Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej odbędą się 13 czerwca

Od kilku dni docierają do nas informacje z różnych stron Jedlicza, gdzie mieszkańcy miasta, zapowiadają, że wezmą udział w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Jedliczu. Prawo głosu przysługuje jedynie mieszkańcom okręgu Jedlicze-Centrum II oraz osobom ujętym w rejestrze wyborców. Sprawdź, czy przysługuje Ci prawo głosu.

Jakie wybory się odbędą?

Jak już informowaliśmy, w związku z wygaśnięciem mandatu radnej Krystyny Marć, wojewoda wyznaczyła termin wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Jedliczu w okręgu wyborczym JEDLICZE-CENTRUM II. Poniżej wyjaśniamy, jakie ulice wchodzą w skład tego okręgu.

Kiedy odbędzie się głosowanie?

Zgodnie z zarządzeniem wybory uzupełniające odbędą się w niedzielę 13 czerwca. Głosowanie odbędzie się w godz. od 7:00-21:00.

Kto może głosować?

Uprawnieni do głosowania są wyłącznie mieszkańcy ulic (przyp. na podstawie stałego zameldowania): Cmentarna, Sienkiewicza, Dubisa, Kościuszki, Manierskiego, Nad Skarpą, 1000 lecia (1-43, 45, 47, 49, 49a, 51, 51a, 53, 55), Wierzbowa, Zielona, Obrońców Wolności (1-20), Łukasiewicza (1-32a, 32b, 34, 34a, 36) oraz osoby ujęte w rejestrze wyborców. Możesz sprawdzić w urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!

Dlaczego warto zagłosować?

Przed nami jedne z ważniejszych wyborów. Mieszkańcy wyżej wymienionej części Jedlicza zadecydują, kto będzie ich reprezentował w Radzie Miejskiej w kolejnych latach. Ważne, aby nie zmarnować jedynego, przysługującego Ci głosu. Z wielu powodów: To niejednokrotnie radny decyduje o najważniejszych sprawach dla mieszkańców. To radny, niejednokrotnie interweniuje w sprawach mieszkańców. Warto wybrać radnego, który będzie blisko Twoich spraw. Nie tylko wsłucha się w potrzeby, ale skutecznie zrealizuje potrzeby okręgu: Jedlicze-Centrum II.

 

(rn)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Arkadiusz

Witam wszystkich mieszkańców. Znam i szanuję panią radną Ginalską, ale ta pani mieszka w Dobieszynie i niech tam kandyduje. Przypomnę, że nie tak dawno (po sąsiedzku) radna w Jaśle straciła mandat właśnie ze względu na to, że nie mieszka w Jaśle. (tutaj podaję link jako dowód: https://www.jaslo4u.pl/dorota-wozniak-pozegnala-sie-z-rada-powiatu-newsy-jaslo-27244 ). Uważam zatem, że wybór kandydata, którzy nie mieszkają w okręgu, w którym kandydują jest nie poważny.

Pan Pytko nie jest mieszkańcem okręgu (tej części miasta).
Pan Gradowicz i Orzechowicz są mieszkańcami Centrum II.

Nie wiem, czy jak czytałem wcześniej to radny Dziura postawił pana AP, ale nie ma to najmniejszego znaczenia bo to mieszkańcy tej części miasta będą mieć lub nie radnego ze swojego okręgu. To oni zdecydują 🙂

Pozdrawiam,

już nagonka

Już zaczynacie nagonkę ? Czy wg obowiązującego prawa Pan Pytko nie może ubiegać się o mandat radnego ? MOŻE !!!!
Komisarz Wyborczy zarejestrował Komitet Pana Pytki, nie miał uwag.
Więc nie pajacujcie tylko pozwólcie żeby mieszkańcy w głosowaniu zdecydowali kogo chcą mieć za swojego reprezentanta.

Jedliczanin

Skoro zaczynasz o pajacowaniu to posłuchaj: Może pan radny Lisowski wystartuje z Jedlicza, albo pan Woźniak z Chlebnej?

Pan, o którym wspominasz nie mieszka w tym okręgu! Albo nie rozumiesz albo udajesz. Sam masz prawo głosu to głosuj na kogo chcesz. Mam wrażenie że się zdenerwowałeś lekko

z Wierzbowej

Arku dziękuje za Twój komentarz. Nie byłem świadomy. Panie Arturze nic straconego, w następnych wyborach może pan kandydować z okręgu radnej Patli. Proszę uczciwie przyznać że nie mieszka pan w naszym okręgu

vox populi

Po zarejestrowaniu list kandydatów widać „polityczne spadochroniarstwo” w wykonaniu pana Gradowicza, który kiedyś kandydował z lis partii a teraz Jedlicze i sprawiedliwość? Co to jest? Czy PiS oficjalnie nie wystawił pana czy nie uzyskał poparcia władz. Wiele jest niewiadomych a kandydat milczy. Po za tym nazwa komitetu jest mało widoczna żeby nie powiedzieć w ogóle.

gracz

Polityczne spadochroniarstwo” polega na startowaniu w innym okręgu wyborczym niz się jest zameldowanym czyli dotyczy to bardziej Pana Pytko. Każdy ma prawo nazwać komitet wyborczy tak jak mu pasuje bo to sa wybory samorządowe. Nazwa komitetu może jest mało widoczna ale to juz wina graffiti.

ale jaja

Gradowicz był szefem kasy zapomogowo-pożyczkowej w PKSie na którym ręke trzyma prokurator! To jest jeden z lepszych momentów kariery pana kandydata Jana i uznał że należy się tym pochwalić. To są … berety :p

gracz

Wierny uczeń Goebbelsa cyt. ,,Kłamstwo powtørzone sto razy staje się prawdą” To takimi metodami ale jaja chce zdekredytować kandydata powtarząjąc kłamstwa na jego temat Prawda Cię wyzwoli

z Jedlicza (jak większość)

Znam pana Artura Pytko. Mam szacunek do wszystkich ludzi bez wyjątku. Trzeba miłować bliźniego. Jednak jego decyzja o starcie w wyborach z okręgu w którym nie mieszka według mnie jest nie w porządku wobec wyborców tego okręgu.

Przecież za 2 lata kolejne wybory jak napisał ktoś na tym forum nic nie stoi na przeszkodzie aby konkurował pan za 2 lata z radną Patlą. Trochę szczerości w tej gminie dla wszystkich 🙂

Weteran

Gdzie sa programy kandydatów? Gdzie debata publiczna? Do wyborów kilka dni a tu ciszaaaa.

Pytko i tylko Pytko

Pytko to w samym sobie klasa. Orzechowicz kompletnie bez doswiadczenia. Gradowicz dobra chłopa i tyle.
ja zagłosuje na Pytkę. Nie przeszkadza mi że mieszka kilometr od okregu.
Prawo nie zabrania. Było wiele przykładów chociażby w wyborach do Sejmu gdzie kandydat startował też z innej strony Polski.
Rozumie , że boicie sie Pytki bo jest konkretny i nie da sobie wciskać kitu.

Cola

Znam osobiście Pana Artura i z przykrością muszę stwierdzić, że go nie szanuję.

Do Coli

Ja osobiście nie znam osobiście Pana Orzechowicza, ale już dzisiaj mogę wyrazić mu głębokie współczucie (gdy by mu się udało wygrać te wybory) pracować w radzie której działania skupiają się jedynie na krytyce i torpedowaniu wszelkich działań w tym inwestycyjnych, niejednokrotnie wcześniej przez nich zaakceptowanych. Szkoda chłopa. Hahahaha.