Strona głównaReferendumMieszkańcy domagają się dymisji radnych za nieudane referendum

Mieszkańcy domagają się dymisji radnych za nieudane referendum [SONDAŻ]

Mieszkańcy domagają się dymisji radnych za nieudane referendum [SONDAŻ]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Żądają natychmiastowej dymisji radnych i obciążenia ich kosztami za doprowadzenie do nieudanego referendum. Czy radni, którzy głosowali za przeprowadzeniem referendum, powinni zrezygnować z pełnienia funkcji przed upływem kadencji?

Niedzielne referendum (24.10) było pokłosiem przyjętej Radę Miejską w Jedliczu uchwały. Zainicjowała je grupa siedmiu radnych. Okazało się kompletną klapą, gdyż wzięło w nim udział zaledwie 14 proc. mieszkańców gminy uprawnionych do głosowania (1721 z 12264 osób).

Pośród licznych komentarzy dotyczących przedmiotowego referendum dominują te dotyczące dymisji radnych odpowiedzialnych za doprowadzenia do jego przeprowadzenia. Gdy mieszkańcy poznali oficjalne wyniki referendum, które okazało się totalnym fiaskiem i nie uzyskało nawet połowy wymaganej do jego ważności głosów, podnieśli, że powinno się ich obciążyć kosztami. W świetle obowiązującego prawa mogłoby to być możliwie wyłącznie jako honorowe rozwiązanie. W zdecydowanej większości przeważają jednak opinie, że radni powinni podać się do dymisji i złożyć mandaty. Jak czytamy w niektórych komentarzach, są wśród nich radni, którzy w przypadku niepomyślnego rozwiązania głosowania w dniu 24 października, rzekomo mieli to zadeklarować.

SONDAŻ – ZAGŁOSUJ

Nie sposób przejść obojętnie wobec tak licznych i jednoznacznych oczekiwań mieszkańców, niemniej z uwagi na ważność sprawy, pytamy czytelników o zdanie. O wynikach głosowania poinformujemy na naszych łamach.

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Opinie i komentarze

71 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
71 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Inicjujący referendum już wystarczająco skompromitowali naszą Gminę.
Także, radnym z Dobieszyna, Borku, Męcinki, Jaszczwi, Chlebnej, Moderówki, Potoka i Długiego serdecznie dziękujemy.
Zachowajcie się honorowo i składać dymisje. Zdecydowana większość mieszkańców tego od Was wymaga.

Jan

Naszą gminę nieustannie kompromitują wojny na linii Burmistrz- Radni. Wina leży po obydwu stronach. Na jakiej podstawie twierdzisz, że “większość mieszkańców domaga się dymisji Radnych”? Te niechby nawet kilkadziesiąt komentarzy, powielanych jak z automatu na tendencyjnym portalu to większość? No bądźmy poważni.

Jesteś moim idolem

Po czym wnioskujesz że zdecydowana większość,bo skoro jesteś takim prorokiem,po co przy następnych wyborach ponosić koszty komisji wyborczych,jak lepiej tobie odpalić parę stów i nam powiesz kogo chce większość mieszkańców!!!A jak byś tak to potrafił nie tylko na skalę naszej gminy, a na skalę krajową to dopiero nasze państwo by zaoszczedziło na wyborach i

Oko

Powinni zrezygnować i oddać zmarnowane pieniądze( na cele charytatywne) które były wydane na przeprowadzenie referendum !

krzyś

gdybyśmy mieli taką sołtyske i radną Okulską u nas w Piotrówce, to wywieżlibyśmy ja na kupie gnoju ze wsi

Grzes

A co masz lepsza Pani sołtys?

jano

Zdecydowanie jest LEPSZA !

Grzes

Od kogo i od czego,czym tak się zasłużyła, tym że nic nie robi dla Piotrówki,i to jest Twoje zdecydowanie lepsza…

Zawiedziony frekwencją

Byłem na referendum w sprawie wejścia Polski do Unii Europejskiej, wczoraj w sprawie odwołania Burmistrza naszej gminy. Chętnie pójdę na kolejne w sprawie odwołania radnych ;). To są bardzo dobrze wydane pieniądze, które pokazują jak bardzo w tyle mają mieszkańcy swoją teraźniejszość.

Podatnik

Referendum było by ok .
Gdyby na listach do głosowania zostały by umieszczone dodatkowo nazwiska radnych wtedy miało by to sens.
Była by większa frekwęcja ,każdy by miał prawo ponownie wybrać .
Niestety, każdy widzi czyjaś winę swojej już nie .
A tak, co tam pokazaliśmy swoje za wasze podatnicy za wasze !!!!!

Rafael

Aby zrezygnować z mandatu radnego trzeba mieć honor aby wyjść z twarzą z tej hucpy trzeba coś sobą reprezentować aby przedłożyć dobro Gminy potrzeba trochę człowieczeństwa i dystansu do siebie ale w tym przypadku to rozmowa ze świnią, można jej pluć w oczy a ona i tak powie że deszcz pada !

Mieszkaniec

Żeby mówić o honorze to trzeba go samemu mieć i nie zapominaj o tym!!!!

Rafael

A skąd wiesz że go nie mam ? Nie jestem osobą publiczną nie znasz mnie wiedz łżesz jak pies i oczerniasz

mieszkaniec

Bo jak byś miał to byś się ładnie przedstawił,a nie krył za anonimowością w internecie.Wytykasz komuś to pokaż że go masz.Bądź taki honorowy i przedstaw się!

Rafael

Po co te wycieczki obierając twój tok rozumowania by tu pisać nie powinno się być chamem i niedojdą pamiętaj o tym !!!

Wkurzona

?

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Wkurzona
Janusz

Jacy mieszkańcy.

adamus666

Radni do dymisji.

Stanisław Franczak

Zniechęcanie do referendum to droga do autokratyzmu i nie ma nic wspólnego z demokratycznym i aktywnym udziałem Obywateli w życiu społecznym. Zrozumiałbym tryumf stronników Pani Burmistrz ,,,,,,, gdyby w referendum uzyskała więcej głosów poparcia. Teraz to wygląda słabo, ponieważ mam wrażenie, że mieszkańcy głosowali za odwołaniem Burmistrza tyle, że referendum nieważne!!!! czy mylę się bardzo ?

luki

A pan to w jakiej partii teraz?

Stanisław Franczak

Za demokracją jestem

oooono

Panie Stanisławie,
PODSTAWOWĄ zasadą demokracji jest PRAWO do głosowania,
mogę być za,
mogę być przeciw,
mogę wstrzymać się od głosu
lub mogę nie brać udziału w głosowaniu.
Tym charakteryzuje się demokracja.
A czyje argumenty mnie przekonują, nikomu nie wolno oceniać.

Stanisław Franczak

W historii bywało różnie, ale kiedy ludzie rezygnowali (lub zabierano im) z prawa do udziału w demokratycznych wyborach kończyło się to tragicznie. Demokracja to również obowiązek i odpowiedzialność za sprawy i społeczność w której żyjemy. Mam takie przekonanie, że zbiorowa mądrość jest obiektywnie najlepszą drogą rozwoju ludzkości. Możliwe, że jest to naiwne w drapieżnym świecie, ale czy bez końca musimy zabijać się ?

Logika

Jeśli się wypowiadasz, to rozumiem, że brałeś(łaś) udział w niedzielnym głosowaniu. Z logiki wynika, że zdania moga być prawdziwe lub fałszywe. Na tym i poprzednim forum (podającym informacje o nieważności referendum), wypowiadają się ludzie (bardzo zaciekle się wypowiadają), którzy na referendum nie poszli. Czyli (według twojej teorii) nie obchodziło ich niedzielne referendum, a bardzo obchodzi ich pisanie o referendum, co jest logicznym wynikiem FAŁSZ. Tacy ludzie są kłamcami (wypowiadają zdania o statucie logicznym FAŁSZ) – sam sobie odpowiedz kim Ty jesteś. Z logicznego punktu widzenia- wszyscy w niedzielę przegraliśmy, bo brak rozstrzygnięcia nie załatwia nic.

domagający

Ojjjn bardzo zaciekle bardzo!!94 komentarze z tego chyba licząc ludzi a nie ich wielokrotne komentarze to będzie ze 30 osób,to naprawdę było zaciekłe domagania się.W takim razie te ponad 1,5 tysiąca głosujących toż to dopiero jest domaganie się!!! hahahaha

Rafael

Błądzisz !

olśniony

Każdemu się zdarza, ale już zauważyłem ten blask bijący niczym latarnia morska z jedlickiego ratusza i teraz napewno nie zbłądzę.A to wszystko dzięki tobie rafaelo czy inna czekoladko.

DarekT

Podzielam zdanie. Strach burmistrz spojrzał w oczy.

Radek

Panie Stanisławie Pan na prawdę myśli że to że miała więcej głosów na nie to powód tego że jej ludzie nie chcą??? Ludzie nie poszli głosować bo nie chcieli się zniżać do poziomu radnych i stwierdzili że nie będą brać udziału w tej blazenadzie…taka prawda…trzeba było być chorym optymistą żeby liczyć że przyjdzie wystarczajaca ilość ludzi żeby była wystarczająca frekwencja…ale im nic nie szło przegadać mają swoje chore ego

Jontek

Pan Stanisław dobrze myśli. A Radku ty czytasz w ludzkich myślach co podajesz z jakiego powodu nie poszli do referendum ? Oni tak nie poszli jak chodzą na zebrania wiejskie. Przychodzi po parę osób bo nie maja czasu na słuchanie tych opowiesci z mchu i paproci.

Leoś

Panu Stanisławowi pojawiła się iskierka nadziei, szansa. Ale pudło.

Stanisław Franczak

Wierzę, że demokracja bezpośrednia to model przyszłościowy i prowadzi do mądrych decyzji, niektórzy to już praktykują (Szwajcaria, Kanada, Australia….)

Jessica

Świat stoi przed Panem otworem. Proszę się nie krępować. Do widzenia.

Rafael

I co z tego że w UE każdy kraj ma demokrację i wybory do parlamentu UE jak na jej czele stoi towarzystwo adoracji wzajemnej wybierających się między sobą i za nic nie biorące odpowiedzialności ! Ta demokracja jest chorą i złudna że mamy coś do powiedzenia !

Stanisław Franczak

Do wyborów “jakoś ” dożyjemy , ale przecież to będzie czas stracony.

Rafael

To pana zdanie ! Ma pan do tego ponoć prawo a co niby stracimy to już wie tylko pan ja tak tego nie widzę !

Yes

Panie Stanisławie spokojnie, burmistrzem i tak Pan nie zostanie.

Stanisław Franczak

Jestem zawiedzony kampanią ” nie idź na referendum” Uważam, że demokracja i obywatelskość wymaga wysiłku i przekonania do swoich racji. W sytuacji paraliżu decyzyjnego w naszej Gminie referendum powinno dotyczyć stanowiska Burmistrza jak i Radnych. Niestety nic nie zmieni się do wyborów i to jest przykre.

oooono

Panie Stanisławie,
PODSTAWOWĄ zasadą demokracji jest PRAWO do głosowania,
mogę być za,
mogę być przeciw,
mogę wstrzymać się od głosu
lub mogę nie brać udziału w głosowaniu.
Tym charakteryzuje się demokracja.
A czyje argumenty mnie przekonują, nikomu nie wolno oceniać.

Logika

Jeśli się wypowiadasz, to rozumiem, że brałeś(łaś) udział w niedzielnym głosowaniu. Z logiki wynika, że zdania moga być prawdziwe lub fałszywe. Na tym i poprzednim forum (podającym informacje o nieważności referendum), wypowiadają się ludzie (bardzo zaciekle się wypowiadają), którzy na referendum nie poszli. Czyli (według twojej teorii) nie obchodziło ich niedzielne referendum, a bardzo obchodzi ich pisanie o referendum, co jest logicznym wynikiem FAŁSZ. Tacy ludzie są kłamcami (wypowiadają zdania o statucie logicznym FAŁSZ) – sam sobie odpowiedz kim Ty jesteś. Z logicznego punktu widzenia- wszyscy w niedzielę przegraliśmy, bo brak rozstrzygnięcia nie załatwia nic.

Logika

Z logicznego punktu widzenia tylko ważne referendum daje odpowiedź jednoznaczną i niepodważalną. Mając na uwadze, że P. Burmistrz sama była urzędnikiem skarbowym (w US podatnik ma udowodnić swoją niewinność inaczej jest winny), to kampania “nie idź na referendum” prowadzona wprost przez P. Burmistrz jest dowodem (niestety tylko wirtualnym) na jej winę. Dwa przykłady z Historii. Al Capone został skazany na podstawie przepisów skarbowych (tylko skarbowych). Jeden z prezydentów został uniewinniony prawomocnym wyrokiem i terez każdy, kto nazwie go “agentem” przegra sprawę przed sądem, pomimo, że dowody jego agenturalnej przeszłości są bezsprzeczne (teczka Bolka pojawiła się po wyroku). Brak rozstrzygnięcia w dalszym ciągu pozostawia obydwu logicznym wynikom prawdopodobieństwo po 50%. Czyli najgorsze rozwiązanie dla wyborców, mieszkańców, obywateli,

Rafael

Forma kampanii raczej dozwolona więc po co ten jęk ? Słaby to pana kreowanie się na człowieka środka i rozjemcę ! Proponuję poczytać między wierszami pana wypowiedzi !

Rafael

A wystarczy poczekać do wyborów i zrobić po swojemu a nie uciekać się do gierek niech się wezmą do roboty a nie kombinują jak skrócić kadencję pani burmistrz i wywalić gminę na boczny tor dla swoich chorych ambicji !

Stanisław Franczak

Do otwartej dyskusji i obrony swoich racji potrzeba odwagi. Myślę, że Pani Burmistrz jest odważna. Tyle, że możliwe jest …… łatwiej zniechęcić do działania, każdy z nas jest troszeczkę leniwy….?może tylko troszeczkę ?

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Stanisław Franczak
oooono

Racja być może strach czy obawa lecz z drugiej strony jest olbrzymia buta, arogancja i głupota.

Rafael

Teraz powinien zaglądać w oczy radnych by była sprawiedliwość !

oburzony

Jak możesz ona nie zna tego wyrazu!!!!

mieszkaniec

ona nie zna tego wyrazu

Rafael

Bardzo ktoś ułożył i zastosował referendum Jako formę głosowania o charakterze powszechnym więc kryteria są jasne ! A pana sugestie nie mają nic wspólnego z demokracją przecież forma głosowania lub nie jest też tam dopuszczalna nie ma obowiązku iść do urn by zadowolić kogoś kto do tego referendum doprowadził nie oddanie głosu jest też formą sprzeciwu wobec sprawy czego ono dotyczy !

Jessica

Kto się ukrywa za Referendum z Fb?

Niezadowolony.

Redaktorku, piszący ten artykuł, nie zachowuj się jak TVP, że tylko to co oni mówią jest jedynie słuszne i prawdziwe. Są pewne reguły, które należy przestrzegać, a nie piać o jakiś żądaniach wyborców. Podobne referenda się odbywają w kraju, chociaż ja wcale tego nie popieram i jednoznacznie stwierdzam, że za całość tych incydentów w tej radzie, znaczącą winę ponosi, nie za bardzo dobrze funkcjonujący jej przewodniczący, który dał się zdominować niektórym radnym, a ponadto nie mający w wielu sprawach swojego zdania. Takie działania, mam na myśli, brak współpracy Burmistrza i Rady, bardzo niekorzystnie wpływają na losy naszej całej gminy i to powinno się jak najszybciej zmienić, dla dobra nas wszystkich.

Arb

W jakiej sytyacji moze byc powolany zarzad komisaryczny komisarz? Czy np kiedy jest tzw. pat miedzy radnymi a burmistrzem

Zyg

W takim permanentnym konflikcie nie da się pracowac dla dobra mieszkancow

mieszkaniec

Ejjj to większa liczba mieszkańców domagała się dymisji Pani burmistrz,więc to ona chyba pierwsza powinna złożyć rezygnację!!!!

LOLO

na 15 tys mieszkańców, 1,5 ludzi to jej przeciwnycy. Idź się zbadaj 😀

mieszkaniec

Ja to wnioskuję po tym śmiesznym sądażu i tym mocnym tytule “mieszkańcy domagają sie”

Mieszkaniec

A na 15 tyś mieszkańców 3,5 tyś ludzi to dużo???Możesz mi odpowiedzieć

mieszkaniec

Zastanawiająca jest tak szybka reakcja na negatywny komentarz pod każdym artykułem,nawet na forach dużych portali gdzie śledzą tysiące ludzi nie ma tak szybkich reakcji!!Myślący ludzią wnioski nasuwają się same.

Żądający

Czy aby te oczekiwania są aż tak liczne??Idąc waszym tokiem myślenia Ci mieszkancy którzy nie biorą udziału w sondażu,popierają radnych,tak jak Ci którzy nie uczestniczyli w referendum popierają burmistrz!!

Mieszkaniec

Widzę że duża większość komentarzy to “większość mieszkańców domaga się itd. i itd.)Ale przypominam że w wyborach na panią jolantę nie głosowała większość mieszkańców bo raptem 3,5 tysiąca więc jak widać większość jej nie popiera,te 3,5 tysiąca nie sprawiło by że referendum było by ważne,więc proszę zmieńcie narrację na “Ja się domagam”.

Fan

Trzy i pół tysiąca to się wyłamało,bo Pani burmistrz prosiła nie idźcie na wybory zostańcie w domach i Ci co nie poszli na wybory okazali jej poparcie.Hahahahahaha

do Fan

Bardzo proszę nie nadinterpretować wyników referendum. Akurat ja nie byłem ponieważ jestem związany z samorządem i było ogólnie takie nastawienie że nie idziemy. W wyborach głosowałem na p.burmistrz ale dziś oddał bym głos przeciw. To chyba proste. W mojej ocenie nie sprawdziła się, nie jest prawdziwym przywódcą całej społeczności. Dlatego uważam ze to nie jest jej zwycięstwo ani radnych. obydwie strony są przegrane.

Fan

Udział w referendum jest ważny tak samo jak udział w wyborach,choć z punktu widzenia w wyborach można nie wziąć udziału i tak będą ważne bo sami kandydaci zawsze oddadzą głos na siebie i po sprawie,a nie branie udziału w referendum to poprostu bagatelizowanie głosów ludzi popierających i przeciwnych bo w ten sposób możemy unieważnić tak jak to miało miejsce unas. Skoro Jesteś związany z samorządem to sam wiesz jak ważne jest wyrażenie opini mieszkańców które pokazuje wam w którą stronę macie iść. Nie dodanie głosu pokazuje nic więcej jak “mam Was w du.. róbcie że co chcecie mnie to nieobchodzi”Wiecj ak masz takie nastawienie to raczej nie nadajesz się do tego co robisz.

***** ***

Zróbmy wszystko by odwołać tych nieporadnych, 90 % z tej bandy to po prostu nieudaczni, niedouczeni… Prowadzę małą firmę i tylko dwie osoby z tego stada baranów mogłyby liczyć na zatrudnienie u mnie!

Fan

Może podaj nazwe swojej firmy to zapytamy się pracowników jaki Ty za to jesteś zdolny!

Roland

Gdyby Ci “Radni” mieli choć odrobinę honoru już dzisiaj większość z nich podałaby się do dymisji! Ale są to ludzie bez kręgosłupów moralnych!

Fan

Przedstawcie sie najpierw z imienia i nazwiska jak Was poznamy to zapytamy się znajomych waszych jaki to Wy macie kręgosłup normalny.Takie czasy nastały że większość w Internecie obraża innych samemu nie mając odwagi pokazać czego dokonał. Wbrew temu co robią i jak robią zostali wybrani sami na stołki nie weszli,referendum jakąś podstawę miało,więc nie obrażajcie nikogo za poglądy inne niż wasze.

Uczestnik

Ludzie wy tu piszecie o jakiś głupotach,ten do dymisji,ten nie ma honoru,a nikt nie interesuje się sondażem!Pytam więc do kiedy będzie trwał i czy będą jakieś nagrody losowane wśród uczestników???

wstrząśnięty

Ja to liczę na wylosowanie plakatu pani Burmistrz w mundurku strażackim

Obcy

Jak można roznisic od UJ broszurki żebyście nie szli na referendum mimo tego karygodnego apelu Ci co poszli zdecydowana większość opowiedziała się za odwołaniem burmistrz to znaczy ze nie jest tak ok w Waszej gminie

Daniel

Ludzie pytają czy nie mają chodzić na jakiekolwiek wybory skoro burmistrz wysłała pismo-ulotkę nawołująca do pozostania w domu.Nalezy to wyjaśnić poprzez stosowne pisma i oczywiście podać wyjasnienie mieszkańcom.

71
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X