O niewłaściwym działaniu oczyszczalni ścieków poprzednie władze Gminy Jedlicze były informowane jeszcze w połowie 2013 roku. Dokuczliwy smród spędzał sen z powiek okolicznym mieszkańcom i dawał się we znaki przejezdnym. Dzisiaj wychodzą na jaw kolejne, szokujące fakty. Czytajcie:

Krótko, na temat

Jeszcze w 2013 roku konieczne było wykonanie naprawy aeratorów napowietrzających, a także montaż ściany stalowej (uniemożliwiającej przedostawanie się ścieków surowych do osadnika wtórnego).

Pytania bez odpowiedzi?

Dlaczego nie podjęto wówczas konkretnych działań zmierzających do remontu szacowanego wówczas na kwotę ok. 68 tys. zł netto?

Dlaczego priorytetem stał się wówczas zakup węzła higienizacji i aglomeracji osadów ściekowych szacowany wówczas na kwotę ok. 365 tys. zł netto, który w żaden sposób nie wpłynąłby na proces oczyszczania ścieków?

Próżno szukać jednoznacznych odpowiedzi na postawione pytania: z ówczesnym prezesem JPGKiM w Jedliczu, jak do tej pory nie udało nam się skontaktować.

Co wykazały kontrole? Dlaczego ich wyniki są odmienne?

Przeprowadzone wówczas, na zlecenie JPGKiM okresowe badania próbek ścieków przez jasielskie laboratorium wskazywały, że ścieki odpływające z jedlickiej oczyszczalni spełniają co do jakości warunki pozwolenia wodnoprawnego wydanego w roku 2006 na okres 10 lat.

Odmienne wnioski postawił w wyniku kontroli zakończonej na początku września 2015 roku Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska:

 „Ustalenia kontroli wykazały niewłaściwą pracę urządzeń oczyszczających, skutkującą nie zapewnieniem warunków zezwolenia wodnoprawnego w zakresie wprowadzania ścieków do wód rzeki Jasiołki. Podmiot eksploatujący komunalną oczyszczalnię ścieków nie podjął odpowiednich działań zapobiegających powstaniu zakłóceń w procesach technologicznych, eliminowania i ograniczenia ich skutków dla środowiska”.

Zaczęły się poważne problemy

Wojewódzki Inspektor Sanitarny podjął decyzję o skierowaniu do Starosty Krośnieńskiego wniosku o cofnięcie pozwolenia wodnoprawnego na wprowadzanie oczyszczonych ścieków do Jasiołki udzielonego dla JPGKiM Sp. z o.o. w Jedliczu w 2006 r. Groziło nam zatem zamknięcie oczyszczalni ścieków.


Ciąg dalszy:

W poniedziałek, 16 października o godz.: 16:00.

Zapraszamy do czytania i komentowania! 

JUŻ TERAZ PODZIEL SIĘ TEMATEM ZE ZNAJOMYMI (kliknij poniżej):

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
wędkarz

Oj kłamstwa w tym artykule dokumentacja mówi coś inne że to błąd AKTUALNEJ Władzy ! Prawda wyjdzie na jaw przy kampanii wyborczej

Irek

no to pięknie!

władimir

hahaha kontrollowało jasło????? a kto zawiózł próbkę wody??? usłużny??? haha to dobre śmiech na sali

czapla

po co było remontować szkoda hajsu lepiej było wydać album o gminie z wizerunkiem Szacownego Pana Burmistrza :))
toż to kpina i kompromitacja

detektyw

Ciekawe co władza aktualna na filmiki które są w internecie jak to z oczyszczalni w nocnych porach wywożony jest syf traktorami itp . i zawożony do tutaj podać nie możemy ze względu na dobro dochodzenia detektywistycznego . Afera się szykuje na całą POLSKĘ

do detektyw

ooo detektyw teraz jestes? już pisanie anonimów ci się znudziło. DObro średztwa detektywistycznego ty juz do reszty upadles

R.T.

“Co wykazały kontrole? Dlaczego ich wyniki są odmienne?”
odpowiedź na pierwsze pytanie jest jasna, na drugie nie ale ja wam odpowiem tak:
ktoś powinien za to odpowiedzieć!!!!!

jan

Dlaczego przy modernizacji oczyszczalni przez aktualną władzę dalej śmierdzi a to wszystko ze pani burmistrz przyłączyła inne miejscowości do oczyszczalni i oczyszczalnia sobie z tym nie radzi. Warto jechać zobaczyć na oczyszczalnie jakie składowiska szlamu są jak to śmierdzi a po nocach się to wywozi . To jest przestępstwo

jan

Dlaczego zdjęć nie pokażecie ile tego syfu jest już przed oczyszczalnią ?

sumienie

Sam zgłaszalem ten problem w urzędzie w 2013 roku panu zastępcy jak widać moje słowa spłynely po nim jak syf po rzece jasiolce.

lucek

Zgłaszałeś ? Masz na to potwierdzenie czy tylko pomawiasz ?

PARDON

lucjan coś ty taki nafaszerowany

DOŚĆ ZWALANIA WINY

Zamiast organizowania co chwile imprez itp budowy ścieżki rowerowej o śmiesznej długości 300 metrów itp nie lepiej było zmodernizować itp jeszcze bardziej oczyszczalnie ?????? a teraz zwalanie winy za poprzedników powiem tyle ze za poprzedników też coś śmierdziała oczyszczalnia ale taki urok ale teraz to już przechodzi ludzkie pojęcie wystarczy się przejść jak ma padać i będzie się czuć na wierzbowej itp masakra nawet koło biedronki .Przypomnijmy ze pani burmistrz niby zmodernizowała ale to i tak nic nie dało to teraz nie zwalajcie winy na poprzedników bo wy przyłączając inne miejscowości do oczyszczalni zarąbaliście że teraz śmierdzi a przed oczyszczalnią magazynuje się hałdy tego syfu

pracownik

Dlaczego od 3 lat ( rządów pani Urbanik ) JPGKiM generuje straty?
Od 3 lat zrobiono na terenie oczyszczalni składowisko odpadów . Śmierdzi na cała Gminę.
Teraz winy szuka się u byłego Prezesa.

smikers

Życzę Ci, abyś ze swój komentarz dostał po dupie bo raz: To nieprawda, dwa: JPGKiM generuje wyższe przychody, a trzy: esbecy są po mału rozliczani ze swoich kłamst, matactw itp. więc ciebie też to czeka

Do arbuzów i alkoholików

A czy dawniej były takie góry syfu przed oczyszczalnią ? Kolejna sprawa komu przeszkadzało segregowanie śmieci ?

cheche

Tomuś jaką palisz trawkę ?

faraon mickey

podobno najlepszą handluje syn jednej z osób odpowiedzialnych za ten cały syf !!

cheche

Obecny jednoosobowy zarząd pod egidą rady nadzorczej rozkłada pomalutku firmę z wieloletnią historią. Firmę której mieszkańcy są 100 % właścicielem.

winny się tlumaczy

Wyczuwam ze poprzednia ekipa jaśnie panow próbuje się usprawiedliwiać i zwołać winę na innych. Znamy te metody. A usluzny prezes gdzie jest dzisiaj? ?? Czy usłyszymy z jego ust prawdę ??

Trubad

Obecni włodarze z członkiem zarządu JPGKIM są odpowiedzialni za modernizację oczyszczalni. Wydano parę milionów i okazało się ze jest syf. Teraz szukają kozła ofiarnego w postaci poprzedniej Władzy.
Was to naprawdę trzeba będzie dobrze rozliczyc

qba60

Ooo usluzny włączył się do dyskusji i przerzuca winę. Ludzie potrafią myśleć panie czaisz?

dudek

Tak myślą jak im Urbanikowa każe

smikers

nie masz jaj 🙂 pogódź się z porażką

cFgsvsd

Dziady 3 lata modernizowały i co wyszło ? Kupa syfu na oczyszczalni.

cFgsvsd

Dzi….. 3 lata modernizowały i co wyszło ? Kupa syfu na oczyszczalni.

ksawer

skoro tak było żle to po co było się ubiegać o stołek burmistrza???? trzeba było przewidzieć, że to nie jest zabawa na piaskownicy tylko duża odpowiedzialność!!! widze jedyne wyjście z patowej sytuacji przekazać zarzadzanie gminą osobie, która podoła obowiązkom.

cFgsvsd

DZi……3 la.. moderni… i co wyszło ? K… syfu na ………lni.

kazik

Palili się do władzy i podobno na wszystkim sie znali. Teraz męczcie się z tym. Za rok rozliczymy.

PARDON

Uffff, ale tu gorąco!
Mam nieodparte wrażenie, że w tej dyskusji panowie odpowiedzialni za ten cały syf ścierają tu opuszki o klawiaturki hęhę.
No no no, pysznie się robi!

Brawo wy! Wyślę karteczkę do zakładu 😉

Do PARDON

Musicie przeprosić mieszkańców za te wszystkie nieudolności. Spieprzona oczyszczalnia, zniszczony ogród przedszkolny itp.

Wędkarz

Wszystko wyjdzie na jaw Władzo kiepska

Spokojnie misie

Dostaliście sraczki przed wyborami ? Teraz dla was każdy wrogiem ?
Spokojnie , spokojnie.
Sami piszecie , że protokół z WIOŚ datowany jest na początek września 2015 roku. To co robiliście od grudnia 2014 roku ?

kiepska władza

jak co imprezy ,imprezy bo tylko na to pieniądze maja, śmieszne remonty , podwórko na dziedzińcu przedszkola rozwalone przez nieudolne pomysły Urbanikowej, rozwalone schody wejściowe do szkoły podstawowej w Jedliczu, nie wyremontowana sala gimnastyczna przy podstawówce w Jedliczu itp. to nie wszystko ale wyjdzie gazeta zdjęcia,filmy itp będzie wesoło za Wszystko rozliczymy !!!!!

mieszkanka

Pokażcie jakie góry syfu są na terenie oczyszczalni 🙂 Tym się pochwalcie . Góry tego syfu są równe z dachem oczyszczalni 🙂 Byłam tam kiedyś z wnuczką zobaczyć co tak śmierdzi i jak zobaczyłam jak magazynowany i przetrzymywany jest ten syf to masakra ! Myślę że ochrona środowiska by się mogła zainteresować tym .

Ludzki

Proszę o zdjecia tego tzw.syfu -jestem ciekawa jaki to krajobraz ?a tak na marginesie to pracownicy sa chyba dezynfekowani niczym opuszczaja miejsce pracy czyli oczyszczalni bo strach sie bac jesli wszystkie bakterie rozprosza po otoczeniu a teraz same mutacje ☺

zapach

Jak długo będziemy wąchać ten odor? Gdzie jest radna z Jedlicza?

PARDON

Odpowiadam:
Pytanie 1: Dotąd, aż obmyjesz się i z grzechów i z brudu za paznokciami
Pytanie 2: Hmm… w Jedliczu… baranie 😉

mieszkanka

Pewnie pije i nie czuje smrodu

Bob

Skoro ten artykuł się ukazał to musiało być ostro w tym temacie na sesji. Byliśmy okłamywani przez wiele lat. Pewnie dla dobra sprawy nie mówiono o tym nadal. Coś jednak zaważyło na tym żebyśmy poznali o co w tym wszystkim chodzi.

Były pracownik

P. Burmistrz dobra osoba inni na jej miejscu wszystkie brudy poprzedników dawno by ujżały światło dzienne. A nazbierało się tego sporo. Dziwi mnie czemu oczyszczalnia tak długo czekała!

FIZDEK

Bo z tego smrodu Z(A)GAGI DOSTANIECIE :):)

do byłego pracownika

Już pokazała na co ją stać 🙂 Szuka przykrywki na własne nieudolności.W końcu ktoś za te steki pomówień i insynuacji zrobi porządek.

FIZDEK

BO Z TEGO SMRODU I KŁAMSTWA Z(G)AGI DOSTANIECIE :):)

Były pracownik

Jakie nieudolności? Pozyskała kasę pół miliona na dokończenie nie trafnego lodowiska. Ile kasy przewalili poprzednicy. Jaki był z tym cyrk. Dom dziennej opieki stoi i też innym to przeszkadzało żłobek też powstanie. Kopią jej dołki ale sami nie długo w nie wpadną. Jakimi trzeba być ludźmi żeby tak postępować. Ktoś chce dobrze a inni nie mogą z zawiści tego znieść że plan wyborczy zostaje zrealizowany. Albo tego że jej mądrość inteligencja delikatność i dobre serce nie dorasta im do pięt. To jest po prostu ZAZDROŚĆ i nie pogodzenie się z przegranął.

andriu

Naucz się pisać

dudek

Jolanta Urbanik ogłosiła przetarg na : zakup węzła higienizacji i aglomeracji osadów ściekowych. Jeśli to nie było priorytetem to dlaczego Pani Urbanik ogłosiła ten przetarg.

Ewa

Zgadzam się w 100% nigdy do pięt jej nie dorosną. Szkoda słów.

andriu

Posłuchaj co ludzie mówią 🙂

lech

Dostaliście sraczki przed wyborami ? Teraz dla was każdy wrogiem ?
Spokojnie , spokojnie.
Sami piszecie , że protokół z WIOŚ datowany jest na początek września 2015 roku. To co robiliście od grudnia 2014 roku ?

gosc

Bawili sie

kerti

Widzę że lubicie obrzucać błotem i oskarżać . Chociażby tak jak była dyrektorkę przedszkola w Jedliczu.

Ewa

Rozmawiam i wiem co mówią Andriu 😉 Głosowałam, rodzina głosowała i zdania nie zmienimy. Możesz spać spokojnie ; )

Kusia

Co tam Dyrektora teraz mamy indywidualność w postaci cudownej Radnej A. Zaleszczuk. Ale CICHOOO

leszcz

A.Zaleszczuk przebija was wszystkich intelektem. Cieniutcy jesteście

Spacerowicz

Jak ktoś kto nie ma rodziny [dzieci] może być przeciw budowy żłobka leszczu od Cichego Ogra

gosc

Zaleszczuk na burmistrza

Obserwator

Mam rozumieć ze remont oczyszczalni za parę milionów to niewypał? Oj to trzeba się temu przeglądnąć.

ugh

Niewypał i niedopilnowanie 16-letnie! Ciemnogród z ludzi robili!

straszne

To co powiem jest przerażające. Wy nie możecie się pogodzić z faktem że on żyje. Panie Dziura, Pani Marć opamiętajcie się.

Kochający wyborca

Pani Marć jest słynna z pisania donosów do instytucji pewnych !!!!!! Pani Marć wszystko wyjdzie na jaw tylko przy wyborach.

Kochający wyborca

Otwórzcie oczy :
ile osób straciło pracę w gminie i nie tylko ?
ile przez te lata zrobiliście dróg ?
co wyremontowaliście i ile?
Ile pieniędzy podatników wydaliście na zabawy ? zamiast zrobić coś pożytecznego
Wybudowaliście dom opieki w Żarnowcu który miał być dla mieszkańców z naszej GMINY ( 95% osób które tam są to z poza naszej gminy się znajdują ! Dla naszych nie ma miejsc no lepiej swoich powkładać po znajomości
Miał być żłobek a jest rozwalony teren koło przedszkola-dzieci nie mają się gdzie bawić
Przyłączyliście inne miejscowości do oczyszczalni wiedząc że sobie nie poradzi z tym – Niby zmodernizowaliście oczyszczalnie a jest gorzej niż było wystarczy zobaczyć na syf jaki jest na terenie oczyszczalni pracownicy nie mają gdzie parkować bo cały teren jest zajęty przez ten syf.
DUŻO BY WYMIENIAĆ JESZCZE ALE SZKODA PISAĆ . WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW CO BYŁA ZA WAMI JUŻ ZDANIE ZMIENIŁA I POZNAŁA SIĘ NA WAS
A I JESZCZE NAJWAŻNIEJSZE RADNA MARĆ KTÓRA BYŁA PYSKATA ZA MOSTEM NA ULICY WIERZBOWEJ DLACZEGO PO WYGRANYCH WYBORACH ZDANIE JUŻ ZMIENIŁA I JĄ TEN MOST NIE INTERESUJE TAK SAMO JAK SŁYNNY DOM NAD SKARPĄ W JEDLICZU ???

ciocia wiesia

z niecierliwością czekam na dalszy ciąg 🙂 nie tylko ja ale moi znajomi (wczoraj dyskutowaliśmy o tym)