Młoda działaczka poczuła się pomówiona. Na redakcję Jedlicze24 nasłała prawnika

0
W środę (10.01), kilka minut przed godz. 16, do naszej redakcji zadzwonił telefon. Byłem zdumiony kiedy próbowano sugerować mi usunięcie felietonu pt. “Kiedy polityka próbuje wchodzić do kościoła”. Tym bardziej, że osoba po drugiej stronie przedstawiła się jako radca prawny (z Cieszyna- woj. śląskie). Twierdziła, że tekst narusza dobra osobiste jej klientki. To miłe, kiedy teksty publikowane w lokalnym portalu wzbudzają zainteresowanie, nie tylko wśród lokalnej społeczności, ale jak się okazuje, docierają także w różne zakątki kraju.
zdjęcie ilustracyjne/fot. fotolia

Wbiło mnie w fotel, kiedy podczas rozmowy telefonicznej, usłyszałem nazwisko rzekomo dotkniętej tekstem klientki Pani mecenas. Miałem wrażenie, że mocodawczyni tylko fragmentarycznie przedstawiała swojemu pełnomocnikowi faktyczny obraz sytuacji. Być może radca prawny dowie się o jej szczegółach właśnie z tego artykułu, notabene tego samego autora, który pozwolił sobie, “naruszyć” niespotykaną wśród osób funkcjonujących w przestrzeni publicznej i pretendujących do pełnienia istotnych funkcji publicznych, wrażliwość na krytykę prasową.

Przypuszczam, że młoda, energiczna działaczka Pani Lidia Lipka, uruchomiła całą machinę, nie z tego powodu, że nie przeczytała felietonu ze zrozumieniem albo nie ma pojęcia czym jest taka forma publicystyki, ale właśnie z powodu niespotykanej nadwrażliwości na krytykę. Nie da się angażować w działalność społeczną przy jednoczesnym angażowaniu instrumentów prawnych na osoby, które mają prawo do krytyki zagwarantowane w Konstytucji RP.

Zastanawiam się skąd u osoby pełniącej funkcję publiczną, skłonności do angażowania naporu prawnego na dziennikarza, który w dosyć specyficznym rodzaju publicystyki, pozwolił sobie na odrobinę subiektywizmu i nutkę felietonowej uszczypliwości.

Jeżeli jednak Pani poczuła się urażona, poprosiłem o przesłanie wiadomości na adres e-mailowy redakcji. Otrzymaną w całości zamieszczam. Oto jej treść:

—————————–

Witam Panie Tomaszu,

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej działając w imieniu Pani Lidii Lipki wnoszę o zamieszczenie w portalu przeprosin za zawarte w felietonie “Kiedy polityka wchodzi do kościoła” pomówienie jakoby moja Klientka z premedytacją pominęła w podziękowaniach osoby, które pomogły w przygotowaniu Orszaku Trzech Króli w Jedliczu, a także w zakresie stwierdzenia iż wygłoszone podziękowania były uprzednio przygotowane w zakresie selekcji nazwisk, które się w nich pojawią.

Nadto wnoszę o śledzenie komentarzy publikowanych pod artykułem w zakresie naruszenia godności osobistej mojej Klientki i na bieżąco dokonywanie selekcji treści oraz udostępnienie danych osobowych autora artykułu (imię i nazwisko oraz adres) celem podjęcia dalszych działań.

Odpowiedź proszę przesłać drogą mailową.

Z poważaniem

Kinga Osak
Radca Prawny

—————————–

Kiedy otrzymałem powyższą wiadomość, nie byłem jeszcze pewien, że Pani mecenas posiada stosowne umocowanie prawne w postaci pełnomocnictwa od swojej klientki. W gruncie rzeczy nie byłem przekonany, że Pani Lidia zdecydowała się wystąpić na drogę prawną. Poprosiłem więc o przesłanie skanu dokumentu, bo być może wdarło się jakieś nieporozumienie, ale po kilku godzinach otrzymałem skan pełnomocnictwa.

Proszę wybaczyć, ale wiadomość przesłana do redakcji przez Panią mecenas, nie tylko może świadczyć o niebotycznej fantazji, ale o szukaniu przysłowiowej dziury w całym. Z e-maila który trafił na naszą skrzynkę wynika jasno, że ma Pani pełną świadomość, iż jest to felieton. Jestem przekonany, że przed podjęciem kontaktu z redakcją, Pani mecenas przeczytała felieton ze zrozumieniem i podobnie jak jej mocodawczyni, wie doskonale czym jest taka forma publicystyki.
Jednak na wszelki wypadek, w kilku zdaniach odniosę się do e-maila przesłanego przez panią mecenas do naszej redakcji:

1) Pani mecenas twierdzi, że jej klienta została pomówiona jakoby: (zacytuję fragment maila do redakcji) “z premedytacją pominęła w podziękowaniach osoby, które pomogły w przygotowaniu Orszaku Trzech Króli w Jedliczu”

Ad. 1) Nie ma mowy o żadnym pomówieniu, a już na pewno nie klientki Pani mecenas. Z prostego powodu: Powyżej zacytowane zdanie, które znalazło się w wiadomości przesłanej do redakcji przez Panią mecenas, w tekście felietonu po prostu nie padło!

W felietonie napisałem: “Przykre jest tylko to, że przed Orszakiem, w trakcie, jak i po, z premedytacją, pominięto osoby, które pomagały przy jego organizacji.” Nie chodzi przy tym, by wygłaszać peany w postaci oklepanych podziękowań słownych. Najlepszym podziękowaniem byłoby przede wszystkim zamieszczenie w pustych miejscach na plakacie Orszaku, pod wymownym hasłem, które dumnie niosła na piersiach także klientka Pani mecenas: “Bóg jest dla wszystkich”, wszystkich współorganizatorów! I od tego należało by zacząć.

2) Twierdzi Pani, że Pani klientka została pomówiona w zakresie stwierdzenia, iż (zacytuję fragment maila do redakcji): “wygłoszone podziękowania były uprzednio przygotowane w zakresie selekcji nazwisk, które się w nich pojawią.”

Ad. 2) Chcę podkreślić, że takie zdanie w felietonie również nie padło! Autor felietonu zastanawia się: “Ciekaw jestem kto dokonywał selekcji nazwisk w podziękowaniach?”. Zastanawiam się więc dlaczego Pani klientka mogła poczuć się tym urażona.

PS. W powyższym artykule pozwoliłem sobie przyjąć grzecznościową formę “per Pani”, ale Droga koleżanko Lidio, zamiast oburzać się i szukać pretekstu do sporów, pozwól, że udzielę Ci kilku wskazówek. Działasz w przestrzeni publicznej. Starasz się robić różne dobre rzeczy. Musisz się jednak liczyć z tym, że Twoja działalność i Twoje czyny będą nie tylko nagradzane, ale i oceniane. Poświęć więc trochę czasu na autorefleksję, a być może z czasem z tych krytycznych uwag wyciągniesz konstruktywne wnioski na przyszłość.

 


Redaktor naczelny,

Tomasz Słowik

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
czytelnik
czytelnik
6 lat temu

O proszę jak to jedna osoba może odgrywać główną rolę w kolejnym artykuliku redaktorka . Czyżby Lidka była redaktorka ULUBIENICĄ ? czy lansuje Pan celebrytkę j24 ? nie ważne co, ważne że się mówi ! Oczywiście wspaniała działaczka społeczna ale żeby aż tak nas interesowała to bez przesady .

Banan
Banan
Odpowiedź do  czytelnik
6 lat temu

Wyczuwam narcyzm

Loszkin
Loszkin
6 lat temu

Aż strch sie bac omyśleć co by było jak by te paniom wybrali do sejmu czy wtedy nikt nie będzie mógł wyrazić swojego zdania

Gaba
Gaba
Odpowiedź do  Loszkin
6 lat temu

to jest właśnie równość wolnośc i demokracja.

Loszkin
Loszkin
Odpowiedź do  Loszkin
6 lat temu

ona nie ma szans na sołtysowanie w Potoku a co dopiero sejm phiiii
Z całym szacunkiem dla Pana Jacka!

śpiew
śpiew
6 lat temu

głowę wysoko w chmurach niosę i czubek własnego nosa widzę lalalala lalalalaaaa

??/
??/
6 lat temu

O no no no. O ile te wypociny na temat p. Lidii pisał faktycznie redahtor, to tu już dokument powstał w środę wieczorem, na zebraniu konsylium, burmistrzch, asystent i obejstrany ze strachu we własnej osobie. I niech tu nie udaje i sam przestanie gwiazdorzyć.

wujek dobra rada
wujek dobra rada
6 lat temu

po co te nerwy działam publicznie to się licze z tym ze mnie nie tylko po pleckach klepią ale krytykuja zwlaszcza jak robie cos inaczej jak chce tego ktos wszystkim nie dogodzi

Obiektyw
Obiektyw
6 lat temu

“Bóg jest dla wszystkich” i zarazem “nie było miejsca dla ciebie” to hipokryzja

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Powstanie u was kiedyś jakiś obiektywny artykuł(oprócz artykułów o zaginionych psach) czy tylko artykuły obrażające konkretne osoby? Poziom jaki prezentujecie to żenada i dno.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Powstanie u was jakiś obiektywny artykuł czy tylko obrażające konkretne osoby? Poziom jaki prezentujecie to żenada i dno.

wujek dobra rada
wujek dobra rada
Odpowiedź do  Mieszkaniec
6 lat temu

no niestety świat nie jest idealny

Piotr
Piotr
6 lat temu

Bojkot J24.

Pawel
Pawel
Odpowiedź do  Piotr
6 lat temu

wielu spolecznikow przez 3 lata zniechecono przez rozne sposoby zycze Pani Lidii wytrwalosci popieramy Pania.

ojjj ty
ojjj ty
Odpowiedź do  Pawel
6 lat temu

może jakieś konkrety bo w przeciwnym razie uznam że kłamiesz i wszyscy beda wiedziec co ten komentarz ma na celu 🙂 czekamy

Artek
Artek
Odpowiedź do  ojjj ty
6 lat temu

Łatwo jest coś napisać anonimowo i lzec. Podpisz się i podaj przykłady

Piotr
Piotr
Odpowiedź do  Artek
6 lat temu

Bojkot J24

Popieram
Popieram
Odpowiedź do  ojjj ty
6 lat temu

Oczywiście jakoś redaktorek nie powiedział, kto zapłacił za flagi, korony i śpiewniki. Burmistrzowa nie ma pojęcia na czym polega organizacja orszaku, a podziękowań jej się zachciewa. Wytrwałości pani Lidio z tą bandą prostaków.

szaradzista
szaradzista
Odpowiedź do  Popieram
6 lat temu

Nie Burmistrzowa prostaku , bo burmistrzowa to żona burmistrza, tylko Pani Burmistrz…A jeśli obrażasz ludzi nazywając ich “bandą prostaków”to podobnie jak wyżej-są prawnicy,odszczekasz te słowa i jeszcze przeprosisz

max
max
Odpowiedź do  Pawel
6 lat temu

a jak ja zechcę zrobic orszak za rok to mi Pani Lidia z Potoka z Wojciechem z Chlebnej i Jerzym z Borku pozwolą ?? wszak chyba każdy może ? czy jak z miesięcznicą po wsze czasy prawo organizacji dla jednych :)))

Qwerty
Qwerty
Odpowiedź do  max
6 lat temu

Nie tyle ważne kto zrobi ale najważniejsze aby była jedność i z dala od polityki!

Kat
Kat
Odpowiedź do  max
6 lat temu

Chłopie .kto by Cię dopuścił. Chciałbyś pomoc -nie dowiesz się..Chcialbyś sam zorganizować to z ambony spadniesz że orszak zakłóca jakaś menda -Lipkowice (nie Reymontowskie) Cię nie dopuszczą wraz z całą ferajną

Qwerty
Qwerty
Odpowiedź do  Pawel
6 lat temu

Kto zbierał podpisy za usunięciem księdza?

tuturutu
tuturutu
6 lat temu

Qwerty a jakiego księdza ??? Nic nie wiem, pierwsze słysze,kto by sie az tak poniżył ?!

Edek
Edek
6 lat temu

Aż tak naiwni nie jestesmy , nie udawaj niewiniątka bo artykuły
z dnia 12.12. pt ” Kto chce zawłaszczyć Orszak Trzech Króli ? Ujawniamy ”
oraz z 10.01. pt ” Kiedy polityka próbuje wchodzić do koscioła” to niby co , nie atakują ?!
a teraz dokładasz ten dzisiejszy , to o czym swiadczy ??????????
Odpowiem – dno dziennikarskie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dizel
Dizel
Odpowiedź do  Edek
6 lat temu

Gosc z kwadratowa glowa zaczyna trenowac slowo przepraszam przed lustrem…

bum szaka laka
bum szaka laka
6 lat temu

Przepraszam bardzo, ale ja cały czas nie rozumiem i nie wiem o co chodzi. Nie byłem na orszaku i nie słyszałem wypowiedzi. To kogo według Pana Redaktora w końcu pominęła w przemówieniu Pani Lidia? I dlaczego aż tak bardo Pana Redaktora to zabolało? Osobiście chyba nie był w to zaangażowany i nie przyczynił się do organizacji orszaku? Więc o co to halo skoro ta inicjatywa wyszła ze strony Stowarzyszenia i konkretnych osób. W dodatku kto chciał mógł uczestniczyć w wydarzeniu?

wujoooo
wujoooo
Odpowiedź do  bum szaka laka
6 lat temu

ten komentarz to HIT! czy można przyznać mu odrazu 20 punktów?
gość twierdzi że nie był na orszaku ale wie czyja to inicjatywa itp. śmiech na sali hahahahahaha

bum szaka laka
bum szaka laka
Odpowiedź do  wujoooo
6 lat temu

Człowieku Jedlicze to nie Warszawa. Wystarczy przeczytać plakat na tablicy albo przeczytać w sieci zaproszenie. W czym masz problem? Zresztą portal już od kilku dni robi gówno burzę z powodu tego orszaku więc chyba nie sztuką nie wiedzieć kto go organizował?

bum szaka laka
bum szaka laka
Odpowiedź do  bum szaka laka
6 lat temu

A jak pisałem nie byłem na orszaku i nie wiem komu dziękowano, a komu nie dlatego pytam o co chodzi? Tak trudno zrozumieć tak proste pytanie?

Jaśniejszy
Jaśniejszy
Odpowiedź do  bum szaka laka
6 lat temu

Wyjaśniam. Pani Lidia nie jest wcale taka młoda (jej datę urodzenia można znaleźć na stronach PKW) i nie jest też młodą działaczką, bo prezesem stowarzyszenia w Potoku jest dłużej niż istnieje J24. Organizacja Orszaku w Jedliczu, to jej pomysł, który pierwszy raz zrealizowała w 2016 roku (z wydatną pomocą wielu ludzi i organizacji). Z opisu na stronach gminy i j24 z lat 2016 i 2017 wynika, że głównym organizatorem orszaków była Gmina Jedlicze (czyli w domyśle Pani Burmistrz). Stowarzyszenie STOTP z Potoka z artykułów o orszaku zostało wyrugowane (każdy może to sprawdzić). W tym roku faktyczni organizatorzy orszaku udowodnili, że gmina nie jest potrzebna do jego organizacji (nie oceniam powodów takiego działania). Mając na uwadze, że do sejmu Pani Lidia startowała z ramienia partii władzy, wypada stwierdzić, że J24 ma się czego bać.

Loszkin
Loszkin
6 lat temu

ona nie ma szans na sołtysowanie w Potoku a co dopiero sejm phiiii
Z całym szacunkiem dla Pana Jacka!

Gość
Gość
6 lat temu

Panie **** jest Pan już w Jedliczu skreślony. Takie bzdury wypisywać to trochę przesada chyba że dostał Pan rozkaz od kogoś z góry i musi Pan polecenia wypełniać. ALE MIESZKANCY MAJA JUZ NA PANA ZDANIE WYROBIONE WSTYD BY MI BYLO WYCHODZIĆ Z DOMU NA PANA MIEJSCU. dowody mamy twarde co to się wyczynia,zastrasza itp

kiwi
kiwi
Odpowiedź do  Gość
6 lat temu

znam i wiem kto organizowal Orszak poraz ostatni tu sie wypowiadam bo nie warto! jezeli bedzie zero komentarzy to redahtor staci prace ?

Ola
Ola
Odpowiedź do  kiwi
6 lat temu

Bardziej prymitywnego portaliku w zyciu nie widziałam. Kompromitacja dla Jedlicza.

ipn
ipn
Odpowiedź do  Ola
6 lat temu

To w sumie mało widziałaś…… a org to dopiero “niezależny” (od kogo?) portal-jedyny ,który wszystko hejtuje i to on dzieli społeczeństwo a nie scala, a mial byc niezależny-zastanów się zatem zanim cokolwiek nabazgrolisz,bo sama się kompromitujesz……

Kuratorium
Kuratorium
6 lat temu

Do Gość. Nie strasz nie strasz bo się z….sz.

bfh
bfh
Odpowiedź do  Kuratorium
6 lat temu

Zesracie to się Wy w listopadzie po przegranych wyborach

Kat
Kat
Odpowiedź do  bfh
6 lat temu

A co pajacu masz zamiar startowć?

Mistrzu
Mistrzu
Odpowiedź do  Kat
6 lat temu

Hahaha leżę i kwicze

Patafil
Patafil
Odpowiedź do  Kat
6 lat temu

W sumie to wynik wyborów juz jest rozstrzygnięty.

czytelnik
czytelnik
6 lat temu

O proszę jak to jedna osoba może odgrywać główną rolę w kolejnym artykuliku redaktorka . Czyżby Lidka była redaktorka ULUBIENICĄ ? czy lansuje Pan celebrytkę j24 ? nie ważne co, ważne że się mówi ! Oczywiście wspaniała działaczka społeczna ale żeby aż tak nas interesowała to bez przesady .

Banan
Banan
Odpowiedź do  czytelnik
6 lat temu

Wyczuwam narcyzm

Loszkin
Loszkin
6 lat temu

Aż strch sie bac omyśleć co by było jak by te paniom wybrali do sejmu czy wtedy nikt nie będzie mógł wyrazić swojego zdania

Gaba
Gaba
Odpowiedź do  Loszkin
6 lat temu

to jest właśnie równość wolnośc i demokracja.

Loszkin
Loszkin
Odpowiedź do  Loszkin
6 lat temu

ona nie ma szans na sołtysowanie w Potoku a co dopiero sejm phiiii
Z całym szacunkiem dla Pana Jacka!

śpiew
śpiew
6 lat temu

głowę wysoko w chmurach niosę i czubek własnego nosa widzę lalalala lalalalaaaa

??/
??/
6 lat temu

O no no no. O ile te wypociny na temat p. Lidii pisał faktycznie redahtor, to tu już dokument powstał w środę wieczorem, na zebraniu konsylium, burmistrzch, asystent i obejstrany ze strachu we własnej osobie. I niech tu nie udaje i sam przestanie gwiazdorzyć.

wujek dobra rada
wujek dobra rada
6 lat temu

po co te nerwy działam publicznie to się licze z tym ze mnie nie tylko po pleckach klepią ale krytykuja zwlaszcza jak robie cos inaczej jak chce tego ktos wszystkim nie dogodzi

Obiektyw
Obiektyw
6 lat temu

“Bóg jest dla wszystkich” i zarazem “nie było miejsca dla ciebie” to hipokryzja

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Powstanie u was kiedyś jakiś obiektywny artykuł(oprócz artykułów o zaginionych psach) czy tylko artykuły obrażające konkretne osoby? Poziom jaki prezentujecie to żenada i dno.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Powstanie u was jakiś obiektywny artykuł czy tylko obrażające konkretne osoby? Poziom jaki prezentujecie to żenada i dno.

wujek dobra rada
wujek dobra rada
Odpowiedź do  Mieszkaniec
6 lat temu

no niestety świat nie jest idealny

Piotr
Piotr
6 lat temu

Bojkot J24.

Pawel
Pawel
Odpowiedź do  Piotr
6 lat temu

wielu spolecznikow przez 3 lata zniechecono przez rozne sposoby zycze Pani Lidii wytrwalosci popieramy Pania.

ojjj ty
ojjj ty
Odpowiedź do  Pawel
6 lat temu

może jakieś konkrety bo w przeciwnym razie uznam że kłamiesz i wszyscy beda wiedziec co ten komentarz ma na celu 🙂 czekamy

Artek
Artek
Odpowiedź do  ojjj ty
6 lat temu

Łatwo jest coś napisać anonimowo i lzec. Podpisz się i podaj przykłady

Piotr
Piotr
Odpowiedź do  Artek
6 lat temu

Bojkot J24

Popieram
Popieram
Odpowiedź do  ojjj ty
6 lat temu

Oczywiście jakoś redaktorek nie powiedział, kto zapłacił za flagi, korony i śpiewniki. Burmistrzowa nie ma pojęcia na czym polega organizacja orszaku, a podziękowań jej się zachciewa. Wytrwałości pani Lidio z tą bandą prostaków.

szaradzista
szaradzista
Odpowiedź do  Popieram
6 lat temu

Nie Burmistrzowa prostaku , bo burmistrzowa to żona burmistrza, tylko Pani Burmistrz…A jeśli obrażasz ludzi nazywając ich “bandą prostaków”to podobnie jak wyżej-są prawnicy,odszczekasz te słowa i jeszcze przeprosisz

max
max
Odpowiedź do  Pawel
6 lat temu

a jak ja zechcę zrobic orszak za rok to mi Pani Lidia z Potoka z Wojciechem z Chlebnej i Jerzym z Borku pozwolą ?? wszak chyba każdy może ? czy jak z miesięcznicą po wsze czasy prawo organizacji dla jednych :)))

Qwerty
Qwerty
Odpowiedź do  max
6 lat temu

Nie tyle ważne kto zrobi ale najważniejsze aby była jedność i z dala od polityki!

Kat
Kat
Odpowiedź do  max
6 lat temu

Chłopie .kto by Cię dopuścił. Chciałbyś pomoc -nie dowiesz się..Chcialbyś sam zorganizować to z ambony spadniesz że orszak zakłóca jakaś menda -Lipkowice (nie Reymontowskie) Cię nie dopuszczą wraz z całą ferajną

Qwerty
Qwerty
Odpowiedź do  Pawel
6 lat temu

Kto zbierał podpisy za usunięciem księdza?

tuturutu
tuturutu
6 lat temu

Qwerty a jakiego księdza ??? Nic nie wiem, pierwsze słysze,kto by sie az tak poniżył ?!

Edek
Edek
6 lat temu

Aż tak naiwni nie jestesmy , nie udawaj niewiniątka bo artykuły
z dnia 12.12. pt ” Kto chce zawłaszczyć Orszak Trzech Króli ? Ujawniamy ”
oraz z 10.01. pt ” Kiedy polityka próbuje wchodzić do koscioła” to niby co , nie atakują ?!
a teraz dokładasz ten dzisiejszy , to o czym swiadczy ??????????
Odpowiem – dno dziennikarskie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dizel
Dizel
Odpowiedź do  Edek
6 lat temu

Gosc z kwadratowa glowa zaczyna trenowac slowo przepraszam przed lustrem…

bum szaka laka
bum szaka laka
6 lat temu

Przepraszam bardzo, ale ja cały czas nie rozumiem i nie wiem o co chodzi. Nie byłem na orszaku i nie słyszałem wypowiedzi. To kogo według Pana Redaktora w końcu pominęła w przemówieniu Pani Lidia? I dlaczego aż tak bardo Pana Redaktora to zabolało? Osobiście chyba nie był w to zaangażowany i nie przyczynił się do organizacji orszaku? Więc o co to halo skoro ta inicjatywa wyszła ze strony Stowarzyszenia i konkretnych osób. W dodatku kto chciał mógł uczestniczyć w wydarzeniu?

wujoooo
wujoooo
Odpowiedź do  bum szaka laka
6 lat temu

ten komentarz to HIT! czy można przyznać mu odrazu 20 punktów?
gość twierdzi że nie był na orszaku ale wie czyja to inicjatywa itp. śmiech na sali hahahahahaha

bum szaka laka
bum szaka laka
Odpowiedź do  wujoooo
6 lat temu

Człowieku Jedlicze to nie Warszawa. Wystarczy przeczytać plakat na tablicy albo przeczytać w sieci zaproszenie. W czym masz problem? Zresztą portal już od kilku dni robi gówno burzę z powodu tego orszaku więc chyba nie sztuką nie wiedzieć kto go organizował?

bum szaka laka
bum szaka laka
Odpowiedź do  bum szaka laka
6 lat temu

A jak pisałem nie byłem na orszaku i nie wiem komu dziękowano, a komu nie dlatego pytam o co chodzi? Tak trudno zrozumieć tak proste pytanie?

Jaśniejszy
Jaśniejszy
Odpowiedź do  bum szaka laka
6 lat temu

Wyjaśniam. Pani Lidia nie jest wcale taka młoda (jej datę urodzenia można znaleźć na stronach PKW) i nie jest też młodą działaczką, bo prezesem stowarzyszenia w Potoku jest dłużej niż istnieje J24. Organizacja Orszaku w Jedliczu, to jej pomysł, który pierwszy raz zrealizowała w 2016 roku (z wydatną pomocą wielu ludzi i organizacji). Z opisu na stronach gminy i j24 z lat 2016 i 2017 wynika, że głównym organizatorem orszaków była Gmina Jedlicze (czyli w domyśle Pani Burmistrz). Stowarzyszenie STOTP z Potoka z artykułów o orszaku zostało wyrugowane (każdy może to sprawdzić). W tym roku faktyczni organizatorzy orszaku udowodnili, że gmina nie jest potrzebna do jego organizacji (nie oceniam powodów takiego działania). Mając na uwadze, że do sejmu Pani Lidia startowała z ramienia partii władzy, wypada stwierdzić, że J24 ma się czego bać.

Loszkin
Loszkin
6 lat temu

ona nie ma szans na sołtysowanie w Potoku a co dopiero sejm phiiii
Z całym szacunkiem dla Pana Jacka!

Gość
Gość
6 lat temu

Panie **** jest Pan już w Jedliczu skreślony. Takie bzdury wypisywać to trochę przesada chyba że dostał Pan rozkaz od kogoś z góry i musi Pan polecenia wypełniać. ALE MIESZKANCY MAJA JUZ NA PANA ZDANIE WYROBIONE WSTYD BY MI BYLO WYCHODZIĆ Z DOMU NA PANA MIEJSCU. dowody mamy twarde co to się wyczynia,zastrasza itp

kiwi
kiwi
Odpowiedź do  Gość
6 lat temu

znam i wiem kto organizowal Orszak poraz ostatni tu sie wypowiadam bo nie warto! jezeli bedzie zero komentarzy to redahtor staci prace ?

Ola
Ola
Odpowiedź do  kiwi
6 lat temu

Bardziej prymitywnego portaliku w zyciu nie widziałam. Kompromitacja dla Jedlicza.

ipn
ipn
Odpowiedź do  Ola
6 lat temu

To w sumie mało widziałaś…… a org to dopiero “niezależny” (od kogo?) portal-jedyny ,który wszystko hejtuje i to on dzieli społeczeństwo a nie scala, a mial byc niezależny-zastanów się zatem zanim cokolwiek nabazgrolisz,bo sama się kompromitujesz……

Kuratorium
Kuratorium
6 lat temu

Do Gość. Nie strasz nie strasz bo się z….sz.

bfh
bfh
Odpowiedź do  Kuratorium
6 lat temu

Zesracie to się Wy w listopadzie po przegranych wyborach

Kat
Kat
Odpowiedź do  bfh
6 lat temu

A co pajacu masz zamiar startowć?

Mistrzu
Mistrzu
Odpowiedź do  Kat
6 lat temu

Hahaha leżę i kwicze

Patafil
Patafil
Odpowiedź do  Kat
6 lat temu

W sumie to wynik wyborów juz jest rozstrzygnięty.