Strona głównaWiadomościJest kolejne dofinansowanie! Ponad 8,4 miliona złotych dla Gminy Jedlicze

Jest kolejne dofinansowanie! Ponad 8,4 miliona złotych dla Gminy Jedlicze

Jest kolejne dofinansowanie! Ponad 8,4 miliona złotych dla Gminy Jedlicze

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Niebagatelne środki w wysokości ponad 8,4 mln złotych z Rządowego Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych edycja druga, zasilą budżet Gminy Jedlicze, a dzięki nim powstaną znaczące inwestycje drogowe i oświetleniowe.

Kolejne dofinansowanie

Gmina Jedlicze pozyskała kolejne dofinansowanie w kwocie ponad 8,4 mln złotych z Rządowego Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych edycja druga, dzięki któremu powstaną znaczące inwestycje drogowe i oświetleniowe.  Na przebudowę dróg gminnych wraz z budową oświetlenia drogowego zdobyliśmy  4 mln 430 tys. zł, a na rozbudowę sieci oświetlenia 4 mln 45 tys. zł.

-W ramach rozbudowy sieci oświetlenia drogowego planujemy około 500 nowych punktów oświetlenia wraz z infrastrukturą zasilania i systemem sterowania. Inwestycja pozwoli na oświetlenie dróg o łącznej długości ok. 15 kilometrów. Przedsięwzięcie oparte będzie na nowoczesnych rozwiązaniach technicznych, w tym zastosowaniu opraw LED. Spowoduje to o 70% mniejszy pobór energii w stosunku do wcześniej stosowanych źródeł światła. Budowę nowych oświetleń planujemy zakończyć w listopadzie 2024 r i powstaną one w każdej miejscowości. Natomiast przebudowę dróg z dofinansowaniem pozyskanym z Polskiego Ładu planujemy zrealizować do listopada 2023 roku. Łącznie szacujemy zainwestować kwotę ponad 4 mln 600 tys zł na siedem dróg, w tym na terenie Jedlicza, Dobieszyna, Jaszczwi, Potoka, Żarnowca.  – mówi Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.

To kolejne dofinansowanie dla samorządu Gminy Jedlicze. Z pierwszej edycji programu Polski Ład nasz samorząd otrzymał 8,5 mln zł. Przeczytaj poniżej:

Ponad 8,5 miliona złotych dla Gminy Jedlicze na modernizację oczyszczalni

(rn)

 

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Opinie i komentarze

12 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
rkg

Może wreszcie zrobią tak jak należy ul. Naftową !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja i ty

Założe sie ze radni będą PRZECIW.zadadzą 100 durnowatych pytań,potem zaczną sie na wzajem popierać wychwalać i adorować.zacznie jak zawsze dobieszyn a skończy potok który to złoży wniosek aby te 8 mln przekazać na remize do POTOKA i na klub .

OKO

Klawisz Dziura, Analfabeta i prawnik z Chlebnej są wszechwiedzący, dla nich “dobro” mieszkańców jest najważniejsze!!

Mark

To moze końcówkę Dobieszyna doswietla ostry zakret i ciemność za chwilę, tuz pod granicą z Jedliczem. Jeżdżę na rowerze to nieprzyjemnie jest w ciemność wjeżdżać. Doświetlcie.

OKO

Mam nadzieję, że drogi w PIOTRÓWCE I PORĘBACH zostaną z tych środków naprawione – są fatalne !! Z oświetleniem już jest zdecydowanie lepiej w Piotrówce, powstają nowe “przyłącza”, będzie zdecydowanie bezpieczniej przy Szkole Podstawowej i Domie Ludowym!

lolo

Widzę że “minusują” posty osoby powiązane z nieudacznikiem Dziurą i jego bandą.
Jak coś się pozytywnego dzieje w gminie to ich “krew zale**”

jurek

Każda mądrze wydana złotówka w naszej gminie ma sens. Drogi, oświetlenie to priorytet, tak naprawdę każdy z mieszkańców z tego korzysta. Dlatego należy się cieszyć, że powstaną nowe oświetlenia oraz drogi zostaną zmodernizowane. Fakt drogami POWIATOWYMI z w Piótrówce nie da się jechać rowerem … Wieloletnie zaniebania władzy, radnych którzy kilka kadencji PIASTOWALI stanowiska,a nic w tym temacie nie zrobili. Oby te drogi zostały naprawione!

Korektor

Środki które otrzymała Gmina Jedlicze mogą być wydatkowane jedynie na drogi gminne. Powiat Krośnieński na swoje drogi powinien również się starać się do dofinansowanie.

Korektor

Powiat Krośnieński otrzymał dofinansowanie na realizację zadania pn: Poprawa infrastruktury komunikacyjnej w Powiecie Krośnieńskim poprzez przebudowę dróg powiatowych – 10 355 000,00 zł

OKO

Bardzo dobra informacja – oby duża część tych środków poszło na drogi powiatowe do JEDLICZE – południe gminy jest w opłakanym stanie. Radni powiatowi, gminni (wielokrotnie wybierani) nic nie robili w tym temacie. Pławi się tylko na imprezach, oczekiwali honorów. Trzeba zakasać ręce do pracy!

OKO

Masz racje, drogi są fatalne powiatowe, ale gminne też bardzo słabe ! Nie tylko Dobieszyn – Długie, Poręby, Piotrówka też mają wiele zaniedbań, które powstały już 10-15 lat temu i nikt się tym nie interesował! Najwyższa pora to zmienić, oświetlenie, drogi to są podstawowe “inwestycje” dla mieszkańców.

Maćko

Pełna zgoda, drogi powiatowe są zaniedbane( to łagodne słowo, powinno być dramatyczne) we południowej cześci gminy. Gdzie byli RADNI, którzy piastowali stanowiska kilka kadencji? Nie widzieli tej sytuacji? Pewnie woleli dostać zaproszenie na dożynki i objadać się! Banda hipokrytów, zapatrzona na czubek własnego nosa! Teraz już większość ich nie ma stanowisk i sieje zamęt, że nic nie jest robione…Skąd wiedzą że nic nie jest robione? A co oni zrobili przez te wieloletnie kadnecje?

Ostatnio edytowane 9 miesięcy temu przez Maćko
12
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X