Nowe lampy są energooszczędne. /fot. UG

Będzie nie tylko jaśniej i bezpieczniej, ale również oszczędnie, bo zainstalowane lampy są energooszczędne. Mowa o nowym oświetleniu w Piotrówce, Moderówce i Żarnowcu.

W Piotrówce dokonano odbioru zadania pn.: „Rozbudowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Piotrówka”. Dzięki inwestycji zrealizowanej w ramach funduszu sołeckiego, przy drodze powiatowej, zamontowane zostały dodatkowe punkty oświetlenia. Koszt zrealizowanej inwestycji to ponad 25 tys zł.

Nowe oświetlenie w Piotrówce wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców /fot. UG

W Moderówce wybudowano oświetlenie drogowege przy drodze powiatowej (nr P1846R – etap II), w ramach którego zostało zamontowanych 10 szt. energooszczędnych opraw. Inwestycja ta, sfinansowana z budżetu Gminy Jedlicze, kosztowała blisko 70 tys. zł.  Przypomnijmy, że przed dwoma laty przy tej drodze wykonano pierwszy etap, który obejmował zbudowanie 8 punktów oświetlenia.

Nowe oświetlenie w Moderówce wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców /fot. UG

W Żarnowcu przy drodze gminnej (nr G114724R) prace również zostały podzielone na etapy. Zakres pierwszego z nich zawierał montaż słupów i opraw, które oświetlą ponad 100 metrów odcinka wspominanej drogi. Łączny koszt tego zadania, wykonanego w ramach Funduszu Sołeckiego, wraz z niezbędnymi przyłączami i nadzorem budowlanym, wyniósł ponad 40 tys zł.

Nowe oświetlenie w Żarnowcu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców /fot. UG
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze