Strona głównaWiadomościGmina Jedlicze z dofinansowaniem na poprawę bezpieczeństwa pieszych

Gmina Jedlicze z dofinansowaniem na poprawę bezpieczeństwa pieszych

Gmina Jedlicze z dofinansowaniem na poprawę bezpieczeństwa pieszych

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

O tym, że Jolanta Urbanik sięga po środki finansowe, które są zastrzykiem finansowym dla budżetu gminy, pisaliśmy wielokrotnie. Tym razem pozyskane zostały środki w wysokości 143 200 zł Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dzięki pozyskanym środkom przebudowany zostanie układ komunikacyjny w obrębie przejścia dla pieszych na ul. Stawiarskich w Jedliczu oraz utworzone zostanie nowe przejście przy ul. Rejtana. Podjęte działania pozwolą poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz wpłyną na większą ochronę pieszych w rejonie przejść.

W ramach powyższych działań zaplanowano prace związane z wykonaniem oznakowania poziomego grubowarstwowego, strukturalnego w kolorze białym i czerwonym, gwarantującym dobrą widoczność w niesprzyjających warunkach atmosferycznych wraz z montażem aktywnego oznakowania pionowego, a także montaż urządzeń doświetlających z zasilaniem hybrydowym i oprawami LED- czytamy na stronie magistratu.

W celu ograniczenia niekontrolowanego przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych planowane jest wykonanie barier ochronnych. Dodatkowo nawierzchnię chodników planuje się wyposażyć w dotykowe wskaźniki fakturowe zwiększające bezpieczeństwo osób z różnymi dysfunkcjami wzroku.

Całkowita wartość zadania ma wynieść 179 tys. zł. Pozyskane dofinansowanie to 143 200,00 zł. Gmina to zadanie z własnego budżetu przeznaczy około 35 tys. zł.

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Opinie i komentarze

33 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec Jedlicza

Brawo! Takie wiadomości cieszą. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów w skutecznym pozyskiwaniu funduszy dla mieszkańców.

obiektywny

Co z tego. Radni i tak chca odwolac burmistrza. Swoja droga zastanawiam sie kto zaplaci za referendum i czy radni wzieli to pod uwage.

Wujek dobra rada

niech przestaną się błaźnić ci którzy oderwani są od realiów niech się zdymisjonują sami

do wujka dobra rada

Racja. niech przestanie się błaźnić bo już wystarczająco dużo smieją się z naszej gminy. A , no i p.skarbnik niech myśli nad tym co mówi.

do obiektywny

Obiektywny nie zastanawiałeś się kto zapłaci za referendum jak grupka niezadowolonych chciała odwołać radę miejską. Teraz koszty liczysz ?

Hahaha

A co po czyjej wielkości, jak nie ma w głowie mądrości

Przykre lecz prawdziwe

Zgodnie z art. 40 ust 1 ustawy o referendum lokalnym, koszty referendum pokrywa się z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, której dotyczy referendum. Zapłacą wszyscy podatnicy.

do z ostatniej chwili

Ja myślę, że już od jakiegoś czasu wszyscy płacimy żeby dwoje radnych mogło się lansować przed kamerami. Tyle godzin, tyle osób, tyle energii, tyle zmarnowanego czasu. Sama merytoryka, jeśli już jest, to zajmuje max 10 % czasu. Ciągle mówią to samo, od roku ani jednego zdania inaczej, czytają z tych samych kartek? Już z góry wiem co który z radnych powie. To jakiś koszmar.

hahaha

Płynie Wisła płynie niech ona se płynie a my wszystkim radnym podłożymy świnie. Podchaczymy dziadów jak kukłę Stalina nie będą nam straszyć Jolkę podczas obrad sesji długich godzinach. Hahaha.

Wiesia

Nie radni chcą odwołać burmistrza tylko mieszkańcy, bo mają dosyć propagandy sukcesu, którego nie ma.

Wujek dobra rada

zobaczymy 😀

Wiesia

to zobaczycie

Hahaha

Dlatego dwie uszy, jeden język dano, iżby mniej mówiono, a więcej słuchano.

RIKO

Lepiej zróbcie porządek z przejściem na Sienkiewicza bo jadący od Rynku IDIOCI jakoś mają w DUPIE się zatrzymać i przepuścić pieszych

do Riko

Zasady ruchu drogowego reguluje kodeks ruchu drogowego, a kulturę , w tym jazdy wynosi się z domu, albo się jej uczy.

Wiesia

I jeszcze do piszących teksty tu i na gminnej stronie. Czy wy nie czujecie niesmaku pisząc, że każde środki pozyskała Jolanta? N astronach innych gmin: Gmina Dukla pozyskała, Gmina Chorkówka otrzymała dofinansowanie. Nikt nie pisze: Stefański dostał, pozyskał:)) Tylko u nas. Sama wszystko, wszystko sama. Wnioski pisze, szuka. Czy wy nie widzicie, ze to taki kabaret już jest? J24 to J24, odrębny przypadek, ale przecież w tej gminie są też i mądrzy ludzie. Wam to nie przeszkadza, że ktoś notorycznie przypisuje sobie i tylko sobie czyjeś zasługi?

Film

Wiesiu podaj nam info o swoich zasługach. Bo piszesz, że ktoś tz. Kto? Przypisuje sobie czyjeś zasługi. Jeśli coś piszesz to napisz Pani x przypisała sobie zasługi Pani/Pana y. Lejesz wodę, zero konkretów. Judzisz ale pytam się po co jaki masz cel.

Wiesia

Jak ja ci tu jeszcze iksy i igreki wprowadzę, to ty całkiem ogłupiejesz:)) Sądzę, że dobrze wiesz kto komu podbiera zasługi i ja ci dodatkowych układów równań nie będę zadawać.

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Wiesia
Hahaha

Reguła prosta, że aż osłupia: kto się wymądrza, ten się wygłupia. Hahaha

Hahaha

Na to ma kowal kleszcze, żeby sobie rąk nie sparzyć.

Wiesiu

Jeśli za wszystko odpowiada burmistrz to i za zasługi też, jakie to ma znaczenie kto?????? Najważniejsze, żeby coś było zrobione.

Tadek

Propaganda pełna parą. Przecież to jej obowiązek. Można zapytać dlaczego tak mało.

mieszkanka

Mega sukces, a OSP Chlebna zbiera złom na remont silnika w samochodzie, brawo P. Burmistrz oby tak dalej, czyli co raz bliżej końca.

Ciekawski

Coraz piszemy łącznie. A coraz bliżej końca czego?

Ola

Burmistrz skłóciła strażaków, teraz mota koła gospodyń. Już baby się nie mogą dogadać między sobą. Rozwlila kluby sportowe jeszcze jej mało. Radnych powiatowych próbuje skłócić

Ciekawski

Jak można zaobserwować w mediach cała Polska jest skłócona, dlaczego w gminie Jedlicze miałoby być inaczej?.

Ola

Ale Polska jest skłócona politycznie, a gmina nie jest uwikłana w politykę. Burmistrz skłóciła ludzi tak po wsiowemu. Przez obiecanki, różnicowanie na lepszych posłusznych, gorszych krnąbrnych. I co najgorsze zrobiła to kłamstwami.

Do Oli

To co się dzieje obecnie w naszej gminie to wpływ polityki lokalnej czego skutkiem jest prowadzona od dłuższego czasu “wojna plemienna”. Są ludzie którzy celowo ta wojnę wywołali i teraz z zadowoleniem obserwują rozwój wydarzeń. Dziel i rządź – stare rzymskie porzekadło.

Do Oli

Ludzie dzielą się na trzy grupy: ci którzy powodują zdarzenia, ci którzy obserwują zdarzenia, ci którzy nigdy nie zrozumieli tego co się zdarza. Ty zapewne należysz do tych ostatnich.

do Tadek

I co w tym dziwnego? Cała Polska tak robi, to znaczy, że będzie czysto…..

hahaha

Ajajaj nie róbcie jaj Panowie i Panie. Do żłoba się pchacie a sami widzicie jakie nam jaja robicie. Hahaha.

hahaha

Po odsłuchaniu trzeciej części ostatniej sesji proponuje przyznać Złotą Malinę 2021 dla Pani Wenencji Żychowskiej za pierwszoplanowa role rolę w cyklicznej tragikomedii pt. Sesja Rady Miejskiej w Jedliczu. Hahaha

agent Bolek

Wzięła się do roboty jak miecz wisi nad głową!
Wcześniej 6 lat stagnacji! Czas na zmiany!
Nowy człowiek, nowe pomysły!

33
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X