Blisko 4 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych trafi do Gminy Jedlicze

0
Blisko 4 mln zł ze środków Funduszu Dróg Samorządowych trafi do budżetu Gminy Jedlicze. Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań przeznaczonych do dofinansowania w ramach rządowego programu przebudowy dróg. Wniosek złożony przez Gminę Jedlicze znalazł się na liście podstawowej.
Obecna drewniana kładka nie zachęca, aby się nią przemieszczać /fot. Jedlicze24

Dzięki środkom z programu Funduszu Dróg Samorządowych możliwe będzie połączenie Gminy Jedlicze i Gminy Tarnowiec mostem na rzece Jasiołka. Ponadto wybudowana zostanie droga gminna, łączącej m. Jedlicze (osiedle Męcinka ) w Gminie Jedlicze i m. Brzezówka w Gminie Tarnowiec. Dotychczasowa kładka linowa dla pieszych zostanie rozebrana. W jej miejscu powstanie nowoczesna infrastruktura.

Pozyskane środki i realizacja inwestycji to będzie spełnienie długoletnich oczekiwań mieszkańców oraz nasz wspólny wielki sukces– podkreśliła Burmistrz Jolanta Urbanik.

Burmistrz Jolanta Urbanik od początku pracy w samorządzie kładzie szczególny nacisk na pozyskiwanie środków zewnętrznych. /fot. Jedlicze24

27 lutego br. odbyło się otwarcie ofert przetargowych. Aż pięć firm wyraziło chęć realizacji zadania. Najniższa oferta opiewa na kwotę w przybliżeniu 6 mln 473 tys zł, zaś najwyższa to kwota przekraczająca 9 mln 486 tys zł. Wszyscy oferenci zaproponowali 84-miesięczny okres gwarancji. Budowa mostu ma zakończyć się w 2021 roku.

Rządowe środki to szansa dla lokalnych samorządów na realizację wielu inwestycji, których wykonanie mogłoby być bardzo trudne, a często nawet niemożliwe. Od kilku tygodni wiele samorządów czekało na takie informacje.

Na listach podstawowych Funduszu Dróg Samorządowych znalazło się 103 zadania gminne o wartości dofinansowania 90 344 737,00 mln zł oraz 45 zadań powiatowych o wartości dofinansowania 83 902 607 mln zł. Łącznie na zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów liście znalazło się 148 zadań na łączną kwotę dofinansowania w 2020 r. środkami Funduszu w wysokości 174 247 344 mln zł. Na liście zatwierdzonej do dofinansowania znalazły się również 32 zadania gminne wieloletnie z zapewnieniem finansowania w latach 2020 – 2026 w kwocie: 137 474 669,83 mln zł oraz 9 zadań powiatowych wieloletnich z zapewnieniem dofinansowania w latach 2020 – 2022 o łącznej kwocie 45 437 215, 51 mln zł.

To kolejne zadanie, które dzięki zawartemu porozumieniu uda się zrealizować przy współpracy z Gminą Tarnowiec. Dzięki dobrosąsiedzkim relacjom zrealizowana została np. inwestycja przebudowy odcinka drogi zlokalizowanej w m. Piotrówka oraz m. Łubno Opace. (z czego 300 metrów należących do Gminy Jedlicze). Wzmocniono podbudowę drogi poprzez stabilizację spoiwem hydraulicznym, ułożono warstwę z kruszywa łamanego, wykonano  nawierzchnię mineralno– bitumiczną, utwardzono pobocza oraz poprawiono odwodnienie drogi.

Przebudowa drogi w Piotrówce to jedna ze wspólnych inwestycji sąsiedzkich samorządów    /fot. archiwum/UG

(rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Arek
Arek
4 lat temu

Zamiast dziur, nowiutki asfalt! Zamiast wymachiwania rękami na sesjach- przykład efektywnego działania! 🙂

Nie(!), dla grabarzy gminy
Nie(!), dla grabarzy gminy
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu
Antek
Antek
Odpowiedź do  Nie(!), dla grabarzy gminy
4 lat temu

Woźniak jest bardo dobrym sołtysem. Dajcie mu spokój.

Zdzisława (Jedlicze)
Zdzisława (Jedlicze)
4 lat temu

chapeau bas! SZACUN! Ja na komitet pani burmistrz nie głosowałam, ale trzeba przyznać, że skuteczności to Wam nie brakuje…… po za kilkoma karierowiczami w radzie którzy tylko plują jadem na sesjach!

Róbcie swoje bo ludzie widzą kto pracuje a kto łapami wymachuje!!!!

waść
waść
4 lat temu

Inwestycja cieszy, ale pamiętam, że na jednej sesji radny Lipka zwrócił uwagę, że planowana droga od torów do przyszłego mostu nie będzie miała kontynuowanego chodnika? To prawda? Jeżeli tak to niezła wtopa projektanta….

Vox populi
Vox populi
Odpowiedź do  waść
4 lat temu

Radny Lipka z Potok to ten co na początku był przeciwny budowie domu pomocy społecznej w Jedliczu? Potem zmienił zdanie bo rzekomo nie chciał płacić kar czy jakoś tak. On z komitetu Juszczaka co poszedl z ludźmi byłego burmistrza więc czego się spodziewać. Ewidentnie uprawia politykę ale to kosztem mieszkańców niestety

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Vox populi
4 lat temu

temat prosty, wyciąć wszystkie lipy w Gminie Jedlicze i spalić.

Dobieszyniak
Dobieszyniak
Odpowiedź do  Maciek
4 lat temu

???

ooono
ooono
Odpowiedź do  waść
4 lat temu

To jest droga dla samochodów, ruch pieszych jest tam znikomy, wystarczy jechać rozsądnie – nie przekraczać dozwolonych prędkości to i nawet piesi będą bezpieczni…….
Czepiasz się, OCZYWISTE?????!!!!!!!!!!!

Paweł
Paweł
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

No to wymyśliłeś. Grstulacje

Marian
Marian
4 lat temu

Most dzięki Woźniakowi. To on o niego walczy. Urbanikową musiała to zrobić bo takie polecenie wydał jej pan Przewodniczący Rady Miejskiej.

GIENEK
GIENEK
Odpowiedź do  Marian
4 lat temu

Tak tak tak sobie tłumacz bu hehe lepiej zapytaj pana Przewodniczącego Marianku dlaczego radni obcięli kasę na budowę mostu…..

Wladek
Wladek
Odpowiedź do  GIENEK
4 lat temu

Jak to obcięli??? Ile obcięli? To będzie ten most czy nie bedzie

Ryś
Ryś
Odpowiedź do  Marian
4 lat temu

Piotr jest skuteczny. Jak mówił że most będzie to będzie. Męcinka jest wdzięczna Panu Piotrowi. Brawo

Kamil
Kamil
Odpowiedź do  Ryś
4 lat temu

Dobrze ze wziął się za ten most i w końcu będzie. To będzie most Piotra. W

joke
joke
Odpowiedź do  Kamil
4 lat temu

Proponuje nadać mu nazwę: Bridge of councilman Peter w kilku językach świata

Wladek
Wladek
4 lat temu

Obniżyć jej wynagrodzenie. Za co tyle kasy bierze.

Ćwierćgłówek
Ćwierćgłówek
Odpowiedź do  Wladek
4 lat temu

Właśnie pozyskała 4 miliony ale ty wolisz jak twoi idole dra japy jak małpy w cyrku

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Ćwierćgłówek
4 lat temu

święta prawda.

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Ćwierćgłówek
4 lat temu

A mnie się wydaje że coś się kończy (KOLESIOSTWO) dlatego trzeba odsiać plewy od ziarna i w Gminie zrobi się normalnie -tak po ludzku spokojnie. Co plewą a co ziarnem ? Oceńcie

Antek
Antek
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

Tak. Tu racja. Trzeba skończyć z tymi ukladzikami. Jerze do domu.

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Wladek
4 lat temu

haha, szkoda że nie oglądałeś bajki o koziołku matołku, z powodzeniem mógłbyś grać rolę pierwszoplanową, haha.

Maciek
Maciek
4 lat temu

Oj oj, Radni będą niezadowoleni z takiego obrotu sprawy, bo to p. Burmistrz pozyskała kasę i to nie małą na potrzebną budowę mostu. Radni co potrafili na sesji budżetowej to zedrzeć kase z tej inwestycji i to nie małą, a po co im most potrzebny, lepiej złote garczki kupić na Borek. A może by tak swoje diety za to nieróbstwo w tym trudnym okresie pandemi Radni przekazali np. na szycie maseczek, albo na coś innego, potrzebnego… hmmm.

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Maciek
4 lat temu

Wpatrzony w pewną panią ,minąłeś się z prawdą Radni stanęli na wysokości i to znacznie, wróć na ziemie .

Tola
Tola
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

Szacun dla Pana Woźniaka. Dopiął swego i most będzie.
Burmistrz grzecznie wykonała polecenie radnych i dlatego jej też trzeba podziękować. Ale pensje ma za wysoka.

Ciekawski
Ciekawski
Odpowiedź do  Tola
4 lat temu

Przewodniczący tylko zagłosował i tyle jego roboty cała resztę zrobił Urząd z Burmistrzem i tu trzeba podziękować. Za taką kasę jaką znowu Burmistrz ściągnął to raczej podwyżka się należy…w końcu będziemy mieli most i to jest najważniejsze. A Przewodniczącemu to się dziwię dlaczego zagłosował za obcieciem kasy z mostu, pewnie dostał polecenie Alcatraz rządzi.

Mecina
Mecina
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Woźniak głosował za obcięciem kasy na most?? :/ Co za tupet!!!!!

Krystek
Krystek
Odpowiedź do  Mecina
4 lat temu

Skończy się spokój w Mecince. Będzie ruch jak na Marszałkowskiej. Ale i tak trzeba podziękować Panu Woźniakowi że to załatwił.

wiki
wiki
Odpowiedź do  Krystek
4 lat temu

To prawda, że Skarbnik odeszła, bo pokłociła sie z Urbanikową?

Krystek
Krystek
Odpowiedź do  wiki
4 lat temu

Tam się nie da długo pracować.

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Krystek
4 lat temu

A ja słyszałem w Biedronce że w jednej z Jedlickich instytucji jest oferta pracy , wymagania: niekoniecznie wysokie kompetencje , może być mierny ale koniecznie ślepo wierny. Tylko nie wiem co to za instytucja, bo koncówki nie dosłyszałem.

Krystek
Krystek
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

Widać efekty tych przyjęć. Tzn nic nie widać

Menda
Menda
Odpowiedź do  wiki
4 lat temu

Nie Wiki Zibi. Ty zamiast dogryzac ludziom dziękuj Bogu każdego dnia.

Trudne pytania
Trudne pytania
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Jakich mamy Radnych to wiemy. Oni mieszkańców to maja w ” poważaniu”. Mamy trudny czas to ja sie pytam jakie inicjatywy podejmą Radni Gminy Jedlicze by pomóć mieszkańcom, przedsiębiorcom. Oczekiwałabym zaangażowania ! a tu co jakos cichutko siedzą po kontach. Za to dofinansowanie do mostu w Męcińce nalezy sie Pani Burmistrz i Urzędowi słowa uznania i podziekiowania od radnych i mieszkańców. Oczekuję że zostanie to docenione !!!. a tak poza tym to jestem ciekawa o czym Radni dyskutowali w sali domu ludowego na Borku z panem niedoszłym burmistrzem? Pani Weno podziel sie Pani tą informacja z mieszkańcami chociażby na najbliższej sesji rady miejskiej.

Janie dlaczego ?
Janie dlaczego ?
Odpowiedź do  Trudne pytania
4 lat temu

Pan Juszczak powinien się wstydzić zawiązania komitywy z ludźmi byłego esbecka. Człowieku w tej gminie mozesz byc co najwyżej Soltysem. A kiedyś miałem cię niemal za wzór. Przykre to. A za takie koalicje powinien być dożywotni ban polityczny

Cheche
Cheche
Odpowiedź do  Janie dlaczego ?
4 lat temu

Psycholku Covid cie dopadł. Do psychiatry mendo nienawistna

buc
buc
Odpowiedź do  Cheche
4 lat temu

aszz w punkt. gościa zabolała prawda 😛

Wojtek
Wojtek
Odpowiedź do  buc
4 lat temu

Gmina się wali

ooono
ooono
Odpowiedź do  Wojtek
4 lat temu

Pi……..sz stoi!!!!!!

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Schowana za plecami Po..li do Pi…..sz dla zmyłki się stroi

Arek
Arek
4 lat temu

Zamiast dziur, nowiutki asfalt! Zamiast wymachiwania rękami na sesjach- przykład efektywnego działania! 🙂

Nie(!), dla grabarzy gminy
Nie(!), dla grabarzy gminy
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu
Antek
Antek
Odpowiedź do  Nie(!), dla grabarzy gminy
4 lat temu

Woźniak jest bardo dobrym sołtysem. Dajcie mu spokój.

Zdzisława (Jedlicze)
Zdzisława (Jedlicze)
4 lat temu

chapeau bas! SZACUN! Ja na komitet pani burmistrz nie głosowałam, ale trzeba przyznać, że skuteczności to Wam nie brakuje…… po za kilkoma karierowiczami w radzie którzy tylko plują jadem na sesjach!

Róbcie swoje bo ludzie widzą kto pracuje a kto łapami wymachuje!!!!

waść
waść
4 lat temu

Inwestycja cieszy, ale pamiętam, że na jednej sesji radny Lipka zwrócił uwagę, że planowana droga od torów do przyszłego mostu nie będzie miała kontynuowanego chodnika? To prawda? Jeżeli tak to niezła wtopa projektanta….

Vox populi
Vox populi
Odpowiedź do  waść
4 lat temu

Radny Lipka z Potok to ten co na początku był przeciwny budowie domu pomocy społecznej w Jedliczu? Potem zmienił zdanie bo rzekomo nie chciał płacić kar czy jakoś tak. On z komitetu Juszczaka co poszedl z ludźmi byłego burmistrza więc czego się spodziewać. Ewidentnie uprawia politykę ale to kosztem mieszkańców niestety

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Vox populi
4 lat temu

temat prosty, wyciąć wszystkie lipy w Gminie Jedlicze i spalić.

Dobieszyniak
Dobieszyniak
Odpowiedź do  Maciek
4 lat temu

???

ooono
ooono
Odpowiedź do  waść
4 lat temu

To jest droga dla samochodów, ruch pieszych jest tam znikomy, wystarczy jechać rozsądnie – nie przekraczać dozwolonych prędkości to i nawet piesi będą bezpieczni…….
Czepiasz się, OCZYWISTE?????!!!!!!!!!!!

Paweł
Paweł
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

No to wymyśliłeś. Grstulacje

Marian
Marian
4 lat temu

Most dzięki Woźniakowi. To on o niego walczy. Urbanikową musiała to zrobić bo takie polecenie wydał jej pan Przewodniczący Rady Miejskiej.

GIENEK
GIENEK
Odpowiedź do  Marian
4 lat temu

Tak tak tak sobie tłumacz bu hehe lepiej zapytaj pana Przewodniczącego Marianku dlaczego radni obcięli kasę na budowę mostu…..

Wladek
Wladek
Odpowiedź do  GIENEK
4 lat temu

Jak to obcięli??? Ile obcięli? To będzie ten most czy nie bedzie

Ryś
Ryś
Odpowiedź do  Marian
4 lat temu

Piotr jest skuteczny. Jak mówił że most będzie to będzie. Męcinka jest wdzięczna Panu Piotrowi. Brawo

Kamil
Kamil
Odpowiedź do  Ryś
4 lat temu

Dobrze ze wziął się za ten most i w końcu będzie. To będzie most Piotra. W

joke
joke
Odpowiedź do  Kamil
4 lat temu

Proponuje nadać mu nazwę: Bridge of councilman Peter w kilku językach świata

Wladek
Wladek
4 lat temu

Obniżyć jej wynagrodzenie. Za co tyle kasy bierze.

Ćwierćgłówek
Ćwierćgłówek
Odpowiedź do  Wladek
4 lat temu

Właśnie pozyskała 4 miliony ale ty wolisz jak twoi idole dra japy jak małpy w cyrku

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Ćwierćgłówek
4 lat temu

święta prawda.

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Ćwierćgłówek
4 lat temu

A mnie się wydaje że coś się kończy (KOLESIOSTWO) dlatego trzeba odsiać plewy od ziarna i w Gminie zrobi się normalnie -tak po ludzku spokojnie. Co plewą a co ziarnem ? Oceńcie

Antek
Antek
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

Tak. Tu racja. Trzeba skończyć z tymi ukladzikami. Jerze do domu.

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Wladek
4 lat temu

haha, szkoda że nie oglądałeś bajki o koziołku matołku, z powodzeniem mógłbyś grać rolę pierwszoplanową, haha.

Maciek
Maciek
4 lat temu

Oj oj, Radni będą niezadowoleni z takiego obrotu sprawy, bo to p. Burmistrz pozyskała kasę i to nie małą na potrzebną budowę mostu. Radni co potrafili na sesji budżetowej to zedrzeć kase z tej inwestycji i to nie małą, a po co im most potrzebny, lepiej złote garczki kupić na Borek. A może by tak swoje diety za to nieróbstwo w tym trudnym okresie pandemi Radni przekazali np. na szycie maseczek, albo na coś innego, potrzebnego… hmmm.

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Maciek
4 lat temu

Wpatrzony w pewną panią ,minąłeś się z prawdą Radni stanęli na wysokości i to znacznie, wróć na ziemie .

Tola
Tola
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

Szacun dla Pana Woźniaka. Dopiął swego i most będzie.
Burmistrz grzecznie wykonała polecenie radnych i dlatego jej też trzeba podziękować. Ale pensje ma za wysoka.

Ciekawski
Ciekawski
Odpowiedź do  Tola
4 lat temu

Przewodniczący tylko zagłosował i tyle jego roboty cała resztę zrobił Urząd z Burmistrzem i tu trzeba podziękować. Za taką kasę jaką znowu Burmistrz ściągnął to raczej podwyżka się należy…w końcu będziemy mieli most i to jest najważniejsze. A Przewodniczącemu to się dziwię dlaczego zagłosował za obcieciem kasy z mostu, pewnie dostał polecenie Alcatraz rządzi.

Mecina
Mecina
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Woźniak głosował za obcięciem kasy na most?? :/ Co za tupet!!!!!

Krystek
Krystek
Odpowiedź do  Mecina
4 lat temu

Skończy się spokój w Mecince. Będzie ruch jak na Marszałkowskiej. Ale i tak trzeba podziękować Panu Woźniakowi że to załatwił.

wiki
wiki
Odpowiedź do  Krystek
4 lat temu

To prawda, że Skarbnik odeszła, bo pokłociła sie z Urbanikową?

Krystek
Krystek
Odpowiedź do  wiki
4 lat temu

Tam się nie da długo pracować.

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Krystek
4 lat temu

A ja słyszałem w Biedronce że w jednej z Jedlickich instytucji jest oferta pracy , wymagania: niekoniecznie wysokie kompetencje , może być mierny ale koniecznie ślepo wierny. Tylko nie wiem co to za instytucja, bo koncówki nie dosłyszałem.

Krystek
Krystek
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

Widać efekty tych przyjęć. Tzn nic nie widać

Menda
Menda
Odpowiedź do  wiki
4 lat temu

Nie Wiki Zibi. Ty zamiast dogryzac ludziom dziękuj Bogu każdego dnia.

Trudne pytania
Trudne pytania
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Jakich mamy Radnych to wiemy. Oni mieszkańców to maja w ” poważaniu”. Mamy trudny czas to ja sie pytam jakie inicjatywy podejmą Radni Gminy Jedlicze by pomóć mieszkańcom, przedsiębiorcom. Oczekiwałabym zaangażowania ! a tu co jakos cichutko siedzą po kontach. Za to dofinansowanie do mostu w Męcińce nalezy sie Pani Burmistrz i Urzędowi słowa uznania i podziekiowania od radnych i mieszkańców. Oczekuję że zostanie to docenione !!!. a tak poza tym to jestem ciekawa o czym Radni dyskutowali w sali domu ludowego na Borku z panem niedoszłym burmistrzem? Pani Weno podziel sie Pani tą informacja z mieszkańcami chociażby na najbliższej sesji rady miejskiej.

Janie dlaczego ?
Janie dlaczego ?
Odpowiedź do  Trudne pytania
4 lat temu

Pan Juszczak powinien się wstydzić zawiązania komitywy z ludźmi byłego esbecka. Człowieku w tej gminie mozesz byc co najwyżej Soltysem. A kiedyś miałem cię niemal za wzór. Przykre to. A za takie koalicje powinien być dożywotni ban polityczny

Cheche
Cheche
Odpowiedź do  Janie dlaczego ?
4 lat temu

Psycholku Covid cie dopadł. Do psychiatry mendo nienawistna

buc
buc
Odpowiedź do  Cheche
4 lat temu

aszz w punkt. gościa zabolała prawda 😛

Wojtek
Wojtek
Odpowiedź do  buc
4 lat temu

Gmina się wali

ooono
ooono
Odpowiedź do  Wojtek
4 lat temu

Pi……..sz stoi!!!!!!

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Schowana za plecami Po..li do Pi…..sz dla zmyłki się stroi