Temat oczyszczalni ścieków był omawiany w sprawozdaniu na forum Rady Miejskiej (13.10). O ile przedmiotowa prezentacja dotycząca jedlickiej oczyszczalni przygotowana została rzeczowo, o tyle wątpliwości mogą budzić niektóre decyzje poprzedniego zarządu Spółki JPGKiM podejmowane w latach 2012-2014. Nie uszło tu uwadze Przewodniczącemu Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej, Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska, Stanisławowi Twarogowi.

Ta sprawa budzi kontrowersje i daje do myślenia

– Dla mnie, jako przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej trochę jest dziwne, że do końca 2014 roku oczyszczalnia pracowała bez zarzutów, nie było jakichś zastrzeżeń z organów nadzorczych, natomiast zaraz na początku roku 2015 powstały problemy- dziwi się radny Stanisław Twaróg i pyta na forum rady miejskiej (13.10) czy jest możliwe, że problem powstał z miesiąca na miesiąc, czy to trwało rok może dwa- zastanawia się radny. Także nad tym czy komuś nie zależało w latach 2013, 2014 na zatuszowaniu tej sprawy. W końcu, czy sprawa nie została zamieciona pod dywan?

 

Wątpliwości ma również Radny Ryszard Dziura

Swoje wątpliwości, co do sposobu zawożenia i badania próbek ścieków, przedstawił Radny Ryszard Dziura, bowiem przeprowadzane w latach poprzednich (na zlecenie JPGKiM) okresowe badania próbek ścieków przez jasielskie laboratorium wskazywały, że ścieki odpływające z jedlickiej oczyszczalni spełniają co do jakości warunki pozwolenia wodnoprawnego.

Ryszard Dziura, fot. archiwum/Jedlicze24

Skoro rzekomo było tak “kolorowo”, to dlaczego z protokołu WIOŚ z 2015 roku wynikało: „Ustalenia kontroli wykazały niewłaściwą pracę urządzeń oczyszczających, skutkującą nie zapewnieniem warunków zezwolenia wodnoprawnego w zakresie wprowadzania ścieków do wód rzeki Jasiołki. Podmiot eksploatujący komunalną oczyszczalnię ścieków nie podjął odpowiednich działań zapobiegających powstaniu zakłóceń w procesach technologicznych, eliminowania i ograniczenia ich skutków dla środowiska”?

Problem narastał w latach kiedy funkcję Prezesa Zarządu JPGKiM pełnił Andrzej Czajka.

fot. archiwum/Jedlicze24

Groziło nam zamknięcie oczyszczalni…

 

Ciąg dalszy:

W piątek, 20 października o godz.: 20:00.

Zapraszamy do czytania i komentowania! 

JUŻ TERAZ PODZIEL SIĘ TEMATEM ZE ZNAJOMYMI (kliknij poniżej):

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Beret
Beret
6 lat temu

Przewodniczący Twarog powinien natychmiast powiadomić Policje ze jasielskie laboratorium kombinowalo ze ściekami.

Dakster
Dakster
6 lat temu

Panie Twarog opamietaj się pan.Czytaj chłopie ze zrozumieniem

józef
józef
6 lat temu

“Ta sprawa budzi kontrowersje i daje do myślenia” No tak – trzeba myśleć

do Beret
do Beret
6 lat temu

to nie laboratorium kombinowało1!!!!!!

beret
beret
6 lat temu

Trzeba być odważnym żeby sugerować że ktoś kombinował.

Antos
Antos
6 lat temu

Dlaczego teraz po remoncie tak bardzo śmierdzi. Remont nic nie dał?

francessco
francessco
Odpowiedź do  Antos
6 lat temu

to nie oczyszczalnia tylko stawy na wierzbowej śmierdzą 🙁
oczyszczalnia już nie tylko poprzednikom zależy żeby wszyscy tak mówi

Pralka i święta
Pralka i święta
Odpowiedź do  Antos
6 lat temu

śmierdzi z butów strażackich jednego z ochotników osp bo są nie używane prawie w ogóle

do Antos
do Antos
6 lat temu

gdyby stare szefostwo komunalki podjęło decyzję o remoncie to by nie śmierdziało. jeszcze kilka dni i w ogóle przestanie i będzie zapach jak w nowym porsche 🙂

hghjjjj
hghjjjj
6 lat temu

A ta kupa gnoju na oczyszczalni to efekt remontu ? To to tak śmierdzi. Już 3 lata rządów tak wygląda ?

dziaba
dziaba
Odpowiedź do  hghjjjj
6 lat temu

Zainteresuj sie troche,popytaj to nie boli, bo ujadasz jak MARSjanin. Szlam który w oczyszczalni się odkłada jest wywożony,prasowany a następnie mieszany z wapnem co daje znakomity nawóz – stosowny certyfikat JPGKiM otrzymało z Ministerswa-widziałem oryginał

fred flinston
fred flinston
Odpowiedź do  dziaba
6 lat temu

Chyba chcesz zdjęcia w gazecie z tą kupą gnoju. Odkładał się przez 3 lata bo komunalka nie mogła złożyć porządnego wniosku o wydanie zezwolenia. Zapytaj ile razy musieli te papiery uzupełniać. nieudolność i tylko tyle.

Mieszkanka
Mieszkanka
6 lat temu

Co przez 3 lata robiła Urbanikowa itp a nagle rok przed wyborami taki szum się robi czyżby władza Urbanikowej kampanie zaczynała?

jedliczanin
jedliczanin
6 lat temu

Szukanie tematu zastępczego. Mnie interesuje żłobek, zniszczony ogród przedszkolny, nie wyremontowane schody w szkole w Jedliczu, nie wyremontowany taras przy przedszkolu itp. A przede wszystkim dlaczego tak brudno na mieście ?

Arbuz
Arbuz
Odpowiedź do  jedliczanin
6 lat temu

Brudno to zobaczysz jak wyjedziesz do Sanoka Strzyżowa. Wtedy zobaczysz brudno. W Jedliczu nie jest brudno. Tylko trezba ruszyć tyłek, żeby mieć skalę porównawczą.

Vox Populi
Vox Populi
Odpowiedź do  Arbuz
6 lat temu

Czyli Twoim tokiem rozumowania, jeżeli u nas jest brudno ale gdzie indziej jest bardziej brudno, to u nas jest czysto? Aha…

Kazek
Kazek
6 lat temu

Dlaczego pracownicy komunalki przy zgłaszaniu wywozu szamba sugerują obce uslugi

Leon
Leon
6 lat temu

Panie Twarog – pewnie pan nie wie ze nadzór nad zarządem sprawuje Rada Nadzorcza. Musi pan pogonic jej szefa bo z tego co wiem siedzi tam od lat biorąc kasę i udaje że nadzoruje. To stara nomenklatura.

Kierowca
Kierowca
6 lat temu

Kiedy ulica 3-Maja zostanie naprawiony. Zrobiona w tamtym roku już raz była naprawana. Z powrotem wyszły kamienie, woda po deszczu stoi. Radna Marc obiecała ze będzie super.

barney
barney
6 lat temu

Cytat z wypowiedzi Pana Twaroga ” do końca 2014 roku oczyszczalnia pracowała bez zarzutów” Hmm, z tego wygląda że zepsuliście oczyszczalnie . To bardzo źle. Teraz nie płaczcie tylko bierzcie się za robotę

Jedliczanin
Jedliczanin
Odpowiedź do  barney
6 lat temu

Czytaj człowieku ze zrozumieniem, bo ręce opadają.

bicie piany
bicie piany
6 lat temu

zgłosiłem usługę u Pana Prezesa i została zaraz wykonana, mam pytanie to oczyszczalnia jest sprawna czy nie?czy to jest tylko bicie piany? bedąc tam dowiedziałem się całej prawdy.

Mieszkanka
Mieszkanka
6 lat temu

Myślę że powinien za to beknąć Pan Giemza Mariusz który sprawuje władze w radzie nadzorczej. Dlaczego nic nie robił z tym problemem przez te lata? Dlaczego radny Dziura,Marć też nic przez te lata nie robią nawet przez 3 lata władzy pani Urbanik nie robili tylko nagle rok przed wyborami taka afera niby czy chcą swój błąd zatuszować? To chyba jakieś machlojki porobili i zwalaja na poprzedników

Ogórek
Ogórek
6 lat temu

Tak jak wyżej ktoś pisał Dlaczego przez 3 lata rządów pani Urbanik nikt z oczyszczalni nie robił takiego zamieszania jak teraz ? Czyżby to już była kampania wyborcza pani Urbanik i reszty ?

fred flinston
fred flinston
6 lat temu

Nie wiem czy Jolanta Urbanik wie jak to było z areatorami – już za jej rządów.:)

Mieszkanka
Mieszkanka
6 lat temu

Jedlicze24 powiązane jest z Urzędem Gminy Jedlicze czyżby obawiali się czegoś i nagle rok przed wyborami wpadają w panikę i wypisują nagle artykuły o oczyszczalni? Co aktualna władza zrobiła z oczyszczalnia przez 3 lata rządów? NIC. Więc po co obrzucanie błotem poprzedników.

Tedd
Tedd
6 lat temu

W piątek kolejny odcinek a później będą jeszcze lepsze che che.Oczywiście o poczynaniach obecnych orłów

fryziu
fryziu
6 lat temu

J24 i Włodarze jest takie przysłowie KTO POD KIM DOŁKI KOPIE TEN SAM W NIE WPADA – już jesteście blisko aby do tego dołka wpaść już niebawem każdy się dowie 😀

filip81
filip81
Odpowiedź do  fryziu
6 lat temu

cymbale nie zależy ci na wyjaśnieniu tej sprawy?

fryziu
fryziu
Odpowiedź do  filip81
6 lat temu

Cymbała szukaj sobie w rodzinie a kogoś to nie wyzywaj chyba że twój poziom inteligencji i kultury jest taki niski ze nie ma sali ujemnej !!!! Sprawdźmy dlaczego aktualna zawaliła i nic nie zrobiła od 3 lat dlaczego takie hałdy syfu są za kadencji Urbanikowej !!!!!

gazek
gazek
6 lat temu

W dużej mierze to bezradność i brak kompetencji zarządzającego. To gość który od rana nie opuszcza gabinetu, chyba że na papierosa. Czasem gdzieś wyjedzie. Tacy jak on bardzo psują wizerunek naszej p.burmistrz.

filip81
filip81
Odpowiedź do  gazek
6 lat temu

ooo widze ze przewalanie winy komuś się włączyło. szczekaj dalej marsjaninie

Tomus
Tomus
6 lat temu

To są ludzie od kasy. Do roboty dwie lewe ręce. A na oczyszczalni smierdzi

filip81
filip81
Odpowiedź do  Tomus
6 lat temu

Drodzy mili państwo pan który napisał ten komentarz wyżej to człowiek który ma coś na sumieniu i zwala winę na drugiego ale takie jego metody których uczył się przez lata

przebacz mu boże bo nie wie co czyni

arbuz
arbuz
6 lat temu

P.Burmistrz dużo zrobiła w tej sprawie jakby nie Ona to pewnie już by ją zamknięto!!!!!!!! Dobrze że to wyszło na jaw!!!!!!!!

Arbuz
Arbuz
Odpowiedź do  arbuz
6 lat temu

Jako prawdziwy Arbuz, nie używam tylu wykrzykników. Ale Ok. jeżeli ma to pomóc prawdzie, pozwalam używac mojego nicku.

bez jaj
bez jaj
6 lat temu

KTO POD KIM DOŁKI KOPIE TEN SAM W NIE WPADA była władza właśnie wpadła !!!!!!

Do arbuza
Do arbuza
6 lat temu

Arbuze już się tak nie ciesz sztucznym uśmiechem bo ci szpachla na twarzy popęka . Jeszcze chwile i wyjdzie jak Urbanikowa kłamie i reszta jej machloje wyjdzie . z dnia na dzień pogrąża się i dobija się swoimi posunięciami. Będzie duża afera ale jej znajomości sądowe już nie pomogą. Za dużo jest dowodów arbuzie przeciwko tej pani . Przyjdzie odpowiedni moment na ujawnienie jej posunięć niezgodnych z prawem itp. Pamiętaj arbuzie KTO POD KIM DOŁKI KOPIE TEN SAM W NIE WPADA- a jesteście już na końcówce brzegu następne kłamstwo,oszczerstwa a wylądujecie na dnie tego dołka (wymiar sprawiedliwości)

Arbuz
Arbuz
Odpowiedź do  Do arbuza
6 lat temu

Tu bym się tak nie rozpędzała. Mogę posłuchać cierpliwie o szpachli, plamach, dużym nosie, wielkim łeb i inne wasze dziadowskie przytyki, ale nie jestem w stanie słuchać obojętnie o niegospodarności Jolanty. Nikt mi nie wmówi, że ten człowiek, nie walczy o gminę. Każdy grosz jest policzony. Jedynym jej błędem jest to, że nie ma pojęcia o normalnej komunikacji z ludźmi. Robi dobrze, źle gada. Osobiście wolę tych co robią, anie tych co gadają.

minä
minä
6 lat temu

Szanowni Państwo z oczyszczalni śmierdziało, śmierdzi i śmierdzieć będzie dotąd dopóki śmierdząco srać będziecie.

lep
lep
6 lat temu

Tomuś piszczy 🙂 i ujada 🙂

kau
kau
6 lat temu

Mniej srajcie to nie będzie śmierdzieć 🙂 Ale to śmierdzi dlatego że stolec jest z tym waszym katolickim jadem a z tego powstaje ta właśnie mieszanka śmierdząca

Kowalski
Kowalski
6 lat temu

Polecam blog *****

Big gniew
Big gniew
Odpowiedź do  Kowalski
6 lat temu

polecaj polecaj były przydupas go prowadzi he he he

Arbuz
Arbuz
Odpowiedź do  Kowalski
6 lat temu

Już wróciłeś ze spotkania z PO?

Mieszkanka
Mieszkanka
Odpowiedź do  Arbuz
6 lat temu

Arbuz wysłał kreta na spotkanie PO?

Arbuz
Arbuz
Odpowiedź do  Mieszkanka
6 lat temu

Na każdym spotkaniu PO są wasi czołowi działacze PiS. To mnie bardziej zastanawia. I klaszczą, cieszą się jak dzieci jak np. Biskup Pieronek krytykował pobłażliwą postawę Kościoła wobec partii rządzącej albo kult Radia Maryja. Pan Ginalski, kóry przecież niby opiekuje się biurem poselskim PiS, mało ze schodów nie spadł z radości. A Pan tajny pomocniko-współpracownik tak łapkami klepotkał, że aż baba co koło niego stała odsunęła się, nie wiedząc co ją może spotkać. Obłudnicy i nic więcej.

matoł
matoł
Odpowiedź do  Arbuz
6 lat temu

Baśka nie pier … już

Mieszkanka do arbuza
Mieszkanka do arbuza
Odpowiedź do  Arbuz
6 lat temu

Arbuzie twój żałosny poziom inteligencji jest tak niski że szkoda podejmować z tobą rozmowę

motl
motl
6 lat temu

Ten facio na pierwszym zdjęciu ma strasznie poważną minę. Musi być bardzo ważny.

WYBORCA
WYBORCA
6 lat temu

a ja liczyłem, że zapanuje porzadek, spokój i gospodarność,ALE SIĘ PRZELICZYŁEM!!!!!!

zasazas
zasazas
6 lat temu

Rysiu a ja nie wiedziałem, ze Ty jesteś radnym?gdzie do tej pory przebywałes? co robiłes?

tłumacz sobie arbuzie judoko
tłumacz sobie arbuzie judoko
6 lat temu

スイカ(西瓜、学名は、果実を食用にするために栽培されるウリ科のつる性一年草。また、その果実のこと。

原産は、熱帯アフリカのサバンナ地帯や砂漠地帯。日本に伝わった時期は定かでないが、室町時代以降とされる。西瓜の漢字は中国語の西瓜(北京語:シーグァ xīguā)に由来する。日本語のスイカは「西瓜」の唐音である。中国の西方(中央アジア)から伝来した瓜とされるためこの名称が付いた。

夏に球形または楕円形の甘味を持つ果実を付ける。果実は園芸分野では果菜(野菜)とされる[3]が、青果市場での取り扱い[3]や、栄養学上の分類[4]では果物あるいは果実と分類される。

tłumacz sobie arbuzie judoko
tłumacz sobie arbuzie judoko
6 lat temu

powyżej ujawniamy szokujace fakty na temat arbuza !!!

Henry
Henry
6 lat temu

Oni tu dyżur trzymają a na mieście bród i syf

Mieszkanka
Mieszkanka
6 lat temu

Redaktorek coś się spóźnia jest 20:03 a artykułu dalej nie ma czyżby Urbanikowa jeszcze nie przysłała

Beret
Beret
6 lat temu

Przewodniczący Twarog powinien natychmiast powiadomić Policje ze jasielskie laboratorium kombinowalo ze ściekami.

Dakster
Dakster
6 lat temu

Panie Twarog opamietaj się pan.Czytaj chłopie ze zrozumieniem

józef
józef
6 lat temu

“Ta sprawa budzi kontrowersje i daje do myślenia” No tak – trzeba myśleć

do Beret
do Beret
6 lat temu

to nie laboratorium kombinowało1!!!!!!

beret
beret
6 lat temu

Trzeba być odważnym żeby sugerować że ktoś kombinował.

Antos
Antos
6 lat temu

Dlaczego teraz po remoncie tak bardzo śmierdzi. Remont nic nie dał?

francessco
francessco
Odpowiedź do  Antos
6 lat temu

to nie oczyszczalnia tylko stawy na wierzbowej śmierdzą 🙁
oczyszczalnia już nie tylko poprzednikom zależy żeby wszyscy tak mówi

Pralka i święta
Pralka i święta
Odpowiedź do  Antos
6 lat temu

śmierdzi z butów strażackich jednego z ochotników osp bo są nie używane prawie w ogóle

do Antos
do Antos
6 lat temu

gdyby stare szefostwo komunalki podjęło decyzję o remoncie to by nie śmierdziało. jeszcze kilka dni i w ogóle przestanie i będzie zapach jak w nowym porsche 🙂

hghjjjj
hghjjjj
6 lat temu

A ta kupa gnoju na oczyszczalni to efekt remontu ? To to tak śmierdzi. Już 3 lata rządów tak wygląda ?

dziaba
dziaba
Odpowiedź do  hghjjjj
6 lat temu

Zainteresuj sie troche,popytaj to nie boli, bo ujadasz jak MARSjanin. Szlam który w oczyszczalni się odkłada jest wywożony,prasowany a następnie mieszany z wapnem co daje znakomity nawóz – stosowny certyfikat JPGKiM otrzymało z Ministerswa-widziałem oryginał

fred flinston
fred flinston
Odpowiedź do  dziaba
6 lat temu

Chyba chcesz zdjęcia w gazecie z tą kupą gnoju. Odkładał się przez 3 lata bo komunalka nie mogła złożyć porządnego wniosku o wydanie zezwolenia. Zapytaj ile razy musieli te papiery uzupełniać. nieudolność i tylko tyle.

Mieszkanka
Mieszkanka
6 lat temu

Co przez 3 lata robiła Urbanikowa itp a nagle rok przed wyborami taki szum się robi czyżby władza Urbanikowej kampanie zaczynała?

jedliczanin
jedliczanin
6 lat temu

Szukanie tematu zastępczego. Mnie interesuje żłobek, zniszczony ogród przedszkolny, nie wyremontowane schody w szkole w Jedliczu, nie wyremontowany taras przy przedszkolu itp. A przede wszystkim dlaczego tak brudno na mieście ?

Arbuz
Arbuz
Odpowiedź do  jedliczanin
6 lat temu

Brudno to zobaczysz jak wyjedziesz do Sanoka Strzyżowa. Wtedy zobaczysz brudno. W Jedliczu nie jest brudno. Tylko trezba ruszyć tyłek, żeby mieć skalę porównawczą.

Vox Populi
Vox Populi
Odpowiedź do  Arbuz
6 lat temu

Czyli Twoim tokiem rozumowania, jeżeli u nas jest brudno ale gdzie indziej jest bardziej brudno, to u nas jest czysto? Aha…

Kazek
Kazek
6 lat temu

Dlaczego pracownicy komunalki przy zgłaszaniu wywozu szamba sugerują obce uslugi

Leon
Leon
6 lat temu

Panie Twarog – pewnie pan nie wie ze nadzór nad zarządem sprawuje Rada Nadzorcza. Musi pan pogonic jej szefa bo z tego co wiem siedzi tam od lat biorąc kasę i udaje że nadzoruje. To stara nomenklatura.

Kierowca
Kierowca
6 lat temu

Kiedy ulica 3-Maja zostanie naprawiony. Zrobiona w tamtym roku już raz była naprawana. Z powrotem wyszły kamienie, woda po deszczu stoi. Radna Marc obiecała ze będzie super.