Jedlicze
zachmurzenie małe
18 ° C
18 °
15.7 °
83 %
2kmh
40 %
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
24 °
wt.
22 °
śr.
20 °
Strona głównaKultura i rozrywkaBurmistrz Jolanta Urbanik wręczyła nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury

Burmistrz Jolanta Urbanik wręczyła nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury [ZDJĘCIA]

Burmistrz Jolanta Urbanik wręczyła nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury [ZDJĘCIA]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, podczas Gali w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu, wręczyła nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

W niedzielę 10 grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury im. Bronisławy Betlej w Jedliczu, burmistrz Jolanta Urbanik uhonorowała osoby za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Uroczysta Gala odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury im. Bronisławy Betlej w Jedliczu /fot. Jedlicze24

Nagrody Burmistrza Gminy Jedlicze są wyrazem uznania dla twórców, animatorów kultury, osób wyróżniających się w pracy na rzecz upowszechniania i ochrony kultury. Przyznawane są również za szczególne osiągnięcia artystyczne i naukowe, osobom związanym z Gminą Jedlicze przyczyniającym się w szczególnym stopniu do jej promocji.

Burmistrz Jolanta Urbanik od lat docenia działalność osób wyróżniających się w pracy na rzecz upowszechniania i ochrony kultury. Nagrody i wyróżnienia są wyrazem uznania w działalności kulturalnej i motywacją do dalszej pracy.

W tym roku wyróżnienia z rąk Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik, której asystował zastępca Rafał Gomułka, odebrały następujące osoby:

– Joanna Dyląg-Faliszek – malarka, uczestniczka licznych wystaw w Polsce i za granicą. Czynny pedagog promujący sztuki plastyczne. Prowadzi kanał w serwisie YouTube, gdzie prezentuje jak przebiega proces powstawania rysunków i obrazów.

– Alina Peszko – osoba mocno zaangażowana w życie społeczne naszej Gminy, działa w KGW w Długiem, grupie obrzędowej „Dłużanki”. Jej pasją jest ogrodnictwo, a szczególnie dynie, które tradycyjnie zdobią jedlicki Rynek i Urząd Gminy. Alina Peszko jest pomysłodawcą i inicjatorką założenia klubu promującego dziewiarstwo ręczne. W zastępstwie nagrodę odebrała Przewodnicząca KGW, Sołtys wsi Długie Ewa Michniewska.

– Ludwik Twardzik – od przeszło 60 lat zaangażowany strażak jednostki OSP Jaszczew. Słynie ze swojej niecodziennej pasji tworzenia gigantycznych palm wielkanocnych, a warto dodać, że najwyższa z nich mierzyła aż 9 metrów.

– Patrycja Longawa – ilustratorka, graficzka i plakacistka, swoje prace prezentowała na ponad 400 wystawach w kraju i za granicą. To uznana w świecie artystka, czego potwierdzeniem jest około 70 nagród i wyróżnień.

– Bogdan Miszczak – producent filmowy, prezes Telewizji Obiektyw, która ze swoim serwisem informacyjnym dociera do ponad dwudziestu miast na Podkarpaciu i w Małopolsce. W ostatnich latach zasłynął z realizacji cyklu filmów dokumentalnych „Polscy wizjonerzy”, gdzie w przystępny sposób możemy poznać historię postaci związanych z naszym regionem, często mało znanych a niezwykle zasłużonych.

Na twarzach twórców widać było głębokie wzruszenie i ogromną radość, a najlepszym podsumowaniem istoty przyznawania Nagród Burmistrza są słowa Bogdana Miszczaka, który podkreślił, że „taka nagroda otrzymana w swojej Gminie jest czymś wyjątkowym”.

Podczas gali odbyło się również podsumowanie Konkursu na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Burmistrz uhonorowała 20 laureatów w trzech kategoriach wiekowych, a zaszczytny tytuł Grand Prix odebrała Michalina Lorens, mieszkanka Jedlicza.

Swoje muzyczne talenty prezentowali dobrze nam znani młodzi artyści z Gminy Jedlicze: na pianinie pięknie zagrała Adriana Waszeciak, a patriotyczne utwory wykonali Nikola Ciupa i Hubert Piękoś. Zaśpiewała także Gabriela Kmon z Korczyny, która dała się poznać szerszej publiczności dzięki roli w filmie nominowanym do Oscara „Zimna Wojna”, w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

Zwieńczeniem gali była jedlicka premiera filmu „Loret – leśnik z charakterem”, produkcji Telewizji Obiektyw.

Zdjęcia:

Przeglądaj wygodnie. Przesuń zdjęcie palcem

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
4
+1
0
+1
13
+1
1
+1
0
+1
3

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X