Mieszkańcy nie szczędzą słów krytyki wobec radnych. Marszałek Województwa skierował pismo

0
Trudno spać spokojnie i myśleć o jakimkolwiek odpoczynku, wiedząc, że “grabarze” gminy wkrótce mogą podjąć decyzje, za które mieszkańcy- podatnicy zapłacą bardzo dużą cenę, a która może spowodować istotne straty finansowe dla budżetu Gminy Jedlicze. “Ta rada pogrąża i ośmiesza gminę. Radni kompromitują się swoimi wypowiedziami. Kogo My wybraliśmy? Zgrozę budzi lekceważenie przez przewodniczących mieszkańców. Nie widzą swojej pychy i zadufania. Jak można tak arogancko zwracać się do osób które chcą zabrać głos? Wybraliśmy na naszych reprezentantów krzykaczy, którzy wykazują podstawowe braki wiedzy na temat działania gminy i podmiotów jej podległych. Jak dla mnie to jest działanie na szkodę gminy.”- piszą oburzeni mieszkańcy. Marszałek Województwa nazywa tę sytuację… bezprecedensową, niekorzystną i niedopuszczalną.
Od kilku dni mieszkańcy nie szczędzą słów krytyki wobec decyzji radych. /fot. Jedlicze24

Przypominamy

22 sierpnia br. radni z przytupem odrzucili projekt uchwały dotyczący budowy Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu. Czy zdawali sobie sprawę z konsekwencji tej decyzji?

Stanowisko Marszałka Województwa

W piśmie skierowanym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, które zostało odczytane na sesji nadzwyczajnej w środę 25 września, a które trafiło również do Przewodniczącego Piotra Woźniaka czytamy:

– Ewentualna rezygnacja Gminy Jedlicze z udziału w projekcie, w sytuacji, gdy przygotowanie wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami wymagało wielomiesięcznych starań związanych m.in. z opracowaniem i przyjęciem Lokalnego Programu Rewitalizacji, czy wspólnej Strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno jest niezrozumiała i nie znajduje uzasadnienia- pisze Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Marszałek podkreśla, że radni uczestniczyli w procesie przygotowania wniosku i wymaganych dokumentów, choćby po przez przyjęcie wspomnianego Programu Rewitalizacji.

– Ewentualna rezygnacja Lidera (przyp. Gmina Jedlicze zobowiązała się do prowadzenia i rozliczenia całości zadania dla 4 gmin partnerskich)- Gminy Jedlicze nie wynikająca z okoliczności losowych, za które Gmina Jedlicze nie ponosi odpowiedzialności, tym bardziej w sytuacji zaawansowania pozostałych partnerów w realizację ich części projektu, byłaby decyzją bezprecedensową- pisze Marszałek Władysław Ortyl i podkreśla, iż – Ewentualne konsekwencje wynikające z rezygnacji to głownie konsekwencje finansowe związane z zawartym porozumieniem z partnerami, zgodnie z którym “w przypadku naruszenia lub nie wywiązania się którejkolwiek ze stron z postanowień porozumienia, co spowoduje wymierną stratę, każda ze stron ponosi odpowiedzialność do wysokości wyrządzonej szkody”.

Marszałek zwraca szczególną uwagę, że współpraca (przyp. w ramach MOF), nie tylko nie powinna być ograniczana, ale należy poszukiwać możliwości poszerzenia tej współpracy z partnerami z myślą o nowej perspektywie finansowej, w której przewiduje się dalsze wsparcie dla tego typu działań.

“Ta rada pogrąża i ośmiesza Gminę”

Nie milkną komentarze po nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Jedliczu (25.09), która była nader nadzwyczajna, ale nie ze względu na szczególne znaczenie uchwał, które miały zostać podjęte, a indolencje niektórych radnych. W sesji zwołanej na wniosek Burmistrz Jolanty Urbanik wzięło udział 13 z 15 osobowego grona radnych. Pomimo wymaganego kworum do podejmowania uchwał radni nie wyrazili swojego stanowiska.

Zamiast jasnego stanowiska, wniosek o głosowanie na następnej sesji

Radni zamiast podjąć uchwały zarówno ws. Budowy Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu jak i w sprawie remontu ulicy Naftowej wraz z oświetleniem, przegłosowali wniosek formalny zgłoszony przez radnego Ryszarda Dziurę, aby podjąć decyzję na sesji zwołanej w trybie zwyczajnym (przyp. Ta odbędzie się w czwartek 3 października 2019 r.).

“Jak długo chcecie jeszcze utrzymywać taki stan destabilizacji?”

“Co żeście Państwo jako radni robili od 22 sierpnia kiedy odrzuciliście realizację zadania, kiedy zerwaliście porozumienie z trzema gminami, kiedy wystawiliście Gminę Jedlicze nie tylko na utratę autorytetu, ale na konkretne, realne straty, także finansowe. Co zrobiliście od 11 września kiedy wpłynęło wprost pismo już od jednej z gmin, gdzie wręcz kwotowo zostały określone potencjalne roszczenia gminy. Gdzie wasza analiza? Gdzie wasze zastanowienie? Gdzie wasze stanowisko? To jest proszę państwa budowanie potencjału gminy, a nie zabawa w kotka i w myszkę. Jak długo chcecie jeszcze utrzymywać taki stan destabilizacji?”- pytała na sesji Burmistrz Jolanta Urbanik

“Z jaką twarzą my mamy aplikować o kolejne dofinansowania?”

“Jak można się w sposób tak nieodpowiedzialny i tak nie poważnie traktować inne jednostki samorządu terytorialnego. Pozostałe trzy gminy- naszych partnerów. Którzy, co, mają czekać? Co się uwidzi albo odwidzi Radzie Miejskiej w Jedliczu? Jak proszę państwa stawiacie nas wobec Samorządu Województwa Podkarpackiego? Instytucji zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym? Z jaką twarzą my mamy aplikować o kolejne dofinansowania? Gdzie Gmina Jedlicze ma znajdywać teraz partnerów? Czy Gmina Jedlicze jest poważnym partnerem? Absorbujecie kolejny czas całego obszaru pracowników Urzędu Gminy, którzy zamiast zajmować się zapisanymi zadaniami w budżecie, inwestycyjnymi, zadaniami bieżącymi, zamiast iść do przodu, rozwijać gminę, działać, muszą analizować dokumenty, powracać wielokrotnie do tego tematu i tracić czas na stanie w miejscu, bo państwo dalej od 22 sierpnia dalej nie wiecie co chcecie zrobić.”- skwitowała Burmistrz Jolanta Urbanik

Mieszkańcy nie szczędzą słów krytyki

To jest skandal. Radni, którzy nie rozumieją zasady ciągłości władzy powinni natychmiast odejść. Narażenie Nas mieszkańców na kłopoty bo takie będą oznacza działanie na szkodę gminy.

Jeśli Radni zakładają, że DPS ma przynosić zyski to ja się zastanawiam jakie jest Wasze myślenie, kim wy jesteście a tak po ludzku kto Was tak wychował? Są takie rzeczy w naszej Gminie które się dofinansowuje i taką instytucja do której ja mieszkaniec Gminy Jedlicze chce dołożyć z podatków jest DPS.

Drodzy Państwo, przecież to jest żenujące. Radny powinien się do każdej sesji przygotować. Wybraliśmy na Naszych reprezentantów krzykaczy, którzy wykazują podstawowe braki wiedzy na temat działania gminy i podmiotów jej podległych. Jeżeli pomyśleć o gminie jako o zakładzie pracy to niestety ale żadnego pracodawcy nie stać na utrzymywanie takich pracowników. Za te “błędy rekrutacyjne” zapłacimy Drodzy Mieszkańcy ale My wszyscy!- piszą oburzeni mieszkańcy.

Kiedy zapadną decyzje?

W czwartek 3 października 2019 r. na sesji Rady Miejskiej w Jedliczu mają zapaść decyzje zarówno ws. ul. Naftowej jak i Budowy Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu. Do tematu wrócimy.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
podatnik
podatnik
4 lat temu

proponuję 3-go października podjechać pod sale narad taczkami i po kolei tych krzykaczy wywieść na oczyszczalnie ścieków..

Arek
Arek
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

wstyd nie tylko na całą gminę ale na województwo! Dobre określenie- grabarze gminy

tulipan
tulipan
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

Dobrze piszesz! Trzeba pójść na tą sesję my mieszkańcy! Ludzie trzeba im pokazać dla kogo oni są!!! Może zapomnieli że to myśmy ich wybrali. Radni robią sobie z nas jaja. Wszystko jest ważne, kanalizacja, szkoły, remizy dla straży, DPS też by się przydał! Co sobie inne Gminy o nas myślą?

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  tulipan
4 lat temu

Dobrze mówisz !!!
Tylko wezcie ze sobą pały i zamówcie karetki pogotowia. Wy tak lubicie.

Waldi
Waldi
Odpowiedź do  mieszkaniec
4 lat temu

idź się lecz i nie obrażaj ludzi myślących!

tulipan
tulipan
Odpowiedź do  Waldi
4 lat temu

Mniej niż “0” Szkoda liter na Ciebie!

Marek
Marek
Odpowiedź do  Waldi
4 lat temu

Ty na prawdę myślisz ? che che

tulipan
tulipan
Odpowiedź do  mieszkaniec
4 lat temu

Puknij się w głowę człowieku! O czy Ty piszesz! Trzeba się włączyć w pomoc bo tu chodzi również o inwestycję naszych partnerów! Skąd gmina weźmie tyle pieniędzy na ewentualne odszkodowania?! To nie nowość że miał być DPS!

Leszek
Leszek
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

Nie strasz, nie strasz. Ciebie wcześniej wywiozą jak ci sie dobiorą do d

Paweł
Paweł
4 lat temu

Żenujące że tacy ludzie zasiadają w Radzie Miasta. Mi jako mieszkańcowi jest najnormalniej wstyd za decyzje i wypowiedzią takich niedouczonych pseudo radnych.
Mam jednocześnie nadzieję, że jeśli sprawa zakończy się konsekwencjami finansowymi wobec Gminy i nas podatników, to wobec osób które się do tego jawnie przyczyniły (nieporadni radni) zostaną wyciągnięte wszelkie konsekwencje, włącznie z pełną odpowiedzialnością finansową za poczynione straty.
Takie osoby nigdy przede wszystkim nie powinny nawet dostać głosu na posiedzeniu, nie mówiąc o jakimkolwiek stanowisku i reprezentowania nas społeczeństwa.

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

Przewodniczący Woźniak do dymisji, burmistrz do dymisji. Rozgonić to towarzystwo.

Arek
Arek
Odpowiedź do  mieszkaniec
4 lat temu

Burmistrz walczy o interesy gminy to widać jak na tacy a Woźniak nie ma nic do powiedzenia bo radni nim sterują tak myślę

Marek
Marek
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

Walczy jak lwica a tamte dranie jej nie pozwolą. Co to bedzie, co to bedzie.

Jedliczanka
Jedliczanka
4 lat temu

Co sie dzieje w tej gminie??? Niepoważni są, wstyd przynoszą wszystkim mieszkańcom.

Marek
Marek
Odpowiedź do  Jedliczanka
4 lat temu

Nie pamiętam ale przypadkiem ci radni nie są z komitetu Jolanty Urbanik ? Co to sie porobiło.

Do Marek
Do Marek
Odpowiedź do  Marek
4 lat temu

Niektorzy to jeszcze z Zibim współpracowali i nadal wspolpracują ten do niektórych dzwoni w trakcie sesji i na przerwach zauwaz jak wychodzą np. Kusiak odbiera telefony.

Marek
Marek
Odpowiedź do  Do Marek
4 lat temu

Powinieneś rzucić sie na Kusiak , wyrwać jej telefon , sprawdzić i powiedzieć że jest to karalne. Na prawde ! Musisz koniecznie tak zrobić. Jak możesz nie wiedzieć czy Kusiak dzwoni tu czy tam. Ale beszczelna.

koleżanka
koleżanka
Odpowiedź do  Do Marek
4 lat temu

Kusiak ma cały plik dokumentów napisanych..na pewno nie przez siebie..i gubi się w tym..bidula.. nawet nie umie poprawnie tego odczytać i nie rozumie co tam jest napisane..

Kacap
Kacap
Odpowiedź do  koleżanka
4 lat temu

A może zwykle ma problem ze wzrokiem bo to i lata nie te.

bolo
bolo
Odpowiedź do  Marek
4 lat temu

odwrotnie-to burmistrz startowala z NASZEGO komitetu

niebolo
niebolo
Odpowiedź do  bolo
4 lat temu

I to jest kwintesencja Rady. PYCHA. ZAŚLEPIENIE. Zapomnieliście o jednym. To nie WY SIĘ WYBRALIŚCIE ale my mieszkańcy was wybraliśmy. I wstyd nam, wstyd wobec znajomych z gmin sąsiednich a wręcz całego województwa. A te przepychanki z NASZEGO komitetu. Ten WASZ komitet to raptem kilka osób – świetnie oddaje to tok myślenia – czyli my jako mieszkańcy mamy oddawać wam cześć, nosić was w lektykach i patrzeć jak puszczacie nas w skarpetkach bo jesteście WYBRAŃCAMI ?

Kacap
Kacap
Odpowiedź do  bolo
4 lat temu

Przygarnęli bidule. Gdyby nie oni to by nic nie wartała. I dalej nic nie jest warta.

Marek
Marek
4 lat temu

Zastanawiam sie co będzie jak w tym roku nie ruszy rozbudowa szkoły w Dobieszynie.

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  Marek
4 lat temu

Nic, dalej rodzice, których na to stać, będą wozić dzieci do Krosna, a pozostałe dzieci ćwiczyć na korytarzu.

minä
minä
Odpowiedź do  Marek
4 lat temu

Podziękują swojemu radnemu ponieważ pieniądze przeznaczone na rozbudowę pójdą dla gmin wyprowadzonych w pole, a z tego co wiem oni nie odpuszczą

florek
florek
Odpowiedź do  minä
4 lat temu

A może trzeba podziękować Pani Burmistrz która w temacie szkół oprócz opowiadania nic nie zrobiła. Przed wyborami mówiła, że dzieci będą ćwiczyć na nowej sali w 2019r.

podatnik
podatnik
Odpowiedź do  florek
4 lat temu

nie bredz człowiecze…w Moderówce sala gimnastyczna (dla szkoły) za 2 miliony to z nieba spadła co ? I po jakiego grzyba takie pierdoły piszesz. Proponuje żebyś radnym papier toaletowy podawał w odpowiedniej chwili.

granat
granat
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

Jakie dwa miliony. Jesteś megalomanem.

florek
florek
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

Ja się pytam o salę w Dobieszynie

Kacap
Kacap
Odpowiedź do  florek
4 lat temu

Ta sala powstanie tak jak np. mostek w Potoku. Od 20154 roku obiecywała ludziom że to nie problem, że to szybko bedzie. Dziś nie ma nawet dokumentacji.
A kanalizacja na Wądołach ? Już 3 lata dla paru domów projektuja. Nie jest w stanie załatwić prostych rzeczy a wy oczekujecie nie wiadomo czego

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

A do Moderówki to nie poprzednia władza jeszcze pozyskała? Czas leci….

Leszek
Leszek
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

W Moderówce poprzednia władza wybudowała szkołę, kanalizację, długie odcinki dróg jak chociażby z Męcinki do krajowej. Zmodernizowali budynek domu ludowego.

Seba.
Seba.
4 lat temu

Jest mi wstyd być mieszkańcem gminy Jedlicze przez takich radnych. To radni reprezentują nas mieszkańców a oni robią prywatę nie pytają nas wyborców.

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  Seba.
4 lat temu

Wstyd za radnych, bo mało który w ogóle ma pojęcie o tym, nad czym głosuje i wstyd za panią burmistrz, bo nie umie współpracować z nikim – ani z sąsiednimi gminami, ani z urzędnikami, ani z radnymi.

Jeśli ktoś nie jest obrażony na Jedlicze, to się z niego śmieje – do wyboru. Z nas się śmieją!

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

Chcę zastrzec , że nie bronię żadnej ze stron. Wszyscy z tej samej paki.
Jednak czytając ostatni wpis na *** muszę powiedzieć że jeżeli ktoś faktycznie ma nagranie w którym tak a nie inaczej wypowiada się na temat .. to teraz może być mega problem dla gminy.

DeKa
DeKa
4 lat temu

Pani burmistrz wybiela się tutaj, a sama funta kłaków niewarta. Popatrzcie co zrobiła z urzędem? Cała doświadczona kadra uciekła jak szczury z okrętu. Została zbieranina praktykantów i stażystów. I taki skład ma cokolwiek wypracować?

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

Nie obrażaj pracowników Urzędu Gminy. Zadajesz pytanie” I taki skład ma cokolwiek wypracować?”
A jak widzisz wypracowali dofinansowanie na DPS ul. Naftową i co? Pisać każde może również i ty DeKa ale pomyśl czy warto jątrzyć .

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Osoby, które wypracowały dofinansowanie dla DPS, już nie pracują w tym urzędzie.

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

Ja mam niesamowity szacunek do pracowników urzędu – tych co byli i tych, którzy jeszcze dali radę przetrwać. Podziwiam i za pracę w ciągłym stresie i niepewności. A boli mnie, że nieoceniony potencjał doświadczonych osób odszedł wraz z nimi. To skutek polityki kadrowej pani Burmistrz i pani Sekretarz.

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

do DeKo Nie ma ich bo zamiast pracować i zajmować sie przyszłością tkwili dzięki takim ograniczonym radnym w miejscu odpowiadając na jedne i te same pytania.Radni to ekipa mierna i bierna. Bez wyobraźni bez wizji jak ma funkcjonować gmina. Więc się dziwisz że odeszli. !!!!

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

A ja chcę w wizję Pani Burmistrz poznać.
Na razie widzę zemstę: z której miejscowości radny się zbuntował, w tej przez lata za karę dla mieszkańców Pani Burmistrz nic nie zrobi. Zaczęło się parę lat temu od Potoka, kolejno będzie Borek i Dobieszyn…

Arek
Arek
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

Po pierwsze jak nazywasz ludzi zbieranina praktykantow i stażystów to swiadczy ze sam nie masz zajecia.
Po drugie jak ludzie maja nieodchodzic jak przez dzialanie radnych zamiast zajac sie robota i isc do przodu to musza odkrecac i sie denerwowac. I mysle ze to rzutuje rowniez na to ze malo kto chce teraz tu przyjść!

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

Panie S*****, ile Pan ma tutaj wcieleń? Farma trolli się rozmnożyła….

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

oooo trole dojechały z Warszawy tak naprawdę myślisz ? Jak widzę tutaj mieszkańcy wypowiadają się na tematy, które ich nurtują. Piszą co myślą a myślą jak widzisz rożnie. Nazywasz kogoś trolem ? moze ty nim jesteś? ale chyba ni nie jesteś “) masz tylko odmienne spojrzenie na otaczająca rzeczywistość. Wolnio Ci !! 🙂

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Myślę, że to nasze lokalne. Warszawskie mają swoje sprawy.

minä
minä
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

Uciekła banda pociotków i znajomków konfidenta, a było ich mnóstwo, zaczęto wymagać od nich uczciwej pracy.

sedzia dred
sedzia dred
4 lat temu

to nie oni sa winni wine ponosza ciemniaki ktorzy na nich glosowali

Piotrek
Piotrek
4 lat temu

Już niedługo nasi radni sami zrezygnują . Będziemy deptać po piętach i patrzeć na ręce , skończymy z tą zmową . Ludzie! takich radnych wybraliśmy to takich mamy . Jak można nie słuchać głosów mieszkańców – wyborców . Drodzy niepo – Radni większość z was jest już w słusznym wieku i powinniście wnuki bawić i nie mieszać na forum gminy bo my mieszkańcy was obserwujemy i bardzo żałujemy naszego wyboru . Napomnę jeszcze że DPS może i wam przydać bo nigdy nie wiadomo kto pierwszy u was z rodziny pójdzie na drugą stronę i czy wy zostaniecie sami bez opieki i co wtedy ? Ale jak to mówią Karma Wraca.A jak wy to na sesji powiedzieliście? że dzięki wam Pani Burmistrz została drugi raz naszym włodarzem . Masakra jakaś aby dotrzeć do władzy to jeździliście na Pani Burmistrz jak na ośle a teraz co wyprawiacie ? Mamy burmistrza najlepszego jaki był do tej pory. Czas się ogarnąć ! TACZKI CZEKAJĄ W GOTOWOŚCI .

minä
minä
4 lat temu

Jeśli tak dalej będzie nasza rada postępować to nie będzie DPS a z funduszy na remonty i rozbudowę szkół zapłacimy kary i odszkodowania dla poszkodowanych gmin

granat
granat
Odpowiedź do  minä
4 lat temu

Co ty opowiadasz ? Jakie fundusze na remonty szkół ? Przecież ona grosze wydaje na ten cel. Wszystko zaniedbane. Ty sie puknij w czerep.

tulipan
tulipan
Odpowiedź do  granat
4 lat temu

Grosze!? Zastanów się co piszesz. Masz dowody ile i na co? Każdy może złożyć prośbę o udostępnienie informacji publicznej. Jak będziesz miał czarno na białym to wtedy napisz.

Kacap
Kacap
Odpowiedź do  tulipan
4 lat temu

Mógłbyś wymienić konkretne remonty ? Tylko z góry mówie że nie obchodzi mnie malowanie jednej sali lekcyjnej przez konserwatora.

qwerty
4 lat temu

Tomuś skończ błaznować.

rrrrrrrr
rrrrrrrr
Odpowiedź do  qwerty
4 lat temu

Już na 3 klawikordy jedzie ?

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  rrrrrrrr
4 lat temu

Chyba jeszcze Radosław w wolnych chwilach pomaga.

realista
realista
Odpowiedź do  qwerty
4 lat temu

Iw proponuję wytrzeźwieć

rrrt
rrrt
4 lat temu

Autor tekstu pisze, ze Marszalek usiluje wywrzeć presje na radnych? Raczej niemożliwe. Marszalek odpowiedzaial na pismo burmistrz.A co ona tam napwypisywala to już nie wiemy….

koleżanka
koleżanka
Odpowiedź do  rrrt
4 lat temu

jak to nie wiemy skoro go na sesji nadzwyczajnej odczytała. ty chyba z marsa….albo od marsa.

DeKa
DeKa
4 lat temu

Zamienić “Zosia” na “Jola” i pasuje idealnie:

Jest taka jedna Zosia,
Nazwano ją Zosia Samosia,
Bo wszystko
„Sama! sama! sama!”
Ważna mi dama!
Wszystko sama lepiej wie,
Wszystko sama robić chce,
Dla niej szkoła, książka, mama
Nic nie znaczą – wszystko sama!
Zjadła wszystkie rozumy,
Więc co jej po rozumie?
Uczyć się nie chce – bo po co,
Gdy sama wszystko umie?

A jak zapytać Zosi:
– Ile jest dwa i dwa?
– Osiem!
– A kto był Kopernik?
– Król!
– A co nam Śląsk daje?
– Sól!
– A gdzie leży Kraków?
– Nad Wartą!
– A uczyć się warto?
– Nie warto!

Bo ja sama wszystko wiem
I śniadanie sama zjem,
I samochód sama zrobię,
I z wszystkim poradzę sobie!
Kto by się tam uczył, pytał,
Dowiadywał się i czytał,
Kto by sobie głowę łamał,
Kiedy mogę sama, sama!
– Toś ty taka mądra dama?
A kto głupi jest?
– Ja sama!

Julian Tuwim

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

idąc twoim tropem :)w miejsce miłość wstaw imię może być Twoje lub Jolanta:)
Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje.”

BIBLIA 1 LIST DO kORYNTIAN Czyż nie piękne !!!

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Ale w to nikt nie uwierzy

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

Ooo, czyli Pani Burmistrz tutaj osobiście moderuje. Skądś znajomy był ten styl…

Anonim gal
Anonim gal
4 lat temu

Radzie nie chodzi o to zeby nie budowac dps tylko o koszt jego wybudowania, koszt utrzymania dps, poza tym pomyslcie sami ze dps nie bedzie utrzymywany przez ludzi tylko urzad gminy czyli przez nas, a jesli tak bedzie to nie liczcie na inwestycje w naszej gminie!!!

Leszek
Leszek
Odpowiedź do  Anonim gal
4 lat temu

Ten DPS to całkowicie nie przemyślana inwestycja. Pewnie mnie tu zaraz zaatakujecie, ale moje zdanie jest takie.
Burmistrz nie zastanawia się nad skutkami realizacji takiego projektu. mam na myśli skutki finansowe.
Daleko nie trzeba szukać. DDOM w Żarnowcu jest na to potwierdzeniem. Było wielkie hallo a teraz od roku stoi pusty. I co na to Jolanta Urbanik i wy wszyscy ? dodatkowo był pech i zalało pomieszczenia. Teraz trzeba wydać na remont a korzyści żadnych.
Pozdrawiam malkontentów

zag-a
zag-a
Odpowiedź do  Anonim gal
4 lat temu

Jeśli ktoś ma pomyśleć, to ty i tobie podobni.

Potężny Warmianin
Potężny Warmianin
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Podzielam opinię Leszka. To bardzo ryzykowna inwestycja. Najgorsze, że wciąż nie do końca skalkulowana. Na sesji mówiono, że może kiedyś dobudujemy kuchnię i na razie wystarczy sam catering. Koszty w przetargu mocno przekroczyły założenia kosztorysu. Do tego to na co zwracał uwagę Pan Twaróg czyli wynajem garaży i w przyszłości budowa nowych. To cała piramida kosztów, które zostały położone na ołtarzu wielkiej idei DPSu.

za-ga
za-ga
Odpowiedź do  Potężny Warmianin
4 lat temu

Mnie się wydaje , że ona też nie ma pojecia co chce budować i ile to później bedzie kosztowało.

zag-a
zag-a
Odpowiedź do  Potężny Warmianin
4 lat temu

Szkoda czasu na takie dywagacje, panie Potężny.
Dzięki ciężkiej pracy wielu ludzi udało się zdobyć dla naszej Gminy kilka milionów. Jest szansa realizacji obietnic wyborczych dotyczących ul. Naftowej i budowy DPS-u, a oni zamiast się cieszyć i chwalić przed wyborcami, że się udało zdobyć taką kasę, tracą cenny czas na wygadywanie bzdur. Warto wyciszyć emocje i podjąć właściwe decyzje. Mieszkańcy ulicy Naftowej będą wam wdzięczni, nie mówiąc już o pensjonariuszach DPS-u. Będziemy też mogli mieć nadzieję, na dofinansowanie innych projektów. W przeciwnym razie nikt naszej Gminy nie będzie traktował poważnie.

Potężny Warmianin
Potężny Warmianin
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

ulica Naftowa powinna zostać wyremontowana na odcinku około 800 m i na pewno koszt tego remontu nie powinien być wyższy niż 800 tys. zł. Włożenie w ulicę, która w całym szacunkiem jest boczną uliczką w dodatku w połowie z dobrą nawierzchnią takiej kasy to czysta niegospodarność i utopienie kasy rządowej i samorządowej. Tam nie ma potrzeby na taką inwestycję. Nie podważam potrzeby remontu i jestem za nim, ale jako podatnik i osoba kalkulująca koszty wybieram opcję remontu 800 m.

niebolo
niebolo
Odpowiedź do  Anonim gal
4 lat temu

No cóż, Patrząc grę aktorską zastępcy rady gminy i jego przekonanie że gmina może służy jedynie realizacji jego LOKALNYCH interesów zacytuję z kultowego serialu. “Miś. On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa (MOJEJ MIEJSCOWOŚCI – a innych mam wiadomo gdzie). To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić,” Bareja. Jednak szanowni radni – my patrzymy wam na rączki. Ta epoka minęła.

niebolo
niebolo
Odpowiedź do  Anonim gal
4 lat temu

Kolego. Nieważne o co chodzi radzie. Powiem ci o co chodzi nam. Rada, za swoją “pracę” pobiera sowite wynagrodzenie, Rada – pokazuje co krok swoją niekompetencję i lekceważenie nas mieszkańców, Ile czasu się ciągnie ta cała sprawa. LATA, Pan zastępca od początku jest w nią zaangażowany. Był w komisji finansów . na wojażach zagranicznych – i co? Kasa (nasza) szła na to cały czas, Radni nie mieli obiekcji, akceptowali budowę, A teraz ……… NIE MAJĄ POJĘCIA O SPRAWIE? TERAZ ? Nie na etapie przygotowania i uzgodnień? CO ONI W TAKIM RAZIE TAM ROBIĄ? ZA CO BIORĄ KASĘ?

Antydebil
Antydebil
Odpowiedź do  niebolo
4 lat temu

Na jakich to niby był wojażach zagranicznych ? To że pojechał na Ukrainę to nazywasz wojażem ? Raczej ponosił ryzyko z tym związane.
Ja znam takiego co dupe wsadził do urzędu, potem dupe wsadziła jego zona, siostra wsadziła dupe do szkoły ( nawet jej etat utworzyli ) a on na dodatek czerpał kase z GOSiR i JPGKiM. To dopiero jaja !!!

serdeczna
serdeczna
Odpowiedź do  Antydebil
4 lat temu

Nie do końca masz sprawdzine informację. Uważaj żebyś Ty dupy gdzieś nie wsadził za rozpowszechnianie publicznie nieprawdy 🙂 Radzę sprawdzić a potem pisać.

Antydebil
Antydebil
Odpowiedź do  serdeczna
4 lat temu

Uderz w stół a nożyce zadzwonią. Skąd wiesz że to o ciebie chodzi ? Masz to w głowie ?
Takich jak ty jest więcej.

za-ga
za-ga
4 lat temu

Jolanta swoimi nie przemyslanymi inwestycjami chce pogrążyć naszą gminę. Dobrze że radni jeszcze nad tym panują

grg
grg
4 lat temu

Czy ktos wie jakie pensje maja nasi radni i jakie obowiazki? Gdzie to mozna znalezc?

podatnik
podatnik
4 lat temu

proponuję 3-go października podjechać pod sale narad taczkami i po kolei tych krzykaczy wywieść na oczyszczalnie ścieków..

Arek
Arek
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

wstyd nie tylko na całą gminę ale na województwo! Dobre określenie- grabarze gminy

tulipan
tulipan
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

Dobrze piszesz! Trzeba pójść na tą sesję my mieszkańcy! Ludzie trzeba im pokazać dla kogo oni są!!! Może zapomnieli że to myśmy ich wybrali. Radni robią sobie z nas jaja. Wszystko jest ważne, kanalizacja, szkoły, remizy dla straży, DPS też by się przydał! Co sobie inne Gminy o nas myślą?

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  tulipan
4 lat temu

Dobrze mówisz !!!
Tylko wezcie ze sobą pały i zamówcie karetki pogotowia. Wy tak lubicie.

Waldi
Waldi
Odpowiedź do  mieszkaniec
4 lat temu

idź się lecz i nie obrażaj ludzi myślących!

tulipan
tulipan
Odpowiedź do  Waldi
4 lat temu

Mniej niż “0” Szkoda liter na Ciebie!

Marek
Marek
Odpowiedź do  Waldi
4 lat temu

Ty na prawdę myślisz ? che che

tulipan
tulipan
Odpowiedź do  mieszkaniec
4 lat temu

Puknij się w głowę człowieku! O czy Ty piszesz! Trzeba się włączyć w pomoc bo tu chodzi również o inwestycję naszych partnerów! Skąd gmina weźmie tyle pieniędzy na ewentualne odszkodowania?! To nie nowość że miał być DPS!

Leszek
Leszek
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

Nie strasz, nie strasz. Ciebie wcześniej wywiozą jak ci sie dobiorą do d

Paweł
Paweł
4 lat temu

Żenujące że tacy ludzie zasiadają w Radzie Miasta. Mi jako mieszkańcowi jest najnormalniej wstyd za decyzje i wypowiedzią takich niedouczonych pseudo radnych.
Mam jednocześnie nadzieję, że jeśli sprawa zakończy się konsekwencjami finansowymi wobec Gminy i nas podatników, to wobec osób które się do tego jawnie przyczyniły (nieporadni radni) zostaną wyciągnięte wszelkie konsekwencje, włącznie z pełną odpowiedzialnością finansową za poczynione straty.
Takie osoby nigdy przede wszystkim nie powinny nawet dostać głosu na posiedzeniu, nie mówiąc o jakimkolwiek stanowisku i reprezentowania nas społeczeństwa.

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

Przewodniczący Woźniak do dymisji, burmistrz do dymisji. Rozgonić to towarzystwo.

Arek
Arek
Odpowiedź do  mieszkaniec
4 lat temu

Burmistrz walczy o interesy gminy to widać jak na tacy a Woźniak nie ma nic do powiedzenia bo radni nim sterują tak myślę

Marek
Marek
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

Walczy jak lwica a tamte dranie jej nie pozwolą. Co to bedzie, co to bedzie.

Jedliczanka
Jedliczanka
4 lat temu

Co sie dzieje w tej gminie??? Niepoważni są, wstyd przynoszą wszystkim mieszkańcom.

Marek
Marek
Odpowiedź do  Jedliczanka
4 lat temu

Nie pamiętam ale przypadkiem ci radni nie są z komitetu Jolanty Urbanik ? Co to sie porobiło.

Do Marek
Do Marek
Odpowiedź do  Marek
4 lat temu

Niektorzy to jeszcze z Zibim współpracowali i nadal wspolpracują ten do niektórych dzwoni w trakcie sesji i na przerwach zauwaz jak wychodzą np. Kusiak odbiera telefony.

Marek
Marek
Odpowiedź do  Do Marek
4 lat temu

Powinieneś rzucić sie na Kusiak , wyrwać jej telefon , sprawdzić i powiedzieć że jest to karalne. Na prawde ! Musisz koniecznie tak zrobić. Jak możesz nie wiedzieć czy Kusiak dzwoni tu czy tam. Ale beszczelna.

koleżanka
koleżanka
Odpowiedź do  Do Marek
4 lat temu

Kusiak ma cały plik dokumentów napisanych..na pewno nie przez siebie..i gubi się w tym..bidula.. nawet nie umie poprawnie tego odczytać i nie rozumie co tam jest napisane..

Kacap
Kacap
Odpowiedź do  koleżanka
4 lat temu

A może zwykle ma problem ze wzrokiem bo to i lata nie te.

bolo
bolo
Odpowiedź do  Marek
4 lat temu

odwrotnie-to burmistrz startowala z NASZEGO komitetu

niebolo
niebolo
Odpowiedź do  bolo
4 lat temu

I to jest kwintesencja Rady. PYCHA. ZAŚLEPIENIE. Zapomnieliście o jednym. To nie WY SIĘ WYBRALIŚCIE ale my mieszkańcy was wybraliśmy. I wstyd nam, wstyd wobec znajomych z gmin sąsiednich a wręcz całego województwa. A te przepychanki z NASZEGO komitetu. Ten WASZ komitet to raptem kilka osób – świetnie oddaje to tok myślenia – czyli my jako mieszkańcy mamy oddawać wam cześć, nosić was w lektykach i patrzeć jak puszczacie nas w skarpetkach bo jesteście WYBRAŃCAMI ?

Kacap
Kacap
Odpowiedź do  bolo
4 lat temu

Przygarnęli bidule. Gdyby nie oni to by nic nie wartała. I dalej nic nie jest warta.

Marek
Marek
4 lat temu

Zastanawiam sie co będzie jak w tym roku nie ruszy rozbudowa szkoły w Dobieszynie.

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  Marek
4 lat temu

Nic, dalej rodzice, których na to stać, będą wozić dzieci do Krosna, a pozostałe dzieci ćwiczyć na korytarzu.

minä
minä
Odpowiedź do  Marek
4 lat temu

Podziękują swojemu radnemu ponieważ pieniądze przeznaczone na rozbudowę pójdą dla gmin wyprowadzonych w pole, a z tego co wiem oni nie odpuszczą

florek
florek
Odpowiedź do  minä
4 lat temu

A może trzeba podziękować Pani Burmistrz która w temacie szkół oprócz opowiadania nic nie zrobiła. Przed wyborami mówiła, że dzieci będą ćwiczyć na nowej sali w 2019r.

podatnik
podatnik
Odpowiedź do  florek
4 lat temu

nie bredz człowiecze…w Moderówce sala gimnastyczna (dla szkoły) za 2 miliony to z nieba spadła co ? I po jakiego grzyba takie pierdoły piszesz. Proponuje żebyś radnym papier toaletowy podawał w odpowiedniej chwili.

granat
granat
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

Jakie dwa miliony. Jesteś megalomanem.

florek
florek
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

Ja się pytam o salę w Dobieszynie

Kacap
Kacap
Odpowiedź do  florek
4 lat temu

Ta sala powstanie tak jak np. mostek w Potoku. Od 20154 roku obiecywała ludziom że to nie problem, że to szybko bedzie. Dziś nie ma nawet dokumentacji.
A kanalizacja na Wądołach ? Już 3 lata dla paru domów projektuja. Nie jest w stanie załatwić prostych rzeczy a wy oczekujecie nie wiadomo czego

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

A do Moderówki to nie poprzednia władza jeszcze pozyskała? Czas leci….

Leszek
Leszek
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

W Moderówce poprzednia władza wybudowała szkołę, kanalizację, długie odcinki dróg jak chociażby z Męcinki do krajowej. Zmodernizowali budynek domu ludowego.

Seba.
Seba.
4 lat temu

Jest mi wstyd być mieszkańcem gminy Jedlicze przez takich radnych. To radni reprezentują nas mieszkańców a oni robią prywatę nie pytają nas wyborców.

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  Seba.
4 lat temu

Wstyd za radnych, bo mało który w ogóle ma pojęcie o tym, nad czym głosuje i wstyd za panią burmistrz, bo nie umie współpracować z nikim – ani z sąsiednimi gminami, ani z urzędnikami, ani z radnymi.

Jeśli ktoś nie jest obrażony na Jedlicze, to się z niego śmieje – do wyboru. Z nas się śmieją!

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

Chcę zastrzec , że nie bronię żadnej ze stron. Wszyscy z tej samej paki.
Jednak czytając ostatni wpis na *** muszę powiedzieć że jeżeli ktoś faktycznie ma nagranie w którym tak a nie inaczej wypowiada się na temat .. to teraz może być mega problem dla gminy.

DeKa
DeKa
4 lat temu

Pani burmistrz wybiela się tutaj, a sama funta kłaków niewarta. Popatrzcie co zrobiła z urzędem? Cała doświadczona kadra uciekła jak szczury z okrętu. Została zbieranina praktykantów i stażystów. I taki skład ma cokolwiek wypracować?

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

Nie obrażaj pracowników Urzędu Gminy. Zadajesz pytanie” I taki skład ma cokolwiek wypracować?”
A jak widzisz wypracowali dofinansowanie na DPS ul. Naftową i co? Pisać każde może również i ty DeKa ale pomyśl czy warto jątrzyć .

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Osoby, które wypracowały dofinansowanie dla DPS, już nie pracują w tym urzędzie.

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

Ja mam niesamowity szacunek do pracowników urzędu – tych co byli i tych, którzy jeszcze dali radę przetrwać. Podziwiam i za pracę w ciągłym stresie i niepewności. A boli mnie, że nieoceniony potencjał doświadczonych osób odszedł wraz z nimi. To skutek polityki kadrowej pani Burmistrz i pani Sekretarz.

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

do DeKo Nie ma ich bo zamiast pracować i zajmować sie przyszłością tkwili dzięki takim ograniczonym radnym w miejscu odpowiadając na jedne i te same pytania.Radni to ekipa mierna i bierna. Bez wyobraźni bez wizji jak ma funkcjonować gmina. Więc się dziwisz że odeszli. !!!!

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

A ja chcę w wizję Pani Burmistrz poznać.
Na razie widzę zemstę: z której miejscowości radny się zbuntował, w tej przez lata za karę dla mieszkańców Pani Burmistrz nic nie zrobi. Zaczęło się parę lat temu od Potoka, kolejno będzie Borek i Dobieszyn…

Arek
Arek
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

Po pierwsze jak nazywasz ludzi zbieranina praktykantow i stażystów to swiadczy ze sam nie masz zajecia.
Po drugie jak ludzie maja nieodchodzic jak przez dzialanie radnych zamiast zajac sie robota i isc do przodu to musza odkrecac i sie denerwowac. I mysle ze to rzutuje rowniez na to ze malo kto chce teraz tu przyjść!

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

Panie S*****, ile Pan ma tutaj wcieleń? Farma trolli się rozmnożyła….

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

oooo trole dojechały z Warszawy tak naprawdę myślisz ? Jak widzę tutaj mieszkańcy wypowiadają się na tematy, które ich nurtują. Piszą co myślą a myślą jak widzisz rożnie. Nazywasz kogoś trolem ? moze ty nim jesteś? ale chyba ni nie jesteś “) masz tylko odmienne spojrzenie na otaczająca rzeczywistość. Wolnio Ci !! 🙂

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Myślę, że to nasze lokalne. Warszawskie mają swoje sprawy.

minä
minä
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

Uciekła banda pociotków i znajomków konfidenta, a było ich mnóstwo, zaczęto wymagać od nich uczciwej pracy.

sedzia dred
sedzia dred
4 lat temu

to nie oni sa winni wine ponosza ciemniaki ktorzy na nich glosowali

Piotrek
Piotrek
4 lat temu

Już niedługo nasi radni sami zrezygnują . Będziemy deptać po piętach i patrzeć na ręce , skończymy z tą zmową . Ludzie! takich radnych wybraliśmy to takich mamy . Jak można nie słuchać głosów mieszkańców – wyborców . Drodzy niepo – Radni większość z was jest już w słusznym wieku i powinniście wnuki bawić i nie mieszać na forum gminy bo my mieszkańcy was obserwujemy i bardzo żałujemy naszego wyboru . Napomnę jeszcze że DPS może i wam przydać bo nigdy nie wiadomo kto pierwszy u was z rodziny pójdzie na drugą stronę i czy wy zostaniecie sami bez opieki i co wtedy ? Ale jak to mówią Karma Wraca.A jak wy to na sesji powiedzieliście? że dzięki wam Pani Burmistrz została drugi raz naszym włodarzem . Masakra jakaś aby dotrzeć do władzy to jeździliście na Pani Burmistrz jak na ośle a teraz co wyprawiacie ? Mamy burmistrza najlepszego jaki był do tej pory. Czas się ogarnąć ! TACZKI CZEKAJĄ W GOTOWOŚCI .

minä
minä
4 lat temu

Jeśli tak dalej będzie nasza rada postępować to nie będzie DPS a z funduszy na remonty i rozbudowę szkół zapłacimy kary i odszkodowania dla poszkodowanych gmin

granat
granat
Odpowiedź do  minä
4 lat temu

Co ty opowiadasz ? Jakie fundusze na remonty szkół ? Przecież ona grosze wydaje na ten cel. Wszystko zaniedbane. Ty sie puknij w czerep.

tulipan
tulipan
Odpowiedź do  granat
4 lat temu

Grosze!? Zastanów się co piszesz. Masz dowody ile i na co? Każdy może złożyć prośbę o udostępnienie informacji publicznej. Jak będziesz miał czarno na białym to wtedy napisz.

Kacap
Kacap
Odpowiedź do  tulipan
4 lat temu

Mógłbyś wymienić konkretne remonty ? Tylko z góry mówie że nie obchodzi mnie malowanie jednej sali lekcyjnej przez konserwatora.

qwerty
4 lat temu

Tomuś skończ błaznować.

rrrrrrrr
rrrrrrrr
Odpowiedź do  qwerty
4 lat temu

Już na 3 klawikordy jedzie ?

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  rrrrrrrr
4 lat temu

Chyba jeszcze Radosław w wolnych chwilach pomaga.

realista
realista
Odpowiedź do  qwerty
4 lat temu

Iw proponuję wytrzeźwieć

rrrt
rrrt
4 lat temu

Autor tekstu pisze, ze Marszalek usiluje wywrzeć presje na radnych? Raczej niemożliwe. Marszalek odpowiedzaial na pismo burmistrz.A co ona tam napwypisywala to już nie wiemy….

koleżanka
koleżanka
Odpowiedź do  rrrt
4 lat temu

jak to nie wiemy skoro go na sesji nadzwyczajnej odczytała. ty chyba z marsa….albo od marsa.

DeKa
DeKa
4 lat temu

Zamienić “Zosia” na “Jola” i pasuje idealnie:

Jest taka jedna Zosia,
Nazwano ją Zosia Samosia,
Bo wszystko
„Sama! sama! sama!”
Ważna mi dama!
Wszystko sama lepiej wie,
Wszystko sama robić chce,
Dla niej szkoła, książka, mama
Nic nie znaczą – wszystko sama!
Zjadła wszystkie rozumy,
Więc co jej po rozumie?
Uczyć się nie chce – bo po co,
Gdy sama wszystko umie?

A jak zapytać Zosi:
– Ile jest dwa i dwa?
– Osiem!
– A kto był Kopernik?
– Król!
– A co nam Śląsk daje?
– Sól!
– A gdzie leży Kraków?
– Nad Wartą!
– A uczyć się warto?
– Nie warto!

Bo ja sama wszystko wiem
I śniadanie sama zjem,
I samochód sama zrobię,
I z wszystkim poradzę sobie!
Kto by się tam uczył, pytał,
Dowiadywał się i czytał,
Kto by sobie głowę łamał,
Kiedy mogę sama, sama!
– Toś ty taka mądra dama?
A kto głupi jest?
– Ja sama!

Julian Tuwim

poirytowana
poirytowana
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

idąc twoim tropem :)w miejsce miłość wstaw imię może być Twoje lub Jolanta:)
Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje.”

BIBLIA 1 LIST DO kORYNTIAN Czyż nie piękne !!!

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Ale w to nikt nie uwierzy

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  DeKa
4 lat temu

Ooo, czyli Pani Burmistrz tutaj osobiście moderuje. Skądś znajomy był ten styl…

Anonim gal
Anonim gal
4 lat temu

Radzie nie chodzi o to zeby nie budowac dps tylko o koszt jego wybudowania, koszt utrzymania dps, poza tym pomyslcie sami ze dps nie bedzie utrzymywany przez ludzi tylko urzad gminy czyli przez nas, a jesli tak bedzie to nie liczcie na inwestycje w naszej gminie!!!

Leszek
Leszek
Odpowiedź do  Anonim gal
4 lat temu

Ten DPS to całkowicie nie przemyślana inwestycja. Pewnie mnie tu zaraz zaatakujecie, ale moje zdanie jest takie.
Burmistrz nie zastanawia się nad skutkami realizacji takiego projektu. mam na myśli skutki finansowe.
Daleko nie trzeba szukać. DDOM w Żarnowcu jest na to potwierdzeniem. Było wielkie hallo a teraz od roku stoi pusty. I co na to Jolanta Urbanik i wy wszyscy ? dodatkowo był pech i zalało pomieszczenia. Teraz trzeba wydać na remont a korzyści żadnych.
Pozdrawiam malkontentów

zag-a
zag-a
Odpowiedź do  Anonim gal
4 lat temu

Jeśli ktoś ma pomyśleć, to ty i tobie podobni.

Potężny Warmianin
Potężny Warmianin
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Podzielam opinię Leszka. To bardzo ryzykowna inwestycja. Najgorsze, że wciąż nie do końca skalkulowana. Na sesji mówiono, że może kiedyś dobudujemy kuchnię i na razie wystarczy sam catering. Koszty w przetargu mocno przekroczyły założenia kosztorysu. Do tego to na co zwracał uwagę Pan Twaróg czyli wynajem garaży i w przyszłości budowa nowych. To cała piramida kosztów, które zostały położone na ołtarzu wielkiej idei DPSu.

za-ga
za-ga
Odpowiedź do  Potężny Warmianin
4 lat temu

Mnie się wydaje , że ona też nie ma pojecia co chce budować i ile to później bedzie kosztowało.

zag-a
zag-a
Odpowiedź do  Potężny Warmianin
4 lat temu

Szkoda czasu na takie dywagacje, panie Potężny.
Dzięki ciężkiej pracy wielu ludzi udało się zdobyć dla naszej Gminy kilka milionów. Jest szansa realizacji obietnic wyborczych dotyczących ul. Naftowej i budowy DPS-u, a oni zamiast się cieszyć i chwalić przed wyborcami, że się udało zdobyć taką kasę, tracą cenny czas na wygadywanie bzdur. Warto wyciszyć emocje i podjąć właściwe decyzje. Mieszkańcy ulicy Naftowej będą wam wdzięczni, nie mówiąc już o pensjonariuszach DPS-u. Będziemy też mogli mieć nadzieję, na dofinansowanie innych projektów. W przeciwnym razie nikt naszej Gminy nie będzie traktował poważnie.

Potężny Warmianin
Potężny Warmianin
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

ulica Naftowa powinna zostać wyremontowana na odcinku około 800 m i na pewno koszt tego remontu nie powinien być wyższy niż 800 tys. zł. Włożenie w ulicę, która w całym szacunkiem jest boczną uliczką w dodatku w połowie z dobrą nawierzchnią takiej kasy to czysta niegospodarność i utopienie kasy rządowej i samorządowej. Tam nie ma potrzeby na taką inwestycję. Nie podważam potrzeby remontu i jestem za nim, ale jako podatnik i osoba kalkulująca koszty wybieram opcję remontu 800 m.

niebolo
niebolo
Odpowiedź do  Anonim gal
4 lat temu

No cóż, Patrząc grę aktorską zastępcy rady gminy i jego przekonanie że gmina może służy jedynie realizacji jego LOKALNYCH interesów zacytuję z kultowego serialu. “Miś. On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa (MOJEJ MIEJSCOWOŚCI – a innych mam wiadomo gdzie). To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić,” Bareja. Jednak szanowni radni – my patrzymy wam na rączki. Ta epoka minęła.

niebolo
niebolo
Odpowiedź do  Anonim gal
4 lat temu

Kolego. Nieważne o co chodzi radzie. Powiem ci o co chodzi nam. Rada, za swoją “pracę” pobiera sowite wynagrodzenie, Rada – pokazuje co krok swoją niekompetencję i lekceważenie nas mieszkańców, Ile czasu się ciągnie ta cała sprawa. LATA, Pan zastępca od początku jest w nią zaangażowany. Był w komisji finansów . na wojażach zagranicznych – i co? Kasa (nasza) szła na to cały czas, Radni nie mieli obiekcji, akceptowali budowę, A teraz ……… NIE MAJĄ POJĘCIA O SPRAWIE? TERAZ ? Nie na etapie przygotowania i uzgodnień? CO ONI W TAKIM RAZIE TAM ROBIĄ? ZA CO BIORĄ KASĘ?

Antydebil
Antydebil
Odpowiedź do  niebolo
4 lat temu

Na jakich to niby był wojażach zagranicznych ? To że pojechał na Ukrainę to nazywasz wojażem ? Raczej ponosił ryzyko z tym związane.
Ja znam takiego co dupe wsadził do urzędu, potem dupe wsadziła jego zona, siostra wsadziła dupe do szkoły ( nawet jej etat utworzyli ) a on na dodatek czerpał kase z GOSiR i JPGKiM. To dopiero jaja !!!

serdeczna
serdeczna
Odpowiedź do  Antydebil
4 lat temu

Nie do końca masz sprawdzine informację. Uważaj żebyś Ty dupy gdzieś nie wsadził za rozpowszechnianie publicznie nieprawdy 🙂 Radzę sprawdzić a potem pisać.

Antydebil
Antydebil
Odpowiedź do  serdeczna
4 lat temu

Uderz w stół a nożyce zadzwonią. Skąd wiesz że to o ciebie chodzi ? Masz to w głowie ?
Takich jak ty jest więcej.

za-ga
za-ga
4 lat temu

Jolanta swoimi nie przemyslanymi inwestycjami chce pogrążyć naszą gminę. Dobrze że radni jeszcze nad tym panują

grg
grg
4 lat temu

Czy ktos wie jakie pensje maja nasi radni i jakie obowiazki? Gdzie to mozna znalezc?