To mogło skończyć się tragedią. 35-letnia kobieta chciała targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiej reakcji pana Łukasza z Jedlicza, który błyskawicznie udaremnił próbę samobójczą, kobieta żyje.

Znamy szczegóły zdarzenia, do którego doszło w czerwcu na ul. Nad Skarpą w Jedliczu. 35-letnia kobieta próbowała tam popełnić samobójstwo. -Kobieta szła w stronę ławy. Usiadła nad skarpą i zaczęła płakać- opowiada Łukasz Orzechowicz, który kiedy tylko usłyszał płacz, natychmiast zareagował i podszedł do niej. -Zapytałem czy coś się stało, czy trzeba jej jakoś pomóc. Usłyszałem od niej, że nie potrzebuje żadnej pomocy. Mówiła, że chce umrzeć- relacjonuje pan Łukasz, który o zaistniałej sytuacji powiadomił Policję.

Kobieta sturlała się ze stromej skarpy na sam dół /fot. Jedlicze24

-Kobieta sturlała się ze stromej skarpy. Po czym wstała i zaczęła biec w stronę rzeki. Pobiegłem za nią.- opowiada Łukasz Orzechowicz. -Krzyczałem żeby nie wchodziła do rzeki. Ona jednak wskoczyła. Rzuciłem się za nią i złapałem mocno za rękę. Wyrywała się. Mówiła, że chce, żeby ją rzeka porwała.- relacjonuje.

To miejsce, w którym kobieta wskoczyła do rzeki. Poziom wody był wówczas znacznie wyższy. /fot. Jedlicze24

Na miejsce błyskawicznie dotarli policjanci, którzy usłyszeli mój krzyk o pomoc. Mundurowi wezwali pogotowie. Chwilę później przyjechała karetka i zabrała kobietę. -Dzisiaj mówię o tym już spokojnie. W tamtej chwili działała adrenalina. To był impuls. Nie miałem chwili na zastanawianie się, co zrobić, ale robiłem wszystko, żeby uratować tę kobietę- mówi nam pan Łukasz.

Kobieta miała wielkie szczęście, że akurat w tym czasie znalazł się tam pan Łukasz. Jego postawa zasługuje na wyróżnienie. Nie patrząc na własne bezpieczeństwo, nie potrafiąc świetnie pływać, rzucił się do rzeki by ratować człowieka.

Nie wiadomo, jak skończyłaby się ta historia, gdyby nie bohaterska postawa pana Łukasza z Jedlicza, który ma duszę społecznika i działa w zarządzie osiedla Jedlicze-Centrum. Dzięki jego szybkiej i zdecydowanej reakcji kobieta żyje. Sam nie czuje się jednak bohaterem. -Wiedziałem tylko, że muszę uratować czyjeś życie- przyznaje.

(rn)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Znajoma

Brawo!!! Łukasz gratuluje opanowania i odwagi. Jesteś wielki.

Też znajomy

Gratki,Twój ulubiony były belfer….

Jacek

Dzięki Panie Tomaszu, że dał Pan radę w takiej sytuacji. Wszyscy powinni popierać ludzi takich jak Pan.

Jedliczanin

Brawo Panie Łukaszu 🙂

Pascal

Brawo. Takich ludzi trzeba szanować.

Kaktus

Pan Łukasz na radnego po odwołaniu rady. Tej gminie potrzeba zmian i młodej krwi.

Tak Tylko

Czy to czasem nie przygotowanie kandydata za Marciową ? warto by sprawdzić wielkość tego heroizmu,czemu ten artykuł dopiero teraz- cenie bohaterów nie mam nic do .Ł .O każdy może startować w wyborach, gdyby do nich doszło: zmiany na pewno by były.

Kibic

Tam woda do kolan.

Łukasz

Drogi Kibicu. Chcialem Cie uswiadomic, ze zaistniała sytuacja miała miejsce 29.06 🙂 zastanów się czy wtedy stan wody faktycznie byl do kolan 🙂 Pozdrawiam

Kibic

Przepraszam ale brak było bliższej daty zwykle woda na Jasiołce sięga do kolan chyba że po ulewach to jest dużo większa.

Studentka

Proszę, jeżeli komunikujesz się zwracaj uwagę na poprawność językową i stylistyczną swoich wypowiedź…to razi

Łukasz

Prosiłbym Cie o to samo :)..

Studentka

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie…kultura

Łukasz

Widać Twoja inteligencje “studentko”, a w zasadzie jej brak, skoro twierdzisz, że to jest pytanie. Przynajmniej mozesz się tak nazwać na forum, bo tylko na tyle Cie stać 🙂 Pozdrawiam i życzę powodzenia 🙂 ps. Często zmieniasz nick 🙂

Widz

Jest to ewidentne stawianie kandydata na ewentualnego Radnego. Bohatera można zrobić z człowieka jednak trzeba rozważyć czemu to ma służyć. Tutaj upłyneło juz tyle czasu i nagle potrzeba chwili i jest czyn i bohater. Sam nic nie mam ani do Pana, o którym tu mowa ani do bohaterów. Jednak jak już, to sama zaistniała sytuacja jest śmieszna. Robienie wywiadu zdjęcia. Przecież trzeba było iść w okolice rzeki na dodatek w kilka osób i zrobić foty. Powiem tak, czy nie lepiej zająć się czymś co jest ważne dla człowieka, może rodzina, dziecko. Chyba że się chce być medialnym?

Krystian

Widz ale z Ciebie musi być zakompleksiony człowiek:-(

Jolanta

Po przeczytaniu Twojego komentarza stwierdziłam, że należysz do PO. Proponuję Ci przejście do partii Biedronia, ponieważ on nabije Ci rozumu do dolnej głowy. Będziesz wtedy lepiej myślał górną głową.

Bezpartyjny

Wiadomo kto tam dyryguje towarzystwem i z jakiej partii , szkoda że tato redaktora robił sobie fotki z premierem konkurencji ale to było dla kariery zresztą nie udanej.

Bezpartyjny

Odpowiedz do Krystiana przeprasza.m a nie do Jolanty

Bezpartyjny

Mnie też wydawało się to szyte grubymi nićmi tym bardziej że na tym portalu obiektywizmu jak na lekarstwo Więc może dlatego te wątpliwości?

Jirek

Nie ruszana 35latka,toż trzeba ją jakoś hmm proszę ja ;ciebie

Ewa

Panie Łukaszu wielkie brawa.

Grażyna

Nie od dziś wiadomo, że ten Pan ma parcie na szkło 🙂

widz

To że na szkło to wiadomo już od dawna, szkoda że nie na rodzinę. Myślę że to powinno być dla niego teraz najważniejsze, przecież są powody.

Dr psycho

Widz i Grażyna pragnę Was poinformować, że wasze badania psychiatryczne zostały przyśpieszone i odbędą się w piątek o 18 w Szpitalu psychiatrycznym w Jarosławiu 🙂

Do Dr psycho

Jeśli masz wątpliwości możesz sprawdzić info widza i Grażyny, najlepiej w Jaszczwi okolica kościoła. Pewnie tam się dowiesz o co chodzi odnośnie parcia na rodzinę i inny powód.

Jirek

A z bułki z gsu się sypią troty, a nie powinny, a i jeszcze ten chłop co obliczał fotowoltaike to był zwykły hohsztapler z pieczątką.

Michał

Kasztan, nie wiedziałem! Brawo!
Jesteś gość!