Gminy, które zawarły porozumienie ostrzegają Jedlicze. Grożą nam poważne kary finansowe

0
3774
Czy radni, którzy odrzucili uchwałę (22 sierpnia br.) dotyczącą budowy Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu zdawali sobie sprawę z konsekwencji tej decyzji? Teraz widać, że jej skutki mogą być katastrofalne dla budżetu Gminy Jedlicze. Do Biura Rady Miejskiej w Jedliczu wpłynęło pismo z informacją, że w przypadku naruszenia lub niewywiązania się z postanowień zawartej umowy (przyp. porozumienia międzygminnego), Gmina Jedlicze jako beneficjent i jednocześnie lider projektu, poniesie odpowiedzialność do wysokości wyrządzonej szkody. To oznacza, że w przypadku wycofania się Gminy Jedlicze z realizacji wspólnego projektu gminy partnerskie (przyp. Chorkówka, Miejsce Piastowe, Korczyna) będą dochodzić odszkodowań przed wymiarem sprawiedliwości. Zakładany łączny poziom dofinansowania to ponad 7,5 miliona złotych, z czego prawie połowa to kwota, którą Gmina Jedlicze będzie mogła zostać obciążona, gdyż w takiej wysokości dofinansowanie miały otrzymać gminy partnerskie. 3, 8 mln zł to kwota, którą może stracić Gmina Jedlicze.

Wracamy do tematu. Nowe fakty

Kilka dni temu zapowiedzieliśmy (Radni odrzucili uchwałę. Czekają nas poważne konsekwencje finansowe…), że do tematu budowy Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu wrócimy. Wówczas postawiliśmy pytanie: Co zrobią gminy, które zawarły porozumienie z Gminą Jedlicze? Dziś już wiemy! Pisma skierowane przez Wójt Dorotę Chilik i Wójta Grzegorza Węgrzynowskiego nie pozostawiają wątpliwości. Włodarze gmin, w trosce o finanse jednostek, którymi kierują zdecydowali się na podjęcie konkretnych działań.

Pismo z Gminy Miejsce Piastowe:

Pisma skierowane przez Wójt Dorotę Chilik i Wójta Grzegorza Węgrzynowskiego nie pozostawiają wątpliwości. Włodarze gmin, w trosce o finanse jednostek, którymi kierują zdecydowali się na podjęcie konkretnych działań.

Pismo z Gminy Chorkówka:

Pisma skierowane przez Wójt Dorotę Chilik i Wójta Grzegorza Węgrzynowskiego nie pozostawiają wątpliwości. Włodarze gmin, w trosce o finanse jednostek, którymi kierują zdecydowali się na podjęcie konkretnych działań.

Do sprawy wrócimy niebawem!

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Ciekawski

Brawo brawo Państwo Radni burmistrz ostrzegala tłumaczyła ale jak grochem o ścianę jest to świadome i jawne działanie na szkodę nas wszystkich mieszkancow mam nadzieję, że urząd złoży stosowne zawiadomienie do organów ścigania, a my mieszkancy zastanówmy się czy chcemy dalej takich radnych????

DeKa

To zawczasu szukajcie chętnych na zamianę, bo jakoś nowych nie widać. Naprawdę! Bo bardzo potrzebna „świeża krew”. Do krzyczenia to jeszcze by się znaleźli, ale z kompetencjami to już krucho, oj krucho.

Mieszkaniec Męcinki

Myślę, że wymienimy w najbliższych wyborach burmistrza i radnych to wtedy może zrobią coś co będzie służyć mieszkańcom gminy. Mieszkańcy Męcinki, którzy mają obiecany plac zabaw i remont DL nadal się remontu nie doczekali choć był obiecawyany przez burmistrza i radnego na zebraniach z mieszkańcami wiele razy. Jak ktoś był i widział ten teren i dom ten wie, że jest to konieczne.

Arek

Burmistrz walczy o wszyskie inwestycje ale radni blokują i utrudniają !!!!!! Dosc tego!!!

DeKa

Nie, ona walczy tylko o swój wizerunek. Piękne słowa puste jak wydmuszka. A najważniejsze piękne zdjęcie przy przecięciu wstęgi. I tyle. Nie po to, żeby cokolwiek było dla mieszkańców, tylko po to, żeby się korzystnie zaprezentować.

Rozsądek

Lansuję się panie z początku i końca stołu i panowie będący ich guru. Tragiczne jest, że ta ława nie rozumie rzeczowych argumentów i ma daleko gdzieś mieszkańców.

DeKa

I ława ma nas gdzieś, i pani burmistrz ma tamże samo. Dają ostatnio popisy na zebraniach wiejskich – żrą się jak psy (może psy się nie obrażą za to określenie). Prości ludzie z sali proszą, żeby się uspokoili i zaczęli współpracować, bo tak to tylko wszyscy tracą. A ci swoje i swoje. Pseudoargumenty prezentują. Kiedyś niby wierni przyjaciele, dziś nie chcą nawet na siebie spojrzeć. A my się jeszcze, głupi, tą wojenką emocjonujemy. Po co? Wstyd i śmiech na całą okolicę.

Tadeusz Kruczek

Święte słowa!

rafael

A poprzednie cztery lata siedziała w piaskownicy i robiła babki z piasku ? Weź se młotek i nie żałuj mocno w tył głowy ! Jak ktoś nie widzi dobra jakie zostało zrobione w Jedliczu przez poprzednia kadencję pani burmistrz to szkoda tłumaczyć i czytać te wypociny to zwykły troll !

DeKa

W poprzedniej kadencji miała jeszcze sztab mniej lub bardziej doświadczonych urzędników, którzy z ambicji bądź ze strachu na rzęsach stawali, żeby jak najwięcej przed wyborami zrobić. Dzisiaj po kadrze urzędu nie został kamień na kamieniu. Bandą stażystów nic nie nawojuje.

gość

W poprzedniej kadencji jechała na robocie poprzedników. Np. zrobiła kanalizację dla Chlebnej gdzie miała już gotową dokumentacje i zabezpieczone środki unijne. To wszystko się skończyło i widzimy jak jest. Z dokumentacją Długiego już 5 rok nie może sobie poradzić. W takim tempie to np. kanalizacja dla Jaszczwi czy Moderówki budowana była by do 2050 roku. Dlatego oceniajcie rozsądnie.
Zaniedbała naszą gminę pod każdym względem.
P.S Dlaczego mieszkańcy nic nie wiedzą o procesie sądowym dotyczącym żłobka ? To jest prawdziwa mina.

DeKa

Ze żłobkiem to akurat miała pecha. Przetarg wygrała firma nastawiona na ogranie klienta.

gość

To jest wersja Jolanty. Co innego ma powiedzieć ? Podobnie jak z lodowiskiem . Zwaliła na Rostka a fakty zupełnie inne. Dokumentów nie zmieni.

DeKa

To jest wersja urzędników, którzy z tymi dokumentami pracują. Sama „Jolanta” to niewiele się na tym zna.

rrrrrrrr

To nich walczy gdzie indziej. My już dziękujemy za te jej walki. Wystarczy.

rafael

O proszę rzeczowa odpowiedź ! Jeden pisze a podpisuje się jak koło gospodyń MY ! Ilu was tam siedzi ? Czy przypadłość do psychiatry ?

DeKa

To ja poprę i jest nas dwoje. To już będzie podmiot zbiorowy.

To jo

A co ma do tego burmistrz bo nie rozumiem?? Burmistrz chciał kontynuować projekt i liczył się z konsekwencjami a radni mieli to w 4 literach i odrzucili projekt.

DeKa

A to, że radni walczą z Burmistrzem, a nie z projektem. Na projektach to oni niewiele się znają.

Rozsądek

Dokładnie.

rafael

Proszę nic panu Dziurze nie imputować to informator sorry informatyk w zakładzie zamkniętym sorry karnym czy jakoś tak w Roztokach ! Ma całą sieć pod sobą i to wszystko w lesie i krzakach naokoło !

Halina

Sluchaliscie rady ?Pan Woźniak powiedział że sa inne zobowiazania.Mozna go zapytać jakie.

rafael

Remiza w Męcince ?

Halina

Remiza w Dobieszynie!

Rozsądek

Kolego – radnych, radnych. Pycha ich zaślepiła, o głupocie nie wspomnę.

miszkanka

Pisz jaśniej , bo nie wiem o co chodzi. Kompletny bełkot.

grg

12go wrzesnia dostaliscie za prawie 100tys $ kase na czerwony samochod gasniczy. Pozamiatacie chociaz w remizie zeby nie stal w pajeczynach czy juz zyjecie „oblewaniem ” sprzetu? Kupili wam wpierw gasnice zebyscie mieli czym jechac do gaszenia trawy i niedaj Boze , czyjegos majatku. Zbijecie kase na trawach, zamiast rope do gasnicy, kupicie farbe, popraw DL, jak to mowisz , dla dobra ogolu, zrob pare festynow i nazbierasz na remont DL, bedziesz mogl wydac core w koncu i wesele gdzie odprawic. Jak cos zostanie i chlopaki dojda do siebie , zrobicie piaskownice, tylko przykrywajcie na noc zeby koty nie sr…y,… Czytaj więcej »

Chrup i chlip

PYTANIE:
może śmieci podniosą i wyrównają straty?
np. segregowane za stówę a co tam! Ręka w górę i chrup ciasteczko i chlip kaweczka 😀

DeKa

To akurat kiepski przykład. Mieliśmy mafie paliwowe, lekowe, teraz mamy śmieciowe. Gminy, a ściślej mieszkańcy w całym kraju są tu raczej ofiarami. Oj, będzie afera na całą Polskę, ale na razie jeszcze trochę muszą nam oskubać kieszenie.

mieszkanka

Przyjdź i siedź 13 godzin.

podatnik

Jak to kiedyś z-ca Burmistrza powiedział na sesji do radnych 'Wy nie macie chyba rozumu”, teraz dają na to niezbite dowody. Wielkie gratulacje dla prawie całej Rady za 1-rwszy rozbiór Gminy Jedlicze.

DeKa

I Pani Burmistrz i nasi nieszczęśni Radni, robiąc sobie wzajemnie na złość – doprowadzą naszą gminę do ruiny.
Wytępili kadrę urzędniczą, teraz rozwalą finanse i nie będzie czego zbierać.

Tadek

Burmistrz i rada do dymisji. Tego dziś domaga się większość mieszkańców. To że jest konfliktowa i skłóciła całą gminę to już wiadomo, ale że radni są tacy ciency to teraz wszyscy się przekonali.

DeKa

Tylko czy znajdzie się PRAWDZIWY gospodarz, który zechce ten bałagan posprzątać? Nie polityk, nie układowiec, tylko samorządowiec?

Tadek

Do tego szamba mądry nie wejdzie.

DeKa

Też prawda… A z drugiej strony szkoda, bo nie ma kto posprzątać.

Refleksja

Burmistrz/wójt musi w wyborach uzyskać akceptację wszystkich mieszkańców gminy. Radni jedynie swoich miejscowości czy stowarzyszeń. Zapomnieli o tym.Urośli w pychę. Zapomnieli, że powinni działać w interesie gminy a nie karmić swoje chore ambicje. Smutne. Powinna być możliwość odwołania takiego gremium które rujnuje a nie buduje.

Lenek realista

Zróbcie referendum . Wtedy okaże się kto ma większość hehehehehe

DeKa

A wy znowu swoje: kto większość, kto ważniejszy… To nie ma żadnego znaczenia. Ważne, żeby cokolwiek wypracować. Co wypracują, co wybudują, to nasze. Reszta się nie liczy.

rafael

Kij ma dwa końce może poczekają na wasze referendum ? hehehehehehe

Moderówka

Komentarz w tym wypadku może być jeden. Wybierzmy się jutro na sesje . Pokarzmy radnym jak należy dbać o gminę. W merytorycznej , spokojnej rozmowie uświadommy im co to jest dobro gminy , że mandat radnego należy sprawować rzetelnie , że zostali wybrani przez Nas i maja nas reprezentować licząc się z naszym głosem, że maja szanować Burmistrza bo on został wybrany przez wszystkich glosujących w całej gminie, Szanować to nie znaczy zgadzać się na wszystko tylko wypracowywać kompromis y dla dobra ogółu.Frazesy, utopia? Pora na otrzeżwienie !!! Sesja Rady Miejskiej w Jedliczu posted by Radosław Jermak on 24 Wrzesień,… Czytaj więcej »

Nie jesteście sami

Co ty radnych chcesz pouczać ?
Radni zostali wybrani przez większość swoich mieszkańców. W sumie zdobyli zdecydowanie więcej głosów niż Joanta Urbanik.
Po drugie nawołujesz na sesje ? To bardzo niebezpieczne ponieważ mogą przyjść też zwolennicy radnych. Ja bym takich rzeczy nie robił. Trzeba im dać czas. Myśle, że sami sobie poradzą.
Jeżeli myślisz że naciskiem podczas sesji coś osiągniesz to jesteś w błędzie. Pamiętaj że tak jak ty nie wszyscy myślą a dałbym nawet taką tezę że nawet nie 50 %.
Nie podpalajcie już i tak tlącej sie słomy.

kino12

zwolennicy radnych? mówisz zatem o zwolennikach rozbioru gminy???? wypad, w takim razie nie mamy o czym rozmawiać!

Oliver

Widze że rozmowa na tym forum jest przednia. WYPAD ? Tym nie zastraszysz. Coś mi się obiło o uszy , ale musicie zaczekać jeszcze parę dni. Wtedy bedzie prawdziwy wypad ….. che che che

Moderówka

Uważasz że zachęcenie mieszkańców do wzięcia udziału w sesji tz. wyrażenie swojego udziału w życiu społecznym Gminy jest czymś niebezpiecznym? A gdzie aktywność społeczna w tym dobrym zrozumieniu. „W merytorycznej , spokojnej rozmowie” to dla Ciebie stanowi niebezpieczeństwo, Szanowny Panie/Pani nie chodzi o kłótnie o awantury . Wg. Pana /Pani rozumiem , że mamy siedzieć cichutko , wszystko akceptować no to tak nie działa, Każdy ten ” za” i „przeciw” ma prawo wyrazić swoją opinię . Nikt tu a zwłaszcza ja nie namawiam nikogo do” podpalania już i tak tlącej słomy”, która jak można zauważyć tli się od początku tej… Czytaj więcej »

rrrrrrrr

Jolka stracila. Nikt więcej.

rafael

Jak policzę ile w życiu zarobiłem to będę milionerem ? Najlepiej się zamknij i nie pierdź na forum !

koleżanka

Super, brawo dla Radnych !! Tylko że oni chyba zapomnieli o nas mieszkańcach bo to my jesteśmy podatnikami i my będziemy płacić za ich głupotę ..bo inaczej nie można tego nazwać.Kilka lat wcześniej ustalili to..co teraz negują!!! Czyżby to były czyjeś marionetki??Czy są opętani?? To zwykłe pacynki sterowane zawistną ręką szkoda tylko że nie mają swojego zdania wstyd mi za radną ,która reprezentuje moja miejscowość!! bardzo dobry pomysł żeby wybrać się na sesję i nie chodzi tu o zwolenników czy przeciwników radnych ,tylko o nas mieszkańców,którzy popełnili błąd wybierając tych ludzi ,którzy teraz nie maja nic mądrego do powiedzenia,tylko się… Czytaj więcej »

gość

Głównym problemem to burmistrz który skłócił mieszkańców. Gmina miała bardzo mały stopień zadłużenia, ale o tym mogą rozmawiać tylko ci którzy znają się na finansach a nie pier głupot. Burmistrz przez 4 lata zmarnowała wiele szans dla tej gminy. Jesteśmy gminą zacofaną w stosunku nawet do ościennych. Dawniej było odwrotnie. Przyglądnijcie się jak inwestuje chociażby Wojaszówka, M.Piastowe czy nawet Chorkówka. Wybudowanie 200 metrów kanalizacji to zgroza, kpina. Pod tym względem jesteśmy bardzo zacofani. I nie tylko pod tym względem. Zobaczcie ile domów w ciągu 5 lat podpięto do wodociągu. Można wyliczyć na palcach jednej ręki. Tu wszędzie bałagan, brud, śmieci… Czytaj więcej »

koleżanka

bardzo mały stopień zadłużenia !? jeśli to mały stopień wg ciebie to gratuluję!DPS to wspólny projekt trzech gmin ,DPSy są i jakos działają . Czy stać nas na to? jeśli mieli byśmy mądrych radnych to tak…ale w naszym przypadku to..wątpliwe.Jeśli chodzi o Żarnowiec to rada zamiast bić się o garnki na Borek i szkołę w Dobieszynie pomyślała by ..realnie

gość

Koleżanka nie jest w temacie. Wiesz z propagandy. Mnie interesuje to czy się orientujesz jakie sa ustawowe wskaźniki, ile było , ile jest. Dlaczego nie korzysta z mechanizmów pozyskiwania EURO. Chodzi mi o mechanizmy finansowe które specjalnie pod środki unijne przygotował polski rząd. Samorządy korzystały i korzystają. Jedlicze nie. Wszystko mamy zrobione ? Co nam dało obniżenie zadłużenia ? NIC !!!!

koleżanka

Nie ..to nie propaganda..do czego komu potrzebne ..ustawowe wskażniki..ważne że coś się dzieje w Gminie..drogi, przedszkole,sale gimnastyczne,oświetlenia to nic?AA no tak zapomniałam o DPSie..no tak ale nasi radni teraz dyskutują o działce ,kosztach,teraz????przecież oni to przegłosowali !! nie mają własnego zdania!! Ta rada pogrąża i ośmiesza Gminę powinni się podać do dymisji,nie szanują zdania mieszkańców,czyżby zapomnieli kto ich wybrał!???

Wujek mem

grg

Towarzystwo wzajemnej adoracji, pt „radni” poczuli sie urazeni ze ktos zalatwil sprawy za nich a nie czekal na laskawe kiwniecie glowa. To towarzysto jest psu na bude, zdezorientowane, niekompetentne, niedoinformowane we slasnym zakresie. Poczuli sie urazeni wiec teraz „strzelaja focha”, jak dzieci w przedszkolu albo kobieta w trudne dni. Drodzy pansto niepoRADNI, to nie jest zabawa, nie miejsce na pokazywanie swoich fochow. To sa powazne pieniadze i powazna odpowiedzialnosc. Podczas ponad 3 godzinnej ponad relacji z obrad wszystkie wasze argumenty poprostu byly infantylne, nie tyle pod wzgledem wagi problemu tyle co waszego nieprzygotowania, niekompetencji, ignorancji. Jeden, 1, fakt moglby byc… Czytaj więcej »

Ciekawski

Brawo brawo Państwo Radni burmistrz ostrzegala tłumaczyła ale jak grochem o ścianę jest to świadome i jawne działanie na szkodę nas wszystkich mieszkancow mam nadzieję, że urząd złoży stosowne zawiadomienie do organów ścigania, a my mieszkancy zastanówmy się czy chcemy dalej takich radnych????

DeKa

To zawczasu szukajcie chętnych na zamianę, bo jakoś nowych nie widać. Naprawdę! Bo bardzo potrzebna „świeża krew”. Do krzyczenia to jeszcze by się znaleźli, ale z kompetencjami to już krucho, oj krucho.

Mieszkaniec Męcinki

Myślę, że wymienimy w najbliższych wyborach burmistrza i radnych to wtedy może zrobią coś co będzie służyć mieszkańcom gminy. Mieszkańcy Męcinki, którzy mają obiecany plac zabaw i remont DL nadal się remontu nie doczekali choć był obiecawyany przez burmistrza i radnego na zebraniach z mieszkańcami wiele razy. Jak ktoś był i widział ten teren i dom ten wie, że jest to konieczne.

Arek

Burmistrz walczy o wszyskie inwestycje ale radni blokują i utrudniają !!!!!! Dosc tego!!!

DeKa

Nie, ona walczy tylko o swój wizerunek. Piękne słowa puste jak wydmuszka. A najważniejsze piękne zdjęcie przy przecięciu wstęgi. I tyle. Nie po to, żeby cokolwiek było dla mieszkańców, tylko po to, żeby się korzystnie zaprezentować.

Rozsądek

Lansuję się panie z początku i końca stołu i panowie będący ich guru. Tragiczne jest, że ta ława nie rozumie rzeczowych argumentów i ma daleko gdzieś mieszkańców.

DeKa

I ława ma nas gdzieś, i pani burmistrz ma tamże samo. Dają ostatnio popisy na zebraniach wiejskich – żrą się jak psy (może psy się nie obrażą za to określenie). Prości ludzie z sali proszą, żeby się uspokoili i zaczęli współpracować, bo tak to tylko wszyscy tracą. A ci swoje i swoje. Pseudoargumenty prezentują. Kiedyś niby wierni przyjaciele, dziś nie chcą nawet na siebie spojrzeć. A my się jeszcze, głupi, tą wojenką emocjonujemy. Po co? Wstyd i śmiech na całą okolicę.

Tadeusz Kruczek

Święte słowa!

rafael

A poprzednie cztery lata siedziała w piaskownicy i robiła babki z piasku ? Weź se młotek i nie żałuj mocno w tył głowy ! Jak ktoś nie widzi dobra jakie zostało zrobione w Jedliczu przez poprzednia kadencję pani burmistrz to szkoda tłumaczyć i czytać te wypociny to zwykły troll !

DeKa

W poprzedniej kadencji miała jeszcze sztab mniej lub bardziej doświadczonych urzędników, którzy z ambicji bądź ze strachu na rzęsach stawali, żeby jak najwięcej przed wyborami zrobić. Dzisiaj po kadrze urzędu nie został kamień na kamieniu. Bandą stażystów nic nie nawojuje.

gość

W poprzedniej kadencji jechała na robocie poprzedników. Np. zrobiła kanalizację dla Chlebnej gdzie miała już gotową dokumentacje i zabezpieczone środki unijne. To wszystko się skończyło i widzimy jak jest. Z dokumentacją Długiego już 5 rok nie może sobie poradzić. W takim tempie to np. kanalizacja dla Jaszczwi czy Moderówki budowana była by do 2050 roku. Dlatego oceniajcie rozsądnie.
Zaniedbała naszą gminę pod każdym względem.
P.S Dlaczego mieszkańcy nic nie wiedzą o procesie sądowym dotyczącym żłobka ? To jest prawdziwa mina.

DeKa

Ze żłobkiem to akurat miała pecha. Przetarg wygrała firma nastawiona na ogranie klienta.

gość

To jest wersja Jolanty. Co innego ma powiedzieć ? Podobnie jak z lodowiskiem . Zwaliła na Rostka a fakty zupełnie inne. Dokumentów nie zmieni.

DeKa

To jest wersja urzędników, którzy z tymi dokumentami pracują. Sama „Jolanta” to niewiele się na tym zna.

rrrrrrrr

To nich walczy gdzie indziej. My już dziękujemy za te jej walki. Wystarczy.

rafael

O proszę rzeczowa odpowiedź ! Jeden pisze a podpisuje się jak koło gospodyń MY ! Ilu was tam siedzi ? Czy przypadłość do psychiatry ?

DeKa

To ja poprę i jest nas dwoje. To już będzie podmiot zbiorowy.

To jo

A co ma do tego burmistrz bo nie rozumiem?? Burmistrz chciał kontynuować projekt i liczył się z konsekwencjami a radni mieli to w 4 literach i odrzucili projekt.

DeKa

A to, że radni walczą z Burmistrzem, a nie z projektem. Na projektach to oni niewiele się znają.

Rozsądek

Dokładnie.

rafael

Proszę nic panu Dziurze nie imputować to informator sorry informatyk w zakładzie zamkniętym sorry karnym czy jakoś tak w Roztokach ! Ma całą sieć pod sobą i to wszystko w lesie i krzakach naokoło !

Halina

Sluchaliscie rady ?Pan Woźniak powiedział że sa inne zobowiazania.Mozna go zapytać jakie.

rafael

Remiza w Męcince ?

Halina

Remiza w Dobieszynie!

Rozsądek

Kolego – radnych, radnych. Pycha ich zaślepiła, o głupocie nie wspomnę.

miszkanka

Pisz jaśniej , bo nie wiem o co chodzi. Kompletny bełkot.

grg

12go wrzesnia dostaliscie za prawie 100tys $ kase na czerwony samochod gasniczy. Pozamiatacie chociaz w remizie zeby nie stal w pajeczynach czy juz zyjecie „oblewaniem ” sprzetu? Kupili wam wpierw gasnice zebyscie mieli czym jechac do gaszenia trawy i niedaj Boze , czyjegos majatku. Zbijecie kase na trawach, zamiast rope do gasnicy, kupicie farbe, popraw DL, jak to mowisz , dla dobra ogolu, zrob pare festynow i nazbierasz na remont DL, bedziesz mogl wydac core w koncu i wesele gdzie odprawic. Jak cos zostanie i chlopaki dojda do siebie , zrobicie piaskownice, tylko przykrywajcie na noc zeby koty nie sr…y,… Czytaj więcej »

Chrup i chlip

PYTANIE:
może śmieci podniosą i wyrównają straty?
np. segregowane za stówę a co tam! Ręka w górę i chrup ciasteczko i chlip kaweczka 😀

DeKa

To akurat kiepski przykład. Mieliśmy mafie paliwowe, lekowe, teraz mamy śmieciowe. Gminy, a ściślej mieszkańcy w całym kraju są tu raczej ofiarami. Oj, będzie afera na całą Polskę, ale na razie jeszcze trochę muszą nam oskubać kieszenie.

mieszkanka

Przyjdź i siedź 13 godzin.

podatnik

Jak to kiedyś z-ca Burmistrza powiedział na sesji do radnych 'Wy nie macie chyba rozumu”, teraz dają na to niezbite dowody. Wielkie gratulacje dla prawie całej Rady za 1-rwszy rozbiór Gminy Jedlicze.

DeKa

I Pani Burmistrz i nasi nieszczęśni Radni, robiąc sobie wzajemnie na złość – doprowadzą naszą gminę do ruiny.
Wytępili kadrę urzędniczą, teraz rozwalą finanse i nie będzie czego zbierać.

Tadek

Burmistrz i rada do dymisji. Tego dziś domaga się większość mieszkańców. To że jest konfliktowa i skłóciła całą gminę to już wiadomo, ale że radni są tacy ciency to teraz wszyscy się przekonali.

DeKa

Tylko czy znajdzie się PRAWDZIWY gospodarz, który zechce ten bałagan posprzątać? Nie polityk, nie układowiec, tylko samorządowiec?

Tadek

Do tego szamba mądry nie wejdzie.

DeKa

Też prawda… A z drugiej strony szkoda, bo nie ma kto posprzątać.

Refleksja

Burmistrz/wójt musi w wyborach uzyskać akceptację wszystkich mieszkańców gminy. Radni jedynie swoich miejscowości czy stowarzyszeń. Zapomnieli o tym.Urośli w pychę. Zapomnieli, że powinni działać w interesie gminy a nie karmić swoje chore ambicje. Smutne. Powinna być możliwość odwołania takiego gremium które rujnuje a nie buduje.

Lenek realista

Zróbcie referendum . Wtedy okaże się kto ma większość hehehehehe

DeKa

A wy znowu swoje: kto większość, kto ważniejszy… To nie ma żadnego znaczenia. Ważne, żeby cokolwiek wypracować. Co wypracują, co wybudują, to nasze. Reszta się nie liczy.

rafael

Kij ma dwa końce może poczekają na wasze referendum ? hehehehehehe

Moderówka

Komentarz w tym wypadku może być jeden. Wybierzmy się jutro na sesje . Pokarzmy radnym jak należy dbać o gminę. W merytorycznej , spokojnej rozmowie uświadommy im co to jest dobro gminy , że mandat radnego należy sprawować rzetelnie , że zostali wybrani przez Nas i maja nas reprezentować licząc się z naszym głosem, że maja szanować Burmistrza bo on został wybrany przez wszystkich glosujących w całej gminie, Szanować to nie znaczy zgadzać się na wszystko tylko wypracowywać kompromis y dla dobra ogółu.Frazesy, utopia? Pora na otrzeżwienie !!! Sesja Rady Miejskiej w Jedliczu posted by Radosław Jermak on 24 Wrzesień,… Czytaj więcej »

Nie jesteście sami

Co ty radnych chcesz pouczać ?
Radni zostali wybrani przez większość swoich mieszkańców. W sumie zdobyli zdecydowanie więcej głosów niż Joanta Urbanik.
Po drugie nawołujesz na sesje ? To bardzo niebezpieczne ponieważ mogą przyjść też zwolennicy radnych. Ja bym takich rzeczy nie robił. Trzeba im dać czas. Myśle, że sami sobie poradzą.
Jeżeli myślisz że naciskiem podczas sesji coś osiągniesz to jesteś w błędzie. Pamiętaj że tak jak ty nie wszyscy myślą a dałbym nawet taką tezę że nawet nie 50 %.
Nie podpalajcie już i tak tlącej sie słomy.

kino12

zwolennicy radnych? mówisz zatem o zwolennikach rozbioru gminy???? wypad, w takim razie nie mamy o czym rozmawiać!

Oliver

Widze że rozmowa na tym forum jest przednia. WYPAD ? Tym nie zastraszysz. Coś mi się obiło o uszy , ale musicie zaczekać jeszcze parę dni. Wtedy bedzie prawdziwy wypad ….. che che che

Moderówka

Uważasz że zachęcenie mieszkańców do wzięcia udziału w sesji tz. wyrażenie swojego udziału w życiu społecznym Gminy jest czymś niebezpiecznym? A gdzie aktywność społeczna w tym dobrym zrozumieniu. „W merytorycznej , spokojnej rozmowie” to dla Ciebie stanowi niebezpieczeństwo, Szanowny Panie/Pani nie chodzi o kłótnie o awantury . Wg. Pana /Pani rozumiem , że mamy siedzieć cichutko , wszystko akceptować no to tak nie działa, Każdy ten ” za” i „przeciw” ma prawo wyrazić swoją opinię . Nikt tu a zwłaszcza ja nie namawiam nikogo do” podpalania już i tak tlącej słomy”, która jak można zauważyć tli się od początku tej… Czytaj więcej »

rrrrrrrr

Jolka stracila. Nikt więcej.

rafael

Jak policzę ile w życiu zarobiłem to będę milionerem ? Najlepiej się zamknij i nie pierdź na forum !

koleżanka

Super, brawo dla Radnych !! Tylko że oni chyba zapomnieli o nas mieszkańcach bo to my jesteśmy podatnikami i my będziemy płacić za ich głupotę ..bo inaczej nie można tego nazwać.Kilka lat wcześniej ustalili to..co teraz negują!!! Czyżby to były czyjeś marionetki??Czy są opętani?? To zwykłe pacynki sterowane zawistną ręką szkoda tylko że nie mają swojego zdania wstyd mi za radną ,która reprezentuje moja miejscowość!! bardzo dobry pomysł żeby wybrać się na sesję i nie chodzi tu o zwolenników czy przeciwników radnych ,tylko o nas mieszkańców,którzy popełnili błąd wybierając tych ludzi ,którzy teraz nie maja nic mądrego do powiedzenia,tylko się… Czytaj więcej »

gość

Głównym problemem to burmistrz który skłócił mieszkańców. Gmina miała bardzo mały stopień zadłużenia, ale o tym mogą rozmawiać tylko ci którzy znają się na finansach a nie pier głupot. Burmistrz przez 4 lata zmarnowała wiele szans dla tej gminy. Jesteśmy gminą zacofaną w stosunku nawet do ościennych. Dawniej było odwrotnie. Przyglądnijcie się jak inwestuje chociażby Wojaszówka, M.Piastowe czy nawet Chorkówka. Wybudowanie 200 metrów kanalizacji to zgroza, kpina. Pod tym względem jesteśmy bardzo zacofani. I nie tylko pod tym względem. Zobaczcie ile domów w ciągu 5 lat podpięto do wodociągu. Można wyliczyć na palcach jednej ręki. Tu wszędzie bałagan, brud, śmieci… Czytaj więcej »

koleżanka

bardzo mały stopień zadłużenia !? jeśli to mały stopień wg ciebie to gratuluję!DPS to wspólny projekt trzech gmin ,DPSy są i jakos działają . Czy stać nas na to? jeśli mieli byśmy mądrych radnych to tak…ale w naszym przypadku to..wątpliwe.Jeśli chodzi o Żarnowiec to rada zamiast bić się o garnki na Borek i szkołę w Dobieszynie pomyślała by ..realnie

gość

Koleżanka nie jest w temacie. Wiesz z propagandy. Mnie interesuje to czy się orientujesz jakie sa ustawowe wskaźniki, ile było , ile jest. Dlaczego nie korzysta z mechanizmów pozyskiwania EURO. Chodzi mi o mechanizmy finansowe które specjalnie pod środki unijne przygotował polski rząd. Samorządy korzystały i korzystają. Jedlicze nie. Wszystko mamy zrobione ? Co nam dało obniżenie zadłużenia ? NIC !!!!

koleżanka

Nie ..to nie propaganda..do czego komu potrzebne ..ustawowe wskażniki..ważne że coś się dzieje w Gminie..drogi, przedszkole,sale gimnastyczne,oświetlenia to nic?AA no tak zapomniałam o DPSie..no tak ale nasi radni teraz dyskutują o działce ,kosztach,teraz????przecież oni to przegłosowali !! nie mają własnego zdania!! Ta rada pogrąża i ośmiesza Gminę powinni się podać do dymisji,nie szanują zdania mieszkańców,czyżby zapomnieli kto ich wybrał!???

Wujek mem

grg

Towarzystwo wzajemnej adoracji, pt „radni” poczuli sie urazeni ze ktos zalatwil sprawy za nich a nie czekal na laskawe kiwniecie glowa. To towarzysto jest psu na bude, zdezorientowane, niekompetentne, niedoinformowane we slasnym zakresie. Poczuli sie urazeni wiec teraz „strzelaja focha”, jak dzieci w przedszkolu albo kobieta w trudne dni. Drodzy pansto niepoRADNI, to nie jest zabawa, nie miejsce na pokazywanie swoich fochow. To sa powazne pieniadze i powazna odpowiedzialnosc. Podczas ponad 3 godzinnej ponad relacji z obrad wszystkie wasze argumenty poprostu byly infantylne, nie tyle pod wzgledem wagi problemu tyle co waszego nieprzygotowania, niekompetencji, ignorancji. Jeden, 1, fakt moglby byc… Czytaj więcej »