Jedlicze
umiarkowane opady deszczu
13.5 ° C
15.1 °
10.9 °
89 %
1.2kmh
100 %
pon.
13 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
5 °
pt.
8 °
Strona głównaWiadomościEwidencja zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Gdzie i w jaki...

Ewidencja zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Gdzie i w jaki sposób dokonać zgłoszenia?

Ewidencja zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Gdzie i w jaki sposób dokonać zgłoszenia?

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Właściciel nieruchomości wyposażonej w zbiornik bezodpływowy lub przydomową oczyszczalnię ścieków zobowiązany jest zgłosić ten fakt do Urzędu Gminy- przypomina magistrat. Gdzie i w jaki sposób dokonać zgłoszenia?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami gmina ma obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków dlatego Burmistrz Gminy Jedlicze zwraca się do właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Jedlicze, których nieruchomości wyposażone są w zbiorniki bezodpływowe bądź przydomowe oczyszczalnie ścieków, którzy jeszcze nie dokonali zgłoszenia, o dopełnienie tego obowiązku, tj. dokonanie zgłoszenia dotyczącego posiadania zbiornika bezodpływowego/przydomowej oczyszczalni ścieków.

Druk zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Gminy w Jedliczu w Biurze Obsługi Klienta oraz na stronie internetowej: ZGŁOSZENIE DO EWIDENCJI

Gdzie i w jaki sposób dokonać zgłoszenia

Wypełnione i podpisane zgłoszenie należy dostarczyć do Urzędu Gminy w Jedliczu w terminie do 31 maja 2023 r. w dogodny dla Państwa sposób:

  • w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy w Jedliczu, ul. Rynek 6, 38-460
    Jedlicze (w godzinach pracy Urzędu),

lub

  • poprzez złożenie w skrzynce podawczej znajdującej się przed budynkiem Urzędu Gminy

lub

  • przesyłając zgłoszenie drogą pocztową na adres: Urząd Gminy w Jedliczu,
    ul. Rynek 6, 38-460 Jedlicze,

lub

  • przesyłając skan zgłoszenia na adres e-mail: m.wilusz-polchlopek@jedlicze.pl

Ponadto Burmistrz Gminy Jedlicze informuje, że na terenie naszej gminy rozpoczyna się cykl kontrolny w przedmiocie prawidłowego opróżniania zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków zgodnie z art. 6 ust. 5a i 5aa ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2519 z późn. zm.).

Podczas kontroli należy okazać :

  • umowę zawartą z podmiotem świadczącym usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych  lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych;
  • dowody uiszczania opłat za usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych (rachunki/ faktury).

Przypominamy!
Właściciele zbiorników bezodpływowych lub przydomowych oczyszczalni ścieków mają obowiązek zawarcia umowy na wywóz nieczystości ciekłych z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Jedlicze.

Wykaz podmiotów dostępny jest na stronie internetowej: link

Częstotliwość wywozu nieczystości ciekłych powinna być dostosowana do indywidualnej ilości wytwarzanych ścieków komunalnych, nie dopuszczając do przepełnienia się zbiornika, jednak nie rzadziej niż raz na pół roku. W przypadku osadów ściekowych z przydomowych oczyszczalni ścieków, częstotliwość ich usuwania wynika z instrukcji eksploatacji.

Źródło: UG Jedlicze

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
5
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
3

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X