Strona głównaWiadomościBędzie nowa remiza dla OSP Jedlicze-Męcinka. Gmina Jedlicze wybrała wykonawcę

Będzie nowa remiza dla OSP Jedlicze-Męcinka. Gmina Jedlicze wybrała wykonawcę

Będzie nowa remiza dla OSP Jedlicze-Męcinka. Gmina Jedlicze wybrała wykonawcę

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Ponad 500 tys. zł kosztować będzie nowa remiza strażacka w Jedliczu-Męcince. Burmistrz Jolanta Urbanik podpisze umowę z wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę. W poniedziałek (9.05) rozstrzygnięto przetarg.

Strażacy z OSP Jedlicze-Męcinka będą mieć nową siedzibę. Dotychczasowy obiekt nie spełnia żadnych norm, a jego stan jest fatalny. W czasie kadencji obecnych władz samorządowych, poczyniono konkretne działania inwestycyjne dedykowane Ochotniczym Strażom Pożarnym. Na naprawę wieloletnich zaniedbań inwestycyjnych w tym zakresie potrzeba jednak trochę czasu.

Nieocenione zaangażowanie strażaków ochotników, wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Jedlicze. Druhowie od lat z hasłem na ustach „Bogu na Chwałę, ludziom na ratunek”, ratują mienie, zdrowie i życie ludzkie. Warto podkreślić, że działalność strażaków ochotników nie ogranicza się jedynie do pomocy w razie wystąpienia klęsk żywiołowych (pożarów, powodzi). Druhowie chętnie włączają się w akcje charytatywne czy też inne formy społecznej służby dla mieszkańców.

Obecny obiekt strażaków nie spełnia żadnych norm, a jego stan jest fatalny.                /fot. Jedlicze24

-Największym naszym problemem jest brak remizy, takiej godnej dwudziestego pierwszego wieku. Obecny budynek, który powstał w 1977 roku nie spełnia żadnych standardów. Brak sanitariatów, brak wody, brak ogrzewania- wylicza dh Marek Zagórski, Wiceprezes-Naczelnik OSP Jedlicze-Męcinka i dodaje, że można by tak długo jeszcze wymieniać.

Strażacy cieszą się na budowę nowego garażu jednocześnie licząc, że w niedalekiej przyszłości uda się wybudować drugi garaż. Obecna koniunktura w budownictwie uniemożliwiła realizację dwóch garaży za kwotę, która została zabezpieczona w budżecie na realizację zadania. Wzrost cen materiałów budowlanych i usług, już wysoka i ciągle postępująca inflacja nie ułatwia, a wręcz niejednokrotnie uniemożliwia realizację niektórych zadań.

Przetarg rozstrzygnięty

9 maja nastąpiło otwarcie ofert na zadanie pn. „Budowa garażu dla OSP Jedlicze-Męcinka wraz z zagospodarowaniem terenu na działce nr ewid. 376/11”. W toku postępowania wpłynęły trzy oferty, a najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług „KK-BUD” s.j J.D. Klara. Zaoferowana kwota to 507 746,79 zł i nie przekracza kwoty zabezpieczonej w budżecie na realizację inwestycji.- czytamy na stronie magistratu.

Wizualizacja przedniej elewacji garażu dla OSP Jedlicze-Męcinka

Burmistrz Jolanta Urbanik podpisze umowę z wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę- o postępach w realizacji inwestycji będziemy informować na naszych łamach.

W czasie obecnej kadencji samorządowej druhowie wzbogacili się o nowy samochód marki Iveco.

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X