Zakończyły się obrady XVII sesji Rady Miejskiej w Jedliczu

0
4953
Zakończyły się obrady XVII sesji Rady Miejskiej w Jedliczu. Wkrótce informacje dotyczące podjętych uchwał. Zapraszamy na retransmisję. Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Obserwator

no i mamy kompromitację… Apelowałbym do godności o złożenie mandatu przez część radnych. No ale przecież raczej trudno szukać u nich odrobiny godności … Brak słów…

Filip

Ja tu widze mądrość rady. Demokracja.

Obserwator

Tak. Niewątpliwie. „Demokracja”, „mądrość” i „odwaga”…
Tak „odwaga”, bo trzeba ją mieć nie lada, żeby odrzucić prezent w postaci ok. 1,2 miliona PLN…. Rozumiem, że radnym w osobach np. K. Marć, przewodniczącej z Borku, T. Lisowskiego czy M. Ginalskiej nie przejdzie przez gardło, że mało się środków pozyskuje z zewnątrz i jak pięknie inne gminy pozyskują… Żal, że nie potrafią dostrzec i docenić pracy tych, którzy ten „prezent” wywalczyli…

Filip

Pewnie mnie skrytykujecie ale wg mnie to wina burmistrza ponieważ nie gra otwarcie z radnymi. W tej wielomiesiecznej dyskusji przewijały sie różne niedomówienia. Teraz jest efekt.

naftowa

Biedaku. Przejrzyj parę obrad wstecz. Pani Burmistrz zaczęła wyjaśniać o co w tym wszystkim chodzi.a Pan Woźniak ordynarnie wyłączył jej mikrofon. Tak samo jak nie dopuszczają do głosu mieszkańców. Może wyjaśnią czego się boją?

poirytowana

Odrzucenie ulicy Naftowej to ewidentna zemsta Radnych , Ponieważ chcą utrzeć nosa burmistrz to tez nie zagłosowali za remontem tej ulicy.Jedna z Radnych na sesji powiedziała że zrobili błąd , który ich kosztował 5 milionów ( chodzi o DPS) W tym wypadku musieli zagłosować bo czekały nas ogromne kary. W przypadku ul. Naftowej zadziałała chęć zemsty na burmistrz bo jak to było powiedziane była to jej samowola. Po tym wszystkim co się wczoraj działo na sesji stwierdzam , że Radni mają mieszkańców daleko w poważaniu . Pod śmiech iwanie się z przemawiających mieszkańców to nie przystoi Panie Radny z Potoka.

za-ga

Radni muszą panować nad nieprzemyślanymi posunieciami. Gdyby był inny burmistrz to by takich jaj nie było.
To nie jest zemsta, to ona już zapowiedziała podobne działania wyczytujac nazwiska z odpowiednim komentarzem

Tomek

Oj za-ga – czy ty uważasz nas za ślepców? Jest kilku radnych którzy tworzą komitet wzajemnej adoracji – przypomina to tani kiczowatych filmach rodem z Hollywood, Wysportowany kapitan drużyny i kilka czirlinderek machających pomponami jak tylko zobaczą swojego idola.

koleżanka

oo brawo Radni!! Mamy im dziękować???Jak to powiedziała radna Kusiak,,czuje się naciskana i boi się konsekwencji finansowych,,to ma być mądrość Rady!!!???? kompromitacja!!Boją się o swoje tyłki!! Zrobili łaskę mieszkańcom!?? Co to było!??Trzeba mieć faktycznie dużo odwagi żeby nie przyjąć dotacji na Naftową.Skąd nagle taka zmiana?Kusiak się boi? no a reszta?Zmienić nagle zdanie? Ci radni są niewiarygodni skoro tak szybko zmieniają decyzje

gosc

A ty się dziwisz ? Ten preceder będzie ukrócony. sprawa nacisków jest karalna.

koleżanka

To kogo będą karać???Kto naciskał?? a biedna Radna się przestraszyła..

poirytowana

mieszkańców , którzy przyszli na sesje .Swoimi wypowiedziami wywarli na nich presje i się biedni przestraszyli. To oczywiście żart.

poirytowana

Radna Kusiak to jakaś nerwowa . Każde pytanie do niej traktuje jako atak na swoją osobę.A może by tak spokojnie, merytorycznie, kulturalnie odpowiedzieć mieszkance Moderówki.

smiech na sali

Czy ja dobrze usłyszałem? Radni Rady Miejskiej w Jedliczu w obawie o odszkodowania, w jakimś jak rozumiem przestrachu, zagłosowali za domem społecznym ? To towarzystwo do odwołania!

Swoja

A czy mieszkancy naszej gminy nie moga sie zebrac i naposac petycji do marszalka województwa iz radni naszej gminy dzialaja na jej niekorzyść …. Lub cos w tym rodzaju bo to co oni robia to jest porazka… Wstyd i .. Hańba

(Gość)

Nie. Przecież radna Ginalska (teraz) i radny dziura (na poprzedniej sesji) przekonywali, że kary – odszkodowanie to (niemal) bujda. No to chyba radni uwierzyli im, a nie burmistrzowi i pismom włodarzy ościennych gmin. Duet z Dobieszyna chyba potrafi czytać umowy (ze zrozumieniem?)…

Pytajnik

Kto dzwonił do Radnej Okulskiej w czasie obrad?

gosc

Może ktos nie wiedział że jest na sesji, albo może jakiś problem w domu. Chyba to normalna sprawa. A jak cie to tak bardzo interesuje to trzeba było sie jej zapytać albo wyrwać telefon i sprawdzić.

Tomek

Nurtuje jedno. NIEOBECNI RADNI. Jak się wytłumaczą. Skoro nie było ich przy głosowaniu w tak istotnych dla nas sprawach a ich głosy mogły wiele zmienić – czy nie powinni złożyć mandatów?

Zuzia do wymiany

Niby komu mają się tłumaczyć ? Tobie ?
Mnie interesuje dlaczego burmistrz nic nie robi aby wyremontować drogę w Porębach. Dlaczego nie buduje sieci kanalizacyjnej w Piotrówce tylko szambo płynie rowami.

Nosiciel władzy

Tak mnie, jak i każdemu mieszkańcowi, który ich wybierał. Mają władzę, którą im udzieliliśmy przy urnach wyborczych. Ale w parze z darowaną im władzą, winna iść ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

Cichy Zbigniew

Mam nadzieję, że mieli poważne powody. Choć przewodniczący usprawiedliwiał jedynie radnego Skwarę. Na miejscu szefa komisji gospodarki komunalnej miałbym pełno w spodniach przed kolejnymi zebraniami wiejskimi… Wieść gminna niesie, że taczuszki gotowe… Chyba, że wytłumaczy mieszkańcom, że przecież droga do syna jest ważniejsza i o nią walczy jak lew…

Rysiu Otworek

Jak myślicie, kiedy radna Marć wyskoczy, oczywiście walcząc jak lwica o potrzeby mieszkańców, że konieczny jest remont Naftowej, bo „przecież tam mieszkają ludzie…”? No i oświetlenie jakoś nie działa… Czy będzie jej wtórować radna Patla? No i sołtyska z Borku stwierdzi z zatroskaną miną, że oczywiście w pełni zgadza się i popiera koleżankę radną Krystynę, a tak dalej być nie może, bo temat czeka od lat na rozwiązanie, a władza nic nie robi w tym temacie…

Swoja

Radna w/w za naftowa reki nie podniesie nie ma na to co liczyc …..

Swoja

Masakra z takimi radnymi nie i koniec

fafnio

Nie mów o wszystkich jak masz mgliste narzucone pojecie

Jan

Wina burmistrza który jest po prostu cienki

Posesyjne refleksje

Istotnie. Cienki burmistrz… Wespół z pracownikami UG wywalczyła dofinansowanie. ale tylko 1,2 mln. A przecież mogło być 10 czy 100 mln… Np. na całodobowy kibelek na cmentarzu, który śni się niektórym radnym, drogę koło Pana Lisowskiego (przecież o niej wspomniał jako przykład drogi wymagającej naprawy), drogę do syna innego z radnych , czy plac zabaw … sami wiecie gdzie. Oczywiście. Zgoda buduje, niezgoda (itd.)… Nikt nie jest święty, ale radni powinni docenić i szanować wysiłek innych, całego zespołu ludzi (nie tylko Burmistrz, do której mają ALE), zwłaszcza, że wydatkowali wcześniej pieniądze (NASZE) na projekt . Pokazana buta i zacietrzewienie, czy… Czytaj więcej »

Seba.

Pytam gdzie był radny z Jaszczwi w tak istotnym głosowaniu dla mieszkańców mieszkających przy ulicy Naftowej. decydując się na radnego trzeba służyć mieszkańcom bo taki kredyt zaufania został dany podczas wyborów.

Czy o to nam chodziło

Wczorajszy dzień przejdzie do niechlubnej historii w dziejach Rady Gminy Jedlicze. Radni nie poparli projektu remontu ul. Naftowej w Jedliczu . Projekt ten otrzymał potężne dofinansowanie na poziomie 80% tj. około 1 200000 tyś. Gmina czyli my mieliśmy dołożyć 800 000 tyś. Planowano w tym zadaniu wyremontować odcinek 800 metrów , postawić oświetlenie na całej długości tej ulicy, udrożnić rowy. Co jest niesłychane Radna Marć Przewodnicząca Zarządu Centrum głosowała przeciw swoim mieszkańcom. Zadne argumenty merytoryczne nie docierały do tych co zagłosowali przeciw. Zwyciężyła zawiść i chęć pokazania Burmistrz ,że ona sobie to może ….. .Co w tym wypadku mogą jeszcze… Czytaj więcej »

zoska

Gdzie Ty matematyki się uczyłeś, 80% z 2 000 000 to jest 1,2 mln. Gratuluje takiego liczenia. Brawa dla mądrych decyzji radnych.

Czy o to nam chodziło

Może tak zoska szczegóły dotyczące dofinansowania znajdziesz jak zwrócisz się o udzielenie informacji publicznej czyli mówiąc w skrócie w Urzędzie Gminy .Jak widzę jesteś skrupulatny ale czytaj ze zrozumieniem „około” oznacza orientacyjna kwota. Smuci mnie to że gratulujesz Radnym tego że poprzez swoją nieodpowiedzialną decyzje pozbawili mieszkańców polepszenia warunków życia. Cieszy cię to!!! Czyli pies ogrodnika sam nie zje i drugiemu nie da. Ja nie mam to inni tez nie będa mieć. To jest twoje motto życiowe? Pogratulować takiej postawy.

zoska

„Około” orientacyjna kwota itp itd, i tak własnie to w naszej gminie wygląda dają coś drugie tyle pożyczymy w banku. Wielka radość, mamy dwa miliony, aha koszty budowy wzrosły musimy pożyczyć jeszcze 1 milion. Gminne inwestycje jedna lepsza od drugiej. Jestem dumny z naszych radnych, ktoś zaczął patrzeć na co wydawane są nasze pieniądze.

Krycha

Trzeba zmienić zmienić burmistrza to wtedy gmina ruszy w rozwoju. Ta kobieta nie ma pojecia o czym mówi a pieski , niedouki to samo.
Znów niech jedzie na skargę na radnych. Kompromitacja

Tomek

Krycha – masz rację – na ciebie. Ruszy z kopyta – tylko zauważ – jedziesz na wstecznym.

Jan

Czy napewno 80 procent dofinansowania? Możecie to potwierdzić? Ja mam pomysl

Arek

60%

Jan

Nie kłam. Ja wiem że 50/50 %
Jesteś misio nie wiarygodny. Właśnie w taki sposób wprowadzacie mieszkańców w błąd

grg

Nie zebym sie czepial , merytorycznie ogarniam Twoja wypowiedz, nawet popieram ale chyba matematyka nie byla Twoja mocna strona w szkole. Pewnie z humanistycznych lepiej szlo. To ty ten gostek w koszuli w czarna krate walczacy jak lew o umocnienie Naftowej i oswietlenie jej?

Anonim

Kiedy będzie nagranie z ostatniej sesji?

Jan

Jak wytna co im nie pauje

Anonim

Co do naszych radnych !
Oglądając ostatnią sesje na żywo, odnoszę wrażenie ,że większość radnych nie ma pojęcia co się dzieje .!!?
Osoba wybierana na radnego powinna mieć wykształcenie wyższe w kierunku prawnym !.
A wszyscy którzy decydują o losach gminy mają wykształcenie przyzakładowe zawodowe ,niektórzy nawet nie wiedzą kto to jest dentysta .
Totalna porażka !
Niestety wina społeczeństwa ,które ich wybrało.!!!

Joasia

Nie zgadzam się .Radny powinien potrafić samodzielnie myśleć.To co widać na sesjach ,to zbiorowy obłęd i tu żadne studia nie pomogą.Radny powinien słuchać głosu swoich wyborców .Słuchają to zostawiam do oceny mieszkańców.

Jan

Nie obrażaj ludzi bo nie masz podstaw tak sądzić. Nawet Zuzia ma wyższe.
Osobiście gdybyś miał wyższe i trochę kultury to byś tak nie pisał.
Co z tego że Jolanta ma wyższe jak jej pozostałych brakuje

koleżanka

Radny Lisowski wzruszający tekst,,ja bym moich rodziców nie oddał,,Wenencja ja też moich bym nie oddała..i jeszcze kilku radnych.To towarzystwo dało świetny wyraz tego iż oni myślą tylko o sobie!!A gdzie ludzie,którzy was wybrali!!??Nie interesuje was co oni myślą?Oczywiście że nie,Radna z Borku,tak pięknie mówi..ale nie na temat,trochę się gubi..,,my się naprawdę między sobą nie kłócimy,,a kto mówi że się kłócicie??Wy się nawet pokłócić nie umiecie,bo szef Dziura każe to się podporządkujecie.A teraz co? szefa nie było i towarzystwo się poplątało?A może uciekł jak szczur z tonącego statku??

Jan

Gratuluje empatii.

grg

Rozumiem Cie w zupelnosci, po wysluchaniu tej relacji mozna stracic nerwy. W tak malym srodowisku niemozna dojsc do konsensusu. Kargul i Pawlak. Pozdrawiam.

Anonim

Może Lisowski by swoich rodziców nie umieścił ,ale nie wiadomo czy jego dzieci tam go nie zostawią,ciekawe co by wolał ? Dps, czy dworzec kolejowy .
Dzisiaj nie wybiera się dla innych ,powinno się decydować w takich sprawach jak by chodziło o samego siebie!…

Jan

Ciekawa naukę wynosicie z domu

Piotrek

Niszowy portal ?twierdzi radny z Dobieszyna i p. Wenecja , bezpłatna reklama na sesjii nas nakręca do działania za pośrednictwem tego portalu .Pan radny z Potoka dobrze się bawi na sesjach wyśmiewając mieszkańców haha . My mieszkańcy będziemy przeć do przodu a wy nieudaczni radni nie próbujcie nam w tym przeszkodzić . Macie w d….e wyborców i społeczność gminy . Dobrze że możemy wyrazić swoje niezadowolenie na sesjach i ,, niszowym portalu” Taczki czekają.

Jan

Człowieku jesteś chory. Niech cię matka zaprowadzi do psychiatry.

Igor81

Janie – etatowy trollu. Nie obrażaj tu nikogo bo to nie mieści się w kanonie ludzi którzy kochają Gminę Jedlicze. Twoje wpisy świadczą, że jesteś kierowcą buldożera który chce rozburzyć rozwój gminy.
Znałem kiedyś jednego Jana który nisko upadł. Zeszm…. się! Wartości którymi się niby kierował zgubił w pędzie do koryta !

Jan

Dziwny rozwój gminy polegajacy na niszczeniu wszystkich i wszystkiego.
Dziura zostanie burmistrzem czy się to wam podoba czy nie.

Arek

No to sie wydało!!

Karmazyn

Ja pinkole. Pudel na to nie pozwoli

grg

Panie Dziura, moze Pan sobie obejzysz to na spokojnie i zastanaowisz nad soba, 4 RAZY pan pytasz o pisma, kobieta panu 3 razy, za czwartym juz nie odpowiedziala zapewne myslac ze jestes Pan w jakims amoku, ze dostarczyla je do przewodniczacego rady a zapewne jego obowiazkiem jest komunikacja z panstwem.3 RAZY zapytales jaki jest koszt doposazenia, odpowiedziala ci za pierwszym i trzecim razem, Czlowieku, ogarnij sie, nie jestes tam charytatywnie, zapewne konsumujesz nasze podatki, wiec skup sie PANIE RADNY!!!! Do tego prostacka riposta na pytanie „obywatela”, w stylu „nie pan na mnie wybieral” dyskredyduje cie , rzucajac podejzenie na weryfikacje… Czytaj więcej »

grg

Radny Stanislaw Twarog wyskoczyl z pomoca, po 4 latach zorientowal sie, ze to dzialka 22ary i niema miejsca na kuchnie i laweczke, nawet na parking. Normalnie Manhattan, w metropolis Jedlicze niema gdzie zaparkowac. Zrobia parking podziemny panie Staszku albo postawia ten dom w lesie grabinskim. Dziura wyskakuje, ze okazalo sie jakoby wlasciciele sasiednich dzialek byli prywatni, dorzucajac zarzut , ze nieznal rozkladu demograficznego Jedlicza. Kobieta poswiecila czas, poszukala i wie, Jesli Pan chcesz wiedziec, to tez poszukaj, to oficjalne dane.Pytasz Pan o koszty utrzymania ewentualnych pensjonariuszy, jak to o Panu swiadczy? To na radzie sie dowiaduje Pan o PRAWNYM OBOWIAZKU… Czytaj więcej »

Barba papa

Kobiet dziś sobota. Upiecz coś chłopu bo kiepsko wyglada i wyluzuj

grg

Spoko, proponuje, ze kupie dobre wino i wpadne do ciebie skoro juz upiekles a twoja „baba”dobrze wyglada.

Leon

Zastała drogi asfaltowe a pozostawi żwirowe

grg

wypociles to bo cos chciales zasygnalizowac czy tylko tak bo sie nudziles?

grg

Panie Dziura, przepraszam za zbyt emocjonalne wypowiedzi umieszczone powyzej pod wplywem przesluchania sesji ale prosze o porzucenie emocji i ambicjonalych uniesien a rozsadna analize tematu i przylozenie sie do pracy i wykonywania powierzonej funkcji sumiennie. Nie moze byc tak, ze przez 3 godziny i 36 zapytan, jedno ma tylko sens.Dziekuje.

Leon

Słyszeliście o tym że radni są zwoływani sms-ami na nocne nieformalne spotkanie z panią ?

zag-a

Radni sami się tego domagali. Pojawia się problem, trzeba go omówić.

mieszkanka

To jest kłamstwo!

X23

Ciekawy jestem czy to potwierdzą jeśli bedzie trzeba na wykrywaczu kłamstw.
Chcecie ubrać w taką otoczkę ? Nic z tego. Wyszło szydło z wora.

mieszkanka

Twój komentarz, X23 jest dla mnie niezrozumiały. To Internetowy bełkot.

zag-a

Co jest kłamstwem? To,, że jak pojawia się problem, to trzeba rozmawiać?

Cesiek

Miałeś się już wyłączyć ?

Czy o to nam chodziło

Mam nadzieję że po tej decyzji o odrzuceniu remontu ul. Naftowej Radni , którzy nie głosowali „za” zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za niegospodarność , której sie dopuścili. Działanie na niekorzyść mieszkańców , brak jakiej kolwiek merytorycznej dyskusji to obraz Rady Miejskiej w Jedliczu. Nieobecność Radnych powinna być rozliczona. Gdzie to zniknęła radna Patla? że nie było jej na głosowaniu!!! Przecież to teren jej działania. Boimy się co ludzie powiedzą ??? . Z poczty pantoflowej donoszę że Pani Radna spacerowała pod gmina i rozmawiała z jakaś osoba dość długo i wcale nie wyglądało na to by się miała zjawić na głosowaniu.

Dziurawa droga

Remont Naftowej jest konieczny., czy radni wiedzą z jakich funduszy to się odbędzie .?

Obserwator

no i mamy kompromitację… Apelowałbym do godności o złożenie mandatu przez część radnych. No ale przecież raczej trudno szukać u nich odrobiny godności … Brak słów…

Filip

Ja tu widze mądrość rady. Demokracja.

Obserwator

Tak. Niewątpliwie. „Demokracja”, „mądrość” i „odwaga”…
Tak „odwaga”, bo trzeba ją mieć nie lada, żeby odrzucić prezent w postaci ok. 1,2 miliona PLN…. Rozumiem, że radnym w osobach np. K. Marć, przewodniczącej z Borku, T. Lisowskiego czy M. Ginalskiej nie przejdzie przez gardło, że mało się środków pozyskuje z zewnątrz i jak pięknie inne gminy pozyskują… Żal, że nie potrafią dostrzec i docenić pracy tych, którzy ten „prezent” wywalczyli…

Filip

Pewnie mnie skrytykujecie ale wg mnie to wina burmistrza ponieważ nie gra otwarcie z radnymi. W tej wielomiesiecznej dyskusji przewijały sie różne niedomówienia. Teraz jest efekt.

naftowa

Biedaku. Przejrzyj parę obrad wstecz. Pani Burmistrz zaczęła wyjaśniać o co w tym wszystkim chodzi.a Pan Woźniak ordynarnie wyłączył jej mikrofon. Tak samo jak nie dopuszczają do głosu mieszkańców. Może wyjaśnią czego się boją?

poirytowana

Odrzucenie ulicy Naftowej to ewidentna zemsta Radnych , Ponieważ chcą utrzeć nosa burmistrz to tez nie zagłosowali za remontem tej ulicy.Jedna z Radnych na sesji powiedziała że zrobili błąd , który ich kosztował 5 milionów ( chodzi o DPS) W tym wypadku musieli zagłosować bo czekały nas ogromne kary. W przypadku ul. Naftowej zadziałała chęć zemsty na burmistrz bo jak to było powiedziane była to jej samowola. Po tym wszystkim co się wczoraj działo na sesji stwierdzam , że Radni mają mieszkańców daleko w poważaniu . Pod śmiech iwanie się z przemawiających mieszkańców to nie przystoi Panie Radny z Potoka.

za-ga

Radni muszą panować nad nieprzemyślanymi posunieciami. Gdyby był inny burmistrz to by takich jaj nie było.
To nie jest zemsta, to ona już zapowiedziała podobne działania wyczytujac nazwiska z odpowiednim komentarzem

Tomek

Oj za-ga – czy ty uważasz nas za ślepców? Jest kilku radnych którzy tworzą komitet wzajemnej adoracji – przypomina to tani kiczowatych filmach rodem z Hollywood, Wysportowany kapitan drużyny i kilka czirlinderek machających pomponami jak tylko zobaczą swojego idola.

koleżanka

oo brawo Radni!! Mamy im dziękować???Jak to powiedziała radna Kusiak,,czuje się naciskana i boi się konsekwencji finansowych,,to ma być mądrość Rady!!!???? kompromitacja!!Boją się o swoje tyłki!! Zrobili łaskę mieszkańcom!?? Co to było!??Trzeba mieć faktycznie dużo odwagi żeby nie przyjąć dotacji na Naftową.Skąd nagle taka zmiana?Kusiak się boi? no a reszta?Zmienić nagle zdanie? Ci radni są niewiarygodni skoro tak szybko zmieniają decyzje

gosc

A ty się dziwisz ? Ten preceder będzie ukrócony. sprawa nacisków jest karalna.

koleżanka

To kogo będą karać???Kto naciskał?? a biedna Radna się przestraszyła..

poirytowana

mieszkańców , którzy przyszli na sesje .Swoimi wypowiedziami wywarli na nich presje i się biedni przestraszyli. To oczywiście żart.

poirytowana

Radna Kusiak to jakaś nerwowa . Każde pytanie do niej traktuje jako atak na swoją osobę.A może by tak spokojnie, merytorycznie, kulturalnie odpowiedzieć mieszkance Moderówki.

smiech na sali

Czy ja dobrze usłyszałem? Radni Rady Miejskiej w Jedliczu w obawie o odszkodowania, w jakimś jak rozumiem przestrachu, zagłosowali za domem społecznym ? To towarzystwo do odwołania!

Swoja

A czy mieszkancy naszej gminy nie moga sie zebrac i naposac petycji do marszalka województwa iz radni naszej gminy dzialaja na jej niekorzyść …. Lub cos w tym rodzaju bo to co oni robia to jest porazka… Wstyd i .. Hańba

(Gość)

Nie. Przecież radna Ginalska (teraz) i radny dziura (na poprzedniej sesji) przekonywali, że kary – odszkodowanie to (niemal) bujda. No to chyba radni uwierzyli im, a nie burmistrzowi i pismom włodarzy ościennych gmin. Duet z Dobieszyna chyba potrafi czytać umowy (ze zrozumieniem?)…

Pytajnik

Kto dzwonił do Radnej Okulskiej w czasie obrad?

gosc

Może ktos nie wiedział że jest na sesji, albo może jakiś problem w domu. Chyba to normalna sprawa. A jak cie to tak bardzo interesuje to trzeba było sie jej zapytać albo wyrwać telefon i sprawdzić.

Tomek

Nurtuje jedno. NIEOBECNI RADNI. Jak się wytłumaczą. Skoro nie było ich przy głosowaniu w tak istotnych dla nas sprawach a ich głosy mogły wiele zmienić – czy nie powinni złożyć mandatów?

Zuzia do wymiany

Niby komu mają się tłumaczyć ? Tobie ?
Mnie interesuje dlaczego burmistrz nic nie robi aby wyremontować drogę w Porębach. Dlaczego nie buduje sieci kanalizacyjnej w Piotrówce tylko szambo płynie rowami.

Nosiciel władzy

Tak mnie, jak i każdemu mieszkańcowi, który ich wybierał. Mają władzę, którą im udzieliliśmy przy urnach wyborczych. Ale w parze z darowaną im władzą, winna iść ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

Cichy Zbigniew

Mam nadzieję, że mieli poważne powody. Choć przewodniczący usprawiedliwiał jedynie radnego Skwarę. Na miejscu szefa komisji gospodarki komunalnej miałbym pełno w spodniach przed kolejnymi zebraniami wiejskimi… Wieść gminna niesie, że taczuszki gotowe… Chyba, że wytłumaczy mieszkańcom, że przecież droga do syna jest ważniejsza i o nią walczy jak lew…

Rysiu Otworek

Jak myślicie, kiedy radna Marć wyskoczy, oczywiście walcząc jak lwica o potrzeby mieszkańców, że konieczny jest remont Naftowej, bo „przecież tam mieszkają ludzie…”? No i oświetlenie jakoś nie działa… Czy będzie jej wtórować radna Patla? No i sołtyska z Borku stwierdzi z zatroskaną miną, że oczywiście w pełni zgadza się i popiera koleżankę radną Krystynę, a tak dalej być nie może, bo temat czeka od lat na rozwiązanie, a władza nic nie robi w tym temacie…

Swoja

Radna w/w za naftowa reki nie podniesie nie ma na to co liczyc …..

Swoja

Masakra z takimi radnymi nie i koniec

fafnio

Nie mów o wszystkich jak masz mgliste narzucone pojecie

Jan

Wina burmistrza który jest po prostu cienki

Posesyjne refleksje

Istotnie. Cienki burmistrz… Wespół z pracownikami UG wywalczyła dofinansowanie. ale tylko 1,2 mln. A przecież mogło być 10 czy 100 mln… Np. na całodobowy kibelek na cmentarzu, który śni się niektórym radnym, drogę koło Pana Lisowskiego (przecież o niej wspomniał jako przykład drogi wymagającej naprawy), drogę do syna innego z radnych , czy plac zabaw … sami wiecie gdzie. Oczywiście. Zgoda buduje, niezgoda (itd.)… Nikt nie jest święty, ale radni powinni docenić i szanować wysiłek innych, całego zespołu ludzi (nie tylko Burmistrz, do której mają ALE), zwłaszcza, że wydatkowali wcześniej pieniądze (NASZE) na projekt . Pokazana buta i zacietrzewienie, czy… Czytaj więcej »

Seba.

Pytam gdzie był radny z Jaszczwi w tak istotnym głosowaniu dla mieszkańców mieszkających przy ulicy Naftowej. decydując się na radnego trzeba służyć mieszkańcom bo taki kredyt zaufania został dany podczas wyborów.

Czy o to nam chodziło

Wczorajszy dzień przejdzie do niechlubnej historii w dziejach Rady Gminy Jedlicze. Radni nie poparli projektu remontu ul. Naftowej w Jedliczu . Projekt ten otrzymał potężne dofinansowanie na poziomie 80% tj. około 1 200000 tyś. Gmina czyli my mieliśmy dołożyć 800 000 tyś. Planowano w tym zadaniu wyremontować odcinek 800 metrów , postawić oświetlenie na całej długości tej ulicy, udrożnić rowy. Co jest niesłychane Radna Marć Przewodnicząca Zarządu Centrum głosowała przeciw swoim mieszkańcom. Zadne argumenty merytoryczne nie docierały do tych co zagłosowali przeciw. Zwyciężyła zawiść i chęć pokazania Burmistrz ,że ona sobie to może ….. .Co w tym wypadku mogą jeszcze… Czytaj więcej »

zoska

Gdzie Ty matematyki się uczyłeś, 80% z 2 000 000 to jest 1,2 mln. Gratuluje takiego liczenia. Brawa dla mądrych decyzji radnych.

Czy o to nam chodziło

Może tak zoska szczegóły dotyczące dofinansowania znajdziesz jak zwrócisz się o udzielenie informacji publicznej czyli mówiąc w skrócie w Urzędzie Gminy .Jak widzę jesteś skrupulatny ale czytaj ze zrozumieniem „około” oznacza orientacyjna kwota. Smuci mnie to że gratulujesz Radnym tego że poprzez swoją nieodpowiedzialną decyzje pozbawili mieszkańców polepszenia warunków życia. Cieszy cię to!!! Czyli pies ogrodnika sam nie zje i drugiemu nie da. Ja nie mam to inni tez nie będa mieć. To jest twoje motto życiowe? Pogratulować takiej postawy.

zoska

„Około” orientacyjna kwota itp itd, i tak własnie to w naszej gminie wygląda dają coś drugie tyle pożyczymy w banku. Wielka radość, mamy dwa miliony, aha koszty budowy wzrosły musimy pożyczyć jeszcze 1 milion. Gminne inwestycje jedna lepsza od drugiej. Jestem dumny z naszych radnych, ktoś zaczął patrzeć na co wydawane są nasze pieniądze.

Krycha

Trzeba zmienić zmienić burmistrza to wtedy gmina ruszy w rozwoju. Ta kobieta nie ma pojecia o czym mówi a pieski , niedouki to samo.
Znów niech jedzie na skargę na radnych. Kompromitacja

Tomek

Krycha – masz rację – na ciebie. Ruszy z kopyta – tylko zauważ – jedziesz na wstecznym.

Jan

Czy napewno 80 procent dofinansowania? Możecie to potwierdzić? Ja mam pomysl

Arek

60%

Jan

Nie kłam. Ja wiem że 50/50 %
Jesteś misio nie wiarygodny. Właśnie w taki sposób wprowadzacie mieszkańców w błąd

grg

Nie zebym sie czepial , merytorycznie ogarniam Twoja wypowiedz, nawet popieram ale chyba matematyka nie byla Twoja mocna strona w szkole. Pewnie z humanistycznych lepiej szlo. To ty ten gostek w koszuli w czarna krate walczacy jak lew o umocnienie Naftowej i oswietlenie jej?

Anonim

Kiedy będzie nagranie z ostatniej sesji?

Jan

Jak wytna co im nie pauje

Anonim

Co do naszych radnych !
Oglądając ostatnią sesje na żywo, odnoszę wrażenie ,że większość radnych nie ma pojęcia co się dzieje .!!?
Osoba wybierana na radnego powinna mieć wykształcenie wyższe w kierunku prawnym !.
A wszyscy którzy decydują o losach gminy mają wykształcenie przyzakładowe zawodowe ,niektórzy nawet nie wiedzą kto to jest dentysta .
Totalna porażka !
Niestety wina społeczeństwa ,które ich wybrało.!!!

Joasia

Nie zgadzam się .Radny powinien potrafić samodzielnie myśleć.To co widać na sesjach ,to zbiorowy obłęd i tu żadne studia nie pomogą.Radny powinien słuchać głosu swoich wyborców .Słuchają to zostawiam do oceny mieszkańców.

Jan

Nie obrażaj ludzi bo nie masz podstaw tak sądzić. Nawet Zuzia ma wyższe.
Osobiście gdybyś miał wyższe i trochę kultury to byś tak nie pisał.
Co z tego że Jolanta ma wyższe jak jej pozostałych brakuje

koleżanka

Radny Lisowski wzruszający tekst,,ja bym moich rodziców nie oddał,,Wenencja ja też moich bym nie oddała..i jeszcze kilku radnych.To towarzystwo dało świetny wyraz tego iż oni myślą tylko o sobie!!A gdzie ludzie,którzy was wybrali!!??Nie interesuje was co oni myślą?Oczywiście że nie,Radna z Borku,tak pięknie mówi..ale nie na temat,trochę się gubi..,,my się naprawdę między sobą nie kłócimy,,a kto mówi że się kłócicie??Wy się nawet pokłócić nie umiecie,bo szef Dziura każe to się podporządkujecie.A teraz co? szefa nie było i towarzystwo się poplątało?A może uciekł jak szczur z tonącego statku??

Jan

Gratuluje empatii.

grg

Rozumiem Cie w zupelnosci, po wysluchaniu tej relacji mozna stracic nerwy. W tak malym srodowisku niemozna dojsc do konsensusu. Kargul i Pawlak. Pozdrawiam.

Anonim

Może Lisowski by swoich rodziców nie umieścił ,ale nie wiadomo czy jego dzieci tam go nie zostawią,ciekawe co by wolał ? Dps, czy dworzec kolejowy .
Dzisiaj nie wybiera się dla innych ,powinno się decydować w takich sprawach jak by chodziło o samego siebie!…

Jan

Ciekawa naukę wynosicie z domu

Piotrek

Niszowy portal ?twierdzi radny z Dobieszyna i p. Wenecja , bezpłatna reklama na sesjii nas nakręca do działania za pośrednictwem tego portalu .Pan radny z Potoka dobrze się bawi na sesjach wyśmiewając mieszkańców haha . My mieszkańcy będziemy przeć do przodu a wy nieudaczni radni nie próbujcie nam w tym przeszkodzić . Macie w d….e wyborców i społeczność gminy . Dobrze że możemy wyrazić swoje niezadowolenie na sesjach i ,, niszowym portalu” Taczki czekają.

Jan

Człowieku jesteś chory. Niech cię matka zaprowadzi do psychiatry.

Igor81

Janie – etatowy trollu. Nie obrażaj tu nikogo bo to nie mieści się w kanonie ludzi którzy kochają Gminę Jedlicze. Twoje wpisy świadczą, że jesteś kierowcą buldożera który chce rozburzyć rozwój gminy.
Znałem kiedyś jednego Jana który nisko upadł. Zeszm…. się! Wartości którymi się niby kierował zgubił w pędzie do koryta !

Jan

Dziwny rozwój gminy polegajacy na niszczeniu wszystkich i wszystkiego.
Dziura zostanie burmistrzem czy się to wam podoba czy nie.

Arek

No to sie wydało!!

Karmazyn

Ja pinkole. Pudel na to nie pozwoli

grg

Panie Dziura, moze Pan sobie obejzysz to na spokojnie i zastanaowisz nad soba, 4 RAZY pan pytasz o pisma, kobieta panu 3 razy, za czwartym juz nie odpowiedziala zapewne myslac ze jestes Pan w jakims amoku, ze dostarczyla je do przewodniczacego rady a zapewne jego obowiazkiem jest komunikacja z panstwem.3 RAZY zapytales jaki jest koszt doposazenia, odpowiedziala ci za pierwszym i trzecim razem, Czlowieku, ogarnij sie, nie jestes tam charytatywnie, zapewne konsumujesz nasze podatki, wiec skup sie PANIE RADNY!!!! Do tego prostacka riposta na pytanie „obywatela”, w stylu „nie pan na mnie wybieral” dyskredyduje cie , rzucajac podejzenie na weryfikacje… Czytaj więcej »

grg

Radny Stanislaw Twarog wyskoczyl z pomoca, po 4 latach zorientowal sie, ze to dzialka 22ary i niema miejsca na kuchnie i laweczke, nawet na parking. Normalnie Manhattan, w metropolis Jedlicze niema gdzie zaparkowac. Zrobia parking podziemny panie Staszku albo postawia ten dom w lesie grabinskim. Dziura wyskakuje, ze okazalo sie jakoby wlasciciele sasiednich dzialek byli prywatni, dorzucajac zarzut , ze nieznal rozkladu demograficznego Jedlicza. Kobieta poswiecila czas, poszukala i wie, Jesli Pan chcesz wiedziec, to tez poszukaj, to oficjalne dane.Pytasz Pan o koszty utrzymania ewentualnych pensjonariuszy, jak to o Panu swiadczy? To na radzie sie dowiaduje Pan o PRAWNYM OBOWIAZKU… Czytaj więcej »

Barba papa

Kobiet dziś sobota. Upiecz coś chłopu bo kiepsko wyglada i wyluzuj

grg

Spoko, proponuje, ze kupie dobre wino i wpadne do ciebie skoro juz upiekles a twoja „baba”dobrze wyglada.

Leon

Zastała drogi asfaltowe a pozostawi żwirowe

grg

wypociles to bo cos chciales zasygnalizowac czy tylko tak bo sie nudziles?

grg

Panie Dziura, przepraszam za zbyt emocjonalne wypowiedzi umieszczone powyzej pod wplywem przesluchania sesji ale prosze o porzucenie emocji i ambicjonalych uniesien a rozsadna analize tematu i przylozenie sie do pracy i wykonywania powierzonej funkcji sumiennie. Nie moze byc tak, ze przez 3 godziny i 36 zapytan, jedno ma tylko sens.Dziekuje.

Leon

Słyszeliście o tym że radni są zwoływani sms-ami na nocne nieformalne spotkanie z panią ?

zag-a

Radni sami się tego domagali. Pojawia się problem, trzeba go omówić.

mieszkanka

To jest kłamstwo!

X23

Ciekawy jestem czy to potwierdzą jeśli bedzie trzeba na wykrywaczu kłamstw.
Chcecie ubrać w taką otoczkę ? Nic z tego. Wyszło szydło z wora.

mieszkanka

Twój komentarz, X23 jest dla mnie niezrozumiały. To Internetowy bełkot.

zag-a

Co jest kłamstwem? To,, że jak pojawia się problem, to trzeba rozmawiać?

Cesiek

Miałeś się już wyłączyć ?

Czy o to nam chodziło

Mam nadzieję że po tej decyzji o odrzuceniu remontu ul. Naftowej Radni , którzy nie głosowali „za” zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za niegospodarność , której sie dopuścili. Działanie na niekorzyść mieszkańców , brak jakiej kolwiek merytorycznej dyskusji to obraz Rady Miejskiej w Jedliczu. Nieobecność Radnych powinna być rozliczona. Gdzie to zniknęła radna Patla? że nie było jej na głosowaniu!!! Przecież to teren jej działania. Boimy się co ludzie powiedzą ??? . Z poczty pantoflowej donoszę że Pani Radna spacerowała pod gmina i rozmawiała z jakaś osoba dość długo i wcale nie wyglądało na to by się miała zjawić na głosowaniu.

Dziurawa droga

Remont Naftowej jest konieczny., czy radni wiedzą z jakich funduszy to się odbędzie .?