XXV sesja zwyczajna Rady Miejskiej w Jedliczu

0
Zakończyły się obrady XXV sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Jedliczu. Wkrótce retransmisja z sesji.
Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Tosia
Tosia
4 lat temu

Oj

Tosia
Tosia
4 lat temu

Co to ma być ?Co to zabełkot.?

Tosia
Tosia
4 lat temu

Wiem .Ostry cień mgły ?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Jedno co mogę stwierdzić po obejrzeniu dzisiejszej sesji to to, że ta rada jest DZIURAWA jak ser szwajcarski

lisek
lisek
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

A jeden z radnych to przez tyle lat jeszcze się czytać nie nauczył ciekawe jakie ma wykształcenie bo wiedzą słowną nie błyszczy ale się uśmiałem to że miał gotowca do przeczytania idzie jeszcze zrozumieć ale mógłby kilka razy poczytać co mu tam napisali porażkaaaaa

wkurzony
wkurzony
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

Jaka rada. Wiosna. Narcyzm rozkwitł. Kreują się na naszych reprezentantów. Ale sorry – nikt kto się szanuje z nimi się nie utożsamia. Poziom – nie mówmy o czymś czego jest brak. Jedynie na czym im zależy to dokopanie, nie ważne komu, byle tylko dokopać – skąd tyle nienawiści w tym towarzystwie. Radna z Piotrówki wypowiada się rozsądnie to ją zaszczuwają. Odrażające.

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  wkurzony
4 lat temu

Popieram oni tylko obrażają Panią Radną. Nie podoba się im że ma racje, pewnie chcą żeby zamiast niej w radzie była poprzednia NIC NIEROBIĄCA radna!

dr.house
dr.house
4 lat temu

Podobno koranowirus pustoszy ciało i mózg. Szerzy się w zamkniętych ośrodkach typu kopalnie (każdy wie co się dzieje na Śląsku), więzienia ……, Za przykładem służby więziennej zadam pytanie – czy radni są odpowiedzialnymi osobami i mają aktualne badania na koranowirusa – są odpowiedzialni, światli, pobierają diety, pouczają innych więc mogą zrobić test prywatnie – dla nich to nie jest znaczący wydatek a świadczy o odpowiedzialności. Jeśli nie mają to narażają nas świadomie bo niektóre środowiska w których się obracają obarczone są szczególnie wysokim ryzykiem.

Janusz
Janusz
4 lat temu

Jak to stwierdziła Pani Wenecja trzeba szanować takich społeczników jak nasi radni. Skoro więc są społecznikami to czekamy na to aż zrzrkną się swoich diet. No bo w końcu społecznik pracuje za darmo. Zobaczymy Javy wtedy będą mądrzy.

dr.house
dr.house
Odpowiedź do  Janusz
4 lat temu

W punkt. Czekamy.

dj_bobo
dj_bobo
Odpowiedź do  Janusz
4 lat temu

A ile taki “społecznik” przytula kasy miesięcznie – mówiąc wprost – za nic.

Borekk
Borekk
Odpowiedź do  Janusz
4 lat temu

pani Wenecja bierze dwie dietki jako radna i jako soltys.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Hej Ty , mówię do Ciebie nasza rada jest jak OSTRY CIEŃ MGŁY i to nie są bzdury.
Czego oni w naszym mieście chcą już czas wywalić ich stąd:-)

Lipton
Lipton
4 lat temu

Co to za radna co mówi o stosunkach małżeńskich na sesji ?

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Dzisiejsza rada to szczyt hipokryzji wiekszości radnych naszej gminy…nie chodzi o odbieranie burmistrzowi wypłaty. Jako rada maja do tego prawo, jeśli burmistrz źle sprawuje obowiązki to wręcz powinni. Czy w naszej gminie tak jest? Kto sieje zamęt? Te postulaty ktore przeczytał klawisz dziura to parodia np. Radni chca obniżyć pensję burmistrza bo nie zaprosiła ich na otawracie drogi w Jaszczwi( nie porobili sobie selfiakow na fb, smutne…), wnioskuja również o drodze na naftowej ze była nie potrzebna inwestycja i dlatego ja odrzucili. Z tego co pamietam to kilka sesji wczesniej CI SAMI RADNI przegłosowali ze chcą zrobić ta drogę. Wnioski: burmistrz załatwiła dofinansowanie(wykonała swoją prace), oni później “zlali” temat i teraz mają pretensje o to do burnistrz ze mogła zrobić inną drogę( a sami uchwali że tą drogę chcą remontować). Jutro podam więcej przykładów, musze to na spokjnie orzenyśleć, może radni mają racje w niektórych. Trzeba podejść do tematu merytorycznie, a nie jak Marciowa czy Zychowska urządza ataki personalne! Szczytem tej rady było to że w okresie pandemii trwała 10 godzin, przecież radni mieli większość glosów, mogli to “”załatwić” szybko, ale oni oczekują rozgłosu, splendoru, pochwał od byłego starosty i zibiego….a o poważnych tematach nie rozmawiają!

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Kolejny punkt: budowa remizy w potoku. Pełna zgoda z radnymi, ta inwestycja powinna powstać jak najszybciej. Zadam jednak inne pytania. Czy ten problem jest w gminie od roku? Za czasow zibiego tez remizy nie było…gdzie byli radni( spora cześć znixh jest w tej kadencji)? Nie wiedzieli wtedy o tym problemie? Po co budowali remize w Porebach( nie chce nic odbierac mieszkańcom tej wsi) skoro nie mają samochodu…przecież potok ma samochód od dawna i można było wtedy o tym pomyśleć i najpierw zrobic garaż tej miejscowości! Skoro radni sa tacy mądrzy dlaczego o tym nie pomyśleli? A może warto było sie wstrzymać chwilowo z rozbudową strażnicy w dobieszynie( w gminie maja jedne z lepszych warunków) i przekazać tą kwotę na remize w potoku? Zapomniałem że Dziura w swojej miejscowości musi mieć wszystko zrobione od ręki.. Kolejny zarzut brak wyposażenia w domu ludowym na borku…słuszna sprawa, musi być sprzęt do robienia imprez, ale została zrobiona sala za milion i oni nie moga np przeznaczyć pieniedzy sołeckich na wyposażenie? No chyba im korona z głowy nie spadnie…może trzeba odnowić wiekszosc wyposażenia( tak jak bylo pisane w raporcie, bedzie taniej) i dokupić wyposażenie podstawowe!! Niech ta sala zacznie zarabiać, a potem bedzie się dokupować wyposażenie ” na bogato”!
Słuchając tego raportu doszłem do wniosku że jest stronniczy, nie w stosunku do Pani burmistrz ale mieszkańców gminy!!! W raporcie ciągle przewijają sie miejscowości: Potok, Dobieszyn, Jedlicze…a w Podniebylu, Porębach czy Piotrówce nic nie potrzeba?? Tam nie mieszkają ludzie? To że drogi są tam w fatalnym stanie, do czego doprowadziła większość obecnych radnych(sa już kilka kadencji, a drogi sa zniszczone, zdewastowane od dobrych kilku lat)o nie znaczy że ma sie tych mieszkańców lekceważyć, pomijać w przeznaczaniu środków na inwestycje!

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Podkreślam, nie jestem obrońcą Pani burmistrz ale z tego raportu wynika że ona wszystko robi źle a radni dobrze… Chyba nie dokońca tak jest… Z postulatów radnych, popieram żeby wyjaśnić jest punkt o kadrze pracowników.Niepokoi mnie ta sytuacja kadrowa, ale dane z raportu nie przedstawiają szczegół dlaczego takie zmiany nastąpiły…może rzeczywiście było za dużo pracowników, może kadta była niewykwalifikowana? Pamiętajmy czas biegnie szybko, pojawiają się nowinki, nie wszyscy staży pracownicy ogarniają te zmiany. Radni piwinni zbadać temat, przedstawić konkrety…teraz mamy sam domysły! Szczytem hipokryzji jest zapis że Pani burmistrz przypisuje sobie sukcesy oraz drugi że nie wydaje biuletynu. Przecież biuletyn to nic innego jak propagandowa gazeta mówiaca o sukcesie gminy( czytaj burmistrza). Jeden punkt wyklucza drugi….a pozatym czy w dzisiejszych czasach jest nam ten biuletyn potrzebny? Przecież on był i tak wydawany trzy razy w roku, informacje byly nieaktualne. Dziś mozna to wszystko przeczytać w necie. Generował dodatkowy koszt, ktory mozna przeznaczyć na inne cele. Wiem zaraz sie odezwa osoby, ktore powiedza że nie wszyscy starsi ludzie maja dostęp do netu i potrafią go obsłużyć…ale jaki jest procent tych mieszkańcow ktorzy czytali ten biuletyn??? Nie ignoruje zadnej grupy spolecznej, ale w tym przypadku to nie jest kluczowe zadanie gminy i trzeba mieć szczególowe dane np. Koszt produkcji i rozwozymu biuletynu. Jesli jest to cena 10000 to moim zdaniem warto było by to kontynuować, ale jeśli kwota wynosi 50000 to zastanówmy sie czy jest sens i czy tą kwote nie można wygospodarować lepiej np na oświetlenie drogowe- pare lamp by za to bylo.

cieć
cieć
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Zanim zabierzesz głos mądralo powinieneś wiedzieć.że w mieście nie ma funduszu soleckiego,bo wtedy nikt by nie żebrał o głupie kwoty z UG.Natomiast fundusz obywatelski,który jest w praktycznie każdym mieście u nas ….o dziwo nie istnieje.I jeszcze jedno gminny niby mieszkańcu-BOREK od 150 lat pisze się z dużej litery,bo to była kiedyś odrębna wieś.Popisałeś się wiedzą o samorządzie i jeszcze rad udziela…..hehe

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  cieć
4 lat temu

Dziekuje za uwage, nie znam wszystkich faktow. Nie znienia to faktu ze na wyposazenie mozna sobie zapracowac np Radna Borku mogła by zrobic festyn, pozyskać sponsorów i zyski przeznaczyć na wyposażenie. Tak na wioskach robią! Ale ona tylko ŻĄDA, ŻĄDĄ… Ten cały zapis w roporcie Dziury jest śmieszny…wynika z niego z budżet z gminy jest z gumy i można z niego wszystko zrobić! Przykład sale gimnastyczne. Ubolewam nad tym faktem że dzieci nie maja gdzie ćwiczyc, ale zibi też był burmistrzem w XXI wieku i nic z tym nie zrobił…trzeba działać systematycznie. W tym roku sala w dobieszynie( bo dziura musi mieć wszystko) , za rok Długie itp. Nie da sie wszystkiego zrobic na raz dla wszystkich, a dziura czy wenencja chcialiby tylko u siebie… W innych miejscowościach nie mieszkają ludzie?? Zgadzam sie z wnioskiem radnych o urlop, nurmistrz powinna być zobligowana do jego wybierania. Kazdy by chciał tak jak ona wybrać kase zamiast dni. To powinno się znienić, ake to jest problem globalny, cz÷sto spotykany w polityce, zarzadach spółek!

Inżynier
Inżynier
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Popieram posty powyżej od Gminnego Mieszkańca. Budżet nie jest z gumu, nie da się go naciągnąć. Potrzeba współpracy i dobrej woli wszystkich radnych. Niestety nie jest tak obecnie. Wszystkie inwestycje mają być wykonane w dobieszynie czy Jedliczu a reszta miejscowości niech się cieszy że reprezentują nas ” tak wspaniali radni”. Potrzeba zmian i nowych wyborów. 90% radnych do wymiany! Wozniak czy Marciowa ile kadencji są w radzie? Czemu tak “prężnie” nie działali wcześniej?

cieciuszku
cieciuszku
Odpowiedź do  cieć
4 lat temu

Nie ma funduszu obywatelskiego? To dlaczego radni go nie zrobili przez tyle lat?

cieć
cieć
Odpowiedź do  cieciuszku
4 lat temu

widze ze masz pojęcie o samorzadzie i finansach jak Duda o rapie…

nawiasem
nawiasem
Odpowiedź do  cieć
4 lat temu

wiedzą to się popisali wczoraj radni w osobach pani z borku i jej kolega z dobieszyna 😀 haha

Kol
Kol
Odpowiedź do  cieć
4 lat temu

Oj cieciu cieciu piszesz o błędach w gramatyce , zamiast zajac sie rzeczywistymi problemami…przedstawiaj konkrety jak rozmòwcy powyżej. Twoje wiadomości są ” powierzchowne” i “stronnicze” jak raport Dziury.

Zagłoba
Zagłoba
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Do tego Potok o ile się nie mylę ma dwóch radnych.

Tro
Tro
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

A kto najdłużej się wypowiadał?

lisek
lisek
4 lat temu

Ta sesja to dramat mieszkańców. Czułem się tak jakbym oglądał rozprawę w sądzie. Sędzia Radny Dziura i Prokurator radna z Borku. Reszta to świadkowie. Samosąd na Panią Burmistrz. Wydanie wyroku i możliwość zmiany decyzji jeśli ta się poprawi i zacznie słuchać. Mieli świadka koronnego, chcieli wzbudzić u ludzi współczuje a świadek dobry człowiek; sumienny tak jak został przedstawiony honorowo jak na obywatela postąpił. Sędzia i Prokurator myślałem że wyjdą z siebie. Insynuacje o broni przy głowie aż za głowę się złapałem. Miał sędzia wrażenie…. no ale takich słów to publicznie nie powinno się wypowiadać. Chociaż czułem się jak w filmie kryminalnym.

Jadzia
Jadzia
Odpowiedź do  lisek
4 lat temu

Radni strzeli sobie w kolano tym co zrobili na wczorajszej sesji .Kolejny raz ośmieszyli naszą gminę .

Porozmawiajmy
Porozmawiajmy
4 lat temu

hmmmm i cóż tu powiedzieć. To co wczoraj zobaczyliśmy i usłyszeliśmy jest tak niskich lotów że brak słów. No ale po tej traumie trzeba się pozbierać i wyciągnąć wnioski.. Pora powiedzieć tej Radzie że ich czas dobiegł końca. Ze skoro nie potrafią znaleść w sobie rozsądku , skoro nie potrafią myśleć , działać na rzecz dobra gminy, skoro ich głównym celem jest wprowadzanie destrukcji w działalność urzędu, skoro nie potrafia pohamować swoich emocji, skoro słuchaja podpowiedzi suflera, skoro nie szanują innych, skoro fakty dostosowują do własnych potrzeb to może pora podziękować im za tą opłacana przez mieszkańców prace podobno społeczna . Jaszczwio Moderówko Dobieszynie obudźcie się .Jak jeszcze długo będziecie tolerować to co mowa i tylko mówią Wasi Radni. Czy takie postępowanie Waszych przedstawicieli Wam się podoba . Plucie na innych znieważanie w imię własnego obrażonego ego to jest to co sie Wam podoba. Bo mnie sie nie podoba takie zachowanie mojej radnej . Chcę zgody poszanowania każdego powtarzam każdego. Panie Radny z Dobieszyna zszedł Pan na dno bagna czego przykładem było potraktowanie wczoraj urzędniczki urzędu – człowieka .

Dobieszynowi wspolczuję
Dobieszynowi wspolczuję
4 lat temu

o jakim pistolecie mówił radny z Dobieszyna? co ty człowieku wygadujesz? ze niby ktos pistolet komus przystawil. Oddaj mandat!!!!!! takie teksty to nie przystoi osobie publicznej i funkcjonariuszowi

PR....
PR....
4 lat temu

Pani radna Wenecja mówiła o stosunkach z mężem na sesji. Wstyd kurna to mało powiedziane

PR....
PR....
4 lat temu

panie Lisowski sesja to nie szkoła podstawowa 🙂 nawias…. zamknąć nawias….. :/ :/ panie Kopec nauczycielu wielu pokoleń, co pan na to?

bubek
bubek
Odpowiedź do  PR....
4 lat temu

Kopcia nie ruszaj,on był od geografii…..hehe

sedzia dred
sedzia dred
4 lat temu

ale co wy chcecie od tych radnych bezradnych sami zescie takich ludzi wybrali a ta cała wenencja to juz porazka mam obawy czy ona potrafi sie bez błedu podpisać

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  sedzia dred
4 lat temu

Sadzac po ” inteligentnych” wypowiedziach nie potrafi

lisek
lisek
4 lat temu

Wczorajsza sesja przypomniała mi petycką opowieść o okrutnym świecie Czesława Niemena.

Dziwny jest ten świat,
Gdzie jeszcze wciąż
Mieści się wiele zła.
I dziwne jest to,
że od tylu lat
Człowiekiem gardzi człowiek.
Dziwny ten świat,
świat ludzkich spraw,
Czasem aż wstyd przyznać się.
A jednak często jest,
że ktoś słowem złym
Zabija tak, jak nożem.
Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
I mocno wierzę w to,
że ten świat
Nie zginie nigdy dzięki nim.
Nie! Nie! Nie! Nie!
Przyszedł już czas,
Najwyższy czas,
Nienawiść zniszczyć w sobie.
Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
I mocno wierzę w to,
że ten świat
Nie zginie nigdy dzięki nim.
Nie! Nie! Nie! Nie!
Nadszedł już czas,
Najwyższy czas,
Nienawiść zniszczyć w sobie.

Trol
Trol
4 lat temu

Psy szczekają a karawana jedzie dalej buahahaaaaa

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Mi najbardziej zapadnie w pamięci próba umniejszenia sukcesów pracowników UG w Jedliczu jeśli chodzi o pozyskane środki na most. To że niektórzy radni bardziej priorytetowo traktują inne miejscowości niż swoje zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale to że próbują traktować tak inne gminy to już chyba delikatna przesada.

Lipton
Lipton
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

To ta z borku wychwalala tarnowiec zeby nie podziękować gminie. Beton zbrojony. Politykę robia w naszej gminie

odmeldowany
odmeldowany
4 lat temu

Oj maluczcy wy nie rozumiecie. My nie mamy rady, radnych tak jak inne gminy. My mamy OLIMP. Boginie i Bogowie. Zeus, Afrodyta, Atena, Hades, Herkules itd wiodący swój byt na Polach Elizejskich.. . Przypomnijcie sobie – każdego kto śmiał się sprzeciwić tym boskim istotom czekał okrutny koniec. Więc jeśli ktoś ma rozsądek i swoje zdanie i nie jest pociągany za sznureczki, nie ma prawa bytu – spali go święty gniew tych boskich i nieomylnych istot które na swoich smartfonach odbierają instrukcje od …………………….. 🙂

cieć
cieć
Odpowiedź do  odmeldowany
4 lat temu

Herkules byl takim bogiem jak Ty znawcą mitologii – był herosem.A odnośnie sprzeciwu to popatrz w gminie-50% którzy mieli inne zdanie…..

ooono
ooono
4 lat temu

Widzicie co się dzieje jeśli P. Burmistrz nie spełniła zachcianek tego typa z Dobieszyna ……
nie wiecie o co chodzi ?????
Ten prostak z ZK miał ogromny ciąg na stanowisko zastępcy Burmistrza a gdy we wrześniu ub. roku dowiedział się,
że nie jest brany pod uwagę rozpoczął ten cały cyrk, który mogą zakończyć tylko mieszkańcy Dobieszyna odwołując go z pełnionej funkcji.
Dziwi mnie ponadto postawa pozostałej części radnych, czym zauroczyło ich to indywiduum i przyklaskują wątpliwej jakości popisom, popierając go w głosowaniach, ja uważam, że już dawno Rada Gminy powinna go usunąć z funkcji
zastępcy Przewodniczącego.
Mam pytanie kto może zgłosić taki wniosek? Czy tylko radni?

Trudne pytania
Trudne pytania
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Pójdzmy dalej nie tylko jego odwołać ale całą rade ale proponuje złozyć wniosek społeczny o pomniejszenie o 75 % diet , które biora pracując spłecznie podobno. Wiem że tylko oni moga sami sobie pomniejszyc diety. Zobaczymy jak sie do tego ustosunkuja. Chetnie zobaczę co kto jest wart. Co do Radnych z Dobieszyna i Borku to swoja postawa naruszaja godność Radnego. Sposób narracji który wprowadzili na sale posiedzeń sięgnoł dna .Jestem zbulwerowana nie po raz pierwszy sposobem odnoszenia sie Pana radnego do pracowników urzedu.

Qba23
Qba23
4 lat temu

To się mieści w głowie