Słowa radnych nie pozostawiają złudzeń. Okazuje się jednak, że to dopiero wierzchołek góry lodowej. Wracamy do tematu, o którym pisaliśmy: Dokuczliwy smród spędzał sen z powiek mieszkańcom. Wraca temat oczyszczalni ścieków w…  Ma on jednak znacznie głębsze dno. Posłuchajcie, co mówią wieloletni radni:

– Nie usłyszałam nigdy z ust poprzedniej władzy, że są problemy z oczyszczalnią. Wręcz przeciwnie. Funkcjonuje dobrze. Wyniki badań dobre. Nie ukrywam, że było szokiem dla mnie jak się okazało, że stoimy przed dylematem zamknięcia oczyszczalni- mówiła Radna Krystyna Marć.

– Trzeba to jasno i twardo powiedzieć. (…) Moim zdaniem to jest sytuacja taka za którą ktoś ewidentnie powinien ponieść odpowiedzialność- skwitował Radny Ryszard Dziura.

Posłuchajcie wypowiedzi radnych [WIDEO]:

Powyższy fragment wypowiedzi radnych: Krystyny Marć i Ryszarda Dziury. Materiał pochodzi z sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Jedliczu, z dnia 13 października 2017 r.


Ciąg dalszy:

W środę, 18 października o godz.: 20:00.

Zapraszamy do czytania i komentowania! 

JUŻ TERAZ PODZIEL SIĘ TEMATEM ZE ZNAJOMYMI (kliknij poniżej):

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Wędkarz

Oj ale klamiecie już wpadacie w szał grunt się wali pod nogami prawda wyjdzie na jaw i wasze afery

rybcia

łowisz? to powinieneś był powiedzieć panu prezesowi albo pójśc do urzędu w jedliczu i poinformować ze w jasiołce zamiast wody pływały fekalia!!!!!!!
Gdybyś łowił to byś wiedział !

winny się tłumaczy

KŁAMCA. Jasiołka była brudna a ty łowiłeś ryby? zjadełeś je a taraz ci się w głowie pomieniało 😀

kolega

pani Krystyno tamten mściwy człowiek wyżywał się na pani przez lata, jest pani opluwana przez niego i resztę kliki do dzisiaj, dobrze że się skończyły tamte czasy ale ja żadam zeby odpowiedzieli za te blędy!!!

Matrix

Ta pani opluwała wszystkie nagrania mamy, donosy do instytucji które były wysyłane też mamy . Więc dzieje się w Jedliczu !!! Ciekawe co Ochrona Środowiska i inne instytucje odpowiedzialne za Środowisko Powiedzą na TE GÓRY SZLAMU co jest magazynowany przed oczyszczalnią a w porach nocnych wywożony potajemnie w pewne miejsce na które mamy zdjęcia i nagrania !!!! AFERA ŚMIERDZĄCA W JEDLICZU BEDZIE . Więc tym jadem już zgago itp nie wypisujcie bo wam na dobre nie wyjdzie !!

Kochający Wyborca

Otwórzcie oczy :
ile osób straciło pracę w gminie i nie tylko ?
ile przez te lata zrobiliście dróg ?
co wyremontowaliście i ile?
Ile pieniędzy podatników wydaliście na zabawy ? zamiast zrobić coś pożytecznego
Wybudowaliście dom opieki w Żarnowcu który miał być dla mieszkańców z naszej GMINY ( 95% osób które tam są to z poza naszej gminy się znajdują ! Dla naszych nie ma miejsc no lepiej swoich powkładać po znajomości
Miał być żłobek a jest rozwalony teren koło przedszkola-dzieci nie mają się gdzie bawić
Przyłączyliście inne miejscowości do oczyszczalni wiedząc że sobie nie poradzi z tym – Niby zmodernizowaliście oczyszczalnie a jest gorzej niż było wystarczy zobaczyć na syf jaki jest na terenie oczyszczalni pracownicy nie mają gdzie parkować bo cały teren jest zajęty przez ten syf.
DUŻO BY WYMIENIAĆ JESZCZE ALE SZKODA PISAĆ . WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW CO BYŁA ZA WAMI JUŻ ZDANIE ZMIENIŁA I POZNAŁA SIĘ NA WAS
A I JESZCZE NAJWAŻNIEJSZE RADNA MARĆ KTÓRA BYŁA PYSKATA ZA MOSTEM NA ULICY WIERZBOWEJ DLACZEGO PO WYGRANYCH WYBORACH ZDANIE JUŻ ZMIENIŁA I JĄ TEN MOST NIE INTERESUJE TAK SAMO JAK SŁYNNY DOM NAD SKARPĄ W JEDLICZU ???

winny się tłumaczy

głosuj sobie na kogo chcesz ale FAKTY MÓWIĄ ZA SIEBIE :):):) 🙂 🙂

kim jestes

haha się odzezwał winny żal ci dupę ściska jaki złośnik z ciebie

były pracownik

mam wrażenie że ktos się tak zdenerował że prawda wyszła na jaw że pisze obelgi i kłamstwa KTO JAK KTO ALE JA WIEM CO MÓWIĘ !!!!!!!

Jedliczanin

W sumie to kto ich oklamywał ? Przecież Marc i Dziura byli radnymi a więc stanowili władze. No bez jaj .

filip81

Kto zawoził próbki ścieków do badania? skąd pochodził “ściek:” do badań? kto za to odpowiada?

janko

a no j24 wpada panikę z urzędnikami wypisuje artykuły na potęgę tylko dlaczego akurat jak idzie bliżej wyborów a przez 2 lata nie przeszkadzało to nikomu ? Może warto opublikować zdjęcia z oczyszczalni jakie góry syfu leżą i jak to śmierdzi

Lucek

Przecież Jolanta Urbanik w tamtym czasie była radna a przez dwa lata Przewodnicząca Rady Miejskiej. To ona jest ta Władza o której mówią.

były radny

jak p. Urbanik była radną to wówczas oczyszczalnia była modernizowana w 2006 roku. KTO JAK KTO ale ty Lucek powinienes o tym pamiętać:)

Big Gniew

idź wywieź pranie pomóż żonie zamiast się tłumaczyć

ONA

chętnie zobaczę z drona piękne widoki Jedlickiej oczyszczalni – z tego co czytam to chyba warto 😉 !!! A co z pracownikami którzy tam pracują ? Nie szkodzi im ten tzw.Syf i czy nie przenoszą bakterii na zewnątrz ?

Żenada

Portal w ciągi kilku dniu tyle bez sensu artykułów wstawił czyli kampanie wyborczą czas zacząć… Myślę że ludzie nie dadzą się nabrać na wasze mydlenie bzdurami oczu!

janko

Kampania się zacznie jak zaczną po domach chodzić i błagać o głos tak jak to było na ostatnich wyborach a co niektórych za butelkę wódki się kupowało . Chodzili po domach jak jakaś sekta !!!!!

Kalkulator

Oj biedne te radne.

nadzieja

a ja liczyłem, że zakończą się spory i kłótnie i obwinianie się nawzajem i zapanuje wreszcie spokój i ład w naszej gminie i bedziemy się wzajemnie szanować jak w sasiednich gminach !

Piosenkarz

Będziemy śpiewać pieśń :Wyjedź arbuz na Ukrainę my nie chcemy tutaj Cie!

władek

dlaczego w tej sprawie nie wypowiadają się osoby które projektowały oczyszczalnię i znają doskonale temat i problem mnie nie interesuje kto był winny ja chcę wiedzieć kiedy władza rozwiąże problem i zacznie funkcjonować oczyszczalnia jak kiedyś -jeden telefon i MPGKiM wykonał usługę.

Biotrek Strupek

HA HA HA HA!
winni się tłumaczą i przerzucają winę hehehe
Oj piter piter piter….

Biotrek Strupek

przepraszam…. jupiter 😀 (Jupiter: Intronizacja – amerykańsko-brytyjski fantastycznonaukowy film )

Gamon

Mnie interesuje dlaczego Urbanik tak późno przystąpiła do remontu . To jej ewidentna wina.

kręcony

a ja mam pytanko do pana kręconego kierowcy szanownego prezesa przestraszonego w niebieskim porsche jeżdzonego:

pana nie piecze zad?

Okoń

Myślę że MARIUSZA M. By spytać kasę bierze ale co on może wiedzieć jak w stolicy siedzi

Okoń

Mariusz G. Powinien udzielić informacji on przecież kasę za coś bierze ale on w stolicy pracuje a tu kasę za nic bierze.

Oliver

Przecież Giemza jako szef rady nadzorczej sprawował nadzór nad firma i brał kupę kasy. Dalej bierze. Jego trzeba rozliczyć. To on powoływał prezesów.

ojojjj

Taa a P. Rostek co robił? jak zastępował P.Sanockiego! Oby to wszystko dobrze się skończyło. Teraz mamy właściwych ludzi na właściwych miejscach. Dobrze że J24 pisze o takich rzeczach bo do dnia dzisiejszego nikt byvo niczym nie wiedział! Skandal to się do magazynu ekspresu reporterów nadaje. Pasuje się tym zająć!

chętny

Podpisuje się pod powyższym komentarzem zgłośmy sprawę jako obywatele!

do chętnego

Zgłośmy Zgłośmy ale się nie zdziwmy jak za to beknie Pani Burmistrz 😀

fiacik

Żeby z tym zgłoszeniem nie było tak jak chciano postawić przed Prokuratorem była dyrektorkę przedszkola. Później okazało się że nawet uchwały rady miejskiej w tej sprawie nie wykonano. Spostrzegli się , że mogło by się to odbić czkawką w druga stronę.

widz

połowa z was ma dziury w skarpetach słomą zatkane a tu nagle specjaliści się znaleźli co co środę na święcie dyszla debatują …………….

Katarynka

Winni artykuły piszą na j24 żeby sobie już kampanie rozpoczynać. Ale wszystko ujrzy światło dzienne przy przegranych waszych wyborach. Jak wam nie jest wstyd tak kłamać panie Dziura i pani Marć jak wam nie wstyd

wiesław l.

dobrze że te fakty ujrzały światlo dzienne, rozliczyć winnych!!!!!!!!!

O

Radny Dziura jako specjalista od rozliczania to uczyni. Nie watpliwie przy pomocy radnej Marc też

sierra

Uwaga, dwaj tropiciele 🙂

luka

poziom radnych żenada – dwa prymitywy jak się zsumują to droga w kartoflisko dla gminy – godnie z tym co wypisuje Pani Arbuz na forach portalu ******- a propos że mieszkańcy gminy skończą w kartoflisku- Wniosek- ban dla obecnej władxy i radnych

luka

mialo być zgodnie a nie godnie

rysiu

a co robi burmistrz od 3 prawie lat?? za ciężką kasę

władek

teraz dopiero się obudzili a co robili do tej pory? jako radni mają pełną wiedze i dostep do dokumentów co zrobili w tej sprawie?

władka

teraz dopiero się obudzili a co robili do tej pory? jako radni mają pełną wiedze i dostep do dokumentów co zrobili w tej sprawie?

Szok jacy radni od szczekania

Panie Dziura jak panu nie jest wstyd tak kłamać itp Pan tylko umie pyskować i tyle widocznie za dużo pan lekcji wziął u naszej wspaniałej minister edukacji z Jedlicza !!!!! Przez tyle lat co pan jest radnym to tylko pan pluje tym jadem i nienawiścią do innych . Niech się pan pochwali co pan dobrego zrobił dla Gminy bo chyba nic 🙂 Najlepiej to pyskówki panu wychodzą jak i Marciowej ale po niej nie ma się co dobrego spodziewać bo wszyscy wiemy jak jest z wykształceniem i ……….. Pan chyba bardziej wykształcony to z tego względu wypadało by się uczciwie zachowywać itp .

fryderyk b.

Czegoś tu nie rozumie. Przez tyle lat byli radnymi i uczestniczyli w zarządzaniu gminą a teraz nagle zaczyna się im to nie podobać. Przecież podnosili rękę przy niemalże każdej uchwale. Amnezji nagle dostali ?
Ja można tak bezczelnie kłamać ?

Janko

A no można a oficjalnie dwójka wspaniałych się odezwała Dziura i Marć 🙂 Którzy posiadają IQ 20 hahaha Marciowa dawniej wydzierała się o most na Wierzbowej a teraz co nagle AFAZJI dostała ?

Rakieta

Minister edukacji IQ -10

Zosia

Panie Dziura a może coś dla szkoły w Dobieszynie Pan zrobi, jakieś wnioski propozycje rozbudowy, oczyszczalnia była jest i będzie. Warunki w Dobieszynie w szkole najgorsze w gminie.

Mieszkanka Dobieszyna

Najlepsze przecież mają tam super konserwatora to jest ważniejszy od Władzy tak się podobno chwali

Zosia

Co ma konserwator do warunków szkoły?

grześ

Jak dobry konserwator to niech się bierze za robotę i odnawia szkołę. A tak poza tym jeżeli to chodzi o tego męża dyrektorki to nie wiem czy powinien z tego względu być konserwatorem w tej szkole.

Janko

Słynne przysłowie konserwatorów : ” Zarobić a nie narobić się ” w tym przypadku się zgadza . To jest właśnie podejrzane aby konserwator był podległy żonie w Dobieszynie !!!

Zosia

Janko,grześ jesteście nie doinformowani konserwator nie jest zatrudniony w szkole tylko w gminie i jego przełożonym jest dyrektor zeasip tak na marginesie.

Beret

Ale mnie rozbawiles

moher

w szkole w Dobieszynie to i etat sprzątaczki jest dziedziczny

Mieszkanka Jedlicza

Radna Marc tyle kadencji i nagle nic nie wiedziała to po co zajmuje miejsce .Do tego co ona reprezentuje w oświacie brak osobistej kultury zupełne dno.

Kuratorium

Nauczycielami ze szkoły w Jedliczu też by się zająć bo tylko kawę potrafią pić i uwagi stawiać zamiast robota się zająć.

Wędkarz

Oj ale klamiecie już wpadacie w szał grunt się wali pod nogami prawda wyjdzie na jaw i wasze afery

rybcia

łowisz? to powinieneś był powiedzieć panu prezesowi albo pójśc do urzędu w jedliczu i poinformować ze w jasiołce zamiast wody pływały fekalia!!!!!!!
Gdybyś łowił to byś wiedział !

winny się tłumaczy

KŁAMCA. Jasiołka była brudna a ty łowiłeś ryby? zjadełeś je a taraz ci się w głowie pomieniało 😀

kolega

pani Krystyno tamten mściwy człowiek wyżywał się na pani przez lata, jest pani opluwana przez niego i resztę kliki do dzisiaj, dobrze że się skończyły tamte czasy ale ja żadam zeby odpowiedzieli za te blędy!!!

Matrix

Ta pani opluwała wszystkie nagrania mamy, donosy do instytucji które były wysyłane też mamy . Więc dzieje się w Jedliczu !!! Ciekawe co Ochrona Środowiska i inne instytucje odpowiedzialne za Środowisko Powiedzą na TE GÓRY SZLAMU co jest magazynowany przed oczyszczalnią a w porach nocnych wywożony potajemnie w pewne miejsce na które mamy zdjęcia i nagrania !!!! AFERA ŚMIERDZĄCA W JEDLICZU BEDZIE . Więc tym jadem już zgago itp nie wypisujcie bo wam na dobre nie wyjdzie !!

Kochający Wyborca

Otwórzcie oczy :
ile osób straciło pracę w gminie i nie tylko ?
ile przez te lata zrobiliście dróg ?
co wyremontowaliście i ile?
Ile pieniędzy podatników wydaliście na zabawy ? zamiast zrobić coś pożytecznego
Wybudowaliście dom opieki w Żarnowcu który miał być dla mieszkańców z naszej GMINY ( 95% osób które tam są to z poza naszej gminy się znajdują ! Dla naszych nie ma miejsc no lepiej swoich powkładać po znajomości
Miał być żłobek a jest rozwalony teren koło przedszkola-dzieci nie mają się gdzie bawić
Przyłączyliście inne miejscowości do oczyszczalni wiedząc że sobie nie poradzi z tym – Niby zmodernizowaliście oczyszczalnie a jest gorzej niż było wystarczy zobaczyć na syf jaki jest na terenie oczyszczalni pracownicy nie mają gdzie parkować bo cały teren jest zajęty przez ten syf.
DUŻO BY WYMIENIAĆ JESZCZE ALE SZKODA PISAĆ . WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW CO BYŁA ZA WAMI JUŻ ZDANIE ZMIENIŁA I POZNAŁA SIĘ NA WAS
A I JESZCZE NAJWAŻNIEJSZE RADNA MARĆ KTÓRA BYŁA PYSKATA ZA MOSTEM NA ULICY WIERZBOWEJ DLACZEGO PO WYGRANYCH WYBORACH ZDANIE JUŻ ZMIENIŁA I JĄ TEN MOST NIE INTERESUJE TAK SAMO JAK SŁYNNY DOM NAD SKARPĄ W JEDLICZU ???

winny się tłumaczy

głosuj sobie na kogo chcesz ale FAKTY MÓWIĄ ZA SIEBIE :):):) 🙂 🙂

kim jestes

haha się odzezwał winny żal ci dupę ściska jaki złośnik z ciebie

były pracownik

mam wrażenie że ktos się tak zdenerował że prawda wyszła na jaw że pisze obelgi i kłamstwa KTO JAK KTO ALE JA WIEM CO MÓWIĘ !!!!!!!

Jedliczanin

W sumie to kto ich oklamywał ? Przecież Marc i Dziura byli radnymi a więc stanowili władze. No bez jaj .

filip81

Kto zawoził próbki ścieków do badania? skąd pochodził “ściek:” do badań? kto za to odpowiada?

janko

a no j24 wpada panikę z urzędnikami wypisuje artykuły na potęgę tylko dlaczego akurat jak idzie bliżej wyborów a przez 2 lata nie przeszkadzało to nikomu ? Może warto opublikować zdjęcia z oczyszczalni jakie góry syfu leżą i jak to śmierdzi

Lucek

Przecież Jolanta Urbanik w tamtym czasie była radna a przez dwa lata Przewodnicząca Rady Miejskiej. To ona jest ta Władza o której mówią.

były radny

jak p. Urbanik była radną to wówczas oczyszczalnia była modernizowana w 2006 roku. KTO JAK KTO ale ty Lucek powinienes o tym pamiętać:)

Big Gniew

idź wywieź pranie pomóż żonie zamiast się tłumaczyć

ONA

chętnie zobaczę z drona piękne widoki Jedlickiej oczyszczalni – z tego co czytam to chyba warto 😉 !!! A co z pracownikami którzy tam pracują ? Nie szkodzi im ten tzw.Syf i czy nie przenoszą bakterii na zewnątrz ?