Konar drzewa odłamał się i spadł uszkadzając kilka nagrobków na cmentarzu w Jedliczu [ZDJĘCIA]

0
Na cmentarzu w Jedliczu konar drzewa odłamał się i spadł uszkadzając kilka nagrobków. Do zdarzenia doszło w środę (31.07) około godz. 8:00. Zarządca cmentarza niezwłocznie podjął działania zabezpieczające teren. Do akcji włączyli się strażacy.

W środę (31.07) rano na cmentarzu komunalnym w Jedliczu doszło do odłamania się konaru brzozy rosnącej w sektorze F, który uszkodził kilka nagrobków. Na miejscu niezwłocznie działania zabezpieczające podjęli pracownicy JPGKiM, które jest Zarządcą Cmentarza oraz Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedlicza i Żarnowca. Do akcji włączyła się również Jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Krosna. W celu wyeliminowania zagrożenia jakie stwarzały pozostałe konary, zostały one usunięte. O zaistniałym zdarzeniu zostały poinformowane rodziny będące dysponentami uszkodzonych grobów. Na szczęście w momencie zdarzenia nie przybywały tam osoby, nikt nie został poszkodowany, straty dotyczą uszkodzenia nagrobków.

Zarządca cmentarza dokonał zgłoszenia zdarzenia do firmy ubezpieczeniowej. Obecnie trwa szacowanie strat oraz ocena możliwości uzyskania odszkodowania z tytułu ubezpieczenia cmentarza.

Drzewo od którego odłamał się konar jest jednym z 14-tu drzew na terenie cmentarza zakwalifikowanych do wycinki w 2019r. Z uwagi na okresy lęgowe ptaków, wycinka tych drzew zaplanowana jest po dniu 15 października. Równocześnie z wycinką drzew będą prowadzone zabiegi pielęgnacyjne na części pozostałych drzew, zakres których określony jest w Ekspertyzie dendrologicznej stanu zdrowotnego drzew rosnących na terenie cmentarza komunalnego w Jedliczu, sporządzonej przez Rzeczoznawcę Ministra Środowiska.

Burmistrz Gminy Jedlicze podziękowała pracownikom JPGKiM w Jedliczu, strażakom i wszystkim zaangażowanym w akcję usuwania skutków zdarzenia i pracach porządkowych.

 

(ug; red.)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
Piotr
4 lat temu

Bogu sie nie podobaja groby, o nie.

Jan
Jan
4 lat temu

Skutki zdarzenia dopiero muszą usunąć a ona już dziękuje?

Piotr
Piotr
4 lat temu

Bogu sie nie podobaja groby, o nie.

Jan
Jan
4 lat temu

Skutki zdarzenia dopiero muszą usunąć a ona już dziękuje?