Jedlicze
zachmurzenie duże
14.1 ° C
16.9 °
13.2 °
70 %
2kmh
87 %
sob.
14 °
niedz.
23 °
pon.
16 °
wt.
12 °
śr.
9 °
Strona głównaWiadomościGminne zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP z terenu Gminy Jedlicze

Gminne zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP z terenu Gminy Jedlicze [NA ŻYWO]

Gminne zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP z terenu Gminy Jedlicze [NA ŻYWO]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Po kilkuletniej przerwie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, w których rywalizowało łącznie piętnaście drużyn z terenu Gminy Jedlicze. W zawodach, które rozegrano 21 maja w Dobieszynie najlepsi w swoich kategoriach okazali się druhowie z Długiego, Dobieszyna i Podniebyla.

Transmisję z inauguracji zawodów prowadziliśmy na żywo:

Zawody rozpoczęły się od meldunku, który Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie dh Józefowi Tuckiemu złożył Komendant Gminny dh Rafał Janocha. W ceremonii otwarcia udział wzięli Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, były Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. w stanie spoczynku Krzysztof Korzec, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak wraz z Radnymi, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu Wojciech Florczak oraz osoby funkcyjne.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt i chłopców wystartowały w biegu sztafetowym z przeszkodami oraz w rozwinięciu bojowym. W klasyfikacji MDP dziewcząt zwyciężyła OSP Dobieszyn, przed OSP Potok, a wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna OSP Podniebyle. Drugie miejsce na podium zajęła OSP Jaszczew, a trzecie OSP Żarnowiec. Kolejne lokaty zajęły jednostki z Jedlicza, Potoka, Dobieszyna i Moderówki.

Mężczyźni walczyli w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w najbardziej efektownym ćwiczeniu bojowym, gdzie startowali na motopompach PO5. 

Zasłużenie zwyciężyła reprezentacja OSP Długie, uzyskując 108 pkt (66 sek. – sztafeta i 42 sek. – ćwiczenie bojowe). Na drugim miejscu uplasowała się OSP Poręby – 139 pkt (69 sek. – sztafeta i 50 sek. oraz 20 pkt karnych – ćwiczenie bojowe), a trzecią lokatę wywalczyła OSP Podniebyle – 141 pkt (73 sek. – sztafeta i 58 sek. oraz 10 pkt karnych – ćwiczenie bojowe). Na kolejnych miejscach zawody ukończyły jednostki OSP z Żarnowca, Chlebnej i Jedlicza. 

W ćwiczeniu musztry wśród seniorów zwyciężyła OSP z Długiego, a wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP Jaszczew. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Franciszek Styś (OSP Potok).

Ogromny wkład w sprawne przeprowadzenie zawodów miała komisja, która oceniała umiejętności strażaków, a stanowili ją funkcjonariusze z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie: st. kpt. Łukasz Wójcik (sędzia główny) i sek. Michał Hryneńko oraz druhowie OSP z Gminy Wojaszówka: Paweł Gaj, Bartłomiej Urbanek, Tomasz Winnicki, Sławomir Stasz i Jacek Turczyn. Funkcję sekretarza zawodów pełniła mł. kpt. Anna Farbaniec-Deptuch z KM PSP w Krośnie, a spikerem który dodawał kolorytu tej ciekawej rywalizacji był dh Michał Polak, Prezes OSP Podniebyle.

Druhowie OSP Długie, którzy obronili tytuł wywalczony przed czterema laty będą reprezentować Gminę Jedlicze podczas XII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbędą się 4 czerwca w Korczynie.

Źródło: UG

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
4
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2024

14kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2024

14kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X