Jedlicze
zachmurzenie małe
11.5 ° C
11.8 °
11.5 °
91 %
2.5kmh
47 %
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
24 °
wt.
22 °
śr.
19 °
Strona głównaWiadomościLiceum w Jedliczu w czołówce. Wysoka zdawalność matur od lat

Liceum w Jedliczu w czołówce. Wysoka zdawalność matur od lat

Liceum w Jedliczu w czołówce. Wysoka zdawalność matur od lat

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

OKE w Krakowie opublikowała wyniki tegorocznych matur. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu uplasowało się w ścisłej czołówce powiatu krośnieńskiego wśród szkół tj. “Kopernik” czy “Elektryk”. Wyniku, z całą pewnością nie powstydziłaby się nie jedna miejska szkoła. LO w Jedliczu na podium staje nie pierwszy raz.

– To ogromny powód do dumy i do bardzo dużej satysfakcji – przyznaje Iwona Pytel, dyrektor szkoły.

Trudno się temu dziwić, bo jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie egzamin maturalny w skali kraju zdało 85,2% uczniów, w skali naszego województwa 88,3%, a w LO im. M. Konopnickiej w Jedliczu tegoroczny wynik to aż 94%, a matury w całej szkole nie zdała tylko jedna osoba (z jednego przedmiotu i przystąpi do poprawki w sierpniu).

Świetnie wypadła matematyka – 100% zdawalność

Matematyka to zmora zdecydowanej większości maturzystów. Jest najczęściej oblewanym przedmiotem na Egzaminie Dojrzałości. Co piąty uczeń w Polsce nie zdał jej w tym roku. Choć Dyrektor Iwona Pytel przyznaje, że matematyka jest przedmiotem trudnym, to jednak można się jej nauczyć. Najlepszym tego przykładem jest 66. procentowy średni wynik maturzysty z matematyki w LO w Jedliczu i 100. procentowa zdawalność!

Skąd tak dobre wyniki?

O źródło sukcesu zapytaliśmy Iwonę Pytel, dyrektora liceum. – Jesteśmy szkołą wyjątkową i elitarną. W takich szkołach jak nasza, która ma swój klimat, która ma swoje walory niewątpliwie przez swoje położenie, zabytkowy pałac, przez atmosferę – łatwiej pracuje się z uczniami, łatwiej zmotywować do nauki – przyznaje dyrektor szkoły.

Recepta na sukces…?

– Po pierwsze – niewątpliwie – świetna kadra pedagogiczna, bardzo dobrze przygotowana. Każdy z pracujących w szkole pedagogów jest również egzaminatorem co ma ogromne znaczenie przy przygotowywaniu do matury.

– Po drugie – wysoka frekwencja. Jeżeli uczeń uczestniczy aktywnie w zajęciach, chodzi do szkoły – to jest to klucz do sukcesu. Uczniowie po prostu lubią chodzić do naszej szkoły.

– Po trzecie – mało liczne klasy i możliwość pracy w małych grupach czy to z języka angielskiego czy to z przedmiotów rozszerzonych. Wiadomo, że teraz uczniowie potrzebują bardzo indywidualnego wsparcia. Każdy potrzebuje innego podejścia, wytłumaczenia czegoś innego. Mała grupa daje tą możliwość. Myślę, że praca w małych grupach to też jest źródło naszego sukcesu.

Wychodzimy na przeciw uczniom i rodzicom

Szkoła bezpłatnie wypożyczy uczniom swoje podręczniki. Od tego roku szkoła zamierza wspomóc uczniów klas pierwszych, wypożyczając im podręczniki do przedmiotów maturalnych (język polski, matematyka i języki obce). Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będą mogli przeznaczyć na zbiory zadań i różnego rodzaju pomoce dydaktyczne.

Dobrze zdana matura to droga na wymarzone studia

Dobre wyniki matur w jedlickim liceum cieszą nie tylko dyrekcję i nauczycieli, ale przede wszystkim uczniów, którzy nie będą mieć trudności z dostaniem się na wymarzone kierunki studiów.

(rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X