Strona głównaReferendumChlebna i Poręby: Te dane wiele mówią.

Chlebna i Poręby: Te dane wiele mówią. [WYNIKI REFERENDUM]

Chlebna i Poręby: Te dane wiele mówią. [WYNIKI REFERENDUM]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Fiasko referendalne w Chlebnej i Porębach nie może napawać optymizmem Ewy Okulskiej. Sołtys i radna zarazem słynie bowiem na wsi ze sposobu prowadzenia kampanii, gdzie spotyka się i rozmawia z mieszkańcami, twarzą w twarz.

Według naszych informacji, pani sołtys Okulska ściąga do głosowania jednym SMS-em nawet kilku mieszkańców. Dla przykładu, radny Lisowski w tym czasie musi wykonać kilka telefonów, w efekcie czego do głosowania przychodzi jedna lub dwie osoby. Nie wiemy do końca na ile jest to prawdziwe, dlatego wolimy bazować na rzetelnych danych podanych oficjalnie przez PKW.

A wynika z nich, że na ogólną liczbę 903 mieszkańców uprawnionych do głosowania w Chlebnej i Porębach za odwołaniem burmistrza w referendum opowiedziało się 171 mieszkańców, co stanowi w przybliżeniu 19 proc. Niepokojący dla pani sołtys powinien być fakt, że do referendum przyszło o 13 mieszkańców mniej niż głosowało na jej kontrkandydata w 2018 roku i o 71 osób mniej, niż zagłosowało na panią radną w 2018 roku. W takiej społeczności wszyscy się znają i nic nie dzieje się anonimowo.

To dziwne, że pani Ewa Okulska podpisała się za przerwaniem samorządowej kadencji burmistrza bo jak pamiętamy w sierpniu br. na jednej z sesji Rady Miejskiej w Jedliczu, radna Ewa Okulska po uprzednim odczytaniu wyników imponującego rankingu finansowego, przedstawiła konkluzję, w które zwróciła uwagę, że tak wysoki wynik Gminy Jedlicze, nie jest dziełem przypadku. Podkreśliła, że gdyby nie pozyskane do budżetu środki zewnętrzne, wynik nie byłby tak zadowalający. Choć burmistrz Jolanta Urbanik znana jest ze skutecznego sięgania po środki zewnętrze, które są zastrzykiem finansowym do budżetu gminy to tak się jakoś utarło, że jedna z osób w tym środowisku mocno pracuje nad tym, aby obrócić to wniwecz lub nawet zatrzeć czymś innym ślady takich informacji.

Szkoda, że tak się dzieje, bo tutaj również mieszkają fajni ludzie, wspaniali sąsiedzi, a jak wiemy przecież burmistrz Urbanik nie pozyskuje tych środków dla siebie, ale właśnie dla mieszkańców i nadal nie zwalnia tempa, sięgając po kolejne fundusze z zewnątrz.

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Opinie i komentarze

14 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
zniesmaczony

Ty dalej to wałkujesz??Naprawdę żygać się już tym chcę,debili napisz o pogodzie,o czym kolwiek ale zostaw to bo wszyscy mają tego dość,a Ty się zaciąłeś jak stara płyta.

obojęty

jacy wszyscy ? wypowiadaj się za siebie.

Polak

Abstrahując od tematu w wolnej Polsce nie ma miejsca w życiu publicznym dla płantych donosicieli SB. To ,,śmierć” cywilna Musimy dbać o jakość życia publicznego, moralność, wartości i patriotyzm

Zal d*** sciska

To mu nie ns rękę wiec się zagotował

Obsesja

Już się znudziło

Kamil

Nudne to. Nie macie pomysłu na dobry tekst?

janek

i tutaj musze podziękowac Okulskiej za informacje w skrzynkach, rozjasniła nam ile pani Burmistrz zrobiła dla Gminy, – brawo burmistrz

zofia

wpierw się wsciekłam za zasmiecanie skrzynek, ale po chwili odwróciłam ulotke i same zasługi pani burmistrz (czyżby przeliczyła sie Okulska , niech słucha dalej doradców póki nie będzie musiała oddac mandatu.

OKO

OKULSKA – co z Twoją obietnicą? Mówiłaś, że oddasz mandat, jak przegrasz referendum! ODDAJ MANDAT – lepiej idź pracuj do kancelarii prawnej, masz już sporo doświadczenie w czytaniu wypocin na sesjach.
Słychać, jak to czytasz, że ktoś Ci to napisał (może Zibi, dyrektor z niespełnionymi ambicjami Zygmunt, czy też Janek) – nic z tego nie pojmujesz co tam jest napisane…

chlebniak

Nie musi oddawać mandatu, jak ją mieszkańcy widzą to się śmieją z jej postępowania oraz smucą, że dali się nabrać na jej obietnice !

Bavha

Żebyś ty! wiedziała jaka opinia krąży o tobie to nie pozwolilabys wylewać pomyj na radnych.Panią Okulska bardzo sobie cenimy jest przygotowana na sesję na 6!

OKO

Dokładnie na sesje jest przygotowana – ZIBI,Janek i reszta sfory tworzy dla niej referaty, że ona nie wie co czyta….
Wielka pani prawnik !!

Ktoś

Szanowna Pani Burmistrz Pani ma cały Urząd Gminy do pomocy i nie tylko i my za to płacimy a radni pozostawieni są sami sobie i jeszcze Im się kładzie kłody pod nogi.

Gocha

Do oko wstyd mi za ciebie nie dość ze zyjesz z naszych podatków to zamiast zajac się pracą to ty przez 8h wymyślasz kogo upaplac w blocie.Tak ma wyglądać kierowanie gminą?

14
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X