Ćwiczenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Jedliczu [ZDJĘCIA]

2
W sobotę (24.11) na terenie Jedlicza odbyły się ćwiczenia kompanii krośnieńskiej 35 batalionu lekkiej piechoty w Sanoku. W ramach tych ćwiczeń, dwa bloki tematyczne zostały zorganizowane przy współpracy z Urzędem Gminy w Jedliczu i Komendą Miejską PSP w Krośnie. Dotyczyły one prowadzenia działań przeciwpowodziowych i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po wspólnej odprawie, która odbyła się na terenie parkingu przy Orlen Południe S.A. z magazynu Gminnego Centrum Reagowania zostały pobrane worki i łopaty. Następnie na terenie Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej załadowano worki piaskiem, które przewieziono pod Komisariat Policji w Jedliczu. Tam pod okiem strażaków PSP i OSP, żołnierze krośnieńskiej kompanii WOT, ćwiczyli różne warianty układania wałów przeciwpowodziowych z worków z piaskiem. Zapoznali się również ze sposobem rozkładania rękawów przeciwpowodziowych.

W drugiej części zajęć, prowadzona była prezentacja udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów ćwiczebnych pod nadzorem Miejskiego Koordynatora Ratownictwa Medycznego KM PSP w Krośnie. Ćwiczenia prowadzone były przy silnym i zimnym wietrze, który częściowo symulował trudne warunki prowadzenia działań przeciwpowodziowych późną  jesienią. Podsumowanie zajęć miało miejsce w Domu Ludowym w Żarnowcu, które odbyło się w obecności Dowódcy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Dariusza Słoty i Dowódcy  35 batalionu lekkiej piechoty w Sanoku ppłk. Rafała Jarosza.

W zajęciach wzięło udział 80 żołnierzy krośnieńskiej kompanii WOT, 8 strażaków z KM PSP Krosno, 13 strażaków z jednostek OSP Jaszczew i Dobieszyn, przedstawiciel Urzędu Gminy Jedlicze oraz Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego KM PSP w Krośnie.

 

Tekst. bryg. Mariusz Kozak

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
MA powodzeni
MA powodzeni
5 lat temu

MA powodzenia

MA powodzeni
MA powodzeni
5 lat temu

MA powodzenia