Strona głównaWiadomościDożynki Gminy Jedlicze 2021

Dożynki Gminy Jedlicze 2021 [ZDJĘCIA]

Dożynki Gminy Jedlicze 2021 [ZDJĘCIA]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Najważniejsze w roku święto rolników z terenu Gminy Jedlicze, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu odbyło się 15 sierpnia w Jedliczu.

Dożynki Gminy Jedlicze rozpoczęła dziękczynna msza św. w Kościele Parafialnym w Jedliczu, koncelebrowana przez dziekana dekanatu Krosno I ks. prał. Andrzeja Chmurę, proboszcza parafii pw. św. Antoniego w Jedliczu Tadeusza Deca, proboszcza parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Józefa w Żarnowcu Wojciecha Sabika oraz ks. Jacka Pusztuka z parafii rzymsko-katolickiej pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kopytowej.

Jak co roku, liczne delegacje reprezentujące poszczególne miejscowości Gminy Jedlicze oraz Osiedla Jedlicza przyniosły wieńce wykonane z płodów ziemi, które w trakcie nabożeństwa zostały poświęcone.

Podczas mszy miała miejsce inna wyjątkowa uroczystość, gdzie  proboszcz parafii w Żarnowcu ks. Wojciech Sabik został mianowany na kapelana jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Jedlicze. Na tą wyjątkową uroczystość strażacy ufundowali swojemu kapelanowi nowy ornat oraz stuły, które zostały uroczyście wręczone przez Burmistrza Gminy Jedlicze Jolantę Urbanik, prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Jedliczu dh Marka Maciejowskiego oraz wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie  dh Józefa Tuckiego.

Po mszy barwny orszak, prowadzony przez Starostów Dożynek Państwo Alinę i Jana Peszko z Długiego, w asyście pocztów sztandarowych jednostek OSP przemaszerował na plac targowy „Mój Rynek”. Tutaj zgromadzeni mieszkańcy mogli podziwiać wyjątkowe wieńce dożynkowe symbolizujące wdzięczność za tegoroczne zbiory.

Słowa podziękowania do rolników za trud i służbę społeczeństwu skierowała Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, życząc wszystkim dużo zdrowia i siły oraz obfitych plonów każdego roku.

Wspólne spotkanie było okazją do podziękowań dla przybyłych na uroczystość gości. Jolanta Urbanik w asyście Wiceburmistrza Marcina Filipa oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu Zygmunta Jerzyka przekazała rolnikom pamiątkowe dyplomy, a przedstawicielom delegacji podziękowania za piękne wieńce dożynkowe.

Następnie na ręce Burmistrza przekazano chleby i kołacze przyniesione przez delegacje dożynkowe, które po podzieleniu  zostały rozdane wśród przybyłych gości.

W części artystycznej zobaczyliśmy zespół Jarzębina, Dłużanki, Loose & Blues oraz gwiazdę wieczoru Freeborn Brothers. Imprezę zakończył występ Kapeli Tanie Dranie, która zagrzewała wszystkich do wspólnej zabawy.

Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać rękodzieło Stanisławy i Stanisława Siuciak, rękodzieło szydełkowe autorstwa Aliny Peszko, Lucyny Magnowskiej oraz Marii Gierek, obrazy Teresy Suskiej, grafiki Janusza Kubita. Dekorację sceny wypełniły  rzeźby Jana Gajdy oraz zabytkowe narzędzia rolnicze użyczone przez Janinę Twaróg oraz Tomasza Michniewskiego.

Dziękujemy za pomoc Jedlickiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jedliczu, strażakom OSP Jedlicze i policjantom z komisariatu w Jedliczu za zabezpieczenie imprezy oraz Łukaszowi Twarogowi za pomoc w dekoracji scenografii.

Organizatorami tegorocznych dożynek był Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu oraz Gmina Jedlicze.

Zdjęcia:

(UG)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

grudzień 2022

17gruCałodnioweXI Zakładowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

18gruCałodniowePatronat Jedlicze24II Otwarty Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Jana SuchaDo wydarzenia pozostało

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

grudzień 2022

18gruCałodniowePatronat Jedlicze24II Otwarty Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Jana SuchaDo wydarzenia pozostało

17gruCałodnioweXI Zakładowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze

14 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Bardzo dziękujemy za sympatyczną atmosferę i bardzo dobrą organizację organizatorom. Serdecznie pozdrawiam 🙂 🙂

Mieszkaniec

Największe podziękowania kieruję do rolników z Gminy Jedlicze za trudną pracę! Pozdrawiam 🙂

ciekawy

A gdzie podziała się delegacja z jednej wsi?
Czyżby tam nie było rolników?
Ciekawe, przez cały rok widziałem tam piękne łany zbóż i piękne uprawy innych roślin.
Wiedziałem, że mieszka tam jeden ewenement ale czy głupota i chamstwo jest aż tak zaraźliwa jak COVID-19 wariant Delta czy może bardziej bo wirus ten nie zakaża wszystkich.

hahaha

Delegacja z tej wsi była zamknięta w areszcie i pilnowana przez klawisza. Hahaha.

ciekawy

Ma niezbędne doświadczenie
On wszystkich chciałby traktować jak skazanych, to widać na transmisjach z obrad tzw. Rady Gminy.
Nie przypuszczałem jednak, że mieszkańcy Dobieszyna są takie burki…..

hahaha

Tzw. Rada Gminy – dobre określenie. Prokuratorzy którzy przesłuchują na sesjach pracowników UG zadając mnóstwo pytań, szukając winnych aby ich skazać i pozamykać.

Ola

Impreza była wybitnie cienka

Olka

Ja bawiłam się świetnie 🙂

Anna

Nie wszystko jest dla każdego, następnym razem idź tam, gdzie według ciebie nie będzie cienko. Żyj swoim życiem, daj żyć innym tak jak chcą. Jeśli masz coś lepszego do zaproponowania to weź i zorganizuj coś, chętnie przyjdziemy i ocenimy.

arbu

Nie jak chcą, nie jak chcą, to są za publiczne pieniądze imprezy mamy prawo je oceniać nawet bardzo krytycznie
Oddziel prywatne sprawy od publicznych

Do wodo

Masz prawo oceniać i to rób, ale nie szczuj, niech ocena będzie sprawiedliwa, nie dziel tylko zjednuj, buduj a nie rujnuj, siej dobro a nie zło. Daj pozytywny przykład.

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Do wodo
Kicek

A Dobieszyn to gdzie był ?

ciekawy

Pytanie powyżej

hahaha

Dobieszyn był zamknięty w areszcie i pilnowany przez klawisza. Hahaha.

14
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X