Na terenie powiatu krośnieńskiego spłonął TIR

0
W środę(5.09) na terenie powiatu krośnieńskiego, spłonął doszczętnie samochód ciężarowy z naczepą. Kierowcy TIR-a próbowali ugasić pożar, jednak ogień w szybkim tempie się rozprzestrzenił.

Do zdarzenie doszło ok. godziny 9.30 na drodze krajowej nr 19, na granicy miejscowości  Kombornia i Wola Komborska. Zapalił się ciągnik siodłowego na rumuńskich numerach rejestracyjnych. Kierowcy tego TIR-a, podjęli próbę ugaszenia ognia gaśnicami proszkowymi. Ogień jednak w szybkim tempie zajął cały ciągnik, a następnie naczepę i przewożoną gumę kauczukową.

Jako pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła jednostka OSP Kombornia, która rozpoczęła gaszenie pojazdu. Strażacy z KM PSP Krosno, pokryli cały pojazd i naczepę pianą gaśniczą. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do wykonania zastawki z rękawa sorpcyjnego na przydrożnym rowie, przepompowania ok 900 l paliwa z uszkodzonych zbiorników samochodu, usunięciu z jezdni spalonych elementów ładunku i neutralizacji rozlanego oleju. Przez cały czas działań droga krajowa była zamknięta, a policja organizowała objazdy. W akcji zużyto m.in. 900 litrów środka pianotwórczego, 100 kg sorbentów i 50 kg neutralizatora. W działaniach trwających do godz. 18.34, udział wzięło ogółem 24 strażaków i 8 pojazdów pożarniczych, w tym samochód z wyposażeniem do podstawowych działań ratownictwa chemicznego, tj. SLRChem Iveco oraz jednostek OSP Kombornia, Iskrzynia i Korczyna- informuje bryg. Mariusz Kozak, Naczelnik Wydziału Operacyjnego KM PSP w  Krośnie.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze