Jedlicze
zachmurzenie duże
8.7 ° C
9.2 °
6.5 °
85 %
2.8kmh
100 %
niedz.
12 °
pon.
13 °
wt.
15 °
śr.
16 °
czw.
11 °
Strona głównaPolityka i samorządJednogłośne absolutorium. Prezes OSP: Ciesze się, że mieszkańcy Jedlicza doceniają naszą działalność,...

Jednogłośne absolutorium. Prezes OSP: Ciesze się, że mieszkańcy Jedlicza doceniają naszą działalność, to zobowiązuje i motywuje nas do działania

Jednogłośne absolutorium. Prezes OSP: Ciesze się, że mieszkańcy Jedlicza doceniają naszą działalność, to zobowiązuje i motywuje nas do działania

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Na terenie Gminy Jedlicze trwają zebrania sprawozdawcze, podsumowujące pracę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W niedzielę, 11 lutego, odbyło się walne zebranie w OSP Jedlicze. Zarząd – na czele z prezesem Markiem Kobakiem – otrzymał jednogłośne Absolutorium za dobrze wykonaną pracę w 2023 roku. Zarząd przedstawił również plan działalności na rok bieżący.

Strażacy ochotnicy cieszą się zaufaniem i sympatią, a ich działalność to nieoceniona służba dla dobra drugiego człowieka. Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i miasta. W niedzielę, 11 lutego, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedliczu podsumowali działalność za ubiegły – 2023 rok. Zarząd – na czele z prezesem Markiem Kobakiem – otrzymał jednogłośne Absolutorium za dobrze wykonaną pracę w 2023 roku.

Druhowie brali udział w 83 akcjach ratowniczo-gaśniczych w tym 25 razy wyjeżdżali do pożarów i 58 razy do miejscowych zagrożeń.

Jednostka OSP w Jedliczu liczy 30 członków zwyczajnych i 10 członków wspierających. Do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przynależy 22 członków.

-Stoimy przed dużymi wyzwaniami, mamy ambitne plany. Działamy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i ochrony przeciwpożarowej na terenie Jedlicza i gminy. Ciesze się, że mieszkańcy doceniają naszą działalność, to zobowiązuje i motywuje nas do działania- powiedział druh Marek Kobak, prezes OSP w Jedliczu, który przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki. Dużo dobrego udało się zrobić.

W zebraniu uczestniczyli druhny i druhowie, sympatycy oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Jedlicze  /fot. Jedlicze24

Sprawozdanie finansowe przedstawił skarbnik OSP w Jedliczu dh Jakub Szymanowicz, a sprawozdanie Komisji Rewizyjnej dh Mikołaj Wiklowski.

Na walnym zebraniu członkowie OSP przyjęli plan działalności i plan finansowy na kolejny rok działalności, który przedstawił naczelnik OSP w Jedliczu dh Robert Ruszel.

Na zebraniu omówiono również priorytetową kwestię związaną z zakupem nowego samochodu dla jednostki OSP w Jedliczu. To wyzwanie i cel przed którym stoi jednostka OSP. Pomimo tego, że z przyczyn niezależnych od Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie i samorządu nie udało się pozyskać używanego samochodu w roku poprzednim, Gmina Jedlicze zakupi pojazd w roku bieżącym.

Na zebraniu omówiono również priorytetową kwestię związaną z zakupem nowego samochodu dla jednostki OSP w Jedliczu /fot. Jedlicze24

-Będziemy szli w kierunku, przede wszystkim, zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Jedliczu- powiedziała Jolanta Urbanik, Burmistrz Gminy Jedlicze. Burmistrz wyraziła też podziękowania dla druhów za poświęcenie i służbę dla mieszkańców Gminy Jedlicze. -Plany jednostki są już ambitne, ale myślę, że będą jeszcze z większym optymizmem zrealizowane- dodała burmistrz.

-Wszystko wskazuje na to, że ten samochód będzie, bo jak się udało tyle zrobić dla innych naszych jednostek to również ta jednostka musi być doceniona- powiedziała Joanna Bril, radna sejmiku, która na ręce zarządu złożyła podziękowania za dotychczasową współpracę i wyraziła nadzieję na dobrą współprace w przyszłości. -Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która działa, to świadczy o tym, że się dzieje dobrze- dodała radna Bril.

Za dotychczasową współpracę z jednostką podziękował również Marcin Józefowicz, radny Powiatu Krośnieńskiego: -W imieniu swoim, w imieniu zarządu powiatu i pana starosty chciałem wam życzyć, aby ten rok 2024 był rokiem spełnienia marzeń, aby ten wóz, o którym mówiła pani burmistrz zamienił tego starego jelcza i żeby był waszą wizytówką- powiedział radny Józefowicz.

-Widać, że zmiana, która nastąpiła, czyli nowa, świeża krew w tej jednostce była potrzebna. Widać, ile dobrego zrobił nowy zarząd.- powiedział radny Rady Miejskiej Stanisław Twaróg, który wyraził ubolewanie, że nie doszło do rozbudowy remizy OSP w Jedliczu.

-Widzieliśmy jak to wygląda i należało to zrobić, ale projekt nie miał akceptacji u radnych i nie przeszło to- przyznał radny Twaróg, a następnie złożył podziękowania i gratulacje na ręce zarządu OSP.

Środowisko OSP to zjednoczona drużyna. Strażacy nie boją się wyzwań. Mobilizacja i współdziałanie to jedyna i słuszna droga do osiągnięcia celu. Rok 2024, także dla jednostki OSP w Jedliczu, będzie ważnym w historii     /fot. Jedlicze24

W zebraniu uczestniczyli członkowie jednostki OSP w Jedliczu, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril, Radny Powiatu Krośnieńskiego Marcin Józefowicz, przedstawiciel Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st. asp. dh Marek Maciejowski, były Komendant Rejonowy Zawodowej Straży Pożarnej w Krośnie ppłk. poż. Roman Petryniak, Radni Rady Miejskiej w Jedliczu oraz przedstawiciele Zarządu Osiedla Jedlicze-Centrum. 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
11
+1
2
+1
37
+1
6
+1
0
+1
4

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

brak wydarzeń

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

brak wydarzeń

Opinie i komentarze

15 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Bartek
Bartek
13 dni temu

Marek Kobak na Radnego !!

Lukas NIGDY
Lukas NIGDY
Odpowiedź do  Bartek
13 dni temu

Przeciez przegrał z kretesem wybory na soltysa, to ludzie wybrali wiekszoscia…

Gal
Gal
Odpowiedź do  Lukas NIGDY
13 dni temu

Na Sołtysa głosowało dużo pracowników z Orlenu sam byłem nanawiany i przyszła garstka ludzi na zebranie to jak na Jedlocze to mało. Pożyjemy zobaczymy niech startują ludzie wybiorą

Sławek
Sławek
Odpowiedź do  Lukas NIGDY
12 dni temu

Tak? Ile było tych ludzi i na ile uprawnionych? Hmmm z kretesem, interesuje spostrzeżenie hahaha.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
13 dni temu

Współpraca przynosi dobre owoce. Dziękujemy za Wasz codzienny trud i zaangażowanie. Pani Marku dobra robota. Wielkie podziękowania dla wszystkich!

Strażak Sam
Strażak Sam
13 dni temu

Mam nadzieję, że Łukasz Orzechowicz ponownie będzie kandydował na radnego. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu!

Strażak
Strażak
13 dni temu

To Kamil pomógł jednostce on powinien kandydować na radnego a nie Orzechowicz bo jemu dziękowali a to z fundacji z Orlenu dali nam pieniądze pomógł Pan Marcin. On nie potrafi trzeźwo myśleć i chodzi w tym garniturze zamiast się do roboty zabrać. Ile razy wyjechał do działań ratowniczych?

Strażak Sam
Strażak Sam
13 dni temu

Gdyby Marek zebrał tyle głosów co aktualnie polubień pod komentarzem to wygrałby wybory na sołtysa 😂

Strażak
Strażak
Odpowiedź do  Strażak Sam
13 dni temu

Widzę że ktoś czuje konkurencję i dobrze bo i Marek i Kamil pracują dla tej jednostki poświęcając czas taka jest prawda

Mieszkańcy
Mieszkańcy
12 dni temu

Wiele lat doświadczenia robi swoje Panie Marku ! W imieniu mieszkańców dziękujemy Wam wszystkim za tak naprawdę bezinteresowną służbę! Dziękujemy, że jesteście i obyście się rozwijali do przodu z Panem na czele, tego Wam życzymy, pozdrawiamy.

Zofia
Zofia
12 dni temu

Mareczku gratulacje dla calej twojej zalogi . zycze tobie i strazakom tyle powrotow co wyjazdow . bylbys dobrym radnym . jak trzeba to potrafisz rozladowac napiecie a to dzisiaj jest potrzebne bardzo bo ludzie rozni sa . pozdrawiam niedalekiego sasiada i kolege . BRAWO Ddla strazackiej druzyny

Mieszkaniec
Mieszkaniec
12 dni temu

Wy go tak serio chcecie na Rynku wystawić w wyborach? 🤣

prawda
prawda
10 dni temu

prawda jest taka, że Pan Orzechowski jest mlody ale nie jest doświadczony jak Pan Marek, nie radzi sobie będąc sołtysem a co dopiero jak miałby zostać radnym. Ludzie, jeśli chcemy coś zmienić w jedliczu musimy wybrać doświadczenie a nie młodość!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
Odpowiedź do  prawda
9 dni temu

A że tak zapytam, jakie doświadczenie ma Pan Marek na ww stanowiskach ??
Prawda jest taka że Robert i Kamil w OSP odwalają całą robotę a reszta tylko pod tym się podpisuje.

bobo
bobo
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 dni temu

Dokładnie Pan Kamil i Pan Robert najwięcej zrobili nie uczciwe by było aby te zasługi przyznać prezesowi

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
15
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X