Jedlicze
zachmurzenie małe
11.5 ° C
11.8 °
11.5 °
91 %
2.5kmh
47 %
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
24 °
wt.
22 °
śr.
19 °
Strona głównaWiadomości„Dzisiaj spełniają się nasze marzenia”. Otwarcie nowych klasopracowni w Szkole Podstawowej w...

„Dzisiaj spełniają się nasze marzenia”. Otwarcie nowych klasopracowni w Szkole Podstawowej w Dobieszynie

„Dzisiaj spełniają się nasze marzenia”. Otwarcie nowych klasopracowni w Szkole Podstawowej w Dobieszynie

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Baner o wymownej treści: „Dzisiaj spełniają się nasze marzenia” witał uczniów i gości przybyłych na uroczyste otwarcie nowych klasopracowni w Szkole Podstawowej w Dobieszynie, które odbyło się w minioną środę (20.10).

Nie tylko dzieci i młodzież, ale cała społeczność Dobieszyna na długo zapamiętają tę datę, bowiem tutejsza szkoła, mająca długoletnie tradycje, to dla nich miejsce szczególne. Budynek nie należy do najnowszych, pochodzi z okresu przedwojennego, wymagał zatem przeprowadzenia takiej inwestycji, która usprawni codzienne funkcjonowanie placówki oraz przyczyni się do podniesienia warunków kształcenia młodych ludzi. I to się udało!

Podniosłą uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która z radością powitała wszystkich uczestników. Potem, po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, Burmistrz Gminy Jedlicze – Jolanta Urbanik, Poseł na Sejm RP – Piotr Babinetz, starszy wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty – Krzysztof Gierlach, Przewodnicząca Rady Rodziców – Beata Wiśniowska,  emerytowana nauczycielka – Renata Kocór, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu – Piotr Woźniak, Dyrektor SP w Dobieszynie – Renata Kosiek oraz towarzysząca im uczennica pierwszej klasy – Hania Gancarz i Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Rafał Kuczek z klasy ósmej, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Następnie Proboszcz Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Dobieszynie – ksiądz Marek Lewandowski poświęcił nową część szkoły i wtedy wszyscy mieli okazję przyjrzeć się efektom zrealizowanej inwestycji od środka.

Druga część uroczystości odbyła się w Domu Ludowym, dokąd we wspólnym orszaku, przy dźwiękach muzyki, udali się uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia. Gdy wszyscy zajęli swoje miejsca, uczniowie dostojnie zatańczyli tradycyjnego poloneza. Później rys historyczny dotyczący szkoły przedstawiła Pani Dyrektor, po czym o głos poproszona została Burmistrz Jolanta Urbanik, która scharakteryzowała kolejne etapy rozbudowy i wraz ze swoim zastępcą – Marcinem Filipem oraz Dyrektorem i Przewodniczącą Rady Rodziców uhonorowała osoby i instytucje szczególnie zaangażowane w realizację tego przedsięwzięcia.

W bogatym programie artystycznym mogliśmy podziwiać występy uczniów SP w Dobieszynie, którzy zaprezentowali wysokie umiejętności taneczne, wokalne oraz instrumentalne. Publiczność nagrodziła młodzież owacjami na stojąco.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dobieszynie o cztery przestronne klasopracownie i przebudowa ciągów komunikacyjnych  kosztowała łącznie 1 186 075,47 zł z czego dofinansowanie pozyskane przez Gminę Jedlicze wyniosło 829 886, 00 zł.

Jak już informowaliśmy wcześniej, jest to pierwsza część inwestycji w Szkole Podstawowej w Dobieszynie. Kolejne przedsięwzięcie, którego rozpoczęcie jest planowane na przyszły rok, dotyczy budowy sali gimnastycznej. Na ten cel udało się uzyskać wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  w wysokości 709 000 zł.

Zdjęcia:

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Rodzic
Rodzic
2 lat temu

Świetna wiadomość! Teraz czekamy na salę gimnastyczną. Dzieci mają super warunki do nauki. Gratulacje!!!!!

Przyjezdny
Przyjezdny
2 lat temu

Budynek nie należy do najnowszych, pochodzi z okresu przedwojennego dobudowano cztery klasopracownie dlatego trzeba z orkiestrą maszerować do Domu Ludowego.Ciekawe ,czy te piękne lica maszerujące w orszaku nie podrapały iglaki wystające na chodnik ale kto by pomyślał żeby je przyciąć taki drobny szczegół.

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
2
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X