Amnezja powyborcza czy niepamięć? “Taka zagrywka to po prostu kpina z wyborców.”

0
Piotr Woźniak startując do Rady Miejskiej w Jedliczu deklarował, że zapewni mieszkańcom lepsze warunki zamieszkania i bezpieczeństwa. Wśród rzeczy ważnych dla Osiedla wymienił m.in. wykonanie oświetlenia przy ulicy Naftowej. Jednak gdy pojawiła się szansa na pozyskanie dofinansowania na realizację zarówno oświetlenia ulicznego, jak również przebudowy ulicy Naftowej, radny Woźniak- wybrany na kolejną kadencję- nie tylko nie był zainteresowany, aby Gmina Jedlicze aplikowała o środki zewnętrzne na to zadanie, ale nawet nie wykazał zainteresowania treścią petycji w tej sprawie, podpisanej przez mieszkańców Jedlicza i Jaszczwi (mieszkających przy ul. Naftowej) oraz Członków Zarządu Osiedla Jedlicze- Centrum, o czym świadczy fakt, iż nie dopuścił do głosu przedstawiciela Członków Zarządu- inicjatorów przedmiotowej petycji, w punkcie sesji, o którym była mowa o tej inwestycji. To nie wszystko.
W czasie kampanii wyborczej Piotr Woźniak wśród rzeczy ważnych wymieniał m.in. budowę oświetlenia przy ul. Naftowej // fot. archiwum/Jedlicze24

Wczoraj i dziś

Jeszcze kilka miesięcy temu, radny Piotr Woźniak (wówczas również kandydat do Rady Miejskiej) walcząc o elektorat, licząc na otrzymanie i utrzymanie mandatu radnego opracował ulotkę wyborczą, w której czytaliśmy:

Fragment ulotki wyborcza Piotra Woźniaka (fragment odnoszący się do potrzeby wykonania oświetlenia przy ul. Naftowej) fot. archiwum/Jedlicze24

Dumnie prezentowana i dystrybuowana w czasie ubiegłorocznej kampanii wyborczej ulotka wyborcza wydawała się więc być swoistego rodzaju gwarancją poparcia przebudowy i budowy oświetlenia przy ulicy Naftowej w Jedliczu przez radnego z Męcinki sprawującego kilka ważnych funkcji w Radzie Miasta (Przewodniczącego Rady Miejskiej; Członka Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej, Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska) i Przewodniczącego Zarządu Osiedla Jedlicze- Męcinka. Wydawała się.

Amnezja powyborcza, niepamięć, a może zmieniły się priorytety?

Trudno uwierzyć w to, że radny po zaledwie kilku miesiącach po otrzymaniu mandatu na kolejną kadencję, zapomniał o tym, co jest ważne dla Osiedla lub co gorsza, zapomniał o tych, którzy mu zaufali. Gdyby jednak przyjąć to jako tezę- to mówiąc dyplomatycznie: Nie jest dobrze!

Komisja skarg, wniosków i petycji rozpatruje petycję…

Po mimo, że Przewodniczący Woźniak nie dopuścił do głosu przedstawiciela Członków Zarządu- inicjatorów petycji, w punkcie sesji, o którym była mowa właśnie o tej inwestycji, choć praktyka pokazywała, że na innych sesjach niejednokrotnie udzielał głosu osobom, które na forum Wysokiej Rady chciały zabrać głos- nawet w mało istotnych sprawach, to po mimo to Komisja SWiP (Skarg, Wniosków i Petycji) do tego powołana- działająca przy Radzie Miejskiej, zajęła się rozpatrzeniem tej petycji.

Komisja od petycji mogła nie mieć pełnej wiedzy? Na czyjej wiedzy bazowali jej członkowie?

Komisja działająca przy Radzie Miejskiej w Jedliczu musiała zadać sobie wiele trudu, aby przygotować tak populistyczne i mało merytoryczne uzasadnienie do uchwały ws. negatywnego rozpatrzenia tak ważnej dla sprawy petycji.

Biorąc pod uwagę, to w jaki sposób Komisja powołana do rozpatrywania petycji, uzasadniła jej negatywne rozpatrzenie (przyp. dotyczącej ulicy Naftowej), można przyjąć, że Piotr Woźniak mógł jednak doświadczyć powyborczej amnezji.

Niewygodne fakty

Abstrahując od populistycznych zwrotów od których aż roi się w uzasadnieniu tj. “Komisja wyraża pogląd, że każde sygnalizowane Radzie Miejskiej zgłoszenie, problem, zadanie jest dla niej ważne, również ulica Naftowa”, “Należy wskazać, że potrzeb inwestycyjnych w naszej gminie jest bardzo dużo”, to tym co szczególnie wydaje się być niewygodne dla szefa rady jest stwierdzenie:

Uzasadnienie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, podpisane przez Piotra Woźniaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu; załącznik do uchwały Nr XIII/90/2019 ws. rozpatrzenia petycji / fot. archiwum/bip

To właśnie Piotr Woźniak, piastujący najważniejszą funkcję w Radzie Miasta, wskazywał na potrzebę realizacji oświetlenia przy ulicy Naftowej. Przebudowa odcinka drogi i budowa oświetlenia miały więc szansę stać się faktem. Póki co, faktem jest, że radny nie tylko nie wywiązał się z wyborczej deklaracji, ale mocno nadszarpnął zaufania wyborców. Taka zagrywka to po prostu kpina z wyborców.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Niepodjecie starań o dofinansowanie do remontu ulicy Naftowej, która w niedługim czasie będzie wymagała remontu to oczywiście skandal. Czy to hańba tylko dla przewodniczącego myślę że nie. Cała rada powinna się wstydzić za brak długo terminowej koncepcji rozwoju naszej gminy. RADNI DO WYMIANY.

bolo
bolo
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

A tych co głosowali za Naftową też?

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lat temu

Nic nie robi, a ludzie i tak go wybierają. Więc o co chodzi? Zamiast zająć się osiedlem, plac zabaw, rezmiza, dom ludowy……to zrobił “festyn” dzieci pozjeżdzaly na zjeżdzalni i super….bedzie spokoj, ludzie się cieszą…..i w nastepnych wyborach kto zostanie wybrany….pan Piotr ?

Stanisław
Stanisław
4 lat temu

Brawo redaktor prawda zawsze wyjdzie na jaw. A tak się zarzekali że obietnic wyborczych nie było dotyczących ulicy Naftowej. Wstyd i hańba.

Dorota
Dorota
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Hipokryzja jak to mawia jeden z radnych ooo i dobrze gada

Jedliczanin
Jedliczanin
4 lat temu

Dlaczego radni kłamią, dlaczego ucinają inwestycje !Gdzie jest rynek ,popatrzcie jak wyglądają ryneczki w innych gminach .Kto na ostatniej radzie mówił że Naftowa nie była obietnica wyborcza .?To wszystko wygląda tragicznie .OPAMIĘTANIA ponieważ to do niczego dobrego nie prowadzi.

Qwerty
Qwerty
Odpowiedź do  [OPINIE]
4 lat temu

A wasz naczelnik uparcie chce kupić samochód ma do dyspozycji 200.000 czy nie lepiej budować garaż. Ale nie bo po kiego lepiej samochód który nie wejdzie do niby remizy. No ale są różne priorytety.

patologia
patologia
Odpowiedź do  [OPINIE]
4 lat temu

cyrk na sali… przez 16 lat nic nie zrobil z remiza… DRAMAT…ALE Z PANA RADNY

rrrrrrrr
rrrrrrrr
4 lat temu

Co za belkot

Arek
Arek
Odpowiedź do  rrrrrrrr
4 lat temu

Prawda w oczy kole

pat
pat
4 lat temu

Czy ktoś słyszał na sesjach, jak Pan Wożniak wypowiada się o potrzebach Męcinki- chyba nie. Mamy tak wspaniałego przedstawiciela w Gminie, że wszystko jest super dopracowane, zwłaszcza plac zabaw dla dzieci, budynek OSP, który ktoś chce ocieplać , zamiast rozebrać i postawić nowy, bo jak w przyszłości dostaliby nowszy samochód to nie wjedzie do środka ze względu na wysokość. Remont sali pochłonął już tyle tysięcy- chyba tylko na papierze, bo nic nie zrobione, przepraszam -remont łazienek skończył się wymianą szczotki do WC. Świetlicy dla dzieci nikt takiej nie ma jak u nas. Zapraszam wszystkich do oglądnięcia. Niech Ci, którzy na niego głosują – przejrzą na oczy. Panie Wożniak, proszę obejrzeć kilka sesji i posłuchać jak Pani Żychowska walczy o różne rzeczy dla mieszkańców Borku.

Arek
Arek
Odpowiedź do  pat
4 lat temu

Teraz ludzie powinni przejrzeć na oczy!!!

Jan
Jan
4 lat temu

Jest ok

Łukasz
Łukasz
4 lat temu

Mamy 31.07 a przetarg na fotowoltanike cz. 1 z dnia 24.06. dalej nie rozstrzygnięty. W takim tempie działa ta gmina…

zatroskany
zatroskany
4 lat temu

Redakcjo proszę o sprawdzenie jaki jest koszt wykonania remontu 850 m drogi w śladzie obecnie istniejącej drogi (czyli bez tworzenia niepotrzebnej arterii). Osobno może Pan zdobyć informację o szacunkowym koszcie zamontowania oświetlenia. Jeżeli wynik da nam kwotę mniejszą niż 900 tys. zł to nie w ogóle o czym mówić i pisać w kontekście remontu tej ulicy.

Ciekawski
Ciekawski
4 lat temu

Obiecanki cacanki stolek jest i trzeba sie go trzymac a co tam mieszkancy, obiecać nic nie kosztuje robią teraz co się im podoba zapomnieli kto ich wybrał ale mam nadzieję że to się wkrótce zmieni nie widząc nic poza czubkiem swojego ego, szufladkuja ludzi, dziela na lepszych i gorszych co to ma być…….KPINA

Wkurzony
Wkurzony
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

A dodam że co niektórzy Radni będą grzebać w workach na śmieci czy dobrze posortowane. To ci dopiero. Radny który donosi na mieszkańców swojej wsi nie jest godny być Radnym. Panie Radny Twaróg. W Gminie jedlicze tym zajmuje się Jpgk. Chce Pan całkowicie zdegradiwac wizerunek Radnego swoim zachowaniem. Żal mi Pana. Ale z tego co ktoś tu piał o swoje umie Pan zadbać. Mam nadzieje ze to nie jest prawda!!!! Chodzi o drogę do działki Pana rodziny. Prawda czy tylko ludzka złośliwość???

Moderówka
Moderówka
4 lat temu

Szanowna Redakcjo proszę o sprawdzenie co się stało z progiem zwalniającym.. w Moderówce Kolonia. Był zdewastiwany kilka razy. Po ostatnim razie został zabrany. Podobno przez Urząd. I cisza już dobra chwilę.

Arek
Arek
4 lat temu

w temacie

bolo
bolo
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

jesteś dno tyle w temacie

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Niepodjecie starań o dofinansowanie do remontu ulicy Naftowej, która w niedługim czasie będzie wymagała remontu to oczywiście skandal. Czy to hańba tylko dla przewodniczącego myślę że nie. Cała rada powinna się wstydzić za brak długo terminowej koncepcji rozwoju naszej gminy. RADNI DO WYMIANY.

bolo
bolo
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

A tych co głosowali za Naftową też?

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lat temu

Nic nie robi, a ludzie i tak go wybierają. Więc o co chodzi? Zamiast zająć się osiedlem, plac zabaw, rezmiza, dom ludowy……to zrobił “festyn” dzieci pozjeżdzaly na zjeżdzalni i super….bedzie spokoj, ludzie się cieszą…..i w nastepnych wyborach kto zostanie wybrany….pan Piotr ?

Stanisław
Stanisław
4 lat temu

Brawo redaktor prawda zawsze wyjdzie na jaw. A tak się zarzekali że obietnic wyborczych nie było dotyczących ulicy Naftowej. Wstyd i hańba.

Dorota
Dorota
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Hipokryzja jak to mawia jeden z radnych ooo i dobrze gada

Jedliczanin
Jedliczanin
4 lat temu

Dlaczego radni kłamią, dlaczego ucinają inwestycje !Gdzie jest rynek ,popatrzcie jak wyglądają ryneczki w innych gminach .Kto na ostatniej radzie mówił że Naftowa nie była obietnica wyborcza .?To wszystko wygląda tragicznie .OPAMIĘTANIA ponieważ to do niczego dobrego nie prowadzi.

Qwerty
Qwerty
Odpowiedź do  [OPINIE]
4 lat temu

A wasz naczelnik uparcie chce kupić samochód ma do dyspozycji 200.000 czy nie lepiej budować garaż. Ale nie bo po kiego lepiej samochód który nie wejdzie do niby remizy. No ale są różne priorytety.

patologia
patologia
Odpowiedź do  [OPINIE]
4 lat temu

cyrk na sali… przez 16 lat nic nie zrobil z remiza… DRAMAT…ALE Z PANA RADNY

rrrrrrrr
rrrrrrrr
4 lat temu

Co za belkot

Arek
Arek
Odpowiedź do  rrrrrrrr
4 lat temu

Prawda w oczy kole

pat
pat
4 lat temu

Czy ktoś słyszał na sesjach, jak Pan Wożniak wypowiada się o potrzebach Męcinki- chyba nie. Mamy tak wspaniałego przedstawiciela w Gminie, że wszystko jest super dopracowane, zwłaszcza plac zabaw dla dzieci, budynek OSP, który ktoś chce ocieplać , zamiast rozebrać i postawić nowy, bo jak w przyszłości dostaliby nowszy samochód to nie wjedzie do środka ze względu na wysokość. Remont sali pochłonął już tyle tysięcy- chyba tylko na papierze, bo nic nie zrobione, przepraszam -remont łazienek skończył się wymianą szczotki do WC. Świetlicy dla dzieci nikt takiej nie ma jak u nas. Zapraszam wszystkich do oglądnięcia. Niech Ci, którzy na niego głosują – przejrzą na oczy. Panie Wożniak, proszę obejrzeć kilka sesji i posłuchać jak Pani Żychowska walczy o różne rzeczy dla mieszkańców Borku.

Arek
Arek
Odpowiedź do  pat
4 lat temu

Teraz ludzie powinni przejrzeć na oczy!!!

Jan
Jan
4 lat temu

Jest ok

Łukasz
Łukasz
4 lat temu

Mamy 31.07 a przetarg na fotowoltanike cz. 1 z dnia 24.06. dalej nie rozstrzygnięty. W takim tempie działa ta gmina…

zatroskany
zatroskany
4 lat temu

Redakcjo proszę o sprawdzenie jaki jest koszt wykonania remontu 850 m drogi w śladzie obecnie istniejącej drogi (czyli bez tworzenia niepotrzebnej arterii). Osobno może Pan zdobyć informację o szacunkowym koszcie zamontowania oświetlenia. Jeżeli wynik da nam kwotę mniejszą niż 900 tys. zł to nie w ogóle o czym mówić i pisać w kontekście remontu tej ulicy.

Ciekawski
Ciekawski
4 lat temu

Obiecanki cacanki stolek jest i trzeba sie go trzymac a co tam mieszkancy, obiecać nic nie kosztuje robią teraz co się im podoba zapomnieli kto ich wybrał ale mam nadzieję że to się wkrótce zmieni nie widząc nic poza czubkiem swojego ego, szufladkuja ludzi, dziela na lepszych i gorszych co to ma być…….KPINA

Wkurzony
Wkurzony
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

A dodam że co niektórzy Radni będą grzebać w workach na śmieci czy dobrze posortowane. To ci dopiero. Radny który donosi na mieszkańców swojej wsi nie jest godny być Radnym. Panie Radny Twaróg. W Gminie jedlicze tym zajmuje się Jpgk. Chce Pan całkowicie zdegradiwac wizerunek Radnego swoim zachowaniem. Żal mi Pana. Ale z tego co ktoś tu piał o swoje umie Pan zadbać. Mam nadzieje ze to nie jest prawda!!!! Chodzi o drogę do działki Pana rodziny. Prawda czy tylko ludzka złośliwość???

Moderówka
Moderówka
4 lat temu

Szanowna Redakcjo proszę o sprawdzenie co się stało z progiem zwalniającym.. w Moderówce Kolonia. Był zdewastiwany kilka razy. Po ostatnim razie został zabrany. Podobno przez Urząd. I cisza już dobra chwilę.

Arek
Arek
4 lat temu

w temacie

bolo
bolo
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

jesteś dno tyle w temacie