Jedlicze
zachmurzenie małe
18 ° C
18 °
15.7 °
83 %
2kmh
40 %
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
24 °
wt.
22 °
śr.
20 °
Strona głównaPolityka i samorządJednogłośne absolutorium. Prezes OSP: Ciesze się, że mieszkańcy Jedlicza doceniają naszą działalność,...

Jednogłośne absolutorium. Prezes OSP: Ciesze się, że mieszkańcy Jedlicza doceniają naszą działalność, to zobowiązuje i motywuje nas do działania

Jednogłośne absolutorium. Prezes OSP: Ciesze się, że mieszkańcy Jedlicza doceniają naszą działalność, to zobowiązuje i motywuje nas do działania

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Na terenie Gminy Jedlicze trwają zebrania sprawozdawcze, podsumowujące pracę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W niedzielę, 11 lutego, odbyło się walne zebranie w OSP Jedlicze. Zarząd – na czele z prezesem Markiem Kobakiem – otrzymał jednogłośne Absolutorium za dobrze wykonaną pracę w 2023 roku. Zarząd przedstawił również plan działalności na rok bieżący.

Strażacy ochotnicy cieszą się zaufaniem i sympatią, a ich działalność to nieoceniona służba dla dobra drugiego człowieka. Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i miasta. W niedzielę, 11 lutego, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedliczu podsumowali działalność za ubiegły – 2023 rok. Zarząd – na czele z prezesem Markiem Kobakiem – otrzymał jednogłośne Absolutorium za dobrze wykonaną pracę w 2023 roku.

Druhowie brali udział w 83 akcjach ratowniczo-gaśniczych w tym 25 razy wyjeżdżali do pożarów i 58 razy do miejscowych zagrożeń.

Jednostka OSP w Jedliczu liczy 30 członków zwyczajnych i 10 członków wspierających. Do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przynależy 22 członków.

-Stoimy przed dużymi wyzwaniami, mamy ambitne plany. Działamy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i ochrony przeciwpożarowej na terenie Jedlicza i gminy. Ciesze się, że mieszkańcy doceniają naszą działalność, to zobowiązuje i motywuje nas do działania- powiedział druh Marek Kobak, prezes OSP w Jedliczu, który przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki. Dużo dobrego udało się zrobić.

W zebraniu uczestniczyli druhny i druhowie, sympatycy oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Jedlicze  /fot. Jedlicze24

Sprawozdanie finansowe przedstawił skarbnik OSP w Jedliczu dh Jakub Szymanowicz, a sprawozdanie Komisji Rewizyjnej dh Mikołaj Wiklowski.

Na walnym zebraniu członkowie OSP przyjęli plan działalności i plan finansowy na kolejny rok działalności, który przedstawił naczelnik OSP w Jedliczu dh Robert Ruszel.

Na zebraniu omówiono również priorytetową kwestię związaną z zakupem nowego samochodu dla jednostki OSP w Jedliczu. To wyzwanie i cel przed którym stoi jednostka OSP. Pomimo tego, że z przyczyn niezależnych od Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie i samorządu nie udało się pozyskać używanego samochodu w roku poprzednim, Gmina Jedlicze zakupi pojazd w roku bieżącym.

Na zebraniu omówiono również priorytetową kwestię związaną z zakupem nowego samochodu dla jednostki OSP w Jedliczu /fot. Jedlicze24

-Będziemy szli w kierunku, przede wszystkim, zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Jedliczu- powiedziała Jolanta Urbanik, Burmistrz Gminy Jedlicze. Burmistrz wyraziła też podziękowania dla druhów za poświęcenie i służbę dla mieszkańców Gminy Jedlicze. -Plany jednostki są już ambitne, ale myślę, że będą jeszcze z większym optymizmem zrealizowane- dodała burmistrz.

-Wszystko wskazuje na to, że ten samochód będzie, bo jak się udało tyle zrobić dla innych naszych jednostek to również ta jednostka musi być doceniona- powiedziała Joanna Bril, radna sejmiku, która na ręce zarządu złożyła podziękowania za dotychczasową współpracę i wyraziła nadzieję na dobrą współprace w przyszłości. -Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która działa, to świadczy o tym, że się dzieje dobrze- dodała radna Bril.

Za dotychczasową współpracę z jednostką podziękował również Marcin Józefowicz, radny Powiatu Krośnieńskiego: -W imieniu swoim, w imieniu zarządu powiatu i pana starosty chciałem wam życzyć, aby ten rok 2024 był rokiem spełnienia marzeń, aby ten wóz, o którym mówiła pani burmistrz zamienił tego starego jelcza i żeby był waszą wizytówką- powiedział radny Józefowicz.

-Widać, że zmiana, która nastąpiła, czyli nowa, świeża krew w tej jednostce była potrzebna. Widać, ile dobrego zrobił nowy zarząd.- powiedział radny Rady Miejskiej Stanisław Twaróg, który wyraził ubolewanie, że nie doszło do rozbudowy remizy OSP w Jedliczu.

-Widzieliśmy jak to wygląda i należało to zrobić, ale projekt nie miał akceptacji u radnych i nie przeszło to- przyznał radny Twaróg, a następnie złożył podziękowania i gratulacje na ręce zarządu OSP.

Środowisko OSP to zjednoczona drużyna. Strażacy nie boją się wyzwań. Mobilizacja i współdziałanie to jedyna i słuszna droga do osiągnięcia celu. Rok 2024, także dla jednostki OSP w Jedliczu, będzie ważnym w historii     /fot. Jedlicze24

W zebraniu uczestniczyli członkowie jednostki OSP w Jedliczu, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril, Radny Powiatu Krośnieńskiego Marcin Józefowicz, przedstawiciel Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st. asp. dh Marek Maciejowski, były Komendant Rejonowy Zawodowej Straży Pożarnej w Krośnie ppłk. poż. Roman Petryniak, Radni Rady Miejskiej w Jedliczu oraz przedstawiciele Zarządu Osiedla Jedlicze-Centrum. 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
12
+1
4
+1
38
+1
7
+1
0
+1
4

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze

15 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Bartek
Bartek
3 miesięcy temu

Marek Kobak na Radnego !!

Lukas NIGDY
Lukas NIGDY
Odpowiedź do  Bartek
3 miesięcy temu

Przeciez przegrał z kretesem wybory na soltysa, to ludzie wybrali wiekszoscia…

Gal
Gal
Odpowiedź do  Lukas NIGDY
3 miesięcy temu

Na Sołtysa głosowało dużo pracowników z Orlenu sam byłem nanawiany i przyszła garstka ludzi na zebranie to jak na Jedlocze to mało. Pożyjemy zobaczymy niech startują ludzie wybiorą

Sławek
Sławek
Odpowiedź do  Lukas NIGDY
3 miesięcy temu

Tak? Ile było tych ludzi i na ile uprawnionych? Hmmm z kretesem, interesuje spostrzeżenie hahaha.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 miesięcy temu

Współpraca przynosi dobre owoce. Dziękujemy za Wasz codzienny trud i zaangażowanie. Pani Marku dobra robota. Wielkie podziękowania dla wszystkich!

Strażak Sam
Strażak Sam
3 miesięcy temu

Mam nadzieję, że Łukasz Orzechowicz ponownie będzie kandydował na radnego. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu!

Strażak
Strażak
3 miesięcy temu

To Kamil pomógł jednostce on powinien kandydować na radnego a nie Orzechowicz bo jemu dziękowali a to z fundacji z Orlenu dali nam pieniądze pomógł Pan Marcin. On nie potrafi trzeźwo myśleć i chodzi w tym garniturze zamiast się do roboty zabrać. Ile razy wyjechał do działań ratowniczych?

Strażak Sam
Strażak Sam
3 miesięcy temu

Gdyby Marek zebrał tyle głosów co aktualnie polubień pod komentarzem to wygrałby wybory na sołtysa 😂

Strażak
Strażak
Odpowiedź do  Strażak Sam
3 miesięcy temu

Widzę że ktoś czuje konkurencję i dobrze bo i Marek i Kamil pracują dla tej jednostki poświęcając czas taka jest prawda

Mieszkańcy
Mieszkańcy
3 miesięcy temu

Wiele lat doświadczenia robi swoje Panie Marku ! W imieniu mieszkańców dziękujemy Wam wszystkim za tak naprawdę bezinteresowną służbę! Dziękujemy, że jesteście i obyście się rozwijali do przodu z Panem na czele, tego Wam życzymy, pozdrawiamy.

Zofia
Zofia
3 miesięcy temu

Mareczku gratulacje dla calej twojej zalogi . zycze tobie i strazakom tyle powrotow co wyjazdow . bylbys dobrym radnym . jak trzeba to potrafisz rozladowac napiecie a to dzisiaj jest potrzebne bardzo bo ludzie rozni sa . pozdrawiam niedalekiego sasiada i kolege . BRAWO Ddla strazackiej druzyny

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 miesięcy temu

Wy go tak serio chcecie na Rynku wystawić w wyborach? 🤣

prawda
prawda
3 miesięcy temu

prawda jest taka, że Pan Orzechowski jest mlody ale nie jest doświadczony jak Pan Marek, nie radzi sobie będąc sołtysem a co dopiero jak miałby zostać radnym. Ludzie, jeśli chcemy coś zmienić w jedliczu musimy wybrać doświadczenie a nie młodość!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
Odpowiedź do  prawda
3 miesięcy temu

A że tak zapytam, jakie doświadczenie ma Pan Marek na ww stanowiskach ??
Prawda jest taka że Robert i Kamil w OSP odwalają całą robotę a reszta tylko pod tym się podpisuje.

bobo
bobo
Odpowiedź do  Mieszkaniec
3 miesięcy temu

Dokładnie Pan Kamil i Pan Robert najwięcej zrobili nie uczciwe by było aby te zasługi przyznać prezesowi

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
15
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X