Bądź eko, wymień piec węglowy. Nabór tylko do 5 września

0

Gmina Jedlicze przygotowuje nowy projekt parasolowy dla mieszkańców, dotyczący wymiany dotychczasowych pieców centralnego ogrzewania na paliwa stałe na piece gazowe lub inne piece nowej generacji z wyłączeniem pieców na biomasę. W piątek (24.08) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu,  przy ul. Tokarskich 22 odbyło się spotkanie poświęcone niniejszemu projektowi. Podczas spotkania omówione zostały zasady i kryteria udziału w projekcie. Nabór wniosków (deklaracji) prowadzony jest do 5 września 2018 roku.

fot. Jedlicze24

W piątek (24.08) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu,  przy ul. Tokarskich 22 odbyło się spotkanie dot. naboru wniosków o dofinansowanie wymiany dotychczasowego źródła ciepła w domach prywatnych, prowadzony w ramach realizowanego projektów. Wysokość dofinansowania na zakup i montaż energooszczędnego kotła lub przyłączenie do sieci ciepłowniczej wyniesie do 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Wnioski przyjmowane będą w Urzędzie Gminy w Jedliczu do 5 września br. Celem projektu jest umożliwienie właścicielom budynków, wspólnotom mieszkaniowym oraz spółdzielniom, pozyskania do 85% kosztów kwalifikowanych dofinansowania na wymianę starego pieca opalanego paliwem stałym na nowe, bardziej ekologiczne i energooszczędne źródło ciepła (kotły gazowe, kotły na biomasę, kotłów na ekogroszek).

Kiedy, jak i gdzie złożyć wniosek?

Nabór rozpoczął się w środę, 22 sierpnia 2018 r. i potrwa do 5 września 2018 roku. Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem obowiązującym w danej gminie oraz pobrać niezbędne dokumenty. Wypełnioną deklarację udziału w projekcie wraz z ankietą mieszkańca oraz pozostałymi dokumentami (jeżeli dotyczy) będzie można składać w urzędzie miasta lub gminy, na której terenie znajduje się budynek.
Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Ocena wniosku sporządzona zostanie w oparciu o kryteria punktowe zawarte w Regulaminie. Szczegółowe informacje i formularze dostępne na stronie Urzędu Gminy w Jedliczu www.jedlicze.pl.

Informacje dodatkowe:

Dotacje udzielane będą wyłącznie w przypadku uzyskania przez projekt dofinansowania w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski w ramach Działania 3.3 Poprawa jakości powietrza, III osi priorytetowej Czysta Energia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku i uzyskania dofinansowania, inwestycje realizowane będą w latach 2019-2021. Przez okres pięciu lat od wykonania inwestycji, instalacja pozostanie własnością gminy. Po 5-letnim okresie trwałości zostanie ona nieodpłatnie przekazana mieszkańcowi. Obowiązkiem właściciela budynku będzie ubezpieczenie instalacji (np. w ramach ubezpieczenia budynku) oraz demontaż i utylizacja starego źródła ciepła. VAT (8%) stanowi koszt niekwalifikowany i będzie musiał zostać poniesiony w całości przez mieszkańca. Warunkiem udziału mieszkańca w projekcie jest również brak możliwości technicznych lub ekonomicznych przyłączenia do sieci ciepłowniczej we własnym zakresie

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Alkaa
Alkaa
5 lat temu

proszę mi powiedzieć gdzie jest dom starców?

Kazek
Kazek
Odpowiedź do  Alkaa
5 lat temu

Najbliższy w Krośnie

Alkaa
Alkaa
5 lat temu

proszę mi powiedzieć gdzie jest dom starców?

Kazek
Kazek
Odpowiedź do  Alkaa
5 lat temu

Najbliższy w Krośnie