istnieje.I jeszcze jedno gminny niby mieszkańcu-BOREK od 150 lat pisze się z dużej litery,bo to była kiedyś odrębna wieś.Popisałeś się wiedzą o samorządzie i jeszcze rad udziela…..hehe

Gminny Mieszkaniec

Dziekuje za uwage, nie znam wszystkich faktow. Nie znienia to faktu ze na wyposazenie mozna sobie zapracowac np Radna Borku mogła by zrobic festyn, pozyskać sponsorów i zyski przeznaczyć na wyposażenie. Tak na wioskach robią! Ale ona tylko ŻĄDA, ŻĄDĄ… Ten cały zapis w roporcie Dziury jest śmieszny…wynika z niego z budżet z gminy jest z gumy i można z niego wszystko zrobić! Przykład sale gimnastyczne. Ubolewam nad tym faktem że dzieci nie maja gdzie ćwiczyc, ale zibi też był burmistrzem w XXI wieku i nic z tym nie zrobił…trzeba działać systematycznie. W tym roku sala w dobieszynie( bo dziura… Czytaj więcej »

Inżynier

Popieram posty powyżej od Gminnego Mieszkańca. Budżet nie jest z gumu, nie da się go naciągnąć. Potrzeba współpracy i dobrej woli wszystkich radnych. Niestety nie jest tak obecnie. Wszystkie inwestycje mają być wykonane w dobieszynie czy Jedliczu a reszta miejscowości niech się cieszy że reprezentują nas ” tak wspaniali radni”. Potrzeba zmian i nowych wyborów. 90% radnych do wymiany! Wozniak czy Marciowa ile kadencji są w radzie? Czemu tak „prężnie” nie działali wcześniej?

cieciuszku

Nie ma funduszu obywatelskiego? To dlaczego radni go nie zrobili przez tyle lat?

cieć

widze ze masz pojęcie o samorzadzie i finansach jak Duda o rapie…

nawiasem

wiedzą to się popisali wczoraj radni w osobach pani z borku i jej kolega z dobieszyna 😀 haha

Kol

Oj cieciu cieciu piszesz o błędach w gramatyce , zamiast zajac sie rzeczywistymi problemami…przedstawiaj konkrety jak rozmòwcy powyżej. Twoje wiadomości są ” powierzchowne” i „stronnicze” jak raport Dziury.

Zagłoba

Do tego Potok o ile się nie mylę ma dwóch radnych.

Tro

A kto najdłużej się wypowiadał?

lisek

Ta sesja to dramat mieszkańców. Czułem się tak jakbym oglądał rozprawę w sądzie. Sędzia Radny Dziura i Prokurator radna z Borku. Reszta to świadkowie. Samosąd na Panią Burmistrz. Wydanie wyroku i możliwość zmiany decyzji jeśli ta się poprawi i zacznie słuchać. Mieli świadka koronnego, chcieli wzbudzić u ludzi współczuje a świadek dobry człowiek; sumienny tak jak został przedstawiony honorowo jak na obywatela postąpił. Sędzia i Prokurator myślałem że wyjdą z siebie. Insynuacje o broni przy głowie aż za głowę się złapałem. Miał sędzia wrażenie…. no ale takich słów to publicznie nie powinno się wypowiadać. Chociaż czułem się jak w filmie… Czytaj więcej »

Jadzia

Radni strzeli sobie w kolano tym co zrobili na wczorajszej sesji .Kolejny raz ośmieszyli naszą gminę .

Porozmawiajmy

hmmmm i cóż tu powiedzieć. To co wczoraj zobaczyliśmy i usłyszeliśmy jest tak niskich lotów że brak słów. No ale po tej traumie trzeba się pozbierać i wyciągnąć wnioski.. Pora powiedzieć tej Radzie że ich czas dobiegł końca. Ze skoro nie potrafią znaleść w sobie rozsądku , skoro nie potrafią myśleć , działać na rzecz dobra gminy, skoro ich głównym celem jest wprowadzanie destrukcji w działalność urzędu, skoro nie potrafia pohamować swoich emocji, skoro słuchaja podpowiedzi suflera, skoro nie szanują innych, skoro fakty dostosowują do własnych potrzeb to może pora podziękować im za tą opłacana przez mieszkańców prace podobno społeczna… Czytaj więcej »

Dobieszynowi wspolczuję

o jakim pistolecie mówił radny z Dobieszyna? co ty człowieku wygadujesz? ze niby ktos pistolet komus przystawil. Oddaj mandat!!!!!! takie teksty to nie przystoi osobie publicznej i funkcjonariuszowi

PR....

Pani radna Wenecja mówiła o stosunkach z mężem na sesji. Wstyd kurna to mało powiedziane

PR....

panie Lisowski sesja to nie szkoła podstawowa 🙂 nawias…. zamknąć nawias….. :/ :/ panie Kopec nauczycielu wielu pokoleń, co pan na to?

bubek

Kopcia nie ruszaj,on był od geografii…..hehe

sedzia dred

ale co wy chcecie od tych radnych bezradnych sami zescie takich ludzi wybrali a ta cała wenencja to juz porazka mam obawy czy ona potrafi sie bez błedu podpisać

Gminny Mieszkaniec

Sadzac po ” inteligentnych” wypowiedziach nie potrafi

lisek

Wczorajsza sesja przypomniała mi petycką opowieść o okrutnym świecie Czesława Niemena. Dziwny jest ten świat, Gdzie jeszcze wciąż Mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat Człowiekiem gardzi człowiek. Dziwny ten świat, świat ludzkich spraw, Czasem aż wstyd przyznać się. A jednak często jest, że ktoś słowem złym Zabija tak, jak nożem. Lecz ludzi dobrej woli jest więcej I mocno wierzę w to, że ten świat Nie zginie nigdy dzięki nim. Nie! Nie! Nie! Nie! Przyszedł już czas, Najwyższy czas, Nienawiść zniszczyć w sobie. Lecz ludzi dobrej woli jest więcej I mocno wierzę w to, że… Czytaj więcej »

Trol

Psy szczekają a karawana jedzie dalej buahahaaaaa

Mieszkaniec

Mi najbardziej zapadnie w pamięci próba umniejszenia sukcesów pracowników UG w Jedliczu jeśli chodzi o pozyskane środki na most. To że niektórzy radni bardziej priorytetowo traktują inne miejscowości niż swoje zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale to że próbują traktować tak inne gminy to już chyba delikatna przesada.

Lipton

To ta z borku wychwalala tarnowiec zeby nie podziękować gminie. Beton zbrojony. Politykę robia w naszej gminie

odmeldowany

Oj maluczcy wy nie rozumiecie. My nie mamy rady, radnych tak jak inne gminy. My mamy OLIMP. Boginie i Bogowie. Zeus, Afrodyta, Atena, Hades, Herkules itd wiodący swój byt na Polach Elizejskich.. . Przypomnijcie sobie – każdego kto śmiał się sprzeciwić tym boskim istotom czekał okrutny koniec. Więc jeśli ktoś ma rozsądek i swoje zdanie i nie jest pociągany za sznureczki, nie ma prawa bytu – spali go święty gniew tych boskich i nieomylnych istot które na swoich smartfonach odbierają instrukcje od …………………….. 🙂

cieć

Herkules byl takim bogiem jak Ty znawcą mitologii – był herosem.A odnośnie sprzeciwu to popatrz w gminie-50% którzy mieli inne zdanie…..

ooono

Widzicie co się dzieje jeśli P. Burmistrz nie spełniła zachcianek tego typa z Dobieszyna …… nie wiecie o co chodzi ????? Ten prostak z ZK miał ogromny ciąg na stanowisko zastępcy Burmistrza a gdy we wrześniu ub. roku dowiedział się, że nie jest brany pod uwagę rozpoczął ten cały cyrk, który mogą zakończyć tylko mieszkańcy Dobieszyna odwołując go z pełnionej funkcji. Dziwi mnie ponadto postawa pozostałej części radnych, czym zauroczyło ich to indywiduum i przyklaskują wątpliwej jakości popisom, popierając go w głosowaniach, ja uważam, że już dawno Rada Gminy powinna go usunąć z funkcji zastępcy Przewodniczącego. Mam pytanie kto może… Czytaj więcej »

Trudne pytania

Pójdzmy dalej nie tylko jego odwołać ale całą rade ale proponuje złozyć wniosek społeczny o pomniejszenie o 75 % diet , które biora pracując spłecznie podobno. Wiem że tylko oni moga sami sobie pomniejszyc diety. Zobaczymy jak sie do tego ustosunkuja. Chetnie zobaczę co kto jest wart. Co do Radnych z Dobieszyna i Borku to swoja postawa naruszaja godność Radnego. Sposób narracji który wprowadzili na sale posiedzeń sięgnoł dna .Jestem zbulwerowana nie po raz pierwszy sposobem odnoszenia sie Pana radnego do pracowników urzedu.

Qba23

To się mieści w głowie