W dniu 31 stycznia br. w Kościele Parafialnym pw. św. Antoniego w Jedliczu odbył się koncert wokalno -instrumentalny, podczas którego rozbrzmiewały polskie kolędy.

Zebrani tego wieczoru w świątyni wysłuchali również utworów Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego i innych kompozytorów zarówno polskich, jak i zagranicznych. W koncercie wzięli udział doświadczeni i wielokrotnie wyróżniani muzycy. Na organach zagrał absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie Marek Gąsior, na saksofonie Edward Madej- absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, a swoim sopranowym głosem zachwyciła Stanisława Mikołajczyk – Madej – absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie.

Bardzo piękny i zróżnicowany repertuar, przejmujący sopran, oryginalnie brzmiący saksofon oraz wspaniała interpretacja dzieł organowych były w ten zimowy wieczór wspaniałą ucztą dla ducha. Wykonawcy potrafili w trakcie koncertu osiągnąć podniosły nastrój i wykorzystać wspaniałą akustykę jedlickiego kościoła. Publiczność po koncercie nagrodziła artystów rzęsistymi brawami.

 

GOK w Jedliczu

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze