Znakomity bluesman Earl Thomas wraz z zespołem wystąpi w Jedliczu. Będzie to jego pierwszy przystanek muzyczny w rozpoczynającej się trasie koncertowej po Europie . Zapowiada się więc wyjątkowa uczta muzyczna pełna bluesa, na której nie może zabraknąć prawdziwych koneserów dobrej muzyki.

W piątek (7.10) Earl Thomas razem z zespołem wystąpi w ramach Muzycznej Sceny Rozmaitości. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w Sali Rafinerii Orlen Południe przy ul. Trzecieskiego 14 w Jedliczu. Na to muzyczne wydarzenie zapraszają: Burmistrz Gminy Jedlicze i Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu.

Earl- nazywany „ The Blues Ambassador”, ma na swoim koncie występy na najbardziej prestiżowych festiwalach świata, m.in. Montreux Jazz. Dorobek muzyczny bluesmana liczy 12 albumów. Jego utwory były wykorzystywane w różnych filmach i serialach telewizyjnych ( m.in. w „Ostrym dyżurze”).

Choć śpiewa bluesa, od wielu lat komponuje też muzykę dla gwiazd wielkiego formatu, takich jak: Etta James, Solom Burke, Screami` Jay Hawkinks czy Tom Jones.

Muzyk urodził się w 1960 r. w Tennessee, w rodzinie muzycznej. Jego mama zafascynowana była muzyka gospel, a tata bluesem. Earl w młodości słuchał rock`n` rolla. Chciał być nawet jak Mick Jagger czy Tina Turner. Jednak odkrył w sobie duszę bluesmana.

„Blues to jest opowieść o życiu, o tych lepszych czasach i tych gorszych, o wszystkim, szczera, prawdziwa opowieść… W tym zawiera się wszystko- miłość, małżeństwo, rozwody, bogactwo, ubóstwo, wszystko, co tyczy się ludzkiej kondycji, ludzkiego losu. Wiem, że blues wziął swoją historię od lat, kiedy na plantacjach ludzie zaczynali śpiewać bluesa, ale dzisiaj śpiewamy i gramy bluesa w Europie. W Polsce jest on uniwersalny, ponieważ opowiada o problemach większości z nas”- mówił Earl Thomas w wywiadzie udzielonym dla bluesonline.pl.

Gwiazda amerykańskiej muzyki na scenie czuje się idealnie. Ma świetnie wyszkolony głos, mocny jak dzwon i charakterystyczną chrypkę. Jego koncerty są niezapomniane, pełne ekspresji, a sale wypełnione po brzegi publicznością.

Bilety:
Bilety w cenie 20 zł. do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu i przed koncertem.
(msz.),(mp); fot.(archiwum)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze