Strona głównaWiadomościInwestycja z potrzeby serca i wrażliwości na potrzeby człowieka. Otwarcie Domu Pomocy...

Inwestycja z potrzeby serca i wrażliwości na potrzeby człowieka. Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu [ZDJĘCIA]

Inwestycja z potrzeby serca i wrażliwości na potrzeby człowieka. Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu [ZDJĘCIA]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Dzięki determinacji burmistrza i pomocy wielu osób, udało się zrealizować inwestycję polegającą na budowie Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu. Powstała w ramach projektu pn: „Rewitalizacja obiektów i przestrzeni publicznej Gmin: Jedlicze, Miejsce Piastowe, Chorkówka i Korczyna, zlokalizowanych na obszarze MOF Krosno”.

W dniu 21 października br. nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu, które zgromadziło znamienitych gości. Uroczystość rozpoczęła wspólna modlitwa oraz poświęcenie budynku przez ks. Tadeusza Deca – proboszcza Parafii pw. św. Antoniego w Jedliczu. Symbolicznego otwarcia nowego obiektu, który posłuży naszym seniorom oraz przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Dyrektor Samorządowego Domu Pomocy w Jedliczu Jerzy Jagustyn, Skarbnik Gminy Jedlicze Małgorzata Michalska, Radna Rady Miejskiej Józefa Uram, Z-ca Burmistrza Ryszard Zagórski, Sekretarz Gminy Jedlicze Barbara Korzeniowska oraz partnerzy projektu, których reprezentowali:  Z-ca Wójta Gminy Chorkówka Tomasz Tłuściak i Z-ca Wójta Gminy Korczyna Katarzyna Urbanek.

Jerzy Jagustyn, Dyrektor Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu            /fot. UG

Swoją obecnością uroczystość uświetnili m.in: Sławomir Stefański – Wójt Gminy Wojaszówka, Wiktor Barański – Wójt Gminy Tarnowiec, Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Elwira Musiałowicz-Czech – Zastępca Burmistrza Miasta Jasła, Joanna Bril – Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Agnieszka Zygarowicz-Pelczar – dyrektor PCPR w Krośnie, Iwona Wójcik-Druciak – dyrektor MOPR Krosno, Aneta Rybka i Agnieszka Kisała – przedstawiciele Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Pracownicy Urzędu Gminy Jedlicze, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, szkół i przedszkoli w Gminie Jedlicze oraz mieszkańcy zaangażowani w budowę Samorządowego Domu pomocy Społecznej w Jedliczu.

Po części oficjalnej pracownicy SDPS oprowadzili przybyłych gości po obiekcie, prezentując wyposażenie i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń. Następnie Burmistrz Gminy Jedlicze, w asyście Z-cy Burmistrza Marcina Filipa złożyła podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania inwestycji, wręczając przy tym symboliczne statuetki osobom zaangażowanych w powstanie Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu. Oprawę artystyczną tego dnia zapewnili: Maciej Wulf – skrzypce oraz Paweł Pietruszka – klarnet.

W dwupiętrowym budynku znajdzie się 20 komfortowo wyposażonych pokoi z łazienkami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będzie to 10 dwuosobowych pokoi z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz do małego prywatnego ogródka oraz 10 pokoi jednoosobowych z balkonami ulokowanymi na piętrze. W nowoczesnym Domu Pomocy Społecznej zamieszkać będzie mogło 30 stałych mieszkańców. W ośrodku znajdzie się ponadto recepcja, sale zajęć, pokoje gościnne, sale rehabilitacyjne, gabinet lekarski oraz dyżurka pielęgniarek. Ponadto znajdą się tutaj  pomieszczenia magazynowe, zaplecze gospodarcze i zaplecze techniczne.

Budynek wyposażony został w windę umożliwiającą transport osób leżących w łóżkach oraz system sygnalizacji pożaru i oddymiania, którego zadaniem jest samoczynne wykrywanie i przekazywanie informacji o pożarze. Powstanie obiektu przyczyni się do zapewnienia całodobowej opieki oraz idealnych warunków bytowych seniorom.

Wartość robót budowlanych wraz z wyposażeniem to 5 176 618, 65 z czego łączne dofinansowanie to 4 008 274, 81 zł.

Zdjęcia:

(UG)

 

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Opinie i komentarze

8 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Sabina

Powstanie tego domu to świetna wiadomość. Mamy żłobek, DPS super wielkie gratulacje. Jeszcze przydałby się jeden żłobek bo zapotrzebowanie jest, wierzę że w DPS będzie tak samo. Brawo za pozyskiwanie tak dużych środków! Nasza Gmina pięknie się rozwija ???

Obywatel

Co za idiota jest w stanie dać czerwoną łapkę do komentarza przy tak potrzebnej ludziom inwestycji :/ Szkoda słów.

Rafael

Tu ich jest więcej on nie jest przeciw DPSowi on jest przeciw temu kto do tego doprowadził i w ogóle przeciw całemu światu ! Taki WSIowy głupek lub co jeszcze gorsze były TW donosiciel nie mylić z listonoszem !

stary

Pani Burmistrz radosna bez maseczki ,a interesantów w budynku gminy przyjmuje w przedsionku fałsz i obłuda ale dziś jest wielki dzień prawdy.

bbbbb

Widzę parę minusów :
-ciemne kolory w środku budynku
-za niskie łóżka dla osób starszych powinny być wyższe lub sterowane z pilota
-wysoki brodzik pod prysznicem – osoba która słabo się porusza nie poradzi sobie aby wejść czy wyjść z pod prysznica może skończyć się upadkiem
-brak kaplicy
-brak jadalni
-brak ogrodu dla osób mieszkających w DPS

Ydhd

A gdzie winda dla osób niepełnosprawnych? Brak

operator windy

Już jest winda 🙂 :):)

Ford

Mam skopiowane. Tam nie bylo

8
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X