Jedlicze
umiarkowane opady deszczu
13.5 ° C
15.1 °
10.9 °
89 %
1.2kmh
100 %
pon.
13 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
5 °
pt.
8 °
Strona głównaWiadomościJubileusz 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlebnej

Jubileusz 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlebnej

Jubileusz 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlebnej

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Uroczyste obchody 95-lecia działalności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlebnej, to wielkie święto dla strażaków i lokalnej społeczności. Jubileusz był okazją do przypomnienia historii jednostki i odznaczenia zasłużonych druhen i druhów.

Brać strażacka z terenu Gminy Jedlicze, społeczność Chlebnej oraz zaproszeni goście świętowali w sobotę (16.09) 95-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystość prowadził dh Dominik Kubacki, który rozpoczął od powitania wszystkich obecnych, po czym poprosił dha Marcina Radonia o przybliżenie bardzo ciekawej, bo już 95-letniej historii OSP Chlebna. Aby w jeszcze bardziej dogłębny sposób poznać dzieje tej jednostki, chętni mogli obejrzeć księgę bogatą w opisy i fotografie sprzed lat.

Bardzo podniosły, często wzruszający moment  podczas takich wydarzeń to wręczenie medali i odznaczeń dla zasłużonych strażaków.

Za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh Tomasz Hydzik, natomiast Brązowymi Medalami uhonorowano druhów: Sławomira Golenia, Krzysztofa Antonika i Marcina Radonia.

Za wzorową służbę, zaangażowanie oraz postawę społeczną Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie nadało odznaki „Strażak Wzorowy”, które otrzymali: Jarosław Biernat, Dominik Kubacki, Ewelina Antonik, Patryk Wilk, Grzegorz Kozubal, Konrad Wilk, Piotr Mielech, Patryk Szal, Ireneusz Nowak, Radosław Przybyła, Bartłomiej Gajda.

Za całokształt nienagannej działalności dla Pożarnictwa Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jedliczu nadało odznaki „za wysługę lat”:

35 lat: Wojciech Orlik
30 lat: Tomasz Hydzik, Paweł Kubacki, Tomasz Polak
20 lat: Krzysztof Antonik, Sławomir Goleń, Grzegorz Kozubal, Ireneusz Nowak
10 lat: Ewelina Antonik, Jarosław Biernat, Dominik Kubacki, Piotr Mielech

Kolejnym punktem uroczystości były wystąpienia zaproszonych gości. Głos zabierali Posłowie na Sejm RP Joanna Frydrych i Piotr Babinetz, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril, Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie bryg. Krzysztof Marszałek, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie dh Bogdan Maraj, Z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze Rafał Gomułka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Sołtys Chlebnej oraz Radna Rady Miejskiej Ewa Okulska i Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jedliczu dh Marek Maciejowski.

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na ten wyjątkowy jubileusz, podczas którego możemy wspólnie świętować 95 lat istnienia OSP Chlebna. Tak poważne lecie niesie za sobą bogatą historię i olbrzymi bagaż doświadczeń. To historia tych osób, którzy zakładali jednostkę, tworzyli więzi strażackie, więzi społeczne i przez lata je pielęgnowali. Owoce ich zaangażowania mamy dzisiaj, kiedy z radością strażackie szeregi zasilają kolejne pokolenia. Za to wszystko należą się Wam podziękowania. Za codzienną gotowość niesienia pomocy potrzebującym, za wytrwałość w tej ważnej służbie dla całej społeczności Gminy Jedlicze, za to mówiąc wprost: że gdy trzeba, to Wy jesteście! – zwrócił się do strażaków Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Rafał Gomułka.

Na zakończenie części oficjalnej przedstawiciele OSP Chlebna na czele z Prezesem Pawłem Kubackim wręczyli kwiaty Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w podziękowaniu za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu uroczystości i przygotowanie pysznego poczęstunku.

Źródło: UG w Jedliczu

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
1
+1
2
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X