Nie żyją 32-latka i 80-latek zakażeni koronawirusem. Mężczyzna był mieszkańcem powiatu krośnieńskiego

0
W nocy (29.03) w szpitalu w Łańcucie zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. To 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna- mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.


W szpitalu zakaźnym w Łańcucie zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. To 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna. – Osoby te miały choroby współistniejące – poinformowała w poniedziałek (30.03) Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. Mężczyzna był mieszkańcem pow. krośnieńskiego.

Szpital poinformował, że przyczyną śmierci 80-letniego mężczyzny było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Pacjent zmarł w krótkim czasie po przyjęciu do szpitala (w pierwszej dobie pobytu) w dniu 29.03.2020 o godz. 23.55. Jak podano w komunikacie był obciążony chorobami przewlekłymi (przewlekła choroba niedokrwienna serca, stenoza aortalna, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2.

Z kolei 32-letnia kobieta, mieszkanka powiatu lubaczowskiego. Jako przyczynę zgonu podano zakażenie koronawirusem (COVID-19) oraz ciężkie zapalenie płuc, niewydolnością oddechową i niewydolnością wielonarządową. Młoda kobieta zmarła w dziewiątej dobie pobytu w szpitalu w dniu 30.03.2020 o godz. 7:00. Pacjentka była obciążona chorobami towarzyszącymi (otyłość, cukrzyca typu 2., nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny).

Szpital złożył wyrazy głębokiego współczucia rodzinom zmarłych pacjentów.

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze