W budżecie gminy na rok bieżący wyodrębniono środki na dotacje dla klubów sportowych. Te jednak do tej pory nie zostały udzielone, bowiem złożone wnioski zawierały błędy. – Wnioski nie spełniały wymogów formalnych lub merytorycznych, więc nie mogliśmy podjąć decyzji wbrew przepisom, to są pieniądze publiczne  – wyjaśnia komisja oceniająca oferty. Co na to klubowi działacze? Kolejny nabór ruszy już niebawem. Wcześniej odbędzie się spotkanie.

Rozstrzygnięto konkurs ofert na dotacje dla klubów sportowych. Wnioski oceniano pod względem formalnym i merytorycznym. Komisja konkursowa dokonała oceny ofert na wsparcie wykonania zadań publicznych w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w Gminie Jedlicze i przedstawiła je w formie pisemnej burmistrzowi.

Niezadowoleni z decyzji

1 marca kluby dowiedziały się, że dotacji nie otrzymają. Jak zareagowały? – My jesteśmy
społecznikami, a urząd powinien dla tych ludzi być wyrozumiały i pomóc, a nie utrudniać – pisze na jednym z portali społecznościowych Prezes Zarządu klubu LKS Moderówka. Komisja Konkursowa musi jednak działać zgodnie z literą prawa.

– Wnioski nie spełniały wymogów formalnych lub merytorycznych, więc nie mogliśmy podjąć decyzji wbrew przepisom – to niezgodne z prawem – wyjaśniają członkowie komisji i przekonują, że nierozstrzygnięcie  konkursu, z uwagi na ewentualne, późniejsze daleko idące konsekwencje- jest paradoksalnie korzystniejsze dla klubów.

 

Oceniający nie mogli zaakceptować tak przygotowanych wniosków. Gmina jako podmiot udzielający dotacji ma prawo dokonywać kontroli w trakcie realizacji zadania. Udzielenie dotacji i jej rozliczenie podlega także kontroli instytucji zewnętrznych.

– Mogłoby to skończyć się nawet zwrotem otrzymanych dotacji – przestrzega członek komisji, która oceniała wnioski. Każdy mógł przyjść do urzędu lub choćby zadzwonić i dowiedzieć się jakie błędy popełnił. Część wnioskodawców tak właśnie uczyniło.

 

Co dalej?

Nic nie jest ostatecznie przesądzone, gdyż planowany jest kolejny termin naboru wniosków. Na 21 marca zaplanowane jest spotkanie w celu przeszkolenia osób wypełniających takie wnioski.

– Nie mamy intencji, żeby nie udzielić dotacji. Zabezpieczyliśmy te środki, ogłosiliśmy konkurs, ogłosimy kolejny. Magistrat zastrzega jednak, że wszystko musi odbyć się zgodnie z literą prawa. – Zależy nam na wspieraniu sportu w gminie Jedlicze – zapewnia.

 

Ostudźmy emocje, skupmy się na faktach!

Reakcje niektórych działaczy nie napawają optymizmem.

– Jesteśmy zażenowani podejściem władz do sprawy, ponieważ nie czynią nawet prób rozmowy z klubami i wytłumaczenia w czym rzecz. Tak nie powinien postępować urząd – czytamy na stronie LKS Victorii Dobieszyn.

 

Czy wpis na oficjalnej stronie klubu z Dobieszyna ma oparcie w faktach? Dodajmy, że do dymisji (12 marca) podał się Prezes oraz Wiceprezes Zarządu „Victorii”.

– Przyznaję, że zostałam zaskoczona informacją, o niedzielnym zebranie klubu LKS Victoria, na którym doszło do takich wydarzeń. Zawsze jestem otwarta na merytoryczną rozmowę i szkoda, że klub nie tylko nie zaprosił mnie, ale nawet nie poinformował o zwołaniu zebrania… (chwila milczenia). – mówi Burmistrz Jolanta Urbanik.

 

Nie jest tajemnicą, że LKS Victoria od dłuższego czasu borykał się z wewnętrznymi problemami  organizacyjnymi stawiającymi pod znakiem zapytania jego funkcjonowanie. Miesiąc temu członkowie klubu podjęli uchwałę o zmianie składu zarządu.

– W ważnych sprawach nie można kierować się emocjami, zdecydowanie lepiej wspólnie usiąść przeanalizować co było nie tak, jak ująć pewne zadania, wydatki. I powiedzmy wprost, istnienie klubów sportowych, nie tylko związanych z piłką nożną, opiera się na działalności społecznej, zespołowym wsparciu i pasji ich członków. To sens i podstawa  funkcjonowania ludowych klubów sportowych. Niestety, z rozmów z przedstawicielami naszych piłkarskich klubów wynika, że społecznicy to grupa elitarna, nie tylko ze względu na wartość ich pracy, ale przede wszystkim ich niewielką liczbę. Każdy kto chce obiektywnie ocenić rzeczywistość dostrzeże moje działania wspierające rozwój sportu. Nie wiem komu zależy na wzburzaniu atmosfery wokół LKS-ów w naszej gminie, to po prostu nie fair. – dodaje burmistrz.

 

Według informacji otrzymanych z urzędu  Burmistrz zaprosiła na spotkanie  w dniu 21 marca br. przedstawicieli wszystkich klubów, które złożyły oferty w poprzednim konkursie.

Warto podkreślić, że decyzja o ogłoszeniu konkursu na dotacje dla wszystkich klubów, działających na terenie gminy Jedlicze jest odstępstwem od praktyki stosowanej za poprzedników.

–  Zaplanowane i realizowane są inwestycje sprzyjające rozwojowi sportu na terenie gminy. Trwa budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno- szatniowym, przygotowywane są kolejne projekty rozbudowy infrastruktury sportowej ( budynek szatni dla klubu w Moderówce oraz w Potoku). Przypomnę, że już przy kształtowaniu pierwszego budżetu tej kadencji podjęliśmy z Radą Miejską decyzję o przywróceniu dotacji klubowi, który przez kilka lat z niezrozumiałych względów był pozbawiony wsparcia ze strony Gminy ( Klub Nafta obecnie Nafta Splast Jedlicze) oraz sekcja strzelecka MUKS „Podkarpacie”. Dodatkowo jeszcze w 2015 roku podjęłam decyzję o nieodpłatnym udostępnieniu klubom sportowym raz w tygodniu hali sportowej na treningi dla młodzieżowych i dzieci. Dotychczas kluby musiały za to zapłacić. – przypomina Burmistrz Jolanta Urbanik.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Benio

Bzdury

jaśko

Co działacze chcą ugrać tworząc zamęt ? Jak kieszonkowiec lub doliniarz kradnąc portfele na bazarze ! Do wiadomości panów działaczy …..i tak samo ktoś was rozliczy z dotacji za rok skrupulatnie i dokładnie może już dzisiaj zacznijcie naukę rozliczania a nie krzyczeć wniebogłosy na rogatkach Jedlicza że ktoś wam ukradł coś czego nie mieliście !

Alibaba

Dlaczego działaczy straszy się rozliczaniem. Chyba komuś pomylili się relacje. To urząd jest dla działaczy a nie odwrotnie.

jaśko

Z pieniędzy publicznych trzeba się rozliczać to nie jest presja czy straszenie to obowiązek !

Prezes LKS "NURT" Potok Wojciech Kłosowicz

Do jaśko i osób myślących podobnie. Kieruję slowa pewnego przysłowia, które brzmi tak
“Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.”
Przysłowie to mówi nam, że mądre słowa są bardzo cenne, ale umiejętność słuchania i powstrzymywania się w odpowiednim momencie jest umiejętnością cenniejszą.
Dlatego powstrzymam się od komentarza tegoż artykułu i zakończe je innymi przysłowiami,
Dura lex, sed lex (łac. Twarde prawo, ale prawo) – rzymska zasada prawnicza wyrażająca absolutną nadrzędność norm prawa, zgodnie z którą należy bezwzględnie stosować się do przepisów ustawy niezależnie od ich uciążliwości oraz konsekwencji dla zobowiązanego, oraz
“Wylać dziecko z kąpielą” – naprawiać jakąś szkodę, czyniąc jednocześnie szkodę jeszcze większą; naprawiać część czegoś, psując jednocześnie całość.
Pozdrawiam: Prezes LKS “NURT” Potok

jaśko

Trochę to brzmi jak słowa naszego ex prezydenta Wałęsy ….Jestem za a nawet przeciw …. Nie wiem czyje milczenie jest dzisiaj cenniejsze prezesów czyniących rokosz czy moje mimowolnego widza tej burleski ?

WK

Człowieku o jakim rokoszu ty mówisz?

jaśko

Możesz to nazywać jak chcesz te nagłe zrzeszanie się zarządów klubów ! Ale to jest zwykła presja na urząd ! No i pieniądze przekazywane przez gminę na kluby to nie finansowanie to dofinansowanie !!! Próbujecie wymuszać na urzędzie swoje wyimaginowane potrzeby finansowe czyniąc bunt ! A tu tak krawiec kraje jak materii staje nie tylko sportem żyje gmina !

:(

Niestety, ale Victorii Dobieszyn , Chlebnianki i Moderówki nie szkoda – nie mają młodzieży, grają tylko starzy. Co innego Nafta, Nurt Potok i Muks Podkarpacie – tam jest odwrotnie. Piszę to bezstronnie

jaśko

Panie trochę wiedzy nim zaczniesz wygłaszać niedorzeczności ! O ile mi wiadomo Moderówka ma drużynę juniorską ! I poruszyłeś kluby nie ludzi więc przystopuj każdy ma prawo do tego co się mu należy kwestia jest tylko sposobu w jaki się chce tego dokonać !

jaśko

Chciałem zaznaczyć że klub sportowy w danej miejscowości to dobro wspólne ! A kwestia jak i kto zarządza to już inna rzeczywistość

Zuza

MUks może i robi wiele dobrego ale ta “Liga Szkolna Piłki Nożnej” to nie wiem czemu ma służyć i po co, jakie są efekty tego. Dać innym na prawdziwe szkolenie.

Marek Zagórski

Moderówka nie ma młodzieży a to ciekawe – widać znajomość grup młodzieżowych 🙂 .
Co do artykułu tak jak napisał Kolega z Potoka popieram w 100%. Teraz czekamy na sprostowanie pewnych rzeczy które zostały napisane wyżej. Bardzo mądrze powiedział Pan Starosta na dzisiejszym zebraniu w Moderówce zapewne redaktor jedlicze24 nagrywał lub pilnie słuchał – miło było by aby dokładnie to zacytował jakie błędy popełniła komisja lub raczej jak powinna się zachować. Co do zaproszenia Władz Gminy to mieliśmy taką ochotę ale skoro my prosimy o spotkanie na piśmie a Gmina odpisuje że brakuje upoważnienia osoby piszącej pismo do reprezentowania pozostałych klubów w imieniu których pisała to jest złośliwość urzędasów – tak to trzeba nazwać! Nie ważne jest to że chcieliśmy się spotkać ważne są papierki – więc ja tu nie widzę woli współpracy o której jest napisane wyżej Panie Redaktorze.

jaśko

Przecież pani burmistrz chciała się z panami prezesami spotkać ? Widać obraliście drogę debaty korespondencyjnej ! Niestety w Moderówce dalej nie ma was kto strącić z chmur prowadzicie te swoje gierki odkąd pamiętam a teraz przenieśliście to na szersze forum ! Trzeba mieć umiar w żądaniach a nie żyć nad stan i w jednym roku przejeść dwa budżety !

Marek Zagórski

Dodam jeszcze jedno nie sztuką jest działać w małych klubach jak są pieniądze sztuką jest działać jak ich nie ma !

A tutaj link ze sesji w 2013 roku https://www.youtube.com/watch?v=NRWgzr0sY6k&feature=youtu.be&t=5m48s

bleble...

Jeżeli ktoś bardzo podkreśla że pracuje społecznie , to niech pracuje ale nie za publiczne pieniądze podatników i niech się cieszy, że Gmina do tego działania społecznego dokłada. Jestem za tym aby w klubach nastąpiły “soczyste” kontrole może wtedy działacze społeczni zastanowią się nad istotą wydawania publicznych pieniędzy, między innymi na płacenie zawodnikom za grę, przekupienie zawodników nie małymi kwotami aby ich ściągnąć do swojego klubu etc. Nie tędy droga. Czytając powyższy artykuł , nie wiem dlaczego Gmina ma nadstawiać karku za błędy popełniane przez społeczników. Zacytuję jeszcze słowa p. Zagórskiego „nie sztuką jest działać w małych klubach jak są pieniądze sztuką jest działać jak ich nie ma ! „ Gratuluję sztukmistrzostwa ! – w takim układzie nie wiem do czego są panu potrzebne publiczne pieniądze. Pozdrawiam.

jaśko

Nic tylko przyklasnąć!

Barnej

W Moderowce klub nie dostał kasy ale za to będziecie mieć piękna kolej z tunelem?

Vox Populi

Panie Prezesie skoro już lecimy po łacinie, to ignorantia iuris nocet, i pisz Pan po Polsku, bo ludzie nie wiedzą co chcesz Pan przez swoje przysłowia powiedzieć.

WK

Jeżeli Ty Vox Populi zrozumialeś to nie martw się o innych, zrozumieją bądz pewny. A co do Twojego przypisu” ignorantia iuris noce” zgadzam się z tym w stu procentach i w żaden sposób nie neguję tego a wręcz potwierdzam w przysłowiu “Twarde prawo, ale prawo” więc do końca nie rozumiem aluzji w moim kierunku.

Vox Populi

No właśnie nie za bardzo rozumiem, bo skoro żeście źle wnioski popisali, co sugeruje w treści artykułu Pan Redaktor Naczelny, to co teraz lamentujecie, że sezon się zaczął a pieniędzy nie ma? O co to tytułowe “larum”?

WK

No właśnie o co chodziło redaktorowi w tytule to sam nie wiem. Prawo jak pisałem wcześniej jest prawem i kropka.

.

1) Płacenie przez kluby trenerom – są tam jakieś umowy chocby zlecenia, a transfery? Ciekawe jak to jest rozliczane, łatwo tylko wołać i wyciągać ręce po kase.
2) A co do Moderówki to niech sie nie równa do Nafty, Podkarpacia czy nawet Nurtu – bo tam gra po kilka druzyn młodzieżowych, dzieci a w Moderówce jedna juniorów.
3) Proponowałbym po 7-8 tys. dotacji na sedziów i autobus i tyle, reszta jest przejadana.
4) Dobieszyna, Chlebnej mi nie szkoda po dorosłych facetów nie popieram sponsorować.
To moja subiektywna ocena.

:)

Następny rozeznany w młodzieżowej piłce heheheh

Marek Zagórski

Ja również pozdrawiam. Tylko woli ścisłości nie wiem kogo bo brakło odwagi na podpis….Każdy może mieć inne zdanie ale trzeba znać obie strony medalu.

Marek Zagórski

1) Płacenie przez kluby trenerom – są tam jakieś umowy chocby zlecenia, a transfery? Ciekawe jak to jest rozliczane, łatwo tylko wołać i wyciągać ręce po kase.

Oczywiście że łatwo tylko gorzej jest z odzewem bo jeśli ktoś myśli że nieć się nie robi tylko woła to jest w dużym błędzie.
Tak naprawdę dotacja z gminy pokrywa trenerów i zostaje może z 2 tyś.Transfery nie mogą być rozliczane z klubów jeśli już tak owe są to ze swoich prywatnych pieniędzy trzeba płacić.

2) A co do Moderówki to niech sie nie równa do Nafty, Podkarpacia czy nawet Nurtu – bo tam gra po kilka druzyn młodzieżowych, dzieci a w Moderówce jedna juniorów.

No i tu się Pan myli nie mamy tylko juniorów to co “jest nieoficjalnie” szkolone czyli małe dzieciaczki które nie są zgłaszane do rozgrywek bo takowych nie ma, Teraz startują w KIDS lidze beniaminka w sumie ponad 70 osób.

3) Proponowałbym po 7-8 tys. dotacji na sedziów i autobus i tyle, reszta jest przejadana.

tyś to chyba na samych sędziów w A klasie widać że Pan wie ile zarabia jedna obsada sędziowska. Koszt jednego wyjazdu to średnio 300 zł * 16 wyjazdów seniorzy + juniorzy i robi sie 6 tyś zł mamy już 7+6=13 tyś zł
Praca trzech trenerów to koszt około 12-13 tys zł przez rok ubezpieczenia zawodników 700zł składki za udział w lidze 700zł Zawodnicy chcą kupić sobie obuwie trzeba dać – Graja za darmo więc przynajmniej na buty kwota różna miedzy 2-3 tys zł
Woda mineralna wapno utrzymanie obiektu koszenie paliwo części do kosiarki samo się nie kupi.

4) Dobieszyna, Chlebnej mi nie szkoda po dorosłych facetów nie popieram sponsorować.
To moja subiektywna ocena.

Szanuję i się nie wypowiadam każdy może mieć swoją opinię.

Aligator

Po spotkaniu mam takie wrażenie. Pan Starosta z wielką klasa natomiast Pani Marc musi się dużo uczyc. Poza tym po takiej sytuacji powinna złożyć rezygnację z funkcji szefa komisji oświaty kultury i sportu.

jaśko

Ot mądrego warto posłuchać ! Znalazł się mądrala od zwolnień ! Mniemam że sam zrezygnowałeś dobrowolnie z rozsądku a rozum sprzedałeś ?

hyhy

nie miał co sprzedawać bo pustka……:)

ciekawy

Proszę odpowiedzieć na moje pytanie…..jak to jest z trenerami w świetle Polskiego prawa i Urzędów Skarbowych. Każdy wynajęty trener w klubie sportowym bierze nie male pieniądze, niejednokrotnie jest to suma 1500 pln/ m-c, czy trener wystawia jaki rachunek, czy kluby sportowe wystawiają jakieś PIT-y i czy trener sumiennie rozlicza się z Urzędem Skarbowym jak każdy potencjalny podatnik, czy jest to wolna amerykanka? …. coś mi tu nie gra……

WK

Tak zatrudnienia się na umowe zlecenie,trener wystawia rachunek, odprowadza podatek, wystawia się pit, upoważnia się biuro rachunkowe w celu składania pit drogą elektroniczną i jeszcze dostarcza się do 30 marca bilans roczny du US, jak również inne dokumenty do gus itd. Pozdrawiam.

hyhy

hehe….dobre…:):):)

Marek Zagórski

Jak jest to nie wiem bo każdy klub może mieć inne podejście do sprawy .

jaśko

Czyli z ręki do ręki …BONANZA !

ciekawy

nie rozumiem tego stwierdzenia ” każdy klub może mieć inne podejście do sprawy” to oznacza że każdy klub ustanawia swoje prywatne prawo ? A to ciekawe…!

jaśko

Jak w Tuskolandii

Rysiu z klanu

Gdzie karakan szaleje.

gosc

Gmina chyba ma osobę która zajmuje się kontrola finansowa. Ponieważ gmina daje kasę na działalność to powinna również przeprowadzić kontrolę wydawanych środków. Przynajmniej tych budżetowych.

nie ciekawy

do gościa i ciekawego 🙂 jak nie rozumiesz co to oznacza to sobie poczytaj 🙂 to będzie dobra lektura dla ciebie 🙂 Gościu zapytaj u żródła czy gmina prowadzi kontrole budżetową albo wiesz co poczytaj i ty i nie zadaj śmiesznych pytań.

ciekawy

jeżeli dla Ciebie to są śmieszne pytania, to się nie wtrącaj i na nie nie odpowiadaj bo nikt Cię o to nie prosi.
A wygląda na to że śmieszny to jest twój komentarz……

Marek Zagórski

Jeden klub może mieć umowę o dzieło inny umowę zlecenie może wolontariat kwestia podejścia do sprawy każdy orze tak jak może… Więcej nie będę komentował bo widzę że jeśli ktoś nie ma odwagi podpisać się podpisać z imienia i nazwiska a ma dużo do powiedzenia to jak stwierdził Prezes z Potoka milczenie jest złotem….

fred flinston

każdy orze jak może ….. ciekawe

Marek Zagórski

Poprawiony wpis wyżej bo wkradł się błąd
3) Proponowałbym po 7-8 tys. dotacji na sedziów i autobus i tyle, reszta jest przejadana.

7 tyś to chyba na samych sędziów w A klasie widać że Pan wie ile zarabia jedna obsada sędziowska. Koszt jednego wyjazdu to średnio 300 zł * 16 wyjazdów seniorzy + juniorzy i robi sie 6 tyś zł mamy już 7+6=13 tyś zł
Praca trzech trenerów to koszt około 12-13 tys zł przez rok ubezpieczenia zawodników 700zł składki za udział w lidze 700zł Zawodnicy chcą kupić sobie obuwie trzeba dać – Graja za darmo więc przynajmniej na buty kwota różna miedzy 2-3 tys zł
Woda mineralna wapno utrzymanie obiektu koszenie paliwo części do kosiarki samo się nie kupi.

gosc

Gmina to nie prywatny folwark i musi przestrzegać prawa. Rozumie tez rozgoryczenie spolecznikow ale inaczej to wygląda jeśli odpowiada się za publiczne pieniądze. Wszyscy po części mają rację. Tego konfliktu nie musiało być.

Lokka

A ja mam jedno pytanie! I zaznaczam, że nie mam ochoty się z nikim tutaj kłócić! Artykuł wprawdzie nie mówi o tym dokładnie, ale wiem z innych źródeł, że wszystkim klubom nie przyznano dotacji. To mam pytanie zasadnicze
Jak to jest możliwe, że wszystkie kluby popełniły błędy przy wypełnianiu wniosków? Zakładam, że w latach poprzednich wypełniali wnioski prawidłowo. Co więc się stało, że w tym roku WSZYSCY popełnili błędy?

Vox Populi

To co piszesz, jest nielogiczne. Twoje źródła też coś nie za bardzo są zorientowane skoro poinformowały Cię, że nie wszystkie kluby dostały dotacje. Żaden nie dostał, bo wnioski źle popisali. Swoim wpisem sugerujesz, że komisja ustaliła pod stołem kto dostanie pieniądze, a kto nie dostanie jeszcze zanim rozpatrzona wnioski? I jeszcze Cię poinformowali, że mają zamiar tak rozegrać sprawę? Proszę Cię…

ww

MATKA? A oficer prowadzący pozwolił ci na takie wpisy?

Lokka

Jakoś inni zrozumieli i źródła okazały się normalne i dostępne! Pewnie tylko ty jeden jesteś logiczny! W moim wpisie nie ma nic o bzdurach, które ty paralogicznie wywnioskowałeś.

Vox Populi

No popatrz… nie miałeś zamiaru z nikim się kłócić. Nad stylistyką wypowiedzi popracuj.

jaśko

Wreszcie się ktoś przyglądnął tym wnioskom i wyrzucił do kosza dla mnie jasne !

ww

Ja nie znam klubu w gminie Jedlicze, który dostał w tym roku dotacje. Na stronach gminy można znaleźć obwieszczenie na ten temat (odmówiono chyba wszystkim). Zasady konkursu, nie przewidywały możliwości wnoszenia poprawek.. Widocznie lepiej powtórnie za nasze pieniądze ogłaszać konkurs, zwoływać komisje i na nowo rozpatrywać wszystko zgodnie z prawem, czyli zgodnie z zasadami ustalonymi przez siebie. Biurokracja sama sobie zapewnia zajęcie.

Lokka

No i wszystko jasne! Dzięki!

???

Hmm to jak tak brakuje kasy to może szukać sponsorów? Czyli jak np. czysto teoretycznie taka np. Moderówka by awansowała z A do okręgówki, potem , IV ligi to gmina ma dac tak: 15 tys klasa a, 25 okręgówka, 40 IV liga? “Tak krawiec kraje jak materii staje” – czyli jak nie ma się kasy i sponsorów, to prosze grać w Klasie B, a nie pchac się seniorami, wołac i wołać. Dotacja ma byc na młodych a nie aspiracje dorosłych facetów i działaczy.
Co do tego wpisu o trenerach, każdy nawet mało zorientowany wie że wiekszośc pracuje “nie do końca na umowie”, i bierze taki trener z 500-700zł w seniorach.
Nie bronię gminy, bo nie dać nic to skandal ale kontrolowac, zobaczyć komu się nalezy, komu nie, dawać na szkolenie młodziezy i tyle, żadnych pieniędzy na dorosłych, góra symboliczne. Po 50zł mozna się zrzucić co miesiąc i grać. Pewnie z 80% pracuje to nie stac nikogo na taką składkę?
pzdr.

...

Dotacja na dzieci i młodzież musi być, bo może ktoś się wybije a jak nie to sprzed komputera się wyrwie dla zdrowia. Gmina musi dać dzieciom warunki, musi pieniądze na młodzież przekazać, a nie zero i sami sobie radzcie. Wg mnie szkoda jednak pieniędzy na sponsorowanie dorosłych facetów w jakiejś 7,8,9 lidze w Polsce.

franio

Nic dobrego się nie dzieje. Ciągle jakieś problemy. Juz niebawem wybory.

Jeszcze jeden kamyczek do ogródka

Nie wypowiadam się na temat czy dotacja ma być dla dzieci i młodzieży czy dla dorosłych facetów. Chciałbym poruszyć temat obiektów sportowych. Według mojej wiedzy obecnie działacze społecznie wykonują prace na tych obiektach ( min. koszą boisko, wykonują drobne remonty budynków klubowych, zbierają śmieci po meczach). Z otrzymanej od Gminy dotacji mogą zakupić paliwo do kosiarek oraz zapłacić za prąd i gaz w budynkach klubowych, tam gdzie mają do dyspozycji budynki klubowe. Oczywiście budynki klubowe, stadiony są własnością Gminy. Jeżeli kluby nie dostaną dotacji to nie będzie pieniędzy nie tylko na szkolenie ale także na utrzymanie obiektów. Być może w takim przypadku działacze będą w dalszym ciągu społecznie kosić stadiony i utrzymywać budynki klubowe. Ale zakupu paliwa, zapłatę za gaz i prąd nie się “wykonać” praca społeczną, na to muszą pojawić się pieniądze. I to raczej pieniądze z budżetu Gminy, w końcu te obiekty są własnością Gminy. Urzędnicy nie chcą wydać pieniędzy z paragrafu “na sport” to wydadzą z paragrafu np “utrzymanie budynków” ( oczywiście koszty utrzymania obiektów znacznie mniejsze niż kwota dotacji na sport ale to trzeba by policzyć). Chyba że budynki klubowe zostaną zamknięte ( z odciętym prądem i gazem ) a boiska będzie się kosić raz w roku jak łąki i pastwiska.

:)

I za to koszenie raz do roku Gmina dostanie dotacje bo się należy …. heheh

sflustrowany

dziwne, że wszyscy mówią o tym niedobrym a nikt nie wspomni o tym dobrym !

Lucek

Może ktoś napisze o tym dobrym

śrut

Proponuje dla porownania podać jakie dofinansowanie maja inne kluby z innych gmin np. sasiedzkich Wojaszówka Tarnowiec itp

bezstronny

w Tarnowcu wiem, że w “B” klasie mieli 8.000 zł. w Wojaszówce nie wiem….???

Rysiu z klanu

Ze strony na spolonym
LKS VICTORIA Kobylany – 18 600,00 zł
LKS JASIOŁKA Świerzowa Polska – 17 400,00 zł
LKS TĘCZA Zręcin – 17 400,00 zł
LKS ORZEŁ Faliszówka – 17 000,00 zł
LKS POLONIA Kopytowa – 17 000,00 zł
KS Szczepańcowa – 16 200,00 zł
LKS NAFTA Chorkówka – 12 700,00 zł
LKS NAFCIARZ Bóbrka – 11 500,00 zł
LKS SPARTA Draganowa – 11 500,00 zł
LKS BŁĘKITNI Żeglce – 11 500,00 zł

Lokka

No i co, tam nie popełnili błędów merytorycznych? Dało się przyznać dotacje zgodnie z prawem!

jaśko

To się okaże !

:)

Kilka przykładów:
Szebnie – 21 000 -b klasa
osobnica – 23 000 c-klasa
Niegłowice – 21 000 b-klasa
Nowy Zmigród – 34,300 a klasa
Łężyny – 38,600 okręgówka
Nienaszów – 34,300 a-klasa
Kobylany – 18-600 a-klasa
Świerzowa- 17400 b-klasa
Zręcin – 17-400 b-klasa

Lokka

No i co, tam nie popełnili błędów merytorycznych? Dało się przyznać dotacje zgodnie z prawem!

jaśko

Płyta ci się zacięła !

???

Co z Akademią Peszki w Jedliczu ?
Jeszcze niedawno coś o tym mowiono
również o boisku nowym chyba.

furca

Co taka cisza grobowa…? Tematy się wyczerpały…?

jaśko

Pisać od nowa wnioski a nie puszczać czczej gadki na forum ! Mielecie jęzorami jak katarynki miast zasiąść na czterech literach i napisać tak jak wymaga urząd !

do jaśko

PISAĆ OD NOWA ALE W URZĘDZIE !!!
Brak jednej litery i już zostałby odrzucony.

ww

Cyt:”Według informacji otrzymanych z urzędu Burmistrz zaprosiła na spotkanie w dniu 21 marca br. przedstawicieli wszystkich klubów, które złożyły oferty w poprzednim konkursie.”
No i co? Dzisiaj mija 22 marca, a na stronach gminy cisza i na komercyjnym portalu informacyjnym, też cisza! Co o takim stanie rzeczy można sądzić?!

Nn

Jak to mówią: “nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu”.

SYMPATYK

jaśko w osobie przemądrzałej KRYCHY

ww

Ze strony FB Nurtu Potok- wpis z dnia 24.03 godz. 12:13. Mowa o spotkaniu 21 marca
Krótkie podsumowanie wtorkowego spotkania z władzami gminy
1.Oferty odrzucono dla naszego dobra!
2.Nowy konkurs ma być rozpisany niebawem
3.Prawidłowości wypełniania ofert nie poświęcono zbyt wiele czasu
4.Musieliśmy się skoncentrować bardziej na odpieraniu ataku na kluby aniżeli na wysuwaniu jakichkolwiek próśb
5.Prośba o pokrycie kosztów przeglądów technicznych obiektów uwzględniona-umowa do aneksowania
6.Prośba o pokrycie ubezpieczeń -w części uwzględniona (majątkowe), oc- do rozstrzygnięcia jeszcze
7.Prośba o szerszy bezpłatny dostęp do hali -nieuwzględniona
8.W sprawie sprawiedliwości podziału środków z dotacji na poszczególne kluby nie wypowiedzieliśmy się i dobrze! Nie będziemy sobie z gardeł wydzierać 1 000 czy 2 000 zł.
9. Nafta przyszła na spotkanie tylko po to żeby wyciągnąć więcej kasy dla siebie! Kosztem innych !!!
Dzisiaj do UG złożyliśmy kolejne pismo w sprawie zmiany Uchwały Rady Gminy i możliwości rozliczania kosztów realizacji zadania poniesionych przed podpisaniem umowy na realizacje zadania publicznego (czyli umowy dotacji na piłkę nożną ).
A. W.

społecznik T.L.

JEST!
Zarządzenie nr 64/2017 Burmistrza Gminy Jedlicze w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w Gminie Jedlicze.
Pytanie tylko !
Czy tak powinno być aby komuś dać zabrać drugiemu?
Zwiększając dotacje o 1100 ZŁ podzielić kluby ?
Zabrać biednemu a dać bogatemu!
Wszyscy mają wykonać określone zadanie, według Zarządzenie nr 64/2017

Benio

Bzdury

jaśko

Co działacze chcą ugrać tworząc zamęt ? Jak kieszonkowiec lub doliniarz kradnąc portfele na bazarze ! Do wiadomości panów działaczy …..i tak samo ktoś was rozliczy z dotacji za rok skrupulatnie i dokładnie może już dzisiaj zacznijcie naukę rozliczania a nie krzyczeć wniebogłosy na rogatkach Jedlicza że ktoś wam ukradł coś czego nie mieliście !

Alibaba

Dlaczego działaczy straszy się rozliczaniem. Chyba komuś pomylili się relacje. To urząd jest dla działaczy a nie odwrotnie.

jaśko

Z pieniędzy publicznych trzeba się rozliczać to nie jest presja czy straszenie to obowiązek !

Prezes LKS "NURT" Potok Wojciech Kłosowicz

Do jaśko i osób myślących podobnie. Kieruję slowa pewnego przysłowia, które brzmi tak
“Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.”
Przysłowie to mówi nam, że mądre słowa są bardzo cenne, ale umiejętność słuchania i powstrzymywania się w odpowiednim momencie jest umiejętnością cenniejszą.
Dlatego powstrzymam się od komentarza tegoż artykułu i zakończe je innymi przysłowiami,
Dura lex, sed lex (łac. Twarde prawo, ale prawo) – rzymska zasada prawnicza wyrażająca absolutną nadrzędność norm prawa, zgodnie z którą należy bezwzględnie stosować się do przepisów ustawy niezależnie od ich uciążliwości oraz konsekwencji dla zobowiązanego, oraz
“Wylać dziecko z kąpielą” – naprawiać jakąś szkodę, czyniąc jednocześnie szkodę jeszcze większą; naprawiać część czegoś, psując jednocześnie całość.
Pozdrawiam: Prezes LKS “NURT” Potok

jaśko

Trochę to brzmi jak słowa naszego ex prezydenta Wałęsy ….Jestem za a nawet przeciw …. Nie wiem czyje milczenie jest dzisiaj cenniejsze prezesów czyniących rokosz czy moje mimowolnego widza tej burleski ?

WK

Człowieku o jakim rokoszu ty mówisz?

jaśko

Możesz to nazywać jak chcesz te nagłe zrzeszanie się zarządów klubów ! Ale to jest zwykła presja na urząd ! No i pieniądze przekazywane przez gminę na kluby to nie finansowanie to dofinansowanie !!! Próbujecie wymuszać na urzędzie swoje wyimaginowane potrzeby finansowe czyniąc bunt ! A tu tak krawiec kraje jak materii staje nie tylko sportem żyje gmina !

:(

Niestety, ale Victorii Dobieszyn , Chlebnianki i Moderówki nie szkoda – nie mają młodzieży, grają tylko starzy. Co innego Nafta, Nurt Potok i Muks Podkarpacie – tam jest odwrotnie. Piszę to bezstronnie

jaśko

Panie trochę wiedzy nim zaczniesz wygłaszać niedorzeczności ! O ile mi wiadomo Moderówka ma drużynę juniorską ! I poruszyłeś kluby nie ludzi więc przystopuj każdy ma prawo do tego co się mu należy kwestia jest tylko sposobu w jaki się chce tego dokonać !

jaśko

Chciałem zaznaczyć że klub sportowy w danej miejscowości to dobro wspólne ! A kwestia jak i kto zarządza to już inna rzeczywistość