Zakończyły się obrady XXII sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Jedliczu

0
5868
Zakończyły się obrady XXII sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Jedliczu. Wkrótce retransmisja. Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Hit !!

Radna Marc mowi o budowie drogi w Moderowce? Czy ja dobrze słyszę?? Ona jest w komisji budżetu

śledczy

Polecam sprawdzić redaktorowi dokąd będzie prowadzić droga o którą „walczy” radna…….

dedektyw

Juz wiem droga w Moderówce o której mówi Pani Marć to jest droga biegnąca przy domu Pani Radnej z Moderówki. Jak to sie stało , że w budżecie na 2020 rok nie znalazła sie droga , o której mówiono na zebraniu wiejskim tj boczna drogi biegnacej w kierunku Gospodarstwa Rolnego. Czyżby samowolka Pani Radnej z Moderówki ?

mieszkanka

ty mówisz poważnie? nie będzie drogi która przegłosowali ludzie tylko radna sobie wybrała sama?

Git będzie

za taki komentarz dać łapkę w dół to trzeba coś mieć z makówką 😀 Prawda w oczy cie kole?

poirytowana

200 tyś w budżecie na droge biegnąca przez wieś przy domu Pani Radnej w Moderówce. Mieszkańcy pytają dlaczego te pieniązki nie zostały przekazane na drogę , która była rekomendowana przez Radę sołecka oraz zebranie wiejskie Moderówki.tj. boczna drogi biegnaca na Budziszu. Sama Pani Radna zabiegała o ta droge ?. Samowola nie liczenie sie z mieszkańcami czyli nic nowego ” Zosia samosia”.Czyżby ustalenia ze zebrania wiejskiego nie miały żadnego znaczenia?

Antonina

Krzysio nie lamentuj i nie wprowadzaj zamieszania.

Gminny mieszkaniec

radna Marciowa to przykład osoby fałszywej, obludnej!! Komunistka

Kipka

ty sobie chyba jaja robisz? 😀 A w sentencji uchwały będzie zapis: uchwalamy drogę koło chałupy radnej? To śmierdzi na całą Moderówkę i nie tylko!!!!

electric

Przecież wieś aż dymi o tym co się wyprawia. Rzekomo szefem Komisji komunalnej jest Stanisław Twaróg może zbada to zamiast zajmować się latarniami które i tak świecą jak chcą.

Stanisław

Radny z Jaszczwi nic nie robi tylko OSP mu w głowie.

KK

Daj spokój pani Krystynie to radna doświadczona i za ludźmi

Gminny mieszkaniec

Dokładnie ” za ludzmi” knuje spiski!!!

funny

To prawda – „doświadczona” – jak Armia Czerwona teren rozeznaje bojem walczy z każdym zdźbłem trawy a belki w swoim oku nie widzi, z nikim nie potrafi się dogadać, ale wszystko wie lepiej – take nasze Wałęsa..

Borek M......

o co Wenencja tak krzyczała? to co ta Pani wyprawia na posiedzeniach sesji i jak odnosi się do Pani Burmistrz to niesmaczne i obrzydliwe! dzieci to widzą.Nie dziwne że młodzi ludzie wolą stąd wyjeżdżać. Wstyd!!!!!

Gminny mieszkaniec

Kolejna małpka znajdująca się w radzie gminy…nic nie robi, tylko krzyk, awantury, spiski…

Wilk

ona przynajmniej coś mówi bo radny Lisowski z Potoka bimba sobie i nie przychodzi na sesje

poirytowana

Uważam , że jeśli ktos wnosi poprawki a potem je przegłosowuje na ” tak” to oznacza dla mnie , że wie co robi i bierze na siebie odpowiedzialnośc. Konkrety a nie bajanie . Radni co z Wami? macie ta wiedzę budżetowa czy tylko udajecie że ja macie .? Chcecie coś zrobic to róbcie ale róbcie do końca do kropki. A nie tak wniesiemy zmiany a reszte to mamy w nosie. Burmistrz i skarbnik niech sie martwi. Fajnie jak sie za nic nie odpowiada. Wszystko robicie pod publike i jak widać niektórym bardzo sie to podoba. Mnie zaś to sie nie… Czytaj więcej »

Jedliczanin

problem polega na tym że radnym się wydaje że się znają. Znają się wybiórczo a to nie jest żadna wiedza. Trzeba wiedzieć jak się od początku do końca pracuje nad budżetem. Pani Burmistrz odpowiada że budżet a nie radni więc sorry….

poirytowana

hmmmm patrze na zachowanie naszych wybrańców i myślę że my wyborcy zrobilismy ogromny błąd głosując na tych ludzi. Toż to oni nadaja sie na środowa targowice a nie do zarzadzania Gminą. Szacunek wzajemnie do siebie zerowy. Gdzie my jesteśmy ? co to ma byc? Co sesja to masakra poziom kultury poprzez wyrażane zachowanie zerowy. To że sie poróżniliście to nie oznacza że my mieszkańcy mamy na to patrzeć tego słuchać . Co dalej ?

Kamieni kupa...

Bardzo (pani ?) dziękuję za te słowa! Zróbmy coś z tym bo taki stan nie może nadal trwać. Mam dzieci z tej gminie ale tu nie ma perspektyw z takimi dyletantami.

Gminny mieszkaniec

W tej radzie jest 15% osób co chca działać na rzecz gminy i mieszkańców. Są niestety W mniejszości, a pozostała banda kretynow tylko spiski, krzyk, awantury

Anna

Burmistrz i skarbnik też wiedzą nie grzeszą.

El....

a może jakiś przykład a nie tylko zarzut podasz droga Anno?

Brzozowa

Radna Patla chciała błysnąć i podczas transmisji sesji na żywo wprowadziła w błąd mieszkańców bo te kwoty które czytała to nie jest budżet, te kwoty się znacznie różnią od tego co w budżecie Pani burmistrz przeczytała. To jest żenujące!!!!!1

Wyborca

Pani „Brzozowa” niech pani odtworzy sesje z 29.01.2020r 3 godz 19 minuta. Jak trzeba mocno byc nieuczciwym zeby pisac ze pani Patla chciala zablysnac i nie zna sie na budzecie .Wyjasnila zaistniala sytuacje. To dopiero jest zenujace.

Antonina

Przesłuchaj to jeszcze raz. Spróbuj wyłączyć emocje. Może dwa głębsze oddechy. W mojej ocenie to jedna i druga miała rację. Każda na swój sposób. Najgorsze jest to że ci którzy powinni znać to sie nie znają.

Wyborca

Prawda,moje slowo zenujace odnosi sie do „Brzozowej” i tylko czerwonej lapki

StaryTeksas

Jaką wiedzę. Czy przewodnicząca komisji finansów liznęła przynajmniej podstaw ekonomii?

Mieszko

Skoro ktoś określił grupę radnych, że to klika to się nie wypowiadam, ale jak ktoś nazwał ich klanem to ja się pytam kiedy emisja na TVP? 😀

gość

Bardzo szkoda że obydwie strony nie znalazły konsensusu. Budżet jest duży ( ponad 80 mln ). Nie wierzę że nie można było się dogadać. Szkoda

Mieszkaniec

Gdzie nas doprowadzą te decyzje jak radna Patla nawet się nie orientuje w kwotach w budżecie? :/ żenada i arogancja niektórych

Wilk

ale ona przynajmniej na sesji byla bo nasz radny z Potoka sobie bimba

Wilk

Dobrze ze Pan Janusz bierze udział w sesjach i reprezentuje mieszkańców naszego Potoka bo Pan Lisowski sobie po raz kolejny bimba panie radny ma pan moj glos w nastepych wyborach, zart oczywiscie. Pozdrawiam

Glizda

a może w robocie był co nie!

Mieszkaniec

Za co zatem pobiera diety z budżetu???

Stanisław

Zgadzając się na radnego to sesje jest obowiązek a jak do pracy Pan Lisowski nie idzie to za to ma płaconą dietę.

mieszkanka

Pani Kusiak kiedy coś w Moderowce ruszy bo na razie bezruch w inwestycjach na wsi?

Anna

Bezruch ?

poirytowana

Jak na razie to Pani Radna odpowiadała na sesji na list Stowarzyszenia Ekologiczna Moderówka i prosiła Radnych by udzielili jej wsparcja odnosnie budowy łącznicy. Fajnie tylko jak zrozumiałam Stowarzyszenie prosiło o właczenie się w postepowanie administracyjne Rdoś Radnych Gminy . Termin właczenia sie minął 12 stycznia . Taka jest wiedza Pani Radnej . Teraz to sobie moga….. .

Mercedes

Hej kochani. Dostałem cynk od znajomego iż jakiś radny stracił prawko za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym bodajże i to na 3 miesiące. W takim razie niech powie gdzie się tak spieszyl bo może byla to jakaś wyjątkowa okoliczność np rodzaca kobieta czy zagrożenie czyjegoś życia bo jeśli nie to jazda w zabudowanym ponad 100 km/h stwarza zagrożenie i naraża uczestników drogi na niebezpieczeństwo. Przypuszczam o kogo chodzi ale nie chce nieprawdziwych informacji podawać faktem jest że na pewno to radny z naszej gminy

Anna

Tak. Jechał na hulajnodze

Kamil

Po co szczujesz?

Tadeusz Kruczek

No, ktoś tych radnych wybrał i rada jest jaka jest. Były inne kandydatury? Były! To co teraz chcecie? Aktualnie daleki jestem od tego, aby kogokolwiek z tej rady chwalić, ale czy jest w niej jakiś ekonomista i mógłby zastąpić Krystynę Marć? Na zebrania mieszkańców nie chodzicie, a nieobecni nie mają racji. Zawsze jest jakaś droga do zrobienia. Ta czy inna, koło radnej czy „zajęcza” – jeden czort. Zawsze ktoś tamtędy jeździ. Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że jak się nie będą upominać to im nie zrobią! Przykład drogi (wielokrotnie o tym pisałem i mówiłem), w centrum Jedlicza, czyli ulica 3-go… Czytaj więcej »

do p. Kruczka

Zgadzam się z większością wypowiedzi p. Kruczka. Co do składu rady nie można dyskutować. Trzeba było myśleć przed wyborami. Dziś mamy takie a nie inne skutki. Jednak motorem napędowym jest burmistrz który ( zaraz będziecie mnie krytykować ) nie ma pojęcia o rozwoju gospodarczym. Wspomniane przez p. Kruczka osiedle to przecież centrum miasta. Dla tego osiedla opracowany jest plan przestrzenny Jedlicze III. Burmistrz gdyby myślał o rozwoju miasta to powinien robić wszystko aby zrealizować założenia tego planu. Miedzy innymi budowę dróg. W internecie można odszukać założenia tego planu. Wszystko pięknie opisane a nawet mapy są załączone. Budowa dróg to podstawa.… Czytaj więcej »

Emil

Temat wraca jak bumerang w komentarzach, ale władza ma gdzieś ten zakątek, który faktycznie jest CENTRUM Jedlicza. Mieszkańcy najwidoczniej również mają bardzo ostrożny stosunek do egzekwowania poprawy jakości infrastruktury swojej dzielnicy. Było tłumaczone przez Panią Burmistrz, że zrobienie drogi blokuje status prawny dwóch działek, gdzie spadkobiercy nie kwapią się do szybkiego rozstrzygnięcia tematu, no ale na litości, gdyby władza chciała to droga nawet i etapowo już dawno mogłaby powstać, nawet i z fragmentem bez asfaltu. A tu nie robi się kompletnie nic! I zgodzę się z przedmówcą, że strategia rozwoju dla Jedlicza to jedna wielka tragedia. Na ostatniej sesji władze… Czytaj więcej »

Tadeusz Kruczek

Akurat ja dałem Panu łapkę zieloną, bo się zgadzam z tym o czym Pan pisze. To, że Jedlicze się zwija jest świętą prawdą i to się między innymi wiąże z migracją młodych. Proszę policzyć, ile w samym Jedliczu jest domów do sprzedania, a będzie jeszcze więcej. Właściwie jest tak na całym Podkarpaciu. Młodzi wyjechali i wyjeżdżają za lepszym życiem. Zobaczymy po spisie powszechnym, ile tak naprawdę gmina ma mieszkańców. Nie mam zamiaru wypowiadać się w sprawie sporu burmistrz – radni i powinniśmy ich ocenić przy wyborczej urnie. Ma Pan rację co do działki po starej targowicy, bo ani to ładne,… Czytaj więcej »

do p. Kruczka

Rynek w innym miejscu ? Czyli gdzie Pan proponuje 🙂 Plan Jedlicze III i IV faktycznie opisany jest pod budownictwo jednorodzinne i usługowe. to nie oznacza że tam mają powstawać jakies małe zakładziki. jak widać budowane sa prywatne domy a to że w planie sa zapisane usługi to daje to możliwość prowadzenia np w tych domach działalności gospodarczej. Działka po starej targowicy powinna być zakupiona ale nie za 450 tys. Nie nadaje sie pod wiele funkcji . Tam można by było zrobić np centrum przesiadkowe czy coś w tym rodzaju. Oczywiście przenieść przystanek z rynku. Generalnie w Polsce w małych… Czytaj więcej »

Tadeusz Kruczek

Mimo, że członkiem Zarządu Osiedla Jedlicze-Centrum byłem 16 lat, nie udało mi się w temacie ul.3-Maja i jak to Pani nazwała – łącznika z ulicą Polną nic zrobić. Mimo, iż zgłaszane to było od lat do projektu budżetu – przez zarząd. Jednak jak grochem o ścianę. Wnioski z powyższego wyciągnijcie Państwo sami. Pole do popisu ma teraz Pani Ginalska (radna – z Dobieszyna) i Przewodnicząca Zarządu Osiedla Jedlicze-Centrum, Pani Marć z aktualnym zarządem.

Kamil

Piękny plan. Dlaczego go nie realizują?

Tadeusz Kruczek

To pytanie do Rady Miasta, bo to ona przed laty go uchwaliła.

do p.Kruczka

burmistrz proponuje radzie . Rada uchwala. Panie Kruczek trzeba to pokazać pani Jolancie. ona pewnie tego na oczy nie widziała.

Tadeusz Kruczek

Proszę to zrobić, dlaczego mam Panią wyręczać, jeśli twierdzi Pani, że nie widziała?

Johny

Jedlicze się zwija. Bo tak naprawdę beton blokuje postęp. Np. pani Krystyna. Czy jesteście w stanie wymienić chociaż jedną osobę z grupy młodzieży, a nawet średniego pokolenia kto się z nią utożsamia ?

Mieszkaniec centrum

Ci ludzie patrzą krotkowzrocznie. Jak Patla nie zna aktualnych kwot to skąd ona ma wiedzieć o rzeczach wyższego rzędu! Jak radna Marc nie wie ile gmina dopłaca do oświaty jako szefowa komisji budżetowej. Jak radny Woźniak pozwolił aby remiza była tak perfidnie opłakanym stanie nie wspominając o Domu ludowym. Ludzie? Na kogo wy głosujcie?????

Arkadiusz

Pani Wenencjo, Dom Ludowy na borku kosztował grubo ponad milion złotych czy to zarobi na siebie z tych wynajmow. Sądzę że nie! I bardzo chciałbym się mylić ale prawda taka że mieszkańcy to utrzymują. Pewnie parę osób się oburzy że takie mam zdanie ale kto to będzie utrzymywał za 5 czy 10, 15 lat? Czy Radni z borku myślą długofalowe? Panie Romku z wielkim szacunkiem odnoszę się jako uczeń i młodszy czlowiek: Dom Ludowy jest ładny i nowoczesny, jeszcze chwila i będzie wyposażony itp. Ale czy te ponad milion złotych się wróci do budżetu? Z punktu widzenia ekonomicznego. Bo geograficznie… Czytaj więcej »

do Arkadiusza

Aruś dlaczego takiego pytania nie zadasz w stosunku do domu ludowego w Jaszczwi. Remont tego obiektu kosztował dobrych parę milionów. na Borku poszedł milion wiec powinien być szybko wyposażony i wynajmowany. Przez ponad rok stoi bezczynny. To se nazywa utracona korzyść.

StaryTeksas

Pewnie dlatego, że pani z Barku jest tak pazerna, że aż to niesmaczne jest.

Vox poluli

Ci ludzie narazili gminę na pośmiewisko. Z pełnym przekonaniem to mówię. Ślubowali w sposób zgodny i rzetelny sprawować swoje funkcje. To krzywoprzysięzcy, którzy zamiast dbać o dobre imię gminy skompromitowali gmine w oczach sąsiadów i instytucji nadzorujących jednostki samorządowe. Wykazują braki elementarnej wiedzy, posługują się polprawdami i wybitnie zaniedbują swoje obowiązki. Trzeba to zmienić przy urnach wyborczych. Już niedługo. Cierpliwość popłaca.

do arkadiusza

Arus , chyba nie wiesz kto gminę naraził na pośmiewisko.

Przepowiednia

Pisz człowieku konkretnie, bo z wora pustosłów ci się puścił i nieładnie takie brednie wypisywać na innych,bo to stek kłamstw i pomówień. To ty się narażasz takimi wpisami na pośmiewisko, bo zawsze lepiej jest to robić anonimowo, prawda? A ty po podstawówce mogłeś też startować do rady, bo ordynacja wyborcza nie wskazuje wykształcenia radnego i dopiero mógłbyś rządzić,pokazać swoją wielkość, wiedzę i elokwencję i rękę podnosić na „za”, wszystko przed tobą człowieku, czas szybko leci, a cierpliwość popłaca. Powodzenia

minä

Mam pytanie czy nie można odwołać wiceprzewodniczącego z funkcji????
Jego zachowanie i wypowiedzi bardzo źle świadczą o jego kulturze osobistej, nie jest godny sprawować tej funkcji,
jego postawa pogardy dla drugiego człowieka może być pożądana w pracy jaką wykonuje lecz na forum Rady Gminy standardy są nieco inne.
Dlatego na najbliższej sesji Rada Gminy powinna dokonać zmiany na tym stanowisku.
Jestem przekonany, że znam powód jego nagłej zmiany postawy – pragnął zostać Zastępcą Burmistrza.

Kamil

Chory jesteś. Czyżby koronowirus?

minä

i chodzę po Jedliczu……. :):):):):):)

fafnio

Wyjątkowo skrupulatnie wykonuje funkcję radnego. Jako vice-przewodniczący widać jest bardzo pojętnym uczniem,skoro ton jego wypowiedzi jest jak wypisz ,wymaluj jak. P Burmistrz,której nie bylo kiedy on byl radnym…A z kim przestajesz takim się stajesz. Wysoka kultura i znajomość merytoryczna zagadnień spowodowała że jest vice.Zresztą przy pełnej aprobacie P.Burmistrz.A ty byś tak wszystkich zwalniał..Radni nie po to go wybrali,tak jak burmistrza po to by go odwolywać.Pomyśl zanim napiszesz -to nie boli…

minä

Byle do żłobu, po trupach i alleluja……..
Niestety mamy inne pojęcie kultury ja widzę i słyszę a Ty ?????
Jeszcze gdy zachowywał się w miarę normalnie miał nadzieję na funkcję-stołek ……….

Kamil

Co ty bredzisz?

StaryTeksas

Kultura ? O czym ty piszesz. Funkcje radnego ? Obejrzyj w necie klasyka „Chytra baba z Radomia” przecież to co wyprawia kilka tych osób jest wypisz wymaluj tym samym. Żenujące jest to jak traktują resztę, zarówno radnych jak i mieszkańców.

renceopadjom

Kultura? ???????? Znajomość merytoryczna? Czy tak samo odnosi się do żony – czyli niebieska karta w kieszeni.

zdegustowany

Taka refleksja. Mamy przewodniczącego rady – Dom ludowy w Męcince – zamek Gargamela. A zastępca – rozbudowa szkoły – w Dobieszynie, remiza – w Dobieszynie, na Borku – wyremontowany dom ludowy – klasa obiekt, walka o wyposażenie na poziomie Madzi Gesler – a Męcinka?, a reszta gminy – pożal się Boże – wstyd. Może mi ktoś wytłumaczy o co w tym wszystkim chodzi, gmina to nie tylko dwie, czy trzy dzielnice i dbanie o siebie kosztem innych.

Obserwator

Wstyd ?, zgadzam się, „zdegustowanych” jest zapewne więcej i ja też, ale nie zgadzam się Twoją dziwną retoryką. Wstydem jest, że samorządowcy żebrzą, (w winni tylko zgłaszać) o inwestycje w imieniu mieszkańców i jak grochem o ścianę, nie bo nie !!!, a to żadna argumentacja! Przecież nie dla siebie proszą, to nie są ich prywatne inwestycje,to są obietnice wyborcze Burmistrza, których nie realizuje. Czy jest to szkoła w Dobieszynie, remiza, czy DL w Męcince czy Borku, czy most na Wierzbowej, czy parking przy szkole, czy kanalizacja w Długiem czy Chlebnej czy szatnia w Potoku czy drogi w Moderówce czy Porębach,… Czytaj więcej »

poirytowana

Radni to totalna porazka nas wszystkich. Brak wizji dla Gminy. Chetnie posłucham co chca zrobić w czasie tej kadencji. Bo jak na razie to robią droge w Moderówce nie ta co chcieli mieszkańcy tylko ta , którą chciała Radna a zarazem sołtys Wsi . Prywata w kazdym calu . Brak spójności działań stosuja zasade troszke tu troszke tam niech mieszkańcy maja niech nie mówia ,że nic się nie robi. A tu nie o to chodzi. Nie tak to ma wygladać. Wszystkie decyzje maja byc przemyslane , przedyskutowane , skonsultowane z mieszkańcami . Czy jest tak ? Prosze zapytać mieszkańców np.… Czytaj więcej »

kacper

Wizje to ma mieć burmistrz

poirytowana

Wizje to maja mieć wszyscy: Burmistrz i Radni – wspólnie wypracowana i przedyskutowaną w konsultacjach z mieszkańcami.Tak to ma wygladac a jak wyglada ?

Inga

Tak jak widzisz, Burmistrz jest zbyt dumna, aby ktoś jej mówił co ma robić, ona wie najlepiej. Bo np. czy konsultowała rewitalizację rynku za prawie 1,5 miliona zł w zeszłym roku z fontannami i przystankiem do autobusów, czy może potrzebę budowy np. DPS w Jedliczu za tyle milionów ?

kacper

Przede wszystkim to ona nic z nikim nie konsultuje.
Co do tej wizji to raz że jej nie ma a po drugie gotowe są plany rozwoju miasta Jedlicze III i Jedlicze IV. Nawet tego nie realizuje. To jest gotowiec.
Zanim zaczniecie ujadać to radzę zapoznać sie z tymi dokumentami. nie tety trochę trzeba przeczytać.

jarek

Obraz rady to dwie, trzy osoby które zawłaszczają wszystko dla siebie, krzyczą więcej, więcej ale tylko dla nas, zawsze im za mało, paru klakierów którzy im przyklaskują i reszta – osoby którym się to nie podoba więc są przez nich zakrzykiwane w sposób uwłaczający funkcji jaką piastują. Może niech przedstawią program dla całej gminy który w tak szacownym gronie opracowali i będzie służył wszystkim mieszkańcom, jakąś koncepcję?.

ziomal

Żebrzą? Nazwijmy po imieniu – wymuszają, szantażują i to w sposób uwłaczający dobrym obyczajom. Zero skrupułów. Przewodniczący siedzi jak mumia a zastępca zachowuje się jak capo di tutti capi – to nie Sycylia.

kryspina

Co ty opowiadasz ? Na której sesji tak było ? podaj to oglądne te wymuszenia.

Konon

Burmistrz już rządzi drugą kadencję, a nie zrealizowała obietnic wyborczych. Nie dziw się, że te sprawy wracają jak bumerang. W Męcince remiza praktycznie nie istnieje. To co tam jest to barak. Dom Ludowy oficjalnie od 5 lat w remoncie, a wciąż jest ruiną. Nie mówiąc o drobnych pracach, jak robota przy rowie. Gmina z powodu braku właściwych dotychczas technicznych budżetów zwija się na naszych oczach. Zobacz jak wiele „ludzkich” zadań wprowadzili poprawką do budżetu Radni w tegorocznym budżecie. Da się? Da. Tylko trzeba słuchać ludzi, a nie ładować kasę w megalomanię typu kontenery socjalne, gdy w gminie są pilniejsze potrzeby… Czytaj więcej »

jarek

Burmistrz drugą kadencję – a radny tudzież sołtys tyle lat, że najstarsi górale nie pamiętają. I co zrobił ? Pytanie retoryczne.

Lubie Jedlicze

Wszystkie działania muszą, oprócz sytuacji awaryjnych, być spójne, realizacja zadań ma się wpisywać w plan rozwoju, trzeba rządzić ponad podziałami dla dobra mieszkańców, a nie unosić się chorymi ambicjami, kto więcej może i kto komu udowodni brak kompetencji. Jedlicze powinno wypracowywać dużo większe zyski z mądrej polityki, trzeba w końcu głośno powiedzieć, że „majątkiem” gminy są ludzie. Wybrani przez nas przedstawiciele powinni pracować wspólnie a nie tracić energię na walkę ze sobą. Łatwiej jest wybierać programy, aplikować o środki, jeżeli się wie po co to się robi, do czego zmierzamy a mieszkańcy mają prawo wiedzieć czym kieruje się władza. Wydawanie… Czytaj więcej »

kacper

Nikogo tu nie bronię, ale wydaje mi się że burmistrz jest przyczyną konfliktów. Uważa że wszystko wie i na wszystkim się zna a tak nie jest. Radni mogli by być bardziej skuteczni. No ale jak przewodniczący rady nie zna dokładnie regulaminu rady miejskiej to o się tu dziwić.

StaryTeksas

A nie te „burmistrze”, które mikrofony wyłączają jeśli mieszkaniec chce się wypowiedzieć????????????????? Widać, że coś tu nie halo.

Hit !!

Radna Marc mowi o budowie drogi w Moderowce? Czy ja dobrze słyszę?? Ona jest w komisji budżetu

śledczy

Polecam sprawdzić redaktorowi dokąd będzie prowadzić droga o którą „walczy” radna…….

dedektyw

Juz wiem droga w Moderówce o której mówi Pani Marć to jest droga biegnąca przy domu Pani Radnej z Moderówki. Jak to sie stało , że w budżecie na 2020 rok nie znalazła sie droga , o której mówiono na zebraniu wiejskim tj boczna drogi biegnacej w kierunku Gospodarstwa Rolnego. Czyżby samowolka Pani Radnej z Moderówki ?

mieszkanka

ty mówisz poważnie? nie będzie drogi która przegłosowali ludzie tylko radna sobie wybrała sama?

Git będzie

za taki komentarz dać łapkę w dół to trzeba coś mieć z makówką 😀 Prawda w oczy cie kole?

poirytowana

200 tyś w budżecie na droge biegnąca przez wieś przy domu Pani Radnej w Moderówce. Mieszkańcy pytają dlaczego te pieniązki nie zostały przekazane na drogę , która była rekomendowana przez Radę sołecka oraz zebranie wiejskie Moderówki.tj. boczna drogi biegnaca na Budziszu. Sama Pani Radna zabiegała o ta droge ?. Samowola nie liczenie sie z mieszkańcami czyli nic nowego ” Zosia samosia”.Czyżby ustalenia ze zebrania wiejskiego nie miały żadnego znaczenia?

Antonina

Krzysio nie lamentuj i nie wprowadzaj zamieszania.

Gminny mieszkaniec

radna Marciowa to przykład osoby fałszywej, obludnej!! Komunistka

Kipka

ty sobie chyba jaja robisz? 😀 A w sentencji uchwały będzie zapis: uchwalamy drogę koło chałupy radnej? To śmierdzi na całą Moderówkę i nie tylko!!!!

electric

Przecież wieś aż dymi o tym co się wyprawia. Rzekomo szefem Komisji komunalnej jest Stanisław Twaróg może zbada to zamiast zajmować się latarniami które i tak świecą jak chcą.

Stanisław

Radny z Jaszczwi nic nie robi tylko OSP mu w głowie.

KK

Daj spokój pani Krystynie to radna doświadczona i za ludźmi

Gminny mieszkaniec

Dokładnie ” za ludzmi” knuje spiski!!!

funny

To prawda – „doświadczona” – jak Armia Czerwona teren rozeznaje bojem walczy z każdym zdźbłem trawy a belki w swoim oku nie widzi, z nikim nie potrafi się dogadać, ale wszystko wie lepiej – take nasze Wałęsa..

Borek M......

o co Wenencja tak krzyczała? to co ta Pani wyprawia na posiedzeniach sesji i jak odnosi się do Pani Burmistrz to niesmaczne i obrzydliwe! dzieci to widzą.Nie dziwne że młodzi ludzie wolą stąd wyjeżdżać. Wstyd!!!!!

Gminny mieszkaniec

Kolejna małpka znajdująca się w radzie gminy…nic nie robi, tylko krzyk, awantury, spiski…

Wilk

ona przynajmniej coś mówi bo radny Lisowski z Potoka bimba sobie i nie przychodzi na sesje

poirytowana

Uważam , że jeśli ktos wnosi poprawki a potem je przegłosowuje na ” tak” to oznacza dla mnie , że wie co robi i bierze na siebie odpowiedzialnośc. Konkrety a nie bajanie . Radni co z Wami? macie ta wiedzę budżetowa czy tylko udajecie że ja macie .? Chcecie coś zrobic to róbcie ale róbcie do końca do kropki. A nie tak wniesiemy zmiany a reszte to mamy w nosie. Burmistrz i skarbnik niech sie martwi. Fajnie jak sie za nic nie odpowiada. Wszystko robicie pod publike i jak widać niektórym bardzo sie to podoba. Mnie zaś to sie nie… Czytaj więcej »

Jedliczanin

problem polega na tym że radnym się wydaje że się znają. Znają się wybiórczo a to nie jest żadna wiedza. Trzeba wiedzieć jak się od początku do końca pracuje nad budżetem. Pani Burmistrz odpowiada że budżet a nie radni więc sorry….

poirytowana

hmmmm patrze na zachowanie naszych wybrańców i myślę że my wyborcy zrobilismy ogromny błąd głosując na tych ludzi. Toż to oni nadaja sie na środowa targowice a nie do zarzadzania Gminą. Szacunek wzajemnie do siebie zerowy. Gdzie my jesteśmy ? co to ma byc? Co sesja to masakra poziom kultury poprzez wyrażane zachowanie zerowy. To że sie poróżniliście to nie oznacza że my mieszkańcy mamy na to patrzeć tego słuchać . Co dalej ?

Kamieni kupa...

Bardzo (pani ?) dziękuję za te słowa! Zróbmy coś z tym bo taki stan nie może nadal trwać. Mam dzieci z tej gminie ale tu nie ma perspektyw z takimi dyletantami.

Gminny mieszkaniec

W tej radzie jest 15% osób co chca działać na rzecz gminy i mieszkańców. Są niestety W mniejszości, a pozostała banda kretynow tylko spiski, krzyk, awantury

Anna

Burmistrz i skarbnik też wiedzą nie grzeszą.

El....

a może jakiś przykład a nie tylko zarzut podasz droga Anno?

Brzozowa

Radna Patla chciała błysnąć i podczas transmisji sesji na żywo wprowadziła w błąd mieszkańców bo te kwoty które czytała to nie jest budżet, te kwoty się znacznie różnią od tego co w budżecie Pani burmistrz przeczytała. To jest żenujące!!!!!1

Wyborca

Pani „Brzozowa” niech pani odtworzy sesje z 29.01.2020r 3 godz 19 minuta. Jak trzeba mocno byc nieuczciwym zeby pisac ze pani Patla chciala zablysnac i nie zna sie na budzecie .Wyjasnila zaistniala sytuacje. To dopiero jest zenujace.

Antonina

Przesłuchaj to jeszcze raz. Spróbuj wyłączyć emocje. Może dwa głębsze oddechy. W mojej ocenie to jedna i druga miała rację. Każda na swój sposób. Najgorsze jest to że ci którzy powinni znać to sie nie znają.

Wyborca

Prawda,moje slowo zenujace odnosi sie do „Brzozowej” i tylko czerwonej lapki

StaryTeksas

Jaką wiedzę. Czy przewodnicząca komisji finansów liznęła przynajmniej podstaw ekonomii?

Mieszko

Skoro ktoś określił grupę radnych, że to klika to się nie wypowiadam, ale jak ktoś nazwał ich klanem to ja się pytam kiedy emisja na TVP? 😀

gość

Bardzo szkoda że obydwie strony nie znalazły konsensusu. Budżet jest duży ( ponad 80 mln ). Nie wierzę że nie można było się dogadać. Szkoda

Mieszkaniec

Gdzie nas doprowadzą te decyzje jak radna Patla nawet się nie orientuje w kwotach w budżecie? :/ żenada i arogancja niektórych

Wilk

ale ona przynajmniej na sesji byla bo nasz radny z Potoka sobie bimba

Wilk

Dobrze ze Pan Janusz bierze udział w sesjach i reprezentuje mieszkańców naszego Potoka bo Pan Lisowski sobie po raz kolejny bimba panie radny ma pan moj glos w nastepych wyborach, zart oczywiscie. Pozdrawiam

Glizda

a może w robocie był co nie!

Mieszkaniec

Za co zatem pobiera diety z budżetu???

Stanisław

Zgadzając się na radnego to sesje jest obowiązek a jak do pracy Pan Lisowski nie idzie to za to ma płaconą dietę.

mieszkanka

Pani Kusiak kiedy coś w Moderowce ruszy bo na razie bezruch w inwestycjach na wsi?

Anna

Bezruch ?

poirytowana

Jak na razie to Pani Radna odpowiadała na sesji na list Stowarzyszenia Ekologiczna Moderówka i prosiła Radnych by udzielili jej wsparcja odnosnie budowy łącznicy. Fajnie tylko jak zrozumiałam Stowarzyszenie prosiło o właczenie się w postepowanie administracyjne Rdoś Radnych Gminy . Termin właczenia sie minął 12 stycznia . Taka jest wiedza Pani Radnej . Teraz to sobie moga….. .

Mercedes

Hej kochani. Dostałem cynk od znajomego iż jakiś radny stracił prawko za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym bodajże i to na 3 miesiące. W takim razie niech powie gdzie się tak spieszyl bo może byla to jakaś wyjątkowa okoliczność np rodzaca kobieta czy zagrożenie czyjegoś życia bo jeśli nie to jazda w zabudowanym ponad 100 km/h stwarza zagrożenie i naraża uczestników drogi na niebezpieczeństwo. Przypuszczam o kogo chodzi ale nie chce nieprawdziwych informacji podawać faktem jest że na pewno to radny z naszej gminy

Anna

Tak. Jechał na hulajnodze

Kamil

Po co szczujesz?

Tadeusz Kruczek

No, ktoś tych radnych wybrał i rada jest jaka jest. Były inne kandydatury? Były! To co teraz chcecie? Aktualnie daleki jestem od tego, aby kogokolwiek z tej rady chwalić, ale czy jest w niej jakiś ekonomista i mógłby zastąpić Krystynę Marć? Na zebrania mieszkańców nie chodzicie, a nieobecni nie mają racji. Zawsze jest jakaś droga do zrobienia. Ta czy inna, koło radnej czy „zajęcza” – jeden czort. Zawsze ktoś tamtędy jeździ. Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że jak się nie będą upominać to im nie zrobią! Przykład drogi (wielokrotnie o tym pisałem i mówiłem), w centrum Jedlicza, czyli ulica 3-go… Czytaj więcej »

do p. Kruczka

Zgadzam się z większością wypowiedzi p. Kruczka. Co do składu rady nie można dyskutować. Trzeba było myśleć przed wyborami. Dziś mamy takie a nie inne skutki. Jednak motorem napędowym jest burmistrz który ( zaraz będziecie mnie krytykować ) nie ma pojęcia o rozwoju gospodarczym. Wspomniane przez p. Kruczka osiedle to przecież centrum miasta. Dla tego osiedla opracowany jest plan przestrzenny Jedlicze III. Burmistrz gdyby myślał o rozwoju miasta to powinien robić wszystko aby zrealizować założenia tego planu. Miedzy innymi budowę dróg. W internecie można odszukać założenia tego planu. Wszystko pięknie opisane a nawet mapy są załączone. Budowa dróg to podstawa.… Czytaj więcej »

Emil

Temat wraca jak bumerang w komentarzach, ale władza ma gdzieś ten zakątek, który faktycznie jest CENTRUM Jedlicza. Mieszkańcy najwidoczniej również mają bardzo ostrożny stosunek do egzekwowania poprawy jakości infrastruktury swojej dzielnicy. Było tłumaczone przez Panią Burmistrz, że zrobienie drogi blokuje status prawny dwóch działek, gdzie spadkobiercy nie kwapią się do szybkiego rozstrzygnięcia tematu, no ale na litości, gdyby władza chciała to droga nawet i etapowo już dawno mogłaby powstać, nawet i z fragmentem bez asfaltu. A tu nie robi się kompletnie nic! I zgodzę się z przedmówcą, że strategia rozwoju dla Jedlicza to jedna wielka tragedia. Na ostatniej sesji władze… Czytaj więcej »

Tadeusz Kruczek

Akurat ja dałem Panu łapkę zieloną, bo się zgadzam z tym o czym Pan pisze. To, że Jedlicze się zwija jest świętą prawdą i to się między innymi wiąże z migracją młodych. Proszę policzyć, ile w samym Jedliczu jest domów do sprzedania, a będzie jeszcze więcej. Właściwie jest tak na całym Podkarpaciu. Młodzi wyjechali i wyjeżdżają za lepszym życiem. Zobaczymy po spisie powszechnym, ile tak naprawdę gmina ma mieszkańców. Nie mam zamiaru wypowiadać się w sprawie sporu burmistrz – radni i powinniśmy ich ocenić przy wyborczej urnie. Ma Pan rację co do działki po starej targowicy, bo ani to ładne,… Czytaj więcej »

do p. Kruczka

Rynek w innym miejscu ? Czyli gdzie Pan proponuje 🙂 Plan Jedlicze III i IV faktycznie opisany jest pod budownictwo jednorodzinne i usługowe. to nie oznacza że tam mają powstawać jakies małe zakładziki. jak widać budowane sa prywatne domy a to że w planie sa zapisane usługi to daje to możliwość prowadzenia np w tych domach działalności gospodarczej. Działka po starej targowicy powinna być zakupiona ale nie za 450 tys. Nie nadaje sie pod wiele funkcji . Tam można by było zrobić np centrum przesiadkowe czy coś w tym rodzaju. Oczywiście przenieść przystanek z rynku. Generalnie w Polsce w małych… Czytaj więcej »

Tadeusz Kruczek

Mimo, że członkiem Zarządu Osiedla Jedlicze-Centrum byłem 16 lat, nie udało mi się w temacie ul.3-Maja i jak to Pani nazwała – łącznika z ulicą Polną nic zrobić. Mimo, iż zgłaszane to było od lat do projektu budżetu – przez zarząd. Jednak jak grochem o ścianę. Wnioski z powyższego wyciągnijcie Państwo sami. Pole do popisu ma teraz Pani Ginalska (radna – z Dobieszyna) i Przewodnicząca Zarządu Osiedla Jedlicze-Centrum, Pani Marć z aktualnym zarządem.

Kamil

Piękny plan. Dlaczego go nie realizują?

Tadeusz Kruczek

To pytanie do Rady Miasta, bo to ona przed laty go uchwaliła.

do p.Kruczka

burmistrz proponuje radzie . Rada uchwala. Panie Kruczek trzeba to pokazać pani Jolancie. ona pewnie tego na oczy nie widziała.

Tadeusz Kruczek

Proszę to zrobić, dlaczego mam Panią wyręczać, jeśli twierdzi Pani, że nie widziała?

Johny

Jedlicze się zwija. Bo tak naprawdę beton blokuje postęp. Np. pani Krystyna. Czy jesteście w stanie wymienić chociaż jedną osobę z grupy młodzieży, a nawet średniego pokolenia kto się z nią utożsamia ?

Mieszkaniec centrum

Ci ludzie patrzą krotkowzrocznie. Jak Patla nie zna aktualnych kwot to skąd ona ma wiedzieć o rzeczach wyższego rzędu! Jak radna Marc nie wie ile gmina dopłaca do oświaty jako szefowa komisji budżetowej. Jak radny Woźniak pozwolił aby remiza była tak perfidnie opłakanym stanie nie wspominając o Domu ludowym. Ludzie? Na kogo wy głosujcie?????

Arkadiusz

Pani Wenencjo, Dom Ludowy na borku kosztował grubo ponad milion złotych czy to zarobi na siebie z tych wynajmow. Sądzę że nie! I bardzo chciałbym się mylić ale prawda taka że mieszkańcy to utrzymują. Pewnie parę osób się oburzy że takie mam zdanie ale kto to będzie utrzymywał za 5 czy 10, 15 lat? Czy Radni z borku myślą długofalowe? Panie Romku z wielkim szacunkiem odnoszę się jako uczeń i młodszy czlowiek: Dom Ludowy jest ładny i nowoczesny, jeszcze chwila i będzie wyposażony itp. Ale czy te ponad milion złotych się wróci do budżetu? Z punktu widzenia ekonomicznego. Bo geograficznie… Czytaj więcej »

do Arkadiusza

Aruś dlaczego takiego pytania nie zadasz w stosunku do domu ludowego w Jaszczwi. Remont tego obiektu kosztował dobrych parę milionów. na Borku poszedł milion wiec powinien być szybko wyposażony i wynajmowany. Przez ponad rok stoi bezczynny. To se nazywa utracona korzyść.

StaryTeksas

Pewnie dlatego, że pani z Barku jest tak pazerna, że aż to niesmaczne jest.

Vox poluli

Ci ludzie narazili gminę na pośmiewisko. Z pełnym przekonaniem to mówię. Ślubowali w sposób zgodny i rzetelny sprawować swoje funkcje. To krzywoprzysięzcy, którzy zamiast dbać o dobre imię gminy skompromitowali gmine w oczach sąsiadów i instytucji nadzorujących jednostki samorządowe. Wykazują braki elementarnej wiedzy, posługują się polprawdami i wybitnie zaniedbują swoje obowiązki. Trzeba to zmienić przy urnach wyborczych. Już niedługo. Cierpliwość popłaca.

do arkadiusza

Arus , chyba nie wiesz kto gminę naraził na pośmiewisko.

Przepowiednia

Pisz człowieku konkretnie, bo z wora pustosłów ci się puścił i nieładnie takie brednie wypisywać na innych,bo to stek kłamstw i pomówień. To ty się narażasz takimi wpisami na pośmiewisko, bo zawsze lepiej jest to robić anonimowo, prawda? A ty po podstawówce mogłeś też startować do rady, bo ordynacja wyborcza nie wskazuje wykształcenia radnego i dopiero mógłbyś rządzić,pokazać swoją wielkość, wiedzę i elokwencję i rękę podnosić na „za”, wszystko przed tobą człowieku, czas szybko leci, a cierpliwość popłaca. Powodzenia

minä

Mam pytanie czy nie można odwołać wiceprzewodniczącego z funkcji????
Jego zachowanie i wypowiedzi bardzo źle świadczą o jego kulturze osobistej, nie jest godny sprawować tej funkcji,
jego postawa pogardy dla drugiego człowieka może być pożądana w pracy jaką wykonuje lecz na forum Rady Gminy standardy są nieco inne.
Dlatego na najbliższej sesji Rada Gminy powinna dokonać zmiany na tym stanowisku.
Jestem przekonany, że znam powód jego nagłej zmiany postawy – pragnął zostać Zastępcą Burmistrza.

Kamil

Chory jesteś. Czyżby koronowirus?

minä

i chodzę po Jedliczu……. :):):):):):)

fafnio

Wyjątkowo skrupulatnie wykonuje funkcję radnego. Jako vice-przewodniczący widać jest bardzo pojętnym uczniem,skoro ton jego wypowiedzi jest jak wypisz ,wymaluj jak. P Burmistrz,której nie bylo kiedy on byl radnym…A z kim przestajesz takim się stajesz. Wysoka kultura i znajomość merytoryczna zagadnień spowodowała że jest vice.Zresztą przy pełnej aprobacie P.Burmistrz.A ty byś tak wszystkich zwalniał..Radni nie po to go wybrali,tak jak burmistrza po to by go odwolywać.Pomyśl zanim napiszesz -to nie boli…

minä

Byle do żłobu, po trupach i alleluja……..
Niestety mamy inne pojęcie kultury ja widzę i słyszę a Ty ?????
Jeszcze gdy zachowywał się w miarę normalnie miał nadzieję na funkcję-stołek ……….

Kamil

Co ty bredzisz?

StaryTeksas

Kultura ? O czym ty piszesz. Funkcje radnego ? Obejrzyj w necie klasyka „Chytra baba z Radomia” przecież to co wyprawia kilka tych osób jest wypisz wymaluj tym samym. Żenujące jest to jak traktują resztę, zarówno radnych jak i mieszkańców.

renceopadjom

Kultura? ???????? Znajomość merytoryczna? Czy tak samo odnosi się do żony – czyli niebieska karta w kieszeni.

zdegustowany

Taka refleksja. Mamy przewodniczącego rady – Dom ludowy w Męcince – zamek Gargamela. A zastępca – rozbudowa szkoły – w Dobieszynie, remiza – w Dobieszynie, na Borku – wyremontowany dom ludowy – klasa obiekt, walka o wyposażenie na poziomie Madzi Gesler – a Męcinka?, a reszta gminy – pożal się Boże – wstyd. Może mi ktoś wytłumaczy o co w tym wszystkim chodzi, gmina to nie tylko dwie, czy trzy dzielnice i dbanie o siebie kosztem innych.

Obserwator

Wstyd ?, zgadzam się, „zdegustowanych” jest zapewne więcej i ja też, ale nie zgadzam się Twoją dziwną retoryką. Wstydem jest, że samorządowcy żebrzą, (w winni tylko zgłaszać) o inwestycje w imieniu mieszkańców i jak grochem o ścianę, nie bo nie !!!, a to żadna argumentacja! Przecież nie dla siebie proszą, to nie są ich prywatne inwestycje,to są obietnice wyborcze Burmistrza, których nie realizuje. Czy jest to szkoła w Dobieszynie, remiza, czy DL w Męcince czy Borku, czy most na Wierzbowej, czy parking przy szkole, czy kanalizacja w Długiem czy Chlebnej czy szatnia w Potoku czy drogi w Moderówce czy Porębach,… Czytaj więcej »

poirytowana

Radni to totalna porazka nas wszystkich. Brak wizji dla Gminy. Chetnie posłucham co chca zrobić w czasie tej kadencji. Bo jak na razie to robią droge w Moderówce nie ta co chcieli mieszkańcy tylko ta , którą chciała Radna a zarazem sołtys Wsi . Prywata w kazdym calu . Brak spójności działań stosuja zasade troszke tu troszke tam niech mieszkańcy maja niech nie mówia ,że nic się nie robi. A tu nie o to chodzi. Nie tak to ma wygladać. Wszystkie decyzje maja byc przemyslane , przedyskutowane , skonsultowane z mieszkańcami . Czy jest tak ? Prosze zapytać mieszkańców np.… Czytaj więcej »

kacper

Wizje to ma mieć burmistrz

poirytowana

Wizje to maja mieć wszyscy: Burmistrz i Radni – wspólnie wypracowana i przedyskutowaną w konsultacjach z mieszkańcami.Tak to ma wygladac a jak wyglada ?

Inga

Tak jak widzisz, Burmistrz jest zbyt dumna, aby ktoś jej mówił co ma robić, ona wie najlepiej. Bo np. czy konsultowała rewitalizację rynku za prawie 1,5 miliona zł w zeszłym roku z fontannami i przystankiem do autobusów, czy może potrzebę budowy np. DPS w Jedliczu za tyle milionów ?

kacper

Przede wszystkim to ona nic z nikim nie konsultuje.
Co do tej wizji to raz że jej nie ma a po drugie gotowe są plany rozwoju miasta Jedlicze III i Jedlicze IV. Nawet tego nie realizuje. To jest gotowiec.
Zanim zaczniecie ujadać to radzę zapoznać sie z tymi dokumentami. nie tety trochę trzeba przeczytać.

jarek

Obraz rady to dwie, trzy osoby które zawłaszczają wszystko dla siebie, krzyczą więcej, więcej ale tylko dla nas, zawsze im za mało, paru klakierów którzy im przyklaskują i reszta – osoby którym się to nie podoba więc są przez nich zakrzykiwane w sposób uwłaczający funkcji jaką piastują. Może niech przedstawią program dla całej gminy który w tak szacownym gronie opracowali i będzie służył wszystkim mieszkańcom, jakąś koncepcję?.

ziomal

Żebrzą? Nazwijmy po imieniu – wymuszają, szantażują i to w sposób uwłaczający dobrym obyczajom. Zero skrupułów. Przewodniczący siedzi jak mumia a zastępca zachowuje się jak capo di tutti capi – to nie Sycylia.

kryspina

Co ty opowiadasz ? Na której sesji tak było ? podaj to oglądne te wymuszenia.

Konon

Burmistrz już rządzi drugą kadencję, a nie zrealizowała obietnic wyborczych. Nie dziw się, że te sprawy wracają jak bumerang. W Męcince remiza praktycznie nie istnieje. To co tam jest to barak. Dom Ludowy oficjalnie od 5 lat w remoncie, a wciąż jest ruiną. Nie mówiąc o drobnych pracach, jak robota przy rowie. Gmina z powodu braku właściwych dotychczas technicznych budżetów zwija się na naszych oczach. Zobacz jak wiele „ludzkich” zadań wprowadzili poprawką do budżetu Radni w tegorocznym budżecie. Da się? Da. Tylko trzeba słuchać ludzi, a nie ładować kasę w megalomanię typu kontenery socjalne, gdy w gminie są pilniejsze potrzeby… Czytaj więcej »

jarek

Burmistrz drugą kadencję – a radny tudzież sołtys tyle lat, że najstarsi górale nie pamiętają. I co zrobił ? Pytanie retoryczne.

Lubie Jedlicze

Wszystkie działania muszą, oprócz sytuacji awaryjnych, być spójne, realizacja zadań ma się wpisywać w plan rozwoju, trzeba rządzić ponad podziałami dla dobra mieszkańców, a nie unosić się chorymi ambicjami, kto więcej może i kto komu udowodni brak kompetencji. Jedlicze powinno wypracowywać dużo większe zyski z mądrej polityki, trzeba w końcu głośno powiedzieć, że „majątkiem” gminy są ludzie. Wybrani przez nas przedstawiciele powinni pracować wspólnie a nie tracić energię na walkę ze sobą. Łatwiej jest wybierać programy, aplikować o środki, jeżeli się wie po co to się robi, do czego zmierzamy a mieszkańcy mają prawo wiedzieć czym kieruje się władza. Wydawanie… Czytaj więcej »

kacper

Nikogo tu nie bronię, ale wydaje mi się że burmistrz jest przyczyną konfliktów. Uważa że wszystko wie i na wszystkim się zna a tak nie jest. Radni mogli by być bardziej skuteczni. No ale jak przewodniczący rady nie zna dokładnie regulaminu rady miejskiej to o się tu dziwić.

StaryTeksas

A nie te „burmistrze”, które mikrofony wyłączają jeśli mieszkaniec chce się wypowiedzieć????????????????? Widać, że coś tu nie halo.