Program „Szkolny Klub Sportowy” będzie kontynuowany

0
Tuż po feriach zimowych ruszy kolejna edycja Programu „Szkolny Klub Sportowy”. Deklarację udziału w programie zgłosiły wszystkie szkoły podstawowe w naszej gminie: Długiem, Dobieszynie, Jaszczwi, Jedliczu, Moderówce, Piotrówce, Potoku oraz Żarnowcu.
fot. zdjęcie ilustracyjne/fotolia

Ferie zimowe w szkołach z terenu Gminy Jedlicze rozpoczną się 29 stycznia, zakończą 11 lutego. W okresie od 12 lutego do 22 czerwca oraz od 3 września do 14 grudnia 2018 r. dzieci i młodzież będą uczestniczyć, pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole, w dodatkowych zajęciach sportowych, w wymiarze jednej godziny zegarowej 2 razy w tygodniu. Łącznie zostanie zrealizowanych 70 jednostek zajęć sportowych dla każdej grupy ćwiczebnej. Program wspiera i finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Operatorem programu, tak jak w ubiegłym roku, będzie Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie.

W tegorocznej edycji programu szkoły w Gminie Jedlicze zadeklarowały prowadzenie zajęć sportowych w formie ogólnorozwojowych gier zespołowych, dla dzieci w wieku 9-14 lat, w grupach liczących od 15 do 20 osób. W trzech szkołach naszej Gminy – w Jedliczu, w Piotrówce oraz w Żarnowcu –zainteresowanie udziałem w zajęciach było na tyle duże, że zostały utworzone dodatkowe grupy ćwiczebne. Łącznie w zajęciach uczestniczyć będzie 195 uczniów.

Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki jednak część kosztów realizacji programu, w wys. 150,00 zł za każdą grupę ćwiczebną, pokrywa Gmina Jedlicze jako wkład własny. Zapewnia również nieodpłatne udostępnienie obiektów i sprzętu sportowego na rzecz realizacji programu.


ZEASiP w Jedliczu; (rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze