Zakończyły się obrady XVI sesji Rady Miejskiej w Jedliczu

0
2723
Zakończyły się obrady XVI sesji Rady Miejskiej w Jedliczu. Zapis wideo sesji jest już dostępny. Czekamy na Wasze komentarze.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Agenor

Tak dalej poczynajcie sobie szanowna rado, a wszyscy sąsiedzi dookoła będą nas traktować poważnie. Moim skromnym zdaniem potrzeba w przyszłych wyborach odmłodzić całe to towarzystwo.

Tosia

Czy można zrobić coś wcześniej .Na to nie da się patrzeć .Ludzie zróbmy coś.

Tosia

BRAWO!!!!

DeKa

Byle nie botoksem. Pani Burmistrz młodnieje nam z dnia na dzień.

Maciek

Zgrozę budzi lekceważenie przez przewodniczących mieszkańców. Nie widzą swojej pychy i zadufania. Jak można tak arogancko zwracać się do osób które chcą zabrać głos ? Za wszelką cenę nie chcą ich dopuścić do głosu. Dlaczego? Dlatego, że mają coś do powiedzenia i nie boją się powiedzieć tego publicznie?. Powinni się z tego cieszyć. W końcu to ich wyborcy. Czego się boją? Przez tyle lat wałkowali te projekty, a nie wiedzą czego dotyczą, nie znają lokalizacji.- przepraszam – kpią z nas, czy pochłonął ich nagle jakiś Matrix?

Gminny mieszkaniec

Jedynie Pani Radna Piotrowkii Podniebyla zachowala się jak należy. O godzinie 16 siedziała na sali, czekała na rozpoczęcie sesji- widać że szanuje swoje stanowisko i jest dla mieszkańców, chce coś zrobić dla dobra ogółu. W jej wypowiedziach widać głos rozsadku! A pozostało radni to jakiś kabaret, co oni robią?? Jakieś rozgrywki polityczne. Zapomnieli że są dla spoleczenstwa… Jak kasa jest na inwestycje, a gmina ma dołożyć np 20% to chyba prosta sprawa- trzeba poprzeć inwestycje i robić jak najszybciej. Nowe inwestycje to miejsce pracy dla mieszkańców – ale radni myślą tylko o tym jak zrobić na złość Pani burmistrz oraz… Czytaj więcej »

wd-40

Jaką decyzję podjęli w sprawie DPS i Naftowej?

Maciek

Decyzję? Chyba tylko pani Uram i pan Kopeć są osobami które kierują się rozsądkiem i są w stanie podjąć logiczną decyzję. Reszta – szkoda gadać. Decyzję podjęli taką, że nie są w stanie żadnej sensownej decyzji podjąć. Przełożyli znów. Ciekawy jestem, jeśli radny wychodzi przed końcem to należy mu się dieta ? Bo w przypadku niektórych wygląda to jakby przyszli tylko listę podpisać.

Moderówka

O czym tu mówić wszystko można było zobaczyć. O ni nie wiedzą co robią. To coś niesłychanego. Bełkot, bełkot. Zero odpowiedzialności. A tak patrząc na radnych głowy spuszczone miny nietegie a główny przywódca gryzie i szczęka wszystkich wokół. To jest obraz rady miejskiej w Jedliczu. Smutne bardzo smutne.

gość

Nie jest tak źle . Gdybyś ty był radny to by była katastrofa.Pa pa

Gminny mieszkaniec

Dokładnie dwoje normalnych radnych- reszta to kabaret, żart, obłuda!!!

Bohdan1234

Głowa mała na to wszystko co się w naszej Gminie wyprawia. Radni zapomnieli że są dla mieszkańców… Strach się bać tych konsekwencji finansowych……Brak słów na to wszystko…. a Pan Dziura to ma jak widać po jego słowach alternatywę w postaci ” Jeszcze jest sąd” stoi pod wielkim znakiem zapytania dalszy los naszej Gminy.
A szkoła w Dobieszynie nie jest jedyną placówką wymagającą remontu. Był Pan Szanowny Panie radny w szkole w Piotrówce bądź w Podniebylu???

Moderówka

Proszę nie pytać Radnego Dziury on nierozumie co się do niego mówi. Szkoda czasu na zajmowanie się jego osoba.

koleżanka

Właśnie..radni zapomnieli że są dla mieszkańców to co pokazali dzisiaj to żenada!!
Brak słów! !Nie dość że nie rozumie co się do niego mówi to jeszcze nie umie czytać ze zrozumieniem!! Tak się interesują losami Gminy że nie wiedzieli o pismach ,które wpłynęły do Biura Rady!!! Działają na niekorzyść Gminy!! Co to za Rada trzeba coś z tym zrobić!!!

gość1

Tak piszesz w koło jedno i to samo. Radni jak radni, ale burmistrz ?

zoska

Przyjedź do Dobieszyna i zobacz wf na korytarzu o wymiarach 2x5m może wtedy zrozumiesz o co walczy Dziura i inni radni.

Moderówka

Do Zoska ale tu nie chodzi o wybór DPS ALBO Rozbudowa szkoły w Dobieszynie. Kompletne nie zrozumienie tematu. Tutaj chodzi o DPS I rozbudowa szkoły. Czyli walczymy o jedno i drugie. Do DPS jest dofinansowanie juz teraz z programu unijnego a rozbudowa szkoły z tego co wiem ma być realizowana z naszych funduszy. Czyż sie mylę ??

Tadeusz Kruczek

No niestety Pani Burmistrz nie może powtórzyć słów Juliusza Cezara VENI VIDI VICI. Ja byłem i co zobaczyłem? Bezradność, niekompetencję tzw. rady. Powiem więcej, pycha niektórych i ignorancja wszystkich! Jeśli sesja miała rozpocząć się o 16.00 to obowiązkiem przewodniczącego jest zwołać wszystkich członków, a w sali byli tylko Pani Burmistrz i….. mieszkańcy! Korci mnie pojechać po nazwiskach, ale nie ma to sensu bo kto chciał to widział i słyszał te niby obrady. Przypomnę tylko wyborcom i podatnikom, że dziewięcioro z radnych pełni funkcję co najmniej drugą kadencję, a niektórzy zdążyli się już w sali obrad UG – zestarzeć! A tak… Czytaj więcej »

DeKa

Czy tylko radni i radni? Obie strony konfliktu, na którym cała gmina traci, (bo kto nie idzie do przodu, ten się cofa), są siebie warte. Kiedyś udawanie przyjaciele, dziś jak zasłona pękła, to mało oczu sobie nie wydrapią. A radni? Całkiem bezradni.

Fred Flinkston

Skąd ta wiedza o tych DPS ? Był i zobaczył na własnej skórze ? Mnie nurtuje parę pytań. Miedzy innymi skąd kwota 3.600.000 odszkodowania. Z czego się bierze ? Kto ją wyliczył i na jakiej podstawie. Żeby mówić o kwocie trzeba mieć poszkodowanego i wyrok w tej sprawie. Nie szastajcie kasą. Sprawa kolejna. Gdzie byli radni na etapie podejmowania decyzji czyli dwa lata temu. Wtedy nie mieli pytań i wątpliwości ? A może dostali taką wiedzę i tak podaną że zagłosowali za a teraz okazuje się że jest zupełnie inaczej. Czy DPS jest potrzebny ? Pewnie tak bo społeczeństwo starzeje… Czytaj więcej »

Wojtek Zagórski

Odpowiadasz na post czemu chowasz się za pseudonimem „Fred Flinkston” brak odwagi w podpisaniu się? jedno tylko mnie nurtuje skoro w dzisiejszych czasach dane statystyczne są ogólnie dostępne jaki problem jest sprawdzić np. liczbę seniorów w gminie ? Powiem szczerze dla mnie dramat i trochę niepoważne podejście do sprawowania funkcji radnych. Niestety ale prawda jest okrutna w samorządzie nie odpowiada się za nic! bo gdyby zapłacić z własnej kieszeni było by inaczej. Jak dla mnie to jest działanie na szkodę gminy . Przykro się na to patrzy. Zawziętość zamiast rozwoju.

Moderówka

Masz mnóstwo pytań i to ty powinieneś być radnym. Pytasz – czyli cie to interesuje. Jak wczoraj widziałeś na załączonym obrazku radni podjęli starania o coś o czym nie mają zielonego pojęcia. Powiem tak żadnego pojęcia. Czyli przez cztery lata nie postarali się o to by uzyskać wiedzę. Czekają by wszystko podali im na tacy. Jak się coś planuje tak na zdrowy rozsądek to jak się nie ma wiedzy na ten temat to każdy rozsądny gospodarz czyta , pyta, drąży temat. A tu co ? zero wiedzy zero zaangażowania w temacie DPS. Z funkcji radnego zrobili sobie sposób na swoje… Czytaj więcej »

dramat

Bystry, a może ta radna wie że kolejnym razem zagłosuje za. Tego nie przewidziałeś 🙂
Radni gdyby dostali dobrze przygotowany projekt to by pewnie nie mieli pytań . burmistrz mało orientuje sie w sprawach budowlanych, technicznych. Na proste tego typu pytania nie wie co powiedzieć i od razu zastawia sie pracownikami.
Dramat

realista

Ty tez za bystry nie jesteś chyba, bo na rozmowy to są komisje a nie sesja na której powinno być podejmowanie decyzji a nie rozmowy toczone w kółko o tym samym, Później radny mówi żeby szanować ich czas. To się pytam co robili na komisjach przez tyle czasu?
Śmieszy podejście radnego z Dobieszyna bo po przeczytaniu statystyk wypalił jak by się urwał z przysłowiowej choinki. Jak tak bardzo mu na temacie zależy to ciekawe czemu nie pokusił się o te statystyki sam.

stary Kocur

Normalną rzeczą jest że na sesji po przedstawieniu uchwały przewodniczący czyta jak została uchwała na komisjach zaopiniowana a później otwiera dyskusję. To jest prawidłowe !!!! Nie wprowadzajcie w błąd.
Ja miałbym inną uwagę. Otóż podczas ostatniej sesji kiedy radni przegłosowali że znoszą dwa punkty oraz dyskusję nad nimi na kolejną sesję dlaczego burmistrz kłapała przez 1.5 godziny. Narusza tym samym postanowienia rady. A mogła do porządku obrad zaproponować punkt wolne wnioski i wtedy w sposób normalny każdy mógłby sie wypowiedzieć.

Karolina

Drodzy Państwo, poswięciłam swoj czas i wysluchałam calej sesji, po czym jeszcze jedna myśl mi się nasuwa. Wybaczcie Drodzy Radni ale pytania o sprawy podstawowe związane z DPS jakie zadajecie po niemalże dwóch latach od rozpoczęcia prac są ABSURDALNIE śmieszne. Pani Marc, to Pani po tym czasie pyta p.Burmistrz jakiego typu będzie to DPS? Jak to usłyszałam to omal nie spadłam z krzesła. Spokój z jakim p. Burmistrz tłumaczy tym radnym rzeczy podstawowe zasługuje na najwyższe uznanie. Momentami mialam wyrażenie jakbym była na lekcji edukacji wczesnoszkolnej. Kolejna radna p. Wenecja nie zna zasad finansowania DPS, inny radny nie ma elementarnej… Czytaj więcej »

stary Kocur

To nie jest śmieszne. To jest potwierdzenie faktu że radni zawierzyli człowiekowi który nie ma pojecia o wielu rzeczach.

Agenor

Tak dalej poczynajcie sobie szanowna rado, a wszyscy sąsiedzi dookoła będą nas traktować poważnie. Moim skromnym zdaniem potrzeba w przyszłych wyborach odmłodzić całe to towarzystwo.

Tosia

Czy można zrobić coś wcześniej .Na to nie da się patrzeć .Ludzie zróbmy coś.

Tosia

BRAWO!!!!

DeKa

Byle nie botoksem. Pani Burmistrz młodnieje nam z dnia na dzień.

Maciek

Zgrozę budzi lekceważenie przez przewodniczących mieszkańców. Nie widzą swojej pychy i zadufania. Jak można tak arogancko zwracać się do osób które chcą zabrać głos ? Za wszelką cenę nie chcą ich dopuścić do głosu. Dlaczego? Dlatego, że mają coś do powiedzenia i nie boją się powiedzieć tego publicznie?. Powinni się z tego cieszyć. W końcu to ich wyborcy. Czego się boją? Przez tyle lat wałkowali te projekty, a nie wiedzą czego dotyczą, nie znają lokalizacji.- przepraszam – kpią z nas, czy pochłonął ich nagle jakiś Matrix?

Gminny mieszkaniec

Jedynie Pani Radna Piotrowkii Podniebyla zachowala się jak należy. O godzinie 16 siedziała na sali, czekała na rozpoczęcie sesji- widać że szanuje swoje stanowisko i jest dla mieszkańców, chce coś zrobić dla dobra ogółu. W jej wypowiedziach widać głos rozsadku! A pozostało radni to jakiś kabaret, co oni robią?? Jakieś rozgrywki polityczne. Zapomnieli że są dla spoleczenstwa… Jak kasa jest na inwestycje, a gmina ma dołożyć np 20% to chyba prosta sprawa- trzeba poprzeć inwestycje i robić jak najszybciej. Nowe inwestycje to miejsce pracy dla mieszkańców – ale radni myślą tylko o tym jak zrobić na złość Pani burmistrz oraz… Czytaj więcej »

wd-40

Jaką decyzję podjęli w sprawie DPS i Naftowej?

Maciek

Decyzję? Chyba tylko pani Uram i pan Kopeć są osobami które kierują się rozsądkiem i są w stanie podjąć logiczną decyzję. Reszta – szkoda gadać. Decyzję podjęli taką, że nie są w stanie żadnej sensownej decyzji podjąć. Przełożyli znów. Ciekawy jestem, jeśli radny wychodzi przed końcem to należy mu się dieta ? Bo w przypadku niektórych wygląda to jakby przyszli tylko listę podpisać.

Moderówka

O czym tu mówić wszystko można było zobaczyć. O ni nie wiedzą co robią. To coś niesłychanego. Bełkot, bełkot. Zero odpowiedzialności. A tak patrząc na radnych głowy spuszczone miny nietegie a główny przywódca gryzie i szczęka wszystkich wokół. To jest obraz rady miejskiej w Jedliczu. Smutne bardzo smutne.

gość

Nie jest tak źle . Gdybyś ty był radny to by była katastrofa.Pa pa

Gminny mieszkaniec

Dokładnie dwoje normalnych radnych- reszta to kabaret, żart, obłuda!!!

Bohdan1234

Głowa mała na to wszystko co się w naszej Gminie wyprawia. Radni zapomnieli że są dla mieszkańców… Strach się bać tych konsekwencji finansowych……Brak słów na to wszystko…. a Pan Dziura to ma jak widać po jego słowach alternatywę w postaci ” Jeszcze jest sąd” stoi pod wielkim znakiem zapytania dalszy los naszej Gminy.
A szkoła w Dobieszynie nie jest jedyną placówką wymagającą remontu. Był Pan Szanowny Panie radny w szkole w Piotrówce bądź w Podniebylu???

Moderówka

Proszę nie pytać Radnego Dziury on nierozumie co się do niego mówi. Szkoda czasu na zajmowanie się jego osoba.

koleżanka

Właśnie..radni zapomnieli że są dla mieszkańców to co pokazali dzisiaj to żenada!!
Brak słów! !Nie dość że nie rozumie co się do niego mówi to jeszcze nie umie czytać ze zrozumieniem!! Tak się interesują losami Gminy że nie wiedzieli o pismach ,które wpłynęły do Biura Rady!!! Działają na niekorzyść Gminy!! Co to za Rada trzeba coś z tym zrobić!!!

gość1

Tak piszesz w koło jedno i to samo. Radni jak radni, ale burmistrz ?

zoska

Przyjedź do Dobieszyna i zobacz wf na korytarzu o wymiarach 2x5m może wtedy zrozumiesz o co walczy Dziura i inni radni.

Moderówka

Do Zoska ale tu nie chodzi o wybór DPS ALBO Rozbudowa szkoły w Dobieszynie. Kompletne nie zrozumienie tematu. Tutaj chodzi o DPS I rozbudowa szkoły. Czyli walczymy o jedno i drugie. Do DPS jest dofinansowanie juz teraz z programu unijnego a rozbudowa szkoły z tego co wiem ma być realizowana z naszych funduszy. Czyż sie mylę ??

Tadeusz Kruczek

No niestety Pani Burmistrz nie może powtórzyć słów Juliusza Cezara VENI VIDI VICI. Ja byłem i co zobaczyłem? Bezradność, niekompetencję tzw. rady. Powiem więcej, pycha niektórych i ignorancja wszystkich! Jeśli sesja miała rozpocząć się o 16.00 to obowiązkiem przewodniczącego jest zwołać wszystkich członków, a w sali byli tylko Pani Burmistrz i….. mieszkańcy! Korci mnie pojechać po nazwiskach, ale nie ma to sensu bo kto chciał to widział i słyszał te niby obrady. Przypomnę tylko wyborcom i podatnikom, że dziewięcioro z radnych pełni funkcję co najmniej drugą kadencję, a niektórzy zdążyli się już w sali obrad UG – zestarzeć! A tak… Czytaj więcej »

DeKa

Czy tylko radni i radni? Obie strony konfliktu, na którym cała gmina traci, (bo kto nie idzie do przodu, ten się cofa), są siebie warte. Kiedyś udawanie przyjaciele, dziś jak zasłona pękła, to mało oczu sobie nie wydrapią. A radni? Całkiem bezradni.

Fred Flinkston

Skąd ta wiedza o tych DPS ? Był i zobaczył na własnej skórze ? Mnie nurtuje parę pytań. Miedzy innymi skąd kwota 3.600.000 odszkodowania. Z czego się bierze ? Kto ją wyliczył i na jakiej podstawie. Żeby mówić o kwocie trzeba mieć poszkodowanego i wyrok w tej sprawie. Nie szastajcie kasą. Sprawa kolejna. Gdzie byli radni na etapie podejmowania decyzji czyli dwa lata temu. Wtedy nie mieli pytań i wątpliwości ? A może dostali taką wiedzę i tak podaną że zagłosowali za a teraz okazuje się że jest zupełnie inaczej. Czy DPS jest potrzebny ? Pewnie tak bo społeczeństwo starzeje… Czytaj więcej »

Wojtek Zagórski

Odpowiadasz na post czemu chowasz się za pseudonimem „Fred Flinkston” brak odwagi w podpisaniu się? jedno tylko mnie nurtuje skoro w dzisiejszych czasach dane statystyczne są ogólnie dostępne jaki problem jest sprawdzić np. liczbę seniorów w gminie ? Powiem szczerze dla mnie dramat i trochę niepoważne podejście do sprawowania funkcji radnych. Niestety ale prawda jest okrutna w samorządzie nie odpowiada się za nic! bo gdyby zapłacić z własnej kieszeni było by inaczej. Jak dla mnie to jest działanie na szkodę gminy . Przykro się na to patrzy. Zawziętość zamiast rozwoju.

Moderówka

Masz mnóstwo pytań i to ty powinieneś być radnym. Pytasz – czyli cie to interesuje. Jak wczoraj widziałeś na załączonym obrazku radni podjęli starania o coś o czym nie mają zielonego pojęcia. Powiem tak żadnego pojęcia. Czyli przez cztery lata nie postarali się o to by uzyskać wiedzę. Czekają by wszystko podali im na tacy. Jak się coś planuje tak na zdrowy rozsądek to jak się nie ma wiedzy na ten temat to każdy rozsądny gospodarz czyta , pyta, drąży temat. A tu co ? zero wiedzy zero zaangażowania w temacie DPS. Z funkcji radnego zrobili sobie sposób na swoje… Czytaj więcej »

dramat

Bystry, a może ta radna wie że kolejnym razem zagłosuje za. Tego nie przewidziałeś 🙂
Radni gdyby dostali dobrze przygotowany projekt to by pewnie nie mieli pytań . burmistrz mało orientuje sie w sprawach budowlanych, technicznych. Na proste tego typu pytania nie wie co powiedzieć i od razu zastawia sie pracownikami.
Dramat

realista

Ty tez za bystry nie jesteś chyba, bo na rozmowy to są komisje a nie sesja na której powinno być podejmowanie decyzji a nie rozmowy toczone w kółko o tym samym, Później radny mówi żeby szanować ich czas. To się pytam co robili na komisjach przez tyle czasu?
Śmieszy podejście radnego z Dobieszyna bo po przeczytaniu statystyk wypalił jak by się urwał z przysłowiowej choinki. Jak tak bardzo mu na temacie zależy to ciekawe czemu nie pokusił się o te statystyki sam.

stary Kocur

Normalną rzeczą jest że na sesji po przedstawieniu uchwały przewodniczący czyta jak została uchwała na komisjach zaopiniowana a później otwiera dyskusję. To jest prawidłowe !!!! Nie wprowadzajcie w błąd.
Ja miałbym inną uwagę. Otóż podczas ostatniej sesji kiedy radni przegłosowali że znoszą dwa punkty oraz dyskusję nad nimi na kolejną sesję dlaczego burmistrz kłapała przez 1.5 godziny. Narusza tym samym postanowienia rady. A mogła do porządku obrad zaproponować punkt wolne wnioski i wtedy w sposób normalny każdy mógłby sie wypowiedzieć.

Karolina

Drodzy Państwo, poswięciłam swoj czas i wysluchałam calej sesji, po czym jeszcze jedna myśl mi się nasuwa. Wybaczcie Drodzy Radni ale pytania o sprawy podstawowe związane z DPS jakie zadajecie po niemalże dwóch latach od rozpoczęcia prac są ABSURDALNIE śmieszne. Pani Marc, to Pani po tym czasie pyta p.Burmistrz jakiego typu będzie to DPS? Jak to usłyszałam to omal nie spadłam z krzesła. Spokój z jakim p. Burmistrz tłumaczy tym radnym rzeczy podstawowe zasługuje na najwyższe uznanie. Momentami mialam wyrażenie jakbym była na lekcji edukacji wczesnoszkolnej. Kolejna radna p. Wenecja nie zna zasad finansowania DPS, inny radny nie ma elementarnej… Czytaj więcej »

stary Kocur

To nie jest śmieszne. To jest potwierdzenie faktu że radni zawierzyli człowiekowi który nie ma pojecia o wielu rzeczach.